0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #340 -: Април 18, 2011, 15:14:31 pm »
Валерия, ако прочета още един път думи за отказване,
ще се саморазправям!Прекрасни творения!

Божеее  :oops: и аз имам смелост да си показвам плясканиците  :lol:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #341 -: Април 18, 2011, 15:59:27 pm »
Страхотни са Вале!
Кошничката с маргаритките със сигурност ти е опънала нервите много яко.Самата кошница е трудна за изпълнение!Възхищавам ти се,никакво отказване!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #342 -: Април 18, 2011, 18:27:08 pm »
Тъй като наближава Великден може ли някой да ми предложи рецепта за сладки ...ама тези със свинска мас, тъй като ми донесоха и се сещам 4е едно време имаше едни сладки дето баба ги правеше и колкото по седяха, толкова по меки ставаха нещо като масленки но не то4но така изглеждаха едни светло жълти4ки..... :wink:

Виктория, аз в момента даже замесих тези
минлата година ги правих, стават наистина пръхкави и вкусни и колкото повече стоят- по-добре


http://stirianowa.blogspot.com/2010/04/blog-post.html#more

Вал, торите са страхотни, как разбра че трябва да се отказваш= продължавай, страхотна си
« Последна редакция: Април 18, 2011, 18:28:52 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #343 -: Април 18, 2011, 23:15:46 pm »
 :D :D Валерия,сподели плийз,за маргаритките.Каква е технологията? :)

Мини,а маста от рецептата с какво се замества?

 :)
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #344 -: Април 19, 2011, 00:57:27 am »
•   1 кг. Брашно
•   1 ч.ч кисело мляко
•   1 ч.ч. разстопена мас
•   1 лимон
•   1 яйце по избор
Това тесто съм го правила и като локумки или пури, правила съм го и на курабии. Много  меко и пръхкаво става.
« Последна редакция: Април 19, 2011, 01:28:52 am от Mary »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #345 -: Април 19, 2011, 07:30:20 am »
•   1 кг. Брашно
•   1 ч.ч кисело мляко
•   1 ч.ч. разстопена мас
•   1 лимон
•   1 яйце по избор
Това тесто съм го правила и като локумки или пури, правила съм го и на курабии. Много  меко и пръхкаво става.

Мери, а Изаура /машинката за хляб/ ще се справи ли с това тесто?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #346 -: Април 19, 2011, 07:59:11 am »
:D :D Валерия,сподели плийз,за маргаритките.Каква е технологията? :)

Мини,а маста от рецептата с какво се замества?

 :)
fibs от фондан , изрязват се със форма след което всяко листенце го разточвам внимателно с обратната страна на четка за рисуване и ги слагам да съхнат или върху кръгли чашки или във една палитра която имам :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #347 -: Април 19, 2011, 08:45:47 am »
със всякаква мазнина се замества, но става вкусно с мас
ако все пак не можеш да набавиш, препоръчвам хубаво обезмаслено масло- като Лурпак например /ако имате при вас/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #348 -: Април 19, 2011, 09:33:13 am »
Мише, на ръка. Не съм сигурна, че това количество брашно ще може в машината, нали има максимално което може да се бърка. А и това не е някаква точна доза,  в смисъл брашното е около. И само с измесването разбирам колко е достатъчно да поеме.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #349 -: Април 19, 2011, 17:35:43 pm »
Ауу..колко торти! Валерия, кошничката с маргарити е изключително сполучлива! Много свежа и нежна  :)

Мини, великденските курабии са страхотни! Усетих влага в устата..  :hungry:

За рецептата на тортичката.. позакъснях и с нея, и с отговора  :oops:, но нямах възможност да прегледам снимките и напиша рецептата в същия ден, макар да ми се искаше.
............................Тайната на нашата вечеря............................
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #350 -: Април 19, 2011, 20:53:52 pm »
Мерси за отговорите :)
Мини,ами няма го това обезмаслено масло за което казваш...Ще търся някакво де,но въпросът ми беше по-скоро относно грамажа.Дали точно този грамаж се замества със същия от друг омазнител?
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #351 -: Април 19, 2011, 21:02:54 pm »
:oops: пфу, каква глупост съм написала  :lol: :lol: :lol: маслото е обезсолено  :oops: :oops: :oops: грамажа е същият
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #352 -: Април 19, 2011, 21:06:24 pm »
ха ха аз тъкмо си викам, яяяяяяяяя каква новост има
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #353 -: Април 19, 2011, 22:55:12 pm »
 :lol: Ми и аз,ама то сега има всякакви работи 0% fat,тъй че не се учудих ако и масло направят таквоз :lol:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #354 -: Април 19, 2011, 23:04:28 pm »
Леле, Валерия, шапка ти свалям! Прекрасни торти! А кошничката е невероятна!
Ако имаш време и желание - рецептата за нея и подробни указания, ако мислиш, че има смисъл изобщо да се пробваме!  :wink: :lol:
Имам обещание към Оливия да напиша рецепта за торта "Гараш", но тъй като не помня къде, мисля да я напиша тук, като най-подходящо място.
« Последна редакция: Април 19, 2011, 23:13:34 pm от du6ka »

