0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #240 -: Март 19, 2011, 17:49:57 pm »
Аз скоро открих желатина...  :eat:
Ето го моя крем :photo:, много се харесва у дома!
Сложих една чаена бисквитка на дъното,
лъжичка сладко и след това крема!
Рецептата е почти като на Гери и Нимика-

Плодов Крем
1 кофичка гъсто кисело мляко,
1 малка заквасена сметана,
бурканче (ягодово) сладко с цели плодове-300гр,
или ситно нарязани плодове и 1 желатин.



Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #241 -: Март 19, 2011, 17:54:04 pm »
Мише, подобна торта правя и аз.

Натрошавам бисквити на дъното и слагам плодове върху тях (банани, праскови и др.), а в киселото мляко настъргвам кората на един лимон. Много освежаваща торта за лятото.  :D

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #242 -: Март 19, 2011, 18:21:34 pm »
Блуууу идея ми даваш ти...ще ме изгонят обаче,
имам забрана да правя сладкиши!
Апропо на мен кремчето сервирано така със сладко и бисквитка,
много ми наподобява Чийзкейк, който скоро ще направя, но с крема сирене!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #243 -: Март 19, 2011, 18:43:24 pm »
Валерия, страхотни са станали тортичките!! :D
С какво покритие ги прави? А с крема какво стана - успя ли да го оправиш с желатина?

Аз изглежда слагам по прекалено малко желатин, защото се е случвало леко да ми се "втечнява" крем, като престои. Но пък у нас получавам твърд отказ за консумация на всичко, което е видимо желирано. Вероятно заради леко киселия привкус, който вкарва желатина. Дори не мога да си помисля, на кофичка мляко, да сложа цяло пакетче желатин.:?  Направо ще ме разнищят :D
Та затова търся някаква златна среда - хем да мога да получа леко стегнат крем, хем да не е буквално желиран. Ако някой знае такава пропорция, нека да я сподели, да не я търся с експерименти :D

А за торта с кисело мляко, любимата ми е "торта Мюсли" :)

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #244 -: Март 19, 2011, 18:52:04 pm »
Днес направих една тортичка и бързам бързам да я споделя с вас!  :D


Uploaded with ImageShack.us
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #245 -: Март 19, 2011, 19:24:23 pm »
Валерия, страхотни са станали тортичките!! :D
С какво покритие ги прави? А с крема какво стана - успя ли да го оправиш с желатина?

Аз изглежда слагам по прекалено малко желатин, защото се е случвало леко да ми се "втечнява" крем, като престои. Но пък у нас получавам твърд отказ за консумация на всичко, което е видимо желирано. Вероятно заради леко киселия привкус, който вкарва желатина. Дори не мога да си помисля, на кофичка мляко, да сложа цяло пакетче желатин.:?  Направо ще ме разнищят :D
Та затова търся някаква златна среда - хем да мога да получа леко стегнат крем, хем да не е буквално желиран. Ако някой знае такава пропорция, нека да я сподели, да не я търся с експерименти :D

А за торта с кисело мляко, любимата ми е "торта Мюсли" :)

Крема се сгъсти толкова много ,че можех с нож да го режа ,наложи се да го разреждам :D ,покритието е моделираща маса от Змееборец ,работи се много лесно и е с ненатрапчив вкус,за това не бих я заменила.
Darid дай рецептичката на тази апетитна тортичка.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #246 -: Март 19, 2011, 19:38:44 pm »
Давам веднага  :D още не съм я пробвала, за първи път я правя тя е на Селма от бг мама.Утре ще сложа разрез и коментар за вкуса!  :D

ТОРТА МЕДОВИК
Блатове:
100 гр. масло
2 яйца
1,5 чаши брашно
0,5 чаша захар
3 с.л. мед
1 ч.л. сода
Крем
500-600 гр. заквасена сметана (сложих 2х290гр)
0,5 чаша пудра захар
100 гр. ситно смлени орехи
100 гр. стафиди предварително накиснати в ром
1 течна есенция ванилия

