0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #300 -: Април 04, 2011, 10:50:54 am »
Виктория, това са съставките на тортените кремове, които ползвам основно. Добавям и/или маскарпоне, фина извара, крем-фреш.. но за съжаление, знам, че в родината тези продукти са с по-друг вкус, а и цена.
Лично, от изброените от теб продукти, най-много ми допада комбинацията от разбита млечна сметана, кондензирано (подсладено) мляко и крема сирене в приблизително съотношение 1:2:3. И евентуално добавка на 1-2с. л пудра захар, ако според индивидуалния вкус не е достатъчно сладко. Към тази смес може да се добави по желание и:

- ситно смлени ядки (бадем, шам-фастък, орехи..)
- пасиран плод (банан, ягоди, боровинки, горски плодове микс. ..)
- известно количество ликьор (лимонов, портокалов, метов) или ром
- ароматизиращи есенции (роза, бадемова, ванилия..)

Стават много приятни кремчета, които могат да се хапват в торта, но също и без тестените блатове, като десерт  :)

Благодаря ти много за споделения опит в4ера направих абсолютно същата комбинация за тирамисуто да си призная 4е стана много хубаво и мъжете вкъщи много го харесаха  :D
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #301 -: Април 04, 2011, 20:43:48 pm »
Уф, аз така и не мога да се ориентирам откъде да си купя фондан за тортата :? Много съм смотана...
Някой по в час, ако поръчва, да ми се обади ако иска да се комбинираме, аз ще разкажа какво искам, че въобще не знам какво ми трябва  :lol:
Душата, свиркай на Мини бе, ние с нея направихме партия. Следващия път ще делим на 3 :wink: Това от чужбинско.
Иначе от Бг все още сме в процес на проучване от къде, колко, на каква цена.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #302 -: Април 05, 2011, 08:55:10 am »
Уф, аз така и не мога да се ориентирам откъде да си купя фондан за тортата :? Много съм смотана...
Някой по в час, ако поръчва, да ми се обади ако иска да се комбинираме, аз ще разкажа какво искам, че въобще не знам какво ми трябва  :lol:
Душата, свиркай на Мини бе, ние с нея направихме партия. Следващия път ще делим на 3 :wink: Това от чужбинско.
Иначе от Бг все още сме в процес на проучване от къде, колко, на каква цена.
Свате, свиркам, ти поне си не с едни, а със сто гърди пред мен  :lol:
Имайте ме предвид, ако поръчвате близките 2 месеца. Сега за Великден няма ли да поръчвате?
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #303 -: Април 05, 2011, 16:48:17 pm »
ха ха
аз мисля, да поръчам нещичко след 2 седмици, ама от къде ще вида
щи свирна де, може нещо се комбинираме
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #304 -: Април 05, 2011, 16:58:36 pm »
ха ха
аз мисля, да поръчам нещичко след 2 седмици, ама от къде ще вида
щи свирна де, може нещо се комбинираме
Супер, златна си  :youwoman:
Само дето ще трябва да ми кажеш какво да си поръчам  :lol:
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #305 -: Април 05, 2011, 17:07:19 pm »
ай ще се разберем по скайпа
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #306 -: Април 07, 2011, 15:20:12 pm »
Момичета, имам въпрос :D
При сиропирането на блатовете използвали ли сте примерно комбинация ром + кафе и може би малко захар? osi_10
Дайте идеи..
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #307 -: Април 07, 2011, 16:21:19 pm »
за кафе знам, ама за комбинация... не съм чувала
но пък два аромата да се смесват, дали е удачно
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #308 -: Април 07, 2011, 17:00:28 pm »
Момичета, имам въпрос :D
При сиропирането на блатовете използвали ли сте примерно комбинация ром + кафе и може би малко захар? osi_10
Дайте идеи..


Може,не е проблем.Примерно в захарния сироп сипваш малко ром за аромат.Кафето можеш и директно да го пръскаш върху блатовете,по предварително го подслади да не ти стане горчив блата.С мляко с нес също става добре.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #309 -: Април 07, 2011, 17:20:41 pm »
Да се отчетем и ние с първата ни и доста недодялана торта  :lol:. Идеята беше за пандишпанови блатове с маслен крем, но изобщо не се получи така. Първата грешка беше, че фурната ми, която е на газ и няма никакви вентилатори, направи блатовете по - скоро бишкотени  :lol:. Много бяха вкусни, просто не изглеждаха така, както очаквах. Втората беля беше с крема - кондензираното мляко беше прекалено рядко и с малка масленост, а маслото плуваше в него като пресечено... След 2-часова борба да го "спася" се отървах, изсипвайки го в мивката  :lol:. Направих яйчен крем и положението се позакърпи. Горната част е направена почти изцяло от сина ми, който реши, че това е нещо много готино за игра, а за мен беше облекчение, тъй като явно съм понатежала  :lol:. Срам не срам ще кача снимка на "произведението" ни  :oops:.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #310 -: Април 07, 2011, 17:29:18 pm »
Pimi, Mary,  :thankyousign: :thankyousign: :flower:
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #311 -: Април 08, 2011, 23:33:37 pm »
Еле,на мен пък много ми хареса тортичката.Верно,че не е тип топ,но пък е толкова весела :D Браво на юначето за помоща :wink:

И аз исках да питам.

1/ смесвал ли е някой шоколадов ганаш с маскарпоне?? Как се получи на вкус и консистенция?

2/ с какъв плод,според вас,би се комбинирал ментов шоколад?Аз си мисля за ананас или лимон?

 :)
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #312 -: Април 09, 2011, 09:54:02 am »
Elle, много е свежа! Имала си изключително сръчен помощник  :D

За комбинацията от шоко-ганаш + маскарпоне, Fibo - зависи колко интензивно е сиренето, бих ползвала light, а дали ще се хареса - зависи от личния вкус. Любимо ми е съчетанието бял шоко-ганаш и маскарпоне! Получава се хубава на консистенция смес, която след престой на хладно е перфектно стегнала - няма никакво разтичане, може да се ползва и за замазване с поръсване на нещо (шоколадови пръчици, ядки..).
Ментов шоко... хм, според мен с плод, който e по-малко интензивен от ментата, за да не се 'бият' двата аромата. Ягоди? Круши? На мен ми допада и комбинация с ананас  :)
« Последна редакция: Април 09, 2011, 09:56:16 am от Rejna »
............................Тайната на нашата вечеря............................
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #313 -: Април 09, 2011, 10:21:35 am »
И според мен круши биха били добър избор  :D
но като цял бих се въздаржала от плод при ментов ганаш, сам по себе си мента и шоколад са завършен вкус
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #314 -: Април 09, 2011, 16:19:36 pm »
Благодаря  :oops:... Скоро ще пробваме пак, помощникът ме врънка. Дотогава ще ви шпионирам за други идеи  :D.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #315 -: Април 10, 2011, 13:06:08 pm »
Момичета, може ли една изпитана рецепта за торта Гараж - много ми се иска да вкуся парченце от миналото на предстоящия ми рожден ден.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #317 -: Април 12, 2011, 23:22:59 pm »
Момичета, може ли една изпитана рецепта за торта Гараж - много ми се иска да вкуся парченце от миналото на предстоящия ми рожден ден.
Оливия, и моят мъж ме врънка за торта "Гараш".  :lol: Аз правя тази торта по една и съща рецепта от доста време. Ако не ти е спешно, ще гледам към края на седмицата да я напиша, че сега имаме проверки на работа от министерствата и съм от 6 до 22 в училище, а вечер съм гроги.
ха ха
аз мисля, да поръчам нещичко след 2 седмици, ама от къде ще вида
щи свирна де, може нещо се комбинираме
Супер, златна си  :youwoman:
Само дето ще трябва да ми кажеш какво да си поръчам  :lol:
Мери, и аз питах преди време за фондана. От къде го поръчвате, как е като цена и дозата за какво количество се ползва? Ако ще поръчваш, моля те, ако има възможност, имай ме предвид и мен. Може по скайпа допълнително да ми пишеш. Ама и на мен, като на Мими, ще трябва ти да поръчваш, защото не знам какво!  :wink: :lol:

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #318 -: Април 13, 2011, 00:01:45 am »
Оливия, и моят мъж ме врънка за торта "Гараш".  :lol: Аз правя тази торта по една и съща рецепта от доста време. Ако не ти е спешно, ще гледам към края на седмицата да я напиша, че сега имаме проверки на работа от министерствата и съм от 6 до 22 в училище, а вечер съм гроги...
Душе, за другата седмица ми трябва, така че до края на тази е идеално. Благодаря!




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #319 -: Април 13, 2011, 14:03:29 pm »
Мисля скоро да се пробвам да направя домашна торта, та искам да ви питам нещо в тази връзка. Детенцето ми скоро много хареса от украсата на една торта натурални ягоди, които бяха заляти или потопени предварително в някакъм гъст сладък сироп /или по-скоро - сос/. Имате ли някакав идея как мога да направя нещо такова, че да украся и моята торта с таквиз подобни ягодки?