0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Раждането- къде и как ?
« -: Февруари 09, 2011, 22:58:44 pm »
 Пускам темата , тъй като все повече започва да ме вълнува , а не съм ориентирана изобщо .
 Моля момичетата, които са минали по пътя да споделят впечатленията си от доктора , при който са раждали. Болницата , начина на раждане ... отношение на медицинския екип.
 Нека ако някой попадне на постове, в които са по темата , да пускат линкове към тях , да можем да съберем максимална информация.
 Благодаря!
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #1 -: Февруари 10, 2011, 00:14:10 am »
Аз родих в Тина Киркова при д-р Кирил Киров със секцио. При мен водещият критерий беше лекарят. Оперирал ме е два пъти преди секциото и просто не можех да си представя да отида при друг доктор. Болницата си е мизерна, макар и освежителните ремонти, които явно се правят. В неонатологията беше супер натоварено по това време - имаше много бебчета. И съответно това се отразяваше и на отношението към мамите. Ако имах възможност (финансова) може би бих избрала Токуда. Но както можеш да се досетиш след ин витрото и проследяваането на бременността в клиниката, бяхме в доста затруднено материално положение. Пожелавам ти скоро да си намериш твоят доктор и твоята болница и най-вече здраво и прекрасно бебенце!
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #2 -: Февруари 10, 2011, 10:34:09 am »
Аз родих със спешно секцио при д-р Колева и д-р Попова в Токуда. ИЗключително съм доволна от екипа, от условията, от Неонатологията. много пъти съм го казвала, но за мен това е най-добрата болница в България, с адекватно лечение, перфектни условия, чистота и човешко отношение.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #3 -: Февруари 10, 2011, 10:36:44 am »
Темата за София ли се отнася само? :wink:


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #4 -: Февруари 10, 2011, 11:12:40 am »
Родих в Окръжна Болница София.
За мен водещо беше да има нова и доббре оборудвана неонатология, родилно и най-вече професионалисти, които имат солидна "школа" зад гърба си.
Избрах да родя с избор на екип ("др. Жекова), много съм доволна от всичко от раждането си и последвалите дни. Е, имаше и кисели акушерки от неонатологията, всеки дава различни съвети за кърмене, но никой, никога не ми отказа помощ и не ми се развика или повиши тон за нещо.
[/url][/url]
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #5 -: Февруари 10, 2011, 11:24:07 am »
Темата за София ли се отнася само? :wink:
Eee, не мисля, и вярвам че и за Дидон отговарям :-) Нека колкото може по-широк кръг хора да се възползват от нея!
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #6 -: Февруари 10, 2011, 11:30:31 am »
Предролагам,че за всички болници се отнася,нали?Аз исках да раждам в АГ-Варна,но поради финансови причини май ще ходя в окръжна болница-при Станислав Славчев,той ми води ЖК,дали е добра идея :ask:ако някои има мнения нека споделя.

*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #7 -: Февруари 10, 2011, 11:48:38 am »
Темата за София ли се отнася само? :wink:


 Напротив  :) , очаквам да се включат момичета от цялата страна...а може и извън нея :wink:
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #8 -: Февруари 10, 2011, 12:00:47 pm »
Аз родих в Тина Киркова при д-р Гергов. При него бях попаднала като се записах на ЖК, после реших той да направи и секциото.
За него има много противоречиви мнения, определено е странен. Но аз някак си се разбирам с него. Направи перфектно секцио, всеки ден идваше по няколко пъти да ме наглежда, докато бях в реанимация ходеше при бебето и ми носеше новини.
Сега пак ще раждам при него.
Бях във ВИП-стая, нямам оплаквания от условията. Не е като в частните болници, но бива.
Акушерките от неонатологията бяха свестни, поне повечето.
Нямах големи очаквания от болницата и персонала, но в крайна сметка останах доволна.
След няколко седмици ще докладвам нови впечатления.
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #9 -: Февруари 11, 2011, 09:33:31 am »
Предролагам,че за всички болници се отнася,нали?Аз исках да раждам в АГ-Варна,но поради финансови причини май ще ходя в окръжна болница-при Станислав Славчев,той ми води ЖК,дали е добра идея :ask:ако някои има мнения нека споделя.
Първото си дете родих в АГ Варна ,но за следващите се каня живот и здраве да изпла4ат при Слав4ев в Окръжна болница.За мен той е един от добрите лакари там  и не гледа в джоба ти.
Нищо ли4но към лекарите в АГ Варна,но условията и отношението на помощния персонал ми идват в пове4е.Търпят се ,но все пак като има алтернатива не бих рискувала отново да трепя хлебарки по цели нощи от леглата на децата.


