0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #80 -: Февруари 15, 2011, 22:26:06 pm »
Ау, каква тема имало. Момичета страхотни торти и сладкиши останаха ми очите и по някое време ще се пробвам да ги направя. Мен ме е хванала манията за торти, не че имам време и че съм направила повече от една, но и това ще стане сега скоро ще имам повод да направя втората си торта със захарно покритие.

Мини, и аз четох че на запад има "лепило", но в крайна сметка на тортата на Стефан ги "лепих" със захарен разтвор и се получи, вярно не ми бяха кой знае колко сложни фигурките...

Ето ми първата торта:


Захарното тесто го пуснах машината за хляб да го омеси с пудрата захар и не стана хич зле, само беше по меко от това което се получава при месене на ръка и трябваше малко да стегне в хладилника.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #81 -: Февруари 15, 2011, 22:41:35 pm »
Ако има по големи фигурки и са странично захарния сироп няма да е достатъчно силен да ги държи, за това масово по цеховете в България се слага крем,за разлика от на запад ,където сладкарството е на много по високо ниво от тук.Другото което е хубаво, ако ще се пренася или се слагат фигурки отстрани, да са направени няколко дена преди това за да подсъхнат и да няма разочарования.Казвам ви го от личен опит ,защото съм имала и аз такива разочарования в началото като ми се наложи да пренасям торта със фондан и фигурки,за това придведливо си направих сватбената торта с предварително направени фигурки. :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #82 -: Февруари 15, 2011, 22:51:54 pm »
мерси много за отговорите
за утре мисля да направя плодова пита, направих млечен крем /яйца, брашно, прясно мляко и захар/, утре ще правя пандишпановия блат  :D
за първи път ще правя, нужно ли е да слагам желатин на крема, за да стегне добре
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #83 -: Февруари 15, 2011, 22:56:17 pm »
ами мини, аз слагам ако искам да не ми се разлее
друг вариант е да направиш и самия крем по-гъст
сега търсих да видя къде съм записла, с какво се слепваха фигурките, ама нещо не мога го намеря, а съм сигурна че го имам
намерих само за гланца - малко мед, разреден във водичка
« Последна редакция: Февруари 15, 2011, 23:00:25 pm от Mary »
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #84 -: Февруари 15, 2011, 23:00:19 pm »
Хубаво е да сложиш желатин mini, ще ти стане по хубаво и без това ще разтапяш и за замазването на плодовете ,предвиди малко и за крема.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #85 -: Февруари 15, 2011, 23:18:50 pm »
Страхотни неща, браво момичета!

Платек, респектирана съм! :balk_63:
Гери ти ме съкруши с тази 2ка, знам я аз,
а ако вярно ти е първа, каква ли ще е втората! :lol:

Относно крема за Рафаело, на млякото си пишеше кондензирано,
за гъсто беше по-гъсто от обикновено мляко!
Иначе nimika и аз слагах в микровълновата, но не много!
Надявам се, другия път да стане, а може марката масло също да е от значение!

Mary, мед и водица(гланц) за заливката над плодовете ли имаш предвид?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #86 -: Февруари 15, 2011, 23:27:14 pm »
Много е важна маслеността на маслото ,колко вода съдържа ,защото се отразява независимо дали се прави крем или сладкиш с него.
А за гланц е хубаво да се използва желатин или има кристал желе ,което не е разпространено по магазините, другия вариант да не потъмнеят е да се държат малко в лимонов сок, но на мен не ми допада този вариант.
« Последна редакция: Февруари 15, 2011, 23:29:46 pm от plamak »
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #87 -: Февруари 16, 2011, 01:06:21 am »
Мише, за гланца върху фигурките или чаршафа.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #88 -: Февруари 16, 2011, 07:30:08 am »
Мери разбрах, с чаршаф обаче, доде се престраша, ще мине още мнооого време!

Ако не ти представлява трудност запиши тук рецептата на плодовата пита,
с едно подобаващо фото от онзии албум с творенията ти! :flower: Благодарско!

plamak, ако тук ще се сметне за реклама, напиши ми на лични
с коя марка масло работиш! :flower: Благодаря предварително!



Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #89 -: Февруари 16, 2011, 08:44:06 am »
Момичета, едно въпросче и от мен. От къде купувате сладкарските бои и готов фондан?
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #90 -: Февруари 16, 2011, 09:26:46 am »
Аз си го правя сама фондана и не мога да ти помогна с това да те насоча към някое място , но обикновено складовете които зареждат цеховете има от почети всичко и фондан със сигурност.Бои взимам най често от тези за боядисване на яйца ,те са безвредни и са и за сладкиши , другия вариант е пак тези същите складове.
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #91 -: Февруари 16, 2011, 10:20:08 am »
Момичета, едно въпросче и от мен. От къде купувате сладкарските бои и готов фондан?
Аз купувам от Змееборец ,боичките са на прах и изкарват доста време ,а фондани имаше два вида италиански и български ,като цена са еднакви,пробвах италианския,следващия път ще пробвам и българския фондан.
Двойката е страхотна .
Мини аз лепя с маслен крем ,но трябва да се внимава защото ако излезе извън фигурката и се вижда а почистването е трудно .Успех!
« Последна редакция: Февруари 16, 2011, 10:23:55 am от валерия »
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #92 -: Февруари 16, 2011, 12:49:04 pm »
момичета, с какво "залепяте" фигурките върху захарното покритие, има ли нещо специално което се ползва /гледам по западните сайтове има "лепило"/, но ми трябва за другата седмица и няма кога да поръчвам

Покритие от фондан и елементи от фондан най-добре се лепят, когато елементите са току-що направени и не са засъхнали: допълнително повърхността, която би трябвало да бъде залепена може лекичко да се навлажни (потопена в обикновена вода и добре отцедена четчица) - тогава със съвсем лек натиск към тортения борд и се прикрепват без проблем. Ако са вече втвърдени т.е. изсъхнали елементи, части, фигурки и пр. наистина се лепят със сладкарско, направено за целта лепило (edible sugar glue, gum glue). Moже да се направи в домашни условия, но за целта е потребен т.нар. СМС (Carboxymethylcellulose) - хранително вещество под кода E 466 за ЕС, намира се в аптеките (поне в някои тукашни - DE, A) и в специализираните магазини или сайтове за онлайн-пазаруване. Та.. :

2с. л дестилирана хладка вода (около 30мл)
1/4ч. л СМС

се смесват в затваряемо стъклено бурканче. Разклаща се добе до хомогенното им смесване. Оставя се за една нощ в хладилник.

Дано съм била полезна.
« Последна редакция: Февруари 16, 2011, 13:16:49 pm от Rejna »
............................Тайната на нашата вечеря............................
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #93 -: Февруари 16, 2011, 18:14:39 pm »
седя и си мисля, дали няма да стане ако е по голяма фигурката с клечка за зъби  - наполовина във фигурката и наполовина във тортата

Мише, мързи ме, тия дни като ми доди.... :jump12: настроението
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #94 -: Февруари 16, 2011, 18:50:14 pm »
ъм, да
намерих селър от Ибей, който шипва лепило за три дни, направо го поръчах
вс трябва да стигне до другия четвъртък
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #95 -: Февруари 16, 2011, 18:54:07 pm »
седя и си мисля, дали няма да стане ако е по голяма фигурката с клечка за зъби  - наполовина във фигурката и наполовина във тортата

Една позната точно така ги закрепва фигурките върху тортата.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #96 -: Февруари 16, 2011, 19:01:41 pm »
седя и си мисля, дали няма да стане ако е по голяма фигурката с клечка за зъби  - наполовина във фигурката и наполовина във тортата

Мише, мързи ме, тия дни като ми доди.... :jump12: настроението

Става,става или по-къси сламки също вършат работа.
Другия вариант е с по-рядко захарно тесто,така като дъвка.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #97 -: Февруари 16, 2011, 21:42:23 pm »
седя и си мисля, дали няма да стане ако е по голяма фигурката с клечка за зъби  - наполовина във фигурката и наполовина във тортата

Мише, мързи ме, тия дни като ми доди.... :jump12: настроението
По стабилно ще е със по дългите пръчици за шишчета които са , даже в някой цехове ги използват, за по сигурно при по големи фигури.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #98 -: Февруари 19, 2011, 16:23:58 pm »
Момичета,поздравления за хубавата и полезна тема!
Валерия, имам едно въпросче :wink:Изпробвах рецептата ти за кекс на стр. 2. Получи се много добре, като за първи опит, но... Реших да добавя и стафиди, сложих ги в сместта, разбърках, и изпекох кекса, но стафидите паднаха на дъното, а не останаха в самия кекс. Как да направя така, че след изпичане стафидите да са в средата на кекса. Извинявай за аматьорския въпрос :oops:
Поздрави
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #99 -: Февруари 19, 2011, 16:31:33 pm »
Момичета,поздравления за хубавата и полезна тема!
Валерия, имам едно въпросче :wink:Изпробвах рецептата ти за кекс на стр. 2. Получи се много добре, като за първи опит, но... Реших да добавя и стафиди, сложих ги в сместта, разбърках, и изпекох кекса, но стафидите паднаха на дъното, а не останаха в самия кекс. Как да направя така, че след изпичане стафидите да са в средата на кекса. Извинявай за аматьорския въпрос :oops:
Поздрави
Единственото ,което ми идва на ум е да ги нарежеш на малки парченца ,така ще бъдат по-леки и няма да падат на дъното .Успех  :D