0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #200 -: Март 09, 2011, 08:35:09 am »
Ох, малеееее....
Красоти!
Майсторките, коя от вас ще дойде на плаж 1 седмица преди ДРЗ, да ми направи и тортата  :lol:
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #201 -: Март 09, 2011, 12:50:37 pm »
И аз да питам за цветенцата с какви формички са правене, Мини и твоите? Че аз все с каквото ми попадне в къщи и импровизирам. На онази малката тортичка, голямото цвете му бях рязала листенцата от формичка риба  :oops:.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #202 -: Март 09, 2011, 14:39:46 pm »
Ами аз точно заради формичките я натрупах толкова. Първоначалната идея беше по-близо до тортата на mini. Имам само подобна формичка за цвете, като нейното. Но установих, че от другите може да се приспособяват с малко изрязване. Имам това комплектче: http://shop.mandja.com/index.php?main_page=product_info&cPath=4_30&products_id=208 и едни прости формички за сладки :?
Гледах на едно видео изрязваха всички елемененти (листа на тиква и разни други) без кътъри, само по шаблон. За по-едри елементи този метод е добър. Не мога да измисля само от какво да взема по-дебел лист PVC, за да пробвам да направя шаблони? От папките е много тънък и "мърда" :)

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #203 -: Март 09, 2011, 16:33:15 pm »
Ами освен от формичките за рязане на пластелин  :wink: направо да ползваш.
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #204 -: Март 09, 2011, 16:47:45 pm »
О, благодаря за идеята!
По мое време нямаше формички за пластелин (дори пластелин трудно се намираше...) и т.к. по обясними прични не съм си актуализирала познанията :wink:, въобще не ми е минало през ум за такива формички...

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #205 -: Март 09, 2011, 16:50:07 pm »
По Коледа бях гледала някакви комплекти с много дребни фигурки и точно цветенца мисля че имаше в Хиполенд, около 5лв цената. А иначе сега съм харесала това http://www.mytoys.de/Happy-People-Backset/K%C3%BCchenzubeh%C3%B6r/K%C3%BCche-Kaufladen/de_DE/DEU/KID/de-mt.to.ca02.08.05/2087169 предполагам че и за торти ще върши работа  :lol:
« Последна редакция: Март 09, 2011, 16:52:43 pm от mimi26 »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #206 -: Март 09, 2011, 16:55:09 pm »
моите формички са купувани от Ибей
ще ви пусна селъра, дойдоха за няколко дена, с комбинирана доставка и излязоха колкото тук щяха да си взема един компект, а от там са два комплекта и кътер за листа водна лилия  :D


http://myworld.ebay.co.uk/essentially_sugarcraft/

http://cgi.ebay.co.uk/Blossom-Plunger-Cutters-/300533793391?pt=Uk_Crafts_Cake_Decorating_MJ&hash=item45f935c26f
http://cgi.ebay.co.uk/Daisy-Plunger-Cutters-/300534398601?pt=Uk_Crafts_Cake_Decorating_MJ&hash=item45f93efe89
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #207 -: Март 09, 2011, 17:27:12 pm »
И аз ползвам от типа изрязващи с механизъм за изтласкване формички, каквито е показала Мини. Предимството им е именно в изтласкването на изрязаното.. Е, разбира се, после пак има нужда да се позагладят леко ръбчетата на цветенцето :wink: Но като цяло става лесно, бързо и удобно. Поръчвала съм ги онлайн от немски сайтове.
............................Тайната на нашата вечеря............................
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #208 -: Март 09, 2011, 20:02:00 pm »
Рlumeria, обещавам до края на седмицата да напиша рецептата и да сложа снимката на тортата.  :lol: Но, като гледам вашите, направо ме хвана срам.  :( Аз правя много торти и сладкиши, но хич ме няма по украсяването.  :( Формички си имам, но никога не съм се пробвала да правя цветенца или разни други работи. В нас тортите не се гледат, а направо се ядат! :D :D :D Рlumeria, тортата ти за мама е перфектна! Браво!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #209 -: Март 09, 2011, 21:37:14 pm »
Рейна, би ли споделила от къде пазаруваш, да разгледам
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #210 -: Март 09, 2011, 22:15:16 pm »
Разбира се, Мини  :)

torten-kram
backfun
mein-tortenladen

Никак не харесвам онлайн-пазаруването, не съм поръчвала кой-знае колко неща.. предимно формички за изрязване с изтласкаване и гелови боички. В наше село, макар и достатъчно голямо, доскоро нямаше специализиран магазин с достатъчен асортимент.
............................Тайната на нашата вечеря............................
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #211 -: Март 09, 2011, 22:26:28 pm »
А случайно някой да е видял някъде пласмасови фигурки за торта Мечо Пух и приятели?
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #212 -: Март 09, 2011, 23:59:22 pm »
 :D Ха,и тук имало такава весела темичка... :D

И аз ще запрятам ръкави над тортата за годинката на Борко...да видим какво ще се получи или ще е пълен провал и експресна поръчка в бейкърито :lol:

Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #213 -: Март 10, 2011, 10:06:56 am »
Ами освен от формичките за рязане на пластелин  :wink: направо да ползваш.

Мими, аз така и правех до сега, децата получават пластелина, формичките остават за мен, ама такива хубави цветенца не можах да докарам, за туй попитах :)

Сега ще разгледам всички линкове за формички... Моя мъж е на диета и ми подряза крилцата за правене на торта поне още месец и нещо докато няма по специален повод, ама не пречи да си мечтая ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #214 -: Март 15, 2011, 15:53:56 pm »
Черна торта Рафаело - моя измислица, но се получи супер. 
Ползвах Каково масло за крема.
Ето снимки / направени на бързо/:  Черна торта Рафаело

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #215 -: Март 15, 2011, 20:40:53 pm »

моя измислица, но се получи супер. 

Ей това най-го обичам  :D

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #216 -: Март 17, 2011, 08:05:13 am »
Здравейте момичета,аз отново съм в играта ,правя две торти за една малка принцеса.Обаче ми възникна голям проблем.Единият ми крем е с кондензирано мляко и масло,но не знам защо стана много течен,оставих го цяла нощ в хладилника и пак не се е сгъстил достатъчно.Единствен изход за спасение аз виждам ако го загрея малко и прибавя желатин или да правя нов.Моля ако на някой му се е случвало да помага.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #217 -: Март 17, 2011, 08:51:27 am »
Да, или желатин, или добавка на достатъчно количество крем-сирене, например.

Успех, Валерия!
............................Тайната на нашата вечеря............................
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #218 -: Март 17, 2011, 09:33:07 am »
Благодаря Rejna загрях много леко крема на водна баня и прибавих желатин,сега чакам да видя какво ще стане.Хубавото е ,че почнах по рано и ще имам достатъчно време да изчакам. :D
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #219 -: Март 17, 2011, 10:39:53 am »
Момичета, наближава Велик Ден! Споделете вашите сполучливи рецепти за козунак! Също така разкажете как се справяте с месенето....уффф това ми е най-кошмарната част!  :)