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #355 -: Април 19, 2011, 23:28:24 pm »
Торта "Гараш"

Продукти за блата:
8 белтъка
200 грама захар
220 грама орехи
20 грама брашно

Продукти за крема:
500 грама сметана
200 грама захар
500 грама шоколад
150 грама олио

Начин на приготвяне:
Разбиват се белтъците един по един и после се слага по малко захарта, докато се получи белтъчен крем, като за целувки. Орехите смилам или натрошавам на кухненския робот и ги прибавям към белтъчния крем, като разбърквам с дървена лъжица. Добавям 20 грама преситено брашно или 1 супена лъжица. (аз слагам препълнена супена лъжица, защото яйцата ми са домашни и големи) Това е всичко около блатовете. Сега основното е в печенето. Пече се на хартия(освен ако нямаш специални форми), намазана с олио. Сместта се разделя на 4 равни части и се пече върху намазаната с олио хартия на 150-180 градуса.
Сметаната се разбива със захарта(може и по-малко от 200 грама, тъй като сметаната е подсладена). Шоколадите се натрошават и се разтопяват на водна баня със 150 мл олио. 500 грама шоколад никак не е малко и евтино и за това аз всеки път слагам различни неща, за да ми излезе по-евтино - шоколадов кувертюр, марципан, натурален шоколад, какъвто има евтин или на промоция шоколад, а дори съм вземала и течен. Поне 1 натурален от 100 грама да има. След като се разтопи шоколада, сместта се разделя на две части. Половината се оставя за заливка на тортата, а останалата половина се смесва със сметаната. С този крем се слепват блатовете и от горе цялата се полива с останалата част от шоколада.

Забележка: Имам много рецепти за торта "Гараш". Повечето от тях са с по 10 белтъка, а някои са и с цели яйца. С годините тази рецепта ми се наложи. Трудността е в печенето на блатовете, но сега има хубави форми, в които може и да не залепват. Винаги резултатът е добър, но лошото е, че тортата не е съвсем евтина и рядко я правя - само по празници. Сега съм я обещала за Великден на мъжа ми.
Надявам се да ви хареса!
Оливия, дано съм обяснила добре, но ако нещо не е ясно - питай!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #356 -: Април 20, 2011, 07:37:28 am »
Мише, на ръка. Не съм сигурна, че това количество брашно ще може в машината, нали има максимално което може да се бърка. А и това не е някаква точна доза,  в смисъл брашното е около. И само с измесването разбирам колко е достатъчно да поеме.

Мери, Мери руса и заспала булка, невероятна комбинация снощи!
Изобщо не съм видяла, че брашното е 1 килограм!
А ако се направи 500 грама брашно примерно / половин доза всички продукти ?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #357 -: Април 20, 2011, 09:43:54 am »
ми що да не стане
хааааааааа аз пък не се бях сетила, ама найш ли що.......щото една доза не ни стига
то само като излезе първата тава от фурната и отива
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #358 -: Април 20, 2011, 09:53:49 am »
Разбиват се белтъците един по един и после се слага по малко захарта
Душе,извинявай,ама понеже не съм правила досега целувки, да уточня, разбивам единият белтък на сняг, после добавям другия, така ли? Те не се ли пресичат така? И след това със захарта на края, пак няма ли да се пресече? Аз понеже разбивам всички белтъци заедно, затова питам. Извинявам се, ако въпросите ми са смешни, но...
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #359 -: Април 20, 2011, 15:30:41 pm »
Разбиват се белтъците един по един и после се слага по малко захарта
Душе,извинявай,ама понеже не съм правила досега целувки, да уточня, разбивам единият белтък на сняг, после добавям другия, така ли? Те не се ли пресичат така? И след това със захарта на края, пак няма ли да се пресече? Аз понеже разбивам всички белтъци заедно, затова питам. Извинявам се, ако въпросите ми са смешни, но...

Белтъците за Гараша се разбиват леко,а не на сняг.В смисъл,че не се бият на миксера,а със телта леко ги разбиваш.Разбивай си всичките белтъци заедно със захарта,няма проблеми.Душето не е уточнила,но според мен захарта трябва да е пудра,а не кристална.

В много публикации тук чета,че на сметаната слагате захар.С каква идея го правите при условие,че всяка сметана е подсладена и няма нужда от повече?