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #10 -: Февруари 11, 2011, 09:43:33 am »
И аз, като николина-пиколина, родих в Токуда, но нормално, при д-р Илиев. За който може да си го позволи - препоръчвам горещо. Доволна съм от него, от анестезиолога и акушерката. Имам забележки към една от акушерките - цялата й работа беше да ме почисти с йод преди самото раждане, но успя да ме нервира - пошушна някакъв, доколкото мога да преценя, неприятен за мен коментар на акушерката, която водеше раждането ми. Прецених, че в момента имам по-важна работа от това да я насмитам ;)
Забележки имам и към една от рецепционистките - младо девойче, което трудно се справя с това да обслужва клиенти и да вдига телефона, да не говорим, че не търпи забележки и се държи невъзпитано. Както и към акушерката, която ме прие с контракции и ме прати в чакалнята да се гърча ;) Но от момента, в който влязох в родилно, нещата бяха повече от добре. Малко е трудно да различиш акушерките от сестрите от неонатологията, но не е голям проблем - веднага ще ви уведомят, ако нещо не е тяхна работа ;)
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #11 -: Февруари 11, 2011, 09:44:48 am »
надявам се тук можем и да коментираме болници, към които проявяваме интерес евентуално :wink:, тоест да разпитваме ветераните :wink:

Валя...а в окръжна имат ли неонатология? все пак при близнаци има по голям риск от преждевременно раждане....а уж в АГ тя била най-добра в нашия район :?
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #12 -: Февруари 11, 2011, 12:09:33 pm »
Валя, къде в АГ ражда, на четвъртия или във ВИП-а на 7-мия етаж? Това с хлебарките направо ме разби - единственото нещо от което изпадам в ужас.

Marigri, на теб не ти ли каза доктора да заминаваш за София като му дойде времето? Защо питаш за Окръжна  osi_6
« Последна редакция: Февруари 11, 2011, 12:11:49 pm от dessi-kk »
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #13 -: Февруари 11, 2011, 12:47:00 pm »
Marigri, на теб не ти ли каза доктора да заминаваш за София като му дойде времето? Защо питаш за Окръжна  osi_6
за сега отказах се от София, ходих на преглед при д-р Георгиев който ме успокои, че всичко до момента се развива добре....не вижда никакви притеснения от 24г.с да вися в София :?, а и в къщи се чуствам най спокойна ....все пак това е много важен фактор, а в София със свекърва дето се траем около 3 дена..не повече, да живеем при някви нейни роднини пенсионери....аз просто психически ще се срина и освен да стане по лошо за мен и за децата,за това за сега предпочитам да съм тук.......
освен това намерих и една връзка с една акушерка от АГ,която работи в екип с Георгиев и все пак надежда ми става по голяма, че ще се обърне нужното внимание на бебките.
иначе за Д-р Александров нямам никакви негативи, просто за раждане мога да разчитам на него колкото само за секцио, а после имайки в предвид негови ангажименти той няма да се занимава с мен и децата ми, за това при Георгиев ще се чуствам по спокойна......че на него само това са му ангажименти....прегледи и раждания.
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #14 -: Февруари 11, 2011, 14:11:53 pm »
Валя...а в окръжна имат ли неонатология? все пак при близнаци има по голям риск от преждевременно раждане....а уж в АГ тя била най-добра в нашия район :?
Маригри, съвсем права си, че при многоплодни бременности е хубаво да има неонатология "под ръка" при раждането. Не е задължително да се наложи, разбира се, но се случва.
В Окръжна нямат, оттам транспортират недоносените бебета в Неонатологията в АГ. Ще се въздържа от коментар за тях обаче. Ще кажа само, че ми се ще да имах време да стигна до София, може би нещата щяха да се развият различно...а може би не - никога няма да разбера. Така или иначе ме достраша да пътувам 500км със спукан мехур, така че реших да остана тук.
Раждах при моя док - д-р Александров - абсолютно перфектно преминало секцио и последвало много бързо възстановяване. Ако някой ден имам късмета да забременея отново, живот и здраве пак при него ще раждам - изобщо не ми пука от условията в самата болница, за док си заслужава всичко.


