0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #180 -: Март 02, 2011, 22:55:14 pm »
Санди, ако всичко върви добре и няма показания, за по ранно раждане, 2 седмици преди термин. Това значи малко преди това ще постъпиш в болницата, а това колко малко е ще реши доктора, може да е няколко дни до седмица, но в повечето случай от мой наблюдения  - постъпват вечерта или деня преди секциото. Аз колко ги "изпратих" такива.
Успех.
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #181 -: Март 03, 2011, 22:19:06 pm »
Момичета имам следната чуденка. Тя е по скоро насочена към вече родилите по нормален начин. Говорим постоянно за избор на доктор, който да изроди бебето. Дефакто обаче се получава така, че по-скоро би трябвало да си избираме акушерка, тъй като нали точно тя изважда бебето и от нея зависи как ще се извади и до каква степен ще се получат разкъсвания. Доктора просто наблюдава и ако има нужда ни зашива. Той се намесва ако евентуално се получат услужнения и трябва да се пристъпи към секцио. И всъщност в избора на екип се включва доктора, анестезиолога и педиатъра. За акушерка нищо не се казва. Незнам колко са правилни разсъжденията ми, но да ви питам как е било при вас при избора на доктор - как се процедира с акушерката, която изражда бебето.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #182 -: Март 03, 2011, 22:53:46 pm »
Не съм избирала екип, но да, акушерката изражда, докторът се намесва недай боже ако има усложнения. При мен докторът стоеше отстрани и го извикаха да погледне само накрая, когато ме ревизираха, за да се увери, че плацентата е излязла цялата и няма разкъсвания. Това в МД София. Факт е, че цялата работа я върши акушерката и ако си разбира от работата и я слушаш какво ти казва и изпълняваш, пораженията са минимални. Много е важно да напъваш точно, когато ти кажат :wink: 
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #183 -: Март 07, 2011, 16:46:37 pm »
Страхотна тема didon, защо ли не пуснах такава преди моето раждане  :(... Аз от собствен опит горещо ще ви препоръчам и при най-малък риск от проблеми да се насочвате към болници с добри гинеколози и перфектни неонатолози. За София това са само Токуда и МД. Шейново НЕ е подходяща болница за проблемна бременност и още по-малко за недоносени деца. Освен това, ако получите силни контракции,кръвоизлив, внезапно ви изтекат водите и т.н. сериозни проблеми, незабавно се обърнете към такива болници. Добре е да имате там някаква връзка, познат специалист. Понякога, докато отидете при вашия лекар, докато преценят какво да ви правят, губите ценно време и това може да се окаже фатално за детето ви.

Мен д-р Сигридов ме насочи към д-р Велев от Шейново. Имах добри отзиви за него от мои познати и реших да му се доверя. Много се колебаех дали да раждам там или в МД, но след като следяшият ме лекар работеше с Велев, взех това съдбоносно в лошия смисъл решение. Как протекоха нещата, можете да прочетете тук: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=40438.msg762495#msg762495

*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #184 -: Март 07, 2011, 16:58:35 pm »
 Леле ,Аничкааааа... :(
 Абе не знам защо аз към тази болница съм предубедена,може би ,защото винаги когато съм ходила там по някакъв повод, който и да питаш за нещо,никой нищо не знае.Струва ми се пълна дезориентация там.
 Спомням си като  правех инвитрото при д-р Владимиров.Трябваше да ми се бие прегнила по никое време ,късно вечерта.Отидохме в Шейново.Еееее,нямаше такова размотаване за една инжекция,а аз се сбърках от притеснение,че закъсняваме с поставянето...
 Уфффф,Ани,искрено се надявам да се справяте по най-добрия начин в момента и всичко да върви само към по-добро

 Извинявам се за отклонението,но в темата към линка за Ани  не можах да си публиувам поста
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #185 -: Март 07, 2011, 23:14:43 pm »
Ани, благодарим за споделеното, колкото и неприятно да е за теб. Присъединявам се към пожеланието на Дидон и ви желая само здраве. Дано да са взели някаква поука от това, за да не се повтаря, въпреки че се съмнявам да е имало наказани. Побеснявам от такива мърлячи - имат пари за шарени чаршафи, които да показват на отворени врати, а къде и как раждаш след това няма значение  osi_12

Туци, аз точно затова си мисля, че не само лекаря е важен при избора, в случай че няма индикации за някакъв проблем. Макар, че май един лекар работи предимно с един екип, но все пак има дежурства и незнам..
Всъщност кога се говори с анистезиолога и как знаете с кой анестезиолог да обсъдите упойката, окситоцин и пр.
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #186 -: Март 07, 2011, 23:54:57 pm »
Момичета, наистина целта ми не беше да ви стресирам, а да подчертая, че е по-добре да сте подсигурени за всякакви обстоятелства, доколкото може. Надявам се случаи като моя действително да са изключения. Винаги има риск с дежурствата, празниците и т.н., но ето при sixsens всичко е минало, както трябва в такава критична ситуация.
Пожелавам ви много леки оставащи дни от бременността и незабравима среща с малките ви човечета  :D

*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #187 -: Март 08, 2011, 00:23:49 am »
Сами, незнам дали самия доктор не работи с точно определен екип. Това съвсем забравих да попитам - като се избира екип само доктора за израждане ли се избира или може да се изберат и останалите членове на екипа. За акушерка обаче май няма избор или поне не е широко разпространен, тъй като доколкото разбрах ако се избира акушерка се доплаща още 100лв. (примерно), от които акушерката взима 50лв. Поради тази причина ако не ви е близка рядко се съгласявали.
Най-тъпото от цялата история с избора на доктор е че и да си изберете доктор със златни ръце, акушерката ако е без опит всичко може да се прецака. Разбира се говоря за нормално раждане без възникване на никакви усложнения, което пожелавам на всички.
Между другото има много момичета, дори и мой познати, който както и sixsens са раждали без избор на екип и при тях всичко е минало отлично.
Ани, това което се е случило при вас наистина е много гадно. Пожелавам ви много здраве.
Ох спирам да пиша, че стана малко дълго.

*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #188 -: Март 08, 2011, 19:18:46 pm »
 Момичета,най-вече тези от София,я кажете "първа АГ Св. София коя е точно.Тази в посока към военна болница,където има една арка.Това ли беше? А за там отзиви имате ли?
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #189 -: Март 08, 2011, 21:21:02 pm »
Дидон, това е Тина Киркова :-)
Арки няма, освен ако поредната орда от роми, идващи да приберат отроче, не е решила случайно да издигне такава :-)
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #190 -: Март 08, 2011, 21:46:20 pm »
Само да кажа за ромите в Тина Киркова - те са в отделни стаи. И при двата ми престоя там забелязах, че ги отделят.
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #191 -: Март 09, 2011, 00:15:01 am »
Дидон, това е Тина Киркова :-)
Арки няма, освен ако поредната орда от роми, идващи да приберат отроче, не е решила случайно да издигне такава :-)


хахахахаха,Това много ми хареса.
Благодаря!Аз си мислех за друга болница,но и една позната ми каза,че било Тона Киркова.Нещо не съм запозната с новите имена  :oops: явно
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #192 -: Март 09, 2011, 10:15:02 am »
Tucy, аз мисля, че зависи от лекаря. Раждах нормално, като лекаря който избрах, той ме изражда. Акушерката само ми казваше кога да напъвам. Всичко друго свърши той, дорипреди това през цялото време стоеше до мен да ми следи контракциите. Но аз раждах във Варна, незнам в София как е.
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #193 -: Март 09, 2011, 15:57:33 pm »
Аз пък днес вече реших окончателно: искам щъркела да си ми го донесе, както си трябва! И на роза/зелка съм съгласна, честно да кажа, дори при условие, че хич не обичам зеле.... Туй-то, този вариант най ми харесва! И без това по него време ще идват насам вече, няма да се претоварят толкова, той наследника не е безобразно тлъст; а и съм убедена че става - точно над входа на Щерев има заседнал един щъркел с все кошницата, значи се ориентират... Та така, повече изобщо няма да мисля кое ме ужасява повече - секцио или естествено раждане, тия пилета за какво само прехвърчат насам в края на краищата!
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #194 -: Март 09, 2011, 17:15:34 pm »
Аз пък днес вече реших окончателно: искам щъркела да си ми го донесе, както си трябва! И на роза/зелка съм съгласна, честно да кажа, дори при условие, че хич не обичам зеле.... Туй-то, този вариант най ми харесва! И без това по него време ще идват насам вече, няма да се претоварят толкова, той наследника не е безобразно тлъст; а и съм убедена че става - точно над входа на Щерев има заседнал един щъркел с все кошницата, значи се ориентират... Та така, повече изобщо няма да мисля кое ме ужасява повече - секцио или естествено раждане, тия пилета за какво само прехвърчат насам в края на краищата!
:lol: :D :D :D
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #195 -: Март 10, 2011, 10:59:48 am »
Надин, много добро решение  :lol: това за зелката не го знам..  :D
Аз само си мисля да не тръгнем нормално, пък после да кажат секцио -защото ще намажа отрицателното на двата метода -но какво пък- каквото такова. Въпреки че Дяволов с присъщото си спокойствие каза "ти какво си милиш че е различното между планирано и спешно секцио -само неочаквания елемент"  :D
Вече си мисля че единствено искам да не се бави излишно, защото ребрата отсега ме болят  :? Започвам вече да гледам към списъка на багажа с едно око  :wink:
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #196 -: Март 11, 2011, 15:49:36 pm »
 малко извън темата,но пък си мисля,че тук се компетентните :wink: :wink: :wink:
 Та,кажете момичета,като наближи момента слагате ли някакви превръзки.Струва ми се,че ще изпадна в паника, ако примерно ми изтече водата на улицата...
 За сега и при мен нещата вървят към секцио,но пък на мен ми се иска да е възможно по-късно и близо до датата на термина...

 Някакви отзиви за Тина Киркова?
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #197 -: Март 11, 2011, 16:02:08 pm »
Много зависи как точно ти тръгнат водите...ако стане като при мен - никаква превръзка няма да помогне  :) На мен ми текнаха вкъщи, бях с памучен анцунг, докато стигна до банята беше мокър до долу...съблякох се, увих се с една кърпя и се чудех как да стигна до болницата. По едно време намаля теча, облякох се, сложих си една превръзка и газ. В колата стоях по прилегнала и там нищо не тече, но в момента в който се изправих - направо ми се напълниха обувките с вода. Вървях и след мен беше диря. Много вода много нещо !
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #198 -: Март 11, 2011, 16:40:19 pm »
Дидон, за превръзка незнам, но еднократните чаршафи (малките), сгънати на 3 вършат идеална работа  :wink: Акушерката ме светна като раждах, докато чаках контракциите да дойдат. Дори след раждането пак така правех, чувствах се по-удобно.
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #199 -: Март 11, 2011, 23:35:38 pm »
Много зависи как точно ти тръгнат водите...ако стане като при мен - никаква превръзка няма да помогне  :) На мен ми текнаха вкъщи, бях с памучен анцунг, докато стигна до банята беше мокър до долу...съблякох се, увих се с една кърпя и се чудех как да стигна до болницата. По едно време намаля теча, облякох се, сложих си една превръзка и газ. В колата стоях по прилегнала и там нищо не тече, но в момента в който се изправих - направо ми се напълниха обувките с вода. Вървях и след мен беше диря. Много вода много нещо !

олеееееее аз бях същата, в предродилна зала 2 пъти ми сменяха чаршафите, а на пода беше все едно си лиснал кофа вода. Дори когато се качвах на операционата маса 5 часа по-късно, пак направих локви. Мисля, че тези големите превръзки за родилки са перфектни, има едни обаче по-малки.