0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #280 -: Март 24, 2011, 17:29:24 pm »
Да попитам и аз нещичко ...
Вчера си купих от тези тави , които се "откопчават" и можеш да използваш за торти , коитото имат нужда от стягане на крема ... ще ме извините , но не знам точното име  :oops:
Та искам естествено да я пробвам с някоя тортичка и съм се ориентирала към торта-парфе , но искам да е вкусно  :wink:Не съм въобще по плодовите торти , така че предпочитам нещо щоколадово и ванилово  :lol: Трябва ли да има блат отдолу , предполагам тъничък , ама не знам ... моля ви за идеи ! :D
Ева при всички положения трябва блат.А ако искаш може да се пробваш с чийз кейк например шоколадов щом не обичаш плодове.
Вали,не съм фенка на тези чийз-кейкове ...
Искам някоя твоя рецепта ... ще ми я дадеш по друг начин ако искаш , ще те тормозя на друго място  :wink:
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #281 -: Март 24, 2011, 18:20:45 pm »
Пак красоти виждам тук ...поздравления Фибо страхотна торта! :D
 Аз искам да помоля отново вас за хубава и  изпитана рецепта за Торта Тирамису това ми е любимия десерт а не мога да го правя а в скоро време и никъде не съм яла така да ми хареса  :(
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #282 -: Март 24, 2011, 18:56:15 pm »
Хайде да се похваля с последното ми творение ,което ми взе акъла :D,но важен е крайния резултат.
Пак красоти виждам тук ...поздравления Фибо страхотна торта! :D
 Аз искам да помоля отново вас за хубава и  изпитана рецепта за Торта Тирамису това ми е любимия десерт а не мога да го правя а в скоро време и никъде не съм яла така да ми хареса  :(
Не мога да помогна ,правих веднъж заедно с една приятелка ,и помня че търсихме специално вино,което намерихме единствено на метро и ми се видя май прекалено скъп десерт и никога не съм го повтаряла.
« Последна редакция: Март 24, 2011, 19:00:21 pm от валерия »
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #283 -: Март 24, 2011, 20:08:50 pm »
Аз го правя така....по моя вкус е превъзходно  :D
http://daricook.blogspot.com/2011/02/blog-post_9402.html
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #284 -: Март 24, 2011, 20:14:16 pm »
аз го правя без яйца и пак е чудесен
нещо не ми се нравят сурови яйца в десерт

http://stirianowa.blogspot.com/2009/12/blog-post_6102.html
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #285 -: Март 24, 2011, 22:06:29 pm »
Благододаря за похвалите :D,само свещичката липсва...ама между бърза помощ/малкото беше с 40 Т/ и партито я забравихме у дома... :x :) Нищо...догодина пак...

Ами,фондана ми се нацепи като го положих.Със шпатула загладих гънките и всико се получи,но по ръбовете се нацепи.Не знам,може би защото не е бил разточен добре и равномерно... :? Как да го търся това клипче в Туб-а?На английски ли?

А най-горния етаж не е футболна топка,кошер е :oops:
« Последна редакция: Март 24, 2011, 22:09:01 pm от fibo »
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #286 -: Март 24, 2011, 22:22:11 pm »
Fibo, браво, чудесно се е получила тортата!
Валерия, перфектна - както винаги!  osi_9
Еvita1717, аз отдавна съм и хвърлила око на тази форма за торта, но пустите му пари...  :( Мисля, че освен за печене, ще се получи добре с нея и стягането на всички блатове с крем, желатин или парфета. Малко по-напред съм написала една рецепта с бисквити "Еверест" и сметаново-млечен крем. Смятам, че с тази форма тортата ще е още по-сполучлива.
Имам един въпрос. Никога не съм купувала фондан. Можете ли да ми кажете, колко струва, в какви дозировки се продава и какво количество е необходимо за една нормална да кажем едноетажна торта?

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #287 -: Март 25, 2011, 08:47:46 am »
аз го правя без яйца и пак е чудесен
нещо не ми се нравят сурови яйца в десерт

http://stirianowa.blogspot.com/2009/12/blog-post_6102.html

мини, благодаря  за рецептата.Аз именно заради суровите яйца в почти всички рецепти , които съм срещала , не съм правила.При първи повод ще опитам твоята.


*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #288 -: Март 25, 2011, 09:10:00 am »
Ама това не е Тирамису  :oops:.... :D
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #289 -: Март 25, 2011, 14:33:54 pm »
ми то нали заради това е вариация

Душеееее, нема душата малки разфасовки май в БГ - он лайн де. Тъкмо тормоза Пими на лични. Единствения вариант е чужбина байкя.
Отказах се да права - де станало, де не станало. По сигурно купешко.
« Последна редакция: Март 25, 2011, 14:35:42 pm от Mary »
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #290 -: Март 29, 2011, 14:29:56 pm »
Здравейте !Моля за помощ!Харесах си тази торта http://www.omnomicon.com/rainbowcake и искам да изненадам мъжа за рождения му ден. Пише че се прави с някаква готова смес май при нас няма такива , някой ако е правил да ми каже рецепта, боите може ли да са такива за яйца или да ми кажете къде да намеря във Варна, и за отгоре ако може по лесен крем и ако може да не е много сладка че и аз да хапна  :lol: :lol: Благодаря ви !

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #291 -: Март 29, 2011, 15:09:50 pm »
Миленка, погледни тази рецепта в блога на Мини. Основната идея е същата.
     
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #292 -: Март 29, 2011, 22:09:33 pm »
боите може ли да са такива за яйца 

Може, стават точно. А и сега има много :D
Само, ако не си оцветявала преди, имай предвид, че постепенно цветът става по-наситен и тъмен. Предполагам, че освен омесването в крема, има и някакъв процес на окисляване. Остави в първият момент цветовете да са с няколко тона по-светли, защото ако добавиш много боя, може да ти станат прекалено тъмни впоследствие.

Душе, този метод на сипване на крема май прилича на твоята джапанка? :D

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #293 -: Март 30, 2011, 06:31:43 am »
боите може ли да са такива за яйца  

Може, стават точно. А и сега има много :D

Плуми, аз изрових един щендер с бои онзи ден с 100 вида и производители разни,
само на една пишеше безвредни, но не беше опоменатао за яйца и сладки
а съм виждала такава информация!Мислиш ли, че е достатъчно това безвредни!


Да попитам и аз нещичко ...
Вчера си купих от тези тави , които се "откопчават" и можеш да използваш за торти , коитото имат нужда от стягане на крема ... ще ме извините , но не знам точното име  :oops:
Та искам естествено да я пробвам с някоя тортичка и съм се ориентирала към торта-парфе , но искам да е вкусно  :wink:Не съм въобще по плодовите торти , така че предпочитам нещо щоколадово и ванилово  :lol: Трябва ли да има блат отдолу , предполагам тъничък , ама не знам ... моля ви за идеи ! :D

Аз съм респектирана от майсторките тук, чак ме е срам да си показвам измишлюрките,
но понякога ми идват разни хитрини, та може да са полезни!
Ева, аз правя дори Бисквитена торта с Ванилов крем в тази форма
но за да не се разпадне като махнеш ринга, слагам отстрани като оградка
твърди обикновенни бисквитки или котешко езиче, а може и бишкоти!
И връзвам, ако се налага с панделка!
Нещо такова :photo: и :photo:

Фибо  :balk_63: разкошна торта, не мога да повярвам, че ти е първата, честно!
« Последна редакция: Март 30, 2011, 07:00:59 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #294 -: Март 30, 2011, 12:20:34 pm »
Момичета, дайде рецепта на някой домашен крем с прясно мляко, ама да става по-гъстичък и да не се разлива ... решила съм да правя тарталети (търся им рецепта още :wink:) та пълнежа, да е с този крем ...


Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #295 -: Март 30, 2011, 23:36:32 pm »
Ето едно, достатъчно истинско тирамису http://www.kulinarno-joana.com/2009/02/tiramisu/.
Иначе всичко е въпрос на вкус, на мен лично не ми е много любим десерт, но става добре с тази рецепта, даже много  :oops:
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #296 -: Март 31, 2011, 09:56:36 am »
Ето едно, достатъчно истинско тирамису http://www.kulinarno-joana.com/2009/02/tiramisu/.
Иначе всичко е въпрос на вкус, на мен лично не ми е много любим десерт, но става добре с тази рецепта, даже много  :oops:
Много ти благодаря,точно по тази рецепта съм правила ,но не я намерих по-рано,резултата наистина беше добър.
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #297 -: Април 02, 2011, 20:21:56 pm »
Да си призная и аз се притеснявам от тези сурови яйца и гледам из най различни рецепти има доста вариации
-сметана разбита смесена със заквасена сметана
-кондензирано мляко с крема сирене
-сметана разбита с крема сирене
  Някакви мнения или поне от коя комбинация би станало по добре ?
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #298 -: Април 04, 2011, 10:18:45 am »
Виктория, това са съставките на тортените кремове, които ползвам основно. Добавям и/или маскарпоне, фина извара, крем-фреш.. но за съжаление, знам, че в родината тези продукти са с по-друг вкус, а и цена.
Лично, от изброените от теб продукти, най-много ми допада комбинацията от разбита млечна сметана, кондензирано (подсладено) мляко и крема сирене в приблизително съотношение 1:2:3. И евентуално добавка на 1-2с. л пудра захар, ако според индивидуалния вкус не е достатъчно сладко. Към тази смес може да се добави по желание и:

- ситно смлени ядки (бадем, шам-фастък, орехи..)
- пасиран плод (банан, ягоди, боровинки, горски плодове микс. ..)
- известно количество ликьор (лимонов, портокалов, метов) или ром
- ароматизиращи есенции (роза, бадемова, ванилия..)

Стават много приятни кремчета, които могат да се хапват в торта, но също и без тестените блатове, като десерт  :)
............................Тайната на нашата вечеря............................
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #299 -: Април 04, 2011, 10:26:10 am »
Уф, аз така и не мога да се ориентирам откъде да си купя фондан за тортата :? Много съм смотана...
Някой по в час, ако поръчва, да ми се обади ако иска да се комбинираме, аз ще разкажа какво искам, че въобще не знам какво ми трябва  :lol: