0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #100 -: Февруари 19, 2011, 17:29:33 pm »
Зизи, и моите винаги се приземяват.  :lol:

*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #101 -: Февруари 19, 2011, 19:46:48 pm »
Валенце, чудесна темичка си отворила и мнооооооого вкусна! Поздравления за прекрасните тортени фантазии!  8O
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #102 -: Февруари 19, 2011, 23:12:05 pm »
За стафидите - не ги бъркайте с тестото, а ги посипете върху тестото, след като е сипано във формата. Има приземили се, но има и такива, които удържат фронта :)

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #103 -: Февруари 19, 2011, 23:30:15 pm »
Рали, благодаря много за съвета!

*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #104 -: Февруари 20, 2011, 08:22:26 am »
Момичета, благодаря за съветите! :kiss:
Разказах и на майка ми за моите "приземени" стафиди. Тя, за разлика от мен, е доста веща в готварския занаят- много- много не им "бае" на манджите, а винаги стават супер. Та тя ми каза, че за да не падат стафидите, се слагали малко да набъбнат в хладка вода, и после се овалвали в малко брашно, след което се добавят към сместта. yahoo_33
Ще пробвам различни варианти, и ще пиша кой работи:)
П.С. Имам нова форма за кекс, и затова съм такава мераклийка... :D
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #105 -: Февруари 20, 2011, 08:51:30 am »
За стафидите - не ги бъркайте с тестото, а ги посипете върху тестото, след като е сипано във формата. Има приземили се, но има и такива, които удържат фронта :)

:good_post:  Рали, това важи с пълна сила за ореховите ядки!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #106 -: Февруари 20, 2011, 09:10:32 am »
моля споделете най-сполучливия си тортен крем  :) по възможност да не е какаов
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #107 -: Февруари 21, 2011, 09:36:28 am »
мини, аз най често правя домашния - мляко, захар, брашно, яйца и понякога масло
но не знам дали на теб щи свърши работа, за това което ти тряя
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #108 -: Февруари 21, 2011, 09:43:02 am »
моля споделете най-сполучливия си тортен крем  :) по възможност да не е какаов

Аз правя различни кремове , обикновено правя сметана смесена с някакав крем според случая или крем с кисело мляко, има всякакви варианти , но по лесно ще е ако кажеш долу горе какво смяташ да  правиш ,за да се ориентираме какъв крем да предлагаме.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #109 -: Февруари 21, 2011, 10:38:25 am »
моля споделете най-сполучливия си тортен крем  :) по възможност да не е какаов

Разбита сметана (винаги с поне 36% масленост, никакви растителни) + фина неовкусена извара (знам, че няма така в България - може да се замени с крем-сирене тип 'Фоладелфия') са основните продукти за тортените кремове, които обикновено правя. Към тях по желание и според личния вкус може да се прибави маскарпоне и ликьор (лимонов, черешов, портокалов..) или маслен крем овкусен с есенция (ванилия, ром, бадемова, лимонена..) Много вариации има.
Също ми допада и ганаш-крем (шоко разтопен в сметана и впоследствие разбит на крем).
............................Тайната на нашата вечеря............................
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #110 -: Февруари 21, 2011, 10:42:01 am »
.. Реших да добавя и стафиди, сложих ги в сместта, разбърках, и изпекох кекса, но стафидите паднаха на дъното, а не останаха в самия кекс. Как да направя така, че след изпичане стафидите да са в средата на кекса.

Поя ги с ром за няколко часа, овалвам ги в брашно и тогава добавям съвсем внимателно към тестената смес.
............................Тайната на нашата вечеря............................
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #111 -: Февруари 21, 2011, 11:32:02 am »
 :)момичета, много вкусна тема!  :lol: оохх мецинака тъкмо почна да сваля килца... :?
нищо, ще се включвам, а при първа възможност ще направя кексчето на валерия  :wink: защото много обичам. да ви кажа и за моята торта класик - любимата на мечо пух /т.е. моят съпруг  :lol:/ с готови блатове е, понеже меца я мързи да пече от брашно, захар и яйца:
 :eat: готов блат /кръгъл, четвъртит - няма значение, 3 пласта, кафяв бял какъвто искате/
сметана течна /разбива се с миксер/
4-6 банана и 2  вафлички Боровец /класик, шоколадови/
прясно мляко за напояване /за който има алергия или не обича мляко - вода със захар/
начин на приготвяне: като се разбие сметаната се маже върху напоеният блат, редят се кръгчета банани, така и вторият, като дойде третият отгоре - колкото банани са ви останали се леко пасират с вафлите и малко сметана /да стане като кремче/ това се разтиля отгоре, а отстрани си щрицвам останалата сметана  :) и става лека, приятна бананова тортичка
 :lol: това е торта за мързеливки, като мецинка  :wink:
също с готови блатове за любителите на шоколада: за крем - кипнала течна сметана се излива в купа с натрошен шоколадов кувертюр /или натурален шоколад/, бърка се с лъжица, добавя се масло /малко 1-2 лъжици/ и смлени бадеми 
и това е пробвано от мечото семейство  :? само за съжаление снимки нямам

Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #112 -: Февруари 21, 2011, 16:44:34 pm »
Кекс
Продукти:
 4-5 яйца
 1 чаена чаша брашно
 1 чаена чаша захар
 1 бакпулвер
 1 ванилия
 1/2 пакетче масло
 2 чаени лъжици какао
 100 г орехи

Начин на приготвяне:
Разбиват се яйцата и захарта до получаване на пенеста смес.
Прибавя се брашното, бакпулвера и ванилията и се разбива отново.
Сместа се разделя на 2 и се оцветява в кафяво едната порция.
Във форма за кекс се стопява маслото и се изливат разноцветните смески, като се поръсва с орехите.
Пече се на 220 градуса 45-55 минути.
Докато е горещ, се поръсва с пудра захар.

Аз обаче оцветих в повече цветове розово,зелено,жълто и кафяво,но май кафявото ми дойде доста и другите цветове се загубиха малко.Това така или иначе си е въпрос на избор.

Валерия, можеш ли да ми кажеш това разтопено масло изсипвам ли го при сместа или си остава на дъното на съда за печене и горе долу колко е като грамаж.Благодаря ти! :P


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #113 -: Февруари 21, 2011, 20:16:34 pm »
Кравето масло е 60 гр и остава във формата ,изсипваме сместа върху него ,функцията на маслото е за намасляване на формата ,а ако печете в силиконова форма може да си го спестите.
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #114 -: Февруари 21, 2011, 20:21:39 pm »
Благодаря ти!Тази събота ще го направя!


Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!

Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #115 -: Февруари 21, 2011, 21:09:38 pm »
Ама аз къде съм гледала до сега :D Тортите са ми любимо забавление, а не съм видяла, че тук си имаме такава темичка :D  Записвам се за да я следя.
Аз прекалено много се изкушавам да експериментирам, затова резултатът при мен никога не е сигурен :D, но имам и прилични постижения с които да се запиша в клуба:

www.bgphoto.net/photos/37236/o634339112870971250.JPG
Любимата ми торта "Пияни череши" е снимана с телефон и не изглежда така хубава, както ми се иска ;-)

http://www.bgphoto.net/photos/37236/o634339112420346250.JPG
За РД на любимия ми лъв :D

http://www.bgphoto.net/photos/37236/o634339113033940000.JPG
И коледна


И за да не е съвсем спам... 
моля споделете най-сполучливия си тортен крем  :) по възможност да не е какаов
Един лесен сметанов крем, който става и без точни пропорции:
- 2/3 млечна сметана + 1/3 заквасена
- пудра захар
- желатин

За малка торта - кутийка 250г. млечна сметана, около 1/2 малка кутийка заквасена и макс. 1/2 пакетче желатин, за да не стане прекалено желирано. Захарта опитвате на вкус (приятно е, стига да не сте на диета :wink:) И да не са точни пропорциите, хич да не ви пука, пак ще стане. Аз затова го харесвам този крем. :D
Ползвам млечна сметана, защото не харесвам растителната. Не се разбива така убедително "на връхчета", но е по-вкусна.

Желатинът трябва да се разтвори в по-малко вода, за да не разреди сметановата смес. Накисва се 10 мин и се загрява леко (както си пише на пакетчето).
Разбива се първо млечната сметана с миксер, като се добавя постепенно захар (да стане малко по-сладко, отколкото ви е приятно). След това на 2-3 пъти се добавя заквасената сметана, като вече се бърка леко (с шпатула). За времето на разбиване, желатинът тъкмо е започнал да изстива и го добавяте с леко бъркане към сместа. Ако има нужда, може да се добави още захар.
Изчаквате 15-20 минути, кремът започва леко да стяга и сглобявате тортата. Тя трябва да постои мин. 2-3 часа (по-добре цяла нощ) в хладилника. Пасват й желирани плодове (но отгоре, не вътре).
Кремът се оцветява добре, понеже е много бял. Обича капки ром или коняк. :wink:
Подходящ е за леки (несиропирани) торти.

Иначе всички торти у нас са шоколадови, с шоколадов крем и шоколадова глазура :D  Но този крем може да са каже, че е любим (за момента ;-) ), защото отскоро се научих да желирам без да става нито кисело, нито рядко и сега с това се забавлявам - пудингови кремове и желирани плодове.

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #116 -: Февруари 21, 2011, 23:01:01 pm »
Плумерия имаш адмирациите ми!
А рецептата за крема ти, ми идва тъкмо навреме,
одавна търсех изпитан бял крем за пълнеж на кръглата торта с рулата!
Аз си признавам още събирам смелост да експериментирам с украса
от захарно покритие върху тортите които правя.
Към всичко кулинарно с което се захващам подхождам
спокойно единствено, когато имам визуализация стъпка по стъпка!

mecinka момента с вафлите "Боровец" ще бъде изпробван,
много ми хареса, те са ми любими много "съгрешавам" с тях!

 
« Последна редакция: Февруари 22, 2011, 00:00:31 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #117 -: Февруари 21, 2011, 23:38:41 pm »
Пулмерия, добре звучи, мерси
а коя сметана ползвате като най-добра
аз обикновено ползвам хопла, но тя е растителна  :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #118 -: Февруари 21, 2011, 23:50:54 pm »
Плъмс, ти направо ми "скри шапката", много красиви и със сигурност вкусни торти умееш да правиш.  Браво! Лъвът изглежда страхотно, че и с корона.  :D

Сори за спама... Не се сдържах... 

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #119 -: Февруари 22, 2011, 01:04:37 am »
"Пияни череши"  е страхотна изглеждаща торта а сигурно и ще е много вкусна браво на майсторката  :D