В метален съдсмесваме меда и содата, слагаме на котлона на слаб огън и се бърка докато стане светло жълто и да се пени ок.2мин.
Дърпаме от котлона и добавяме останалите продукти. Изсипваме във форма ок.24см застлана с хартия за печене и печем в предварително загрята фурна на 180 градуса ок.20-25мин гледаме често защото загаря много бързо.
Оставяме да изстине разрязваме на две части.
Крема приготвяме от сметаната, пудрата захар, ванилията и 2/3 от орехите.
Сглобяваме тортата като намазваме първия блат с крем и поръсваме със стафидите, после втория блат, пак крем и украсяваме с останалите орехи и стафиди.
Звучи вкусно...ще видим утре! :D
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #247 -: Март 19, 2011, 19:53:13 pm »
покритието е моделираща маса от Змееборец ,работи се много лесно и е с ненатрапчив вкус,за това не бих я заменила.
Ох, пустият му Змееборец... Колежката ще ходи да го бори следващата седмица, че останахме без материали за Великден. :D Нашите в Пловдив нещо се излагат....

Утре ще сложа разрез и коментар за вкуса!  :D
По-добре вдругиден. Ако оцелее дотогава, разбира се, в което се съмнявам  :D. Блатовете на Медовика се напояват по-бавно и след два-три дни става най-мека. Което пък я прави идеална за случаите, в които нямаме време да се плескаме в кухнята, точно преди празника :D

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #248 -: Март 19, 2011, 19:58:09 pm »
Едва ли ще успея да я запазя 2 дни, моичкия е голям опустошител на сладории. Благодаря за съвета, за първи път я правя  :D!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #249 -: Март 20, 2011, 10:44:10 am »
 Момичета може ли да ми дадете рецепта за лесен крем за торта имам едно прясно мляко в хладилника и не ми хвърля а ми донесоха блатове а да си призная не съм правила никога торта или пък кремове общо взето...не ми е силна 4аст сладкарството  :oops: но май раз4итам пове4е на късмета на начинаещия  :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #250 -: Март 20, 2011, 11:03:54 am »
домашен млечен крем-
5 жълтъка
500 мл. прясно мляко
200 грама захар
5-6 лъжици брашно


Разбиваме жълтъците с брашното. Сваряваме млякото със захарта и добавяме разбитите жълтъци. Бъркаме до сгъстяване на крема.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #251 -: Март 20, 2011, 11:28:24 am »
Страхотни торти творите, браво на вас  :D
Признавам, че не съм ви изчела докрай  :oops: но искам да попитам, някоя от вас дали е правила торта Бизе с целувките (от готовите разбира се) и ако може да сподели рецептата ;)


*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #252 -: Март 20, 2011, 14:33:54 pm »
gery_k77,кремчето е супер,а мен ме връща в ученическите години,на държавния изпит това ми се падна,ако не се лъжа се казва крем"Валентина",може да се направи и в 2 цвята.
Инъче за майсторийките ви свалям шапка,аз само чета и се наслаждавам.Не правя нищо сладко,че сме на разделно хранене,ходим на фитнес и то страшна работа. :lol:

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #253 -: Март 21, 2011, 08:14:59 am »
Давам веднага  :D още не съм я пробвала, за първи път я правя тя е на Селма от бг мама.Утре ще сложа разрез и коментар за вкуса!  :D

ТОРТА МЕДОВИК
Блатове:
100 гр. масло
2 яйца
1,5 чаши брашно
0,5 чаша захар
3 с.л. мед
1 ч.л. сода
Крем
500-600 гр. заквасена сметана (сложих 2х290гр)
0,5 чаша пудра захар
100 гр. ситно смлени орехи
100 гр. стафиди предварително накиснати в ром
1 течна есенция ванилия