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #15 -: Февруари 11, 2011, 14:23:42 pm »
Counterfeit,Лиско и др. са писали  за Неонатологията .Гого бе 3 дни  и ми стига ужаса и думите,на които се наслушах.За мен също бе късно за друга болница,а и нямаше индикации за нужда
Много е дълго за разказване и гнусно определено.Само ще кажа ,4е имаше поне 5 модела хлебарки и ми твърдяха,4е пръскали всеки месец.После разбрах,4е е лъжа.Оправданието бе,4е Патология внасяли храна и от там и хлебарките.Кошът за боклук  ги моли мъжа ми след 3 дни да го хвърлят от превръзки и др.В тоалетната 4иния изти4аше пове4е вода навън от колкото в нея.Раждах на 4 ет. по препоръка на д-р Александров.Той ме й изражда.За него и д-р Георгиев/той се интерсуваше от всеки като влизеше в стаята/ и някой от акушерките лоша дума не мога да кажа.Но, за други ще замъл4а просто.
Вярно е,4е за няколко дни вси4ко се преживява ,но това с хигиената-НЕ.
Имали са  и смъртни слу4аи до колкото знам поради тази при4ина то4но в Неонатология преди години,но малко прикрито остана тогава.
Имаше в някой тема писано за Неонатологията и с две думи лежът на стари лаври.  
И тук има малко от оплакванията им:
http://www.novatv.bg/bg/news/view/12087/2011/01/25/%D0%90%D0%93-%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B2%D1%8A%D0%B2-%D0%92%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D0%B5-%D0%BD%D1%83%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%B5-%D0%BE%D1%82-%D0%BA%D1%83%D0%B2%D1%8C%D0%BE%D0%B7%D0%B8
http://www.moreto.net/novini.php?n=55799
« Последна редакция: Февруари 11, 2011, 14:38:18 pm от Vali :) »


Д-р Стаменов,обичаме ви!
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #16 -: Февруари 11, 2011, 14:53:23 pm »
Родих секцио в Пловдив при д-р Даскалов, в клиника Селена! Повече от доволна съм и от персонала и от обслужването :D Всичко беше на ниво и бих препоръчала на всеки да роди там Приеха ме само с четка за зъби и зарядно за тел  :D абсолютно всичко осигуряват, грижат се отлично за бебето и родилката! За професионализма на д-р Даскалов просто няма какво да се коментира - невероятен човек и лекар!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #17 -: Февруари 11, 2011, 15:12:10 pm »
Родих в Тина Киркова със спешно секцио при д-р Ташков (младши). Изключително съм доволна от доктора и отношението му - идваше поне по 2 пъти на ден, взимаше сведения за бебето, както и насмиташе акушерките, за да ни обърнат внимание. На тема консултации за бебето, кърмене и каквото и да било не може да се разчита на акушерките. Отивате си подготвени  :lol: или питате докторите.
В родилното и реанимация всички бяха безкрайно любезни за моя голяма изненада.
Условията в т.нар. вип - умерена мизерия  и голяма мръсотия.
« Последна редакция: Февруари 11, 2011, 15:29:22 pm от midge »
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #18 -: Февруари 11, 2011, 16:05:49 pm »
Родих в АГ-Варна при док.Цветков! На 4ет., нямаше хлебарки, почистваха всяка сутрин, изхвърляха боклука, но в шкафчетата като отвори едното момиче какво да ви кажа, това обаче е от нас - родилките! Не е като преди година, но има какво да се желае още относно хигиената! А за персонала няма как да кажа лоша дума, наложи се да остана по дълго и всички се отнасяха много добре! Физиотерапевтката ми беше от голяма полза за отпушване на каналите на гърдите! :D
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #19 -: Февруари 11, 2011, 20:27:28 pm »
Аз естествено нямам личен опит,но снаха ми роди в Св.Иван Рилски-Стара Загора с избор на екип-др.Бузалов.Много е доволна от болницата и от отношението на персонала.На мен там ми правиха хистероскопията и съм с много добри впечатления.Стаите са уникални-всяка е оборудвана с плазма,климатик и собствен санитарен възел.Няма нужда дори и да си носиш дамски превръзки,защото е заредено и с такива и то два вида-нормални и за родилки.Имат и неонатология.Може да ми е малко далеч(на около 80км),пък и доста рано де,но на там съм се ориентирала.
« Последна редакция: Февруари 11, 2011, 20:29:38 pm от krasi(ahiito) »
[/url]