0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #180 -: Март 05, 2011, 19:08:23 pm »
Плъмс, ще попитам в понеделник каква е цената на горелките и на тези инстгрументи и ще докладвам :)

Стефи, особено за инструментите. :lol: :lol:
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #181 -: Март 05, 2011, 20:14:36 pm »
Някой няма ли да качи някоя нова рецептичка...прави ми се нещо вкусно! :D
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #182 -: Март 05, 2011, 21:14:38 pm »
Утре нали ще идват кумците да искат прошка, та реших да спретна една тортичка. Двоумях се коя да е, но все пак реших. Ще бъде лесна торта, без печене. И тъй като трябва да престои 24 часа в хладилник, надявам се, че като дойдат гостите ще е стара и ще могат да я снимат, за да ви приложа и снимков материал.

Бисквитена торта - парфе

Продукти:
500 мл подсладена сметана
500 мл кисело мляко
300 гр захар (може и повече 350-400)
2 пакетчета желатин
настъргана портокалова кора
2 банана
3 пак. б-ти "Еверест"  - какао или някакви други тъмни с дупка

Начин на приготвяне:
1. Разбива се сметаната с половината захар
2. Киселото мляко се разбива с останалата захар
3. Двете смеси се смесват
4. Разтваря се желатинът в 1 чаена чаша вода на водна баня и се прибавя към сместа
5. Прибавя се настърганата портокалова кора
6. По желание може да се прибавят 2 ванилии

Подреждане:
В дълбока купа или тенджерка или специална форма отдолу се
слага малко от сместа - 2-3 с.л. Нареждат се бисквити 1 ред, след това - от сметановата смес, 2 ред бисквити, пак смес, и т.н. По средата се слагат двата банана и се продължава със сместа, бисквити и така докато свършат продуктите.
Оставя се 24 часа в хладилника.

Украса:
След като се стегне едно денонощие в хладилника, тортата се обръща в поднос, и се придава завършен вид с оставената малка част от сместа за тортата. Отгоре се подреждат плодове по желание - банан, портокал, киви.
Приятно приготвяне и хапване!

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #183 -: Март 06, 2011, 14:28:50 pm »
Душка, качи и една снимчица!  :wink:
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #184 -: Март 06, 2011, 16:25:57 pm »
Душка, качи и една снимчица!  :wink:
С удоволствие бих снимала, но нямам нито фотоапарат, нито телефон с камера.  :oops: :( За това и писах, че довечера евентуално ще помоля гостите да снимат.  :wink:
Искам да напиша и още една рецепта на любима на семейството ни тортичка - нарича се "Китайска джапанка", защото наподобява дебелите джапанки от моето детство. Имам една стара снимка с тази торта, но качеството не е много добро. Ще я взема на работа и ще се опитам да я сканирам и тогава ще напиша рецептата. И аз, като вас, предпочитам да видя какво ще правя, преди да го направя!  :wink: :lol: Въпреки, че не винаги по външния вид се разбира вкуса. Доста често съм правила бърканици с невероятен вкус, но с никакъв външен, както и обратното, както между прочем е и с хората. Сори за спама.  :oops:

Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #185 -: Март 06, 2011, 20:16:55 pm »
Благодаря,Rejna!
Значи пудра захар е разковничето! Ще го пробвам в най-скоро време.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #186 -: Март 06, 2011, 22:02:43 pm »
Ето и най-новата ми тортичка ,правих я за рожденият ми ден вчера.Парфе е с два видя плодов крем.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #187 -: Март 07, 2011, 08:47:43 am »
Колко вкусно изглеждаааа..  :hungry: Браво, Пламък! Няма ли парченце?  :oops: :wink:
............................Тайната на нашата вечеря............................
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #188 -: Март 07, 2011, 10:14:50 am »
Колко вкусно изглеждаааа..  :hungry: Браво, Пламък! Няма ли парченце?  :oops: :wink:

За жалост няма , много съм си разсеяна напоследък и пропуснах да я снимам като я отрязох.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #189 -: Март 07, 2011, 12:27:43 pm »
plamak, Честит Рожден Ден на патерици! Всичко най-хубаво ти желая, здраве и щастие! :)

Миналата седмица правих тортата с форма на сърце, за която ми даде рецепта. Стана много вкусна, но на вид изглеждаше сякаш е правена от 3-годишно дете. :( Украса не успях да си купя, сама я украсявах, но това е най-малкият проблем. Самата торта някакси се сплеска и разтече. Кажете ми какви "тайни" има, нещо не правя, както трябва.  :?
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #190 -: Март 07, 2011, 12:40:33 pm »
plamak, Честит Рожден Ден на патерици! Всичко най-хубаво ти желая, здраве и щастие! :)

Миналата седмица правих тортата с форма на сърце, за която ми даде рецепта. Стана много вкусна, но на вид изглеждаше сякаш е правена от 3-годишно дете. :( Украса не успях да си купя, сама я украсявах, но това е най-малкият проблем. Самата торта някакси се сплеска и разтече. Кажете ми какви "тайни" има, нещо не правя, както трябва.  :?
Мерси много за пожеланията :).Може би си я сиропирала много или кремът ти е бил много мек.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #191 -: Март 07, 2011, 13:18:45 pm »
Кремът наистина се получи по-рядичък.  :?
Следващият опит ще е по-сполучлив, надявам се, редовно ви чета и си записвам някои рецепти. Давате ми голямо вдъхновение. :)
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #192 -: Март 07, 2011, 15:23:02 pm »
Не знам какво е станало... писах предните дни, а поста ми го няма...  :(

Въпросната горелка я има и в Метро и цената е доста под 60 лв.
pimi, 10х. В Метро горелка бях гледала преди много време и беше на "масовата" цена. Ще проверя сега как е положението.