В метален съдсмесваме меда и содата, слагаме на котлона на слаб огън и се бърка докато стане светло жълто и да се пени ок.2мин.
Дърпаме от котлона и добавяме останалите продукти. Изсипваме във форма ок.24см застлана с хартия за печене и печем в предварително загрята фурна на 180 градуса ок.20-25мин гледаме често защото загаря много бързо.
Оставяме да изстине разрязваме на две части.
Крема приготвяме от сметаната, пудрата захар, ванилията и 2/3 от орехите.
Сглобяваме тортата като намазваме първия блат с крем и поръсваме със стафидите, после втория блат, пак крем и украсяваме с останалите орехи и стафиди.
Звучи вкусно...ще видим утре! :D

За тази торта съм чувала ,че е страхотна и отдавна се каня да я направя.Благодаря за рецептата!

Вчера на бързо спретнах едно руло с купени блатове и пудинг на д-р Йоткер карамел и сметана.Стана невероятно на вкус не съм очаквала.
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #254 -: Март 21, 2011, 09:57:46 am »
Минавам да се похваля 4е тортата стана многоооо вкусна а кремът наистина е лесен  :wink: Мини Благодаря! само ще кажа 4е след снощи в хладилника остана по малко от половината  :D имахме гости и направо си облизаха пръстите и за пореден път се обеждавам 4е домашното си е домашно  :wink:
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #255 -: Март 21, 2011, 09:58:14 am »
Валерия, страхотни украси правиш на тортите си!!!Браво!! Фондана от къде го купуваш и в цвят ли е? Никога до сега не съм работила с такива неща, а ми се иска да започна!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #256 -: Март 21, 2011, 10:39:20 am »
Хайде да покажа над какво се трудих последните няколко дни  :D

Божествени са Вали!
Поздравявам те за красотите , които са сътворила , направо ме остави с отворена уста ...  :hungry: :hungry: :hungry:
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #257 -: Март 21, 2011, 11:30:04 am »
Валерия, страхотни украси правиш на тортите си!!!Браво!! Фондана от къде го купуваш и в цвят ли е? Никога до сега не съм работила с такива неща, а ми се иска да започна!
фондана го купувам от Змееборец(само да не излезе като реклама)и е бял на цвят аз го оцветявам със сладкарски бои.Работи се изключително лесно и се получават чудесни неща. :D
Хайде да покажа над какво се трудих последните няколко дни  :D

Божествени са Вали!
Поздравявам те за красотите , които са сътворила , направо ме остави с отворена уста ...  :hungry: :hungry: :hungry:
Благодаря Еви скоро ще направя една специално за теб и ще ти донеса до Търново,само да се постопли малко времето  :D
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #258 -: Март 21, 2011, 13:34:41 pm »
Хайде да покажа над какво се трудих последните няколко дни  :D

Божествени са Вали!
Поздравявам те за красотите , които са сътворила , направо ме остави с отворена уста ...  :hungry: :hungry: :hungry:
Благодаря Еви скоро ще направя една специално за теб и ще ти донеса до Търново,само да се постопли малко времето  :D
Охоооо направо ми се иска вече да е топлооооо , обаче ако тортата е толкова красива като тези детските , които разглеждах ще ми е жал да я опитам , защото ще трябва да и разваля фацата ...
А относно въпросните фондани , които се ползват - чувала съм обаче на идея си нямам на какво прилича , как изглежда , но някой ден с твоя помощ ще опитам да сътворя и аз нещо , макар че със сигурност няма да се справя както ти умееш !
А фигурките как се правят - направо са невероятни  пу пу пу
Определено си Цар на тортите , признавам те !!! :balk_7: :balk_7: :balk_7:
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвk
« Отговор #259 -: Март 21, 2011, 13:38:29 pm »
Валерия, страхотни украси правиш на тортите си!!!Браво!! Фондана от къде го купуваш и в цвят ли е? Никога до сега не съм работила с такива неща, а ми се иска да започна!
фондана го купувам от Змееборец(само да не излезе като реклама)и е бял на цвят аз го оцветявам със сладкарски бои.Работи се изключително лесно и се получават чудесни неща. :D

Ще трябва да ги посетя тези змееборци, пък и са много близо до нас!