0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #120 -: Февруари 22, 2011, 11:39:25 am »
А, не  -в тази тема повече не трябва да влизам !Сега в най -големия сняг остава да хукна към някоя сладкарница , то такива чудеса като тези на plumeria  няма да има  , ама  не знам къде е тя , за да отивам на гости при нея  :lol:

Страхотни красоти!
и аз се извинявам за спама  :oops:


*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #121 -: Февруари 22, 2011, 11:46:20 am »
Ето и от мен нещо много вкусно!
http://daricook.blogspot.com/
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #122 -: Февруари 22, 2011, 12:05:44 pm »
Аз си признавам още събирам смелост да експериментирам с украса
от захарно покритие върху тортите които правя.

И аз сега съм се навила да пробвам със захарна глазура. Иначе тези торти са с готова формовъчна маса. Извадих късмет да попадна първо на една немска, с която се работи много лесно. Голяма играчка пада :D

Снощи явно съм дремала вече, защото сега видях, че коледната торта я няма :?. Дала съм линк към сладките, които украсих с останалия фондан. Е.. пак има нещо общо с тортата :D

а коя сметана ползвате като най-добра
аз обикновено ползвам хопла, но тя е растителна  :?[/color]

В Билла има 2 вида млечна (в малки кутийки). Не помня марките. И двете стават, но тази в жълтите опаковки е по-гъста. В Кауфланд има един вид, също не е лош.
Опитай, вкусът е различен. Но ако си свикнала да разбиваш растителна, в началото ще ти се стори, че млечната не става както трябва. Поне при мен никога не става толкова "стегната".
Уж съм пробвала всички указания, но не намерих разлика. Ако някои постига сигурен резултат, моля, нека да каже как го прави!

то такива чудеса като тези на plumeria  няма да има  , ама  не знам къде е тя , за да отивам на гости при нея  :lol:

nimika, аз на гости с удоволствие ще ви поканя, но си признавам, че тези чудеса при мене се появяват от само от време на време, когато случайно ме навести музата на тортите :wink:  Не съм никаква добра домакиня. :oops: Аз съм само експериментатор. :D

Ето и от мен нещо много вкусно!
http://daricook.blogspot.com/

Дари, много красива форма се е получила на сладкиша. Непременно ще пробвам този начин с фитилите.

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #123 -: Февруари 22, 2011, 12:33:02 pm »
Ето и от мен нещо много вкусно!
http://daricook.blogspot.com/

Този сладкиш -торта става страхотен на вкус, преди време като работех в един цех го правехме но отгоре го украсявахме с къдреви лентички от тестото и ставаше много ефектно.Освен това нивото на крема беше почети на нивото на тестото за да не хлътва така при печенето.Пробвала съм го и с банани и круши също става невероятно вкусно.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #124 -: Февруари 22, 2011, 12:42:55 pm »
Наистина е много вкусен! А крема стана огромно количество и го нахаках целия!Разкажи как с банани го правиш, пак ли се пекат?
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #125 -: Февруари 22, 2011, 12:47:40 pm »
Наистина е много вкусен! А крема стана огромно количество и го нахаках целия!Разкажи как с банани го правиш, пак ли се пекат?

Да приготвя се на съвсем същия принцип само че си ги режа на колелца(не много тънички) , а не на купчета както са ябълките.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #126 -: Февруари 22, 2011, 12:50:04 pm »
Ще пробвам звучи вкусно!  :wink:
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #127 -: Февруари 22, 2011, 13:01:40 pm »
Да наистина си става вкусно , също така съм ги правила в малки формички със замразените горски плодове и с пудинг ягода.Общо взето май съм правила със всички пудинги и стават много хубави.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #128 -: Февруари 22, 2011, 14:28:35 pm »
Поръчах си готов айсинг http://www.bettycrocker.co.uk/product_detail.aspx?range=5
според вас дали мога да го ползвам за крем, или само за завършек на тортите
под захарното покритие какво намазвате, предния път ползвах кайсиево сладко и се получи доста прилично, маслен крем не ми се ползва, да не става прекалено тежка тортата
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #129 -: Февруари 22, 2011, 15:00:28 pm »
Не знам, може би може да се разреди с нещо за да стане на крем?! Но по принцип нали айсингът се втвърдява. Може да се ползва за покритие на торта, но само отгоре и като изсъхне става леко трошлив. Ползвай си го за рисуване, дантелки, украски. :)  Този изглежда доста добър. На каква цена са тези хубави кутийки?

Аз се придържам към масления крем (тънко слойче), защото имам два неудачни опита с други кремове - размекнаха фондана :?

___

за айсинга намерих това:
Замазване на торта:
Тортата трябва предварително да е покрита с бадемов марципан. Използва се рецепта, която съдържа глицерин. Нанасят се поне 2 слоя, като всеки следващ се нанася след засъхването на предходния, до получаване на желаната загладеност.
« Последна редакция: Февруари 22, 2011, 15:02:33 pm от plumeria »

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #130 -: Февруари 22, 2011, 15:54:35 pm »
Мини,айсинга по принцип не става за крем.Той повече се използва за декорации,за залепване на елементи от захарно тесто.Като престой става доста твърдо.
Под захарното покритие можеш да намажеш и със сметана,не е задължително да е маслен крем.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #131 -: Февруари 22, 2011, 16:44:39 pm »
Под захарното покритие можеш да намажеш и със сметана,не е задължително да е маслен крем.

Под марципан (бадемово тесто) може да се замаже и със сладко (обикновено се ползва кайсиево желе).
Под захарно покритие се замазва с маслен крем - не става тежко, тъй като слоят е тънък. Със сметана или с крем съдържащ сметана.. кхм! - резултатът ще е определено лош, тъй като захарта във фондана започва да се топи и покритието цялостно се разваля. Т.е. сметана под захарно покритие - фатални последици за външния вид на тортата. Би трябвало да се избягва!

Айсингът е подходящ за декорации. Захарната глазура е вариант в украсяването на торта..
............................Тайната на нашата вечеря............................
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #132 -: Февруари 22, 2011, 16:47:19 pm »
Поръчах си готов айсинг http://www.bettycrocker.co.uk/product_detail.aspx?range=5
според вас дали мога да го ползвам за крем, или само за завършек на тортите
под захарното покритие какво намазвате, предния път ползвах кайсиево сладко и се получи доста прилично, маслен крем не ми се ползва, да не става прекалено тежка тортата


Според мен това е ванилиево-сметанов крем, с който могат да се украсяват чрез шприцоване торти, къпкейк и мъфини.
« Последна редакция: Февруари 22, 2011, 16:50:17 pm от Rejna »
............................Тайната на нашата вечеря............................
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #133 -: Февруари 22, 2011, 16:52:48 pm »
Под захарното покритие можеш да намажеш и със сметана,не е задължително да е маслен крем.

Под марципан (бадемово тесто) може да се замаже и със сладко (обикновено се ползва кайсиево желе).
Под захарно покритие се замазва с маслен крем - не става тежко, тъй като слоят е тънък. Със сметана или с крем съдържащ сметана.. кхм! - резултатът ще е определено лош, тъй като захарта във фондана започва да се топи и покритието цялостно се разваля. Т.е. сметана под захарно покритие - фатални последици за външния вид на тортата. Би трябвало да се избягва!

Айсингът е подходящ за декорации. Захарната глазура е вариант в украсяването на торта..

Ами да ти кажа вече толкова време така ги работим и няма проблеми,даже и сватбените торти така сме правили.Явно си зависи и с какво точно тесто се работи,и от сметаната също,то е ясно,че ако е рядка тортата няма да издържи.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #134 -: Февруари 22, 2011, 16:56:53 pm »
Под класически фондан т.е. захарна маса със съдържание на поне 90% пудра захар се замазва само с маслен крем. Ако кремът е сметанов може да се ползва междинен пласт от марципан (бадемово тесто), но също не се препоръчва.

Мога да посоча много източници от мрежата, където се споделя същото от личен опит. На български език инфо: през всички бг-блогове, в които има публикации на торти до тортената библиотека в бг-мамма:

Цитат
1.3 Основни рецепти за кремове за украса и пълнеж за торти:

1.3.1 Кремове подходящи за намазване под чаршафа:

Маслен крем(за намазване преди полагане на чаршаф): 100г меко масло и пудра захар на вкус - разбираме до побеляване. Закрива много добре неравности и тъмни блатове(за да не ви прозират през чаршафа).

silrai :” Аз съм смесвала шоколад(течен) с масло.Имай в предвид, че стяга много в хладилника, а при разбиването на маслото трябва да сложиш много малко пудра захар.По принцип тази смес се ползва за по сложни форми, ако искаш само да докараш цвета под чаршафа сложи и малко кондензирано мляко(подсладено) в сместа от маслото и шоколада, за да не стяга толкова много”

silrai”Аз използвах течен шоколад от кофичка от тези на които пише лешников крем от типа Финети но без бял шоколад вътре. Те вътре имат някакво масло и въобще са по-близо до маслен крем отколкото до шоколад. Размекват се като са на топло и стягат в хладилника направо си беше перфектно за тортичката”

Porsha За под чаршафа-
 “Разтопи течния шоколад с