0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #200 -: Март 12, 2011, 14:43:11 pm »
Много зависи как точно ти тръгнат водите...ако стане като при мен - никаква превръзка няма да помогне  :) На мен ми текнаха вкъщи, бях с памучен анцунг, докато стигна до банята беше мокър до долу...съблякох се, увих се с една кърпя и се чудех как да стигна до болницата. По едно време намаля теча, облякох се, сложих си една превръзка и газ. В колата стоях по прилегнала и там нищо не тече, но в момента в който се изправих - направо ми се напълниха обувките с вода. Вървях и след мен беше диря. Много вода много нещо !

олеееееее аз бях същата, в предродилна зала 2 пъти ми сменяха чаршафите, а на пода беше все едно си лиснал кофа вода. Дори когато се качвах на операционата маса 5 часа по-късно, пак направих локви. Мисля, че тези големите превръзки за родилки са перфектни, има едни обаче по-малки.
Малеееее,е това ако ми се случи на улицата, направо  :oops:
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #201 -: Март 13, 2011, 14:18:34 pm »
 :lol: Ако ти се случи на улицата нито ще имаш време да се  :oops: нито ще ти мине през ума  :D
Смесват се вълнение и разни организационни схеми "Раждам! Болница ! Багаж! Ще видя бебчо!" и т.н.  :)

Една позната ми разказа как преносвала и с мъжа й яко разходки, да "тръгнат" нещата. Били в Технополис и девойката решила да се помасажира на големите столове...В момента в който се изправила водите й изтекли насред магазина.
И аз я питам - и ти кво ?
Ми кво кво...газ към болницата  :D
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #202 -: Март 13, 2011, 16:02:18 pm »
:lol: Ако ти се случи на улицата нито ще имаш време да се  :oops: нито ще ти мине през ума  :D
Смесват се вълнение и разни организационни схеми "Раждам! Болница ! Багаж! Ще видя бебчо!" и т.н.  :)

Една позната ми разказа как преносвала и с мъжа й яко разходки, да "тръгнат" нещата. Били в Технополис и девойката решила да се помасажира на големите столове...В момента в който се изправила водите й изтекли насред магазина.
И аз я питам - и ти кво ?
Ми кво кво...газ към болницата  :D
:lol: :lol: :lol:
 ...и тя добър масаж си е направила,ефективен
  :lol: :lol: :lol:

*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #203 -: Март 13, 2011, 23:00:07 pm »
Гледам, че и тема сте заформили :D
Дидонче, в Тината /Киркова/ със сигурност има и избор на акушерка за раждането. За сума ми се върти нещо 100-150, но това е инфо отпреди 2 години. Аз както си бях с избор на лекар /екип/ имах късмета да попадна на много готина акушерка. Свърши си работата перфектно, и, тъй като не знаех със сигурност дали получава нещо от парите, които съм дала за екип й дадох после на самата нея символична сума да се почерпи жената, а и после ни даваше насоки за кърменето, абе много свястна жена. За доктор Ташков вече ти писах на лични! Желая ти късмет каквото и да избереш! :D
На мен води не са ми изтичали, та незнам какво е. Доктора ми ги спука докато раждах, но така и не можах да определя много ли са, малко ли са :oops: То сигурно и затова чаках, чаках да ми изтекат водите и някрая за малко да родя в колата - отидох в болницата с пълно разкритие и цялата процедура от приема до раждането трая не повече от 30 мин. :D
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #204 -: Март 14, 2011, 09:40:56 am »
Гледам, че и тема сте заформили :D
Дидонче, в Тината /Киркова/ със сигурност има и избор на акушерка за раждането. За сума ми се върти нещо 100-150, но това е инфо отпреди 2 години.....

Сумата която се доплаща за избор на акушерка е 80лв. Това което ми казаха на мен е че преди е имало избор на акушерка. Към днешна дата обаче доколкото разбах не се практикува или ако има то много малка част от акушерките се съгласяват да те поемат с избор. Основната причина са парите, тъй като от тези 80лв. акушерката взима най много 40лв. Това е поне инфото, която аз получих.

*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #205 -: Март 14, 2011, 13:36:48 pm »
 :( ,да ,за съжаление наистина тази сума изобщо не е мотивираща.Разбирам ги хората.И те в България живеят.Иначе пък ми се стори супер точно това,да си избереш акушерка.В сайта пише, че да ти е на разположение  по всяко време на престоя. На новоизлюпените мами това ще им е от огромна полза.Дано да вземат да го измислят...
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #206 -: Март 20, 2011, 15:18:34 pm »
запис в темичката :-)


*

    ivaleta

  • ***
  • 200
  • Няма по-голямо щастие от децата!
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #207 -: Март 20, 2011, 18:07:05 pm »
Аз родих в Тина Киркова при д-р Гергов. При него бях попаднала като се записах на ЖК, после реших той да направи и секциото.
За него има много противоречиви мнения, определено е странен. Но аз някак си се разбирам с него. Направи перфектно секцио, всеки ден идваше по няколко пъти да ме наглежда, докато бях в реанимация ходеше при бебето и ми носеше новини.
Сега пак ще раждам при него.
Бях във ВИП-стая, нямам оплаквания от условията. Не е като в частните болници, но бива.
Акушерките от неонатологията бяха свестни, поне повечето.
Нямах големи очаквания от болницата и персонала, но в крайна сметка останах доволна.
След няколко седмици ще докладвам нови впечатления.
Моля те да споделиш дали цените, които са публикували официално в сайта съответстват на реалното заплащане, понеже чух, че се доплаща на ръка до неофициалните такси и ми се иска да вярвам, че не е така.

*

    ivaleta

  • ***
  • 200
  • Няма по-голямо щастие от децата!
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #208 -: Март 20, 2011, 18:27:54 pm »
Ми,Сами,понеже прегледите ми до сега винаги са били на 3Д . Всеки път протичат кат ФМ,подробно разчленяване и мерене на бебончо. Та се чудя какво повече ще могат да ми направят на ЖК. Аз от болнични нямам сметка,защото не ми се полагат и без това. А от споделеното от девойките тук , оставам с впечатление,че при докторите, които искам да "прослушам" за раждането си е по-добре да ходя на платени консултации
Аз като теб доскоро ходих само при д-р Сигридов, но като се разговорихме на последния преглед той каза, че ако не се запиша на ЖК ще ми се наложи да съдя държавата във Страсбург,за да получавам детски. И аз миналата седмица се записах, макар и с огром но закъснение. От ПКК, която ми пуснаха там стана ясно, че имам нисък хемоглобин и най-накрая получих обяснение защо все ми прилошава ако намам свеж въздух или кислород наоколо.

*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #209 -: Март 21, 2011, 15:03:27 pm »
 Ивалетка, и аз си мисля ,че от бюрократична гледна точка май е по-добре да сме записани и на ЖК. Пък и ето , ще си имаме две ПКК в повече, а и микробиологии може би :)

 Малко в страни от темата,но и на мен нощно време ми се случва да се събудя и да не мога да заспя от чувство,че не ми стига въздух. Ще видим какво ще покаже кръвната картина
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #210 -: Март 21, 2011, 17:18:07 pm »
от доста време се чудя дали да кача тези снимки, но в крайна сметка реших, че е добре да ги видите. АГ- Варна. Стаята в която ме настаниха вечерта преди секциото. След това естествено си платих за самостоятелна стая х45лв на ден, не че обстановката беше по-различна, но поне мазилката не падаше  :lol: Стерилна среда, идеална за новородени  :x


*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #211 -: Март 21, 2011, 17:36:25 pm »
За същата мизерия говорих и аз,но с добавка и хлебар4ици.Ли4но аз дръпнах леглото на една педя от стената да няма падащи изненади отгоре ми или върху детето :?

Такова шкаф4е ме посрещна :?
« Последна редакция: Март 21, 2011, 17:39:08 pm от Vali :) »


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #212 -: Март 21, 2011, 18:09:01 pm »
Ужас! 8O Все съм виждала мизерия, ама чак пък толкоз! Не съм предполагала, че АГ - Варна може да изглежда по подобен начин! Бг реалност! Тъжна картинка!
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #213 -: Март 21, 2011, 18:26:45 pm »
Потресаваща картинка. Това не трябва да са условията в една болница, камо ли в АГ отделение. Недоумявам просто!
« Последна редакция: Март 21, 2011, 18:29:09 pm от Мецани »
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #214 -: Март 21, 2011, 19:28:44 pm »
ауууууууууу че най мизерната стая в МД - София е просто супер спрямо това
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #215 -: Март 21, 2011, 19:32:58 pm »
Ужас,това е само за "Господари на ефира"
 osi_7 osi_7 osi_7
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #216 -: Март 21, 2011, 20:00:08 pm »
ileini, това снимки от 4-ия етаж ли са или от ВИП-а? Нямам думи просто...Това ли са условията в най-голямата АГ-болница за Североизточна България  8O?
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #217 -: Март 21, 2011, 20:05:48 pm »
Това са снимки от 4 етаж,Петя.Трагично е положението :x

*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #218 -: Март 21, 2011, 20:08:17 pm »
4 етаж
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #219 -: Март 21, 2011, 20:48:44 pm »
ужасссссссссссс 8O 8O 8O
това е възмутително просто.. :x :x, а в прословутата неонатология ако са същите условия, просто нямам думи... 8O 8O, после що децата ги изписват със всякви зарази......... :?
те, че лекарите стачкуват за мизерните заплати.........ама и ни бъдещи майки трябва да протестираме да раждаме в такива кучешки условия......и да ни принуждават да плащаме по 1000лв... :?,че да не сме в мизерия....
аз лично в тая мизерия не бих искала и 1 ден да стоя.....не съм лигла за лукс условия, ама и не съм куче....да ме извинявате.... :? :?

в кой век живеем и в европейска държава уж.......... :?