Марципан "Швартау" има в Метро, Кауфланд, Фантастико, Карфур- навсякъде, в едни мъънички кутийки. Струва ок. 4-5 лв.
НО, как, все пак, да го изсушим ?

Inke Tinke, ако можеш дай една снимцица на кутийката или поне кажи в кой сектор да я търся?? В Кауфланд (и в Билла питах, за всеки случай) ме гледаха като изтребител :D, след което ме разкараха по няколко пъти м/у двата сектора (с бонбоните и със сладкарските материали) и се наложи 3 пъти да обясня, че не искам блокчета "марципан". :D

Методът на Rejna е точно за "изсушаване" и ако фигурките постоят извън хладилника, могат доста да изсъхнат. Аз бях купувала едни бонбони "картофчета", които са от бадемов марципан и като постояха повечко време, заприличаха на камъчета :D
Сега обаче въобще не мисля да го суша, а да го ползвам за бонбони - топчета марципан, топнати в шоколад и оваляни в... каквото се сетя - какао, филирани бадеми или бял шоколад с кокос... За Великден ще спретна едни шарени мини-яйчица за подаряване... :D  Само да го намеря този марципан, че няма да имам нерви да го правя.

du6ka, то това не е спам, а тортено лирично отклонение :wink:
Чакам да дадеш "джапанката", че много ме заинтригува  :D


plamak, Ч.Р.Д. (с малко закъснение)!
Можем само да завиждаме на гостите, които са излапали тази тортичка :D

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #193 -: Март 07, 2011, 17:34:28 pm »
а да го ползвам за бонбони - топчета марципан, топнати в шоколад и оваляни в... каквото се сетя - какао, филирани бадеми или бял шоколад с кокос...

Mхмммм..  :hungry: Много добре звучи  :D

plamak, Ч.Р.Д. (с малко закъснение)!
Можем само да завиждаме на гостите, които са излапали тази тортичка :D

Да, да  :P Ах, ама и аз колко съм разсеяна.. явно съм гледала само снимката  :oops:

Пламъкnew_birthday и всичко най-хубаво!  :)
............................Тайната на нашата вечеря............................
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #194 -: Март 07, 2011, 20:16:51 pm »
Понеже така и не се научих да слагам картинки  :oops:, ето е дин линк към снимка на кутията http://www.eurofoodmart.com/schwartau-marzipan-rohmasse-200g-marzipan-paste-p33383.html.
Само дето този е 25%, а пък нашият е ок. 54% и се казва Luebecker Marzipan, но кутийките са идентични.
Иначе, не знам дали в Била го имат, но в другите стои при сладкарските материали- те са цяла серия продукти на Швартау- бои, пръчици...
« Последна редакция: Март 07, 2011, 20:31:30 pm от Inke Tinke »

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #195 -: Март 08, 2011, 18:07:24 pm »
да напиша докато не съм забравила какво има на кадемлия - горелки 90 лв., комлект инструменти между 35 и 50 лв. :)
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #196 -: Март 08, 2011, 20:09:06 pm »

Оххх... Стефи, ти направо ми разби мечтите... :D Е, нищо, поне ще спестя някой лев от тези играчки :wink:

Inke Tinke, 10x! Принтнах си картинката и следват набези в другите вериги :D

И аз така и не се научих да слагам thumbnails-чета :(, затова ще карам с линкове... Мама има Р.Д. точно на днешния светъл празник, та реших да я изненадам с една тортичка. :D
Не е много за хвалба, защото се увлякох да пробвам различни цветенца и... стана леко претруфена :? Следващите ще ги карам по-семпли. :D
http://www.bgphoto.net/photos/37236/o634352043784687500.jpg
http://www.bgphoto.net/photos/37236/o634352043976875000.jpg
http://www.bgphoto.net/photos/37236/o634352040464062500.jpg

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #197 -: Март 08, 2011, 20:23:33 pm »
ето и моята торта за мама
а и днес брат ми е рожденик, така че имаме двоен празник у дома




и рецептата
http://stirianowa.blogspot.com/2011/03/blog-post_08.html
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #198 -: Март 08, 2011, 21:22:01 pm »
божкеее, плъмс, това ако е нищо, аз се мятам през 4-я етаж :lol:
минке, нали си знаеш, по еконта :P
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #199 -: Март 08, 2011, 21:32:15 pm »
plumeria, натруфена или не, но цветята са разкош!С какви инструменти ги прави?

mini, :youwoman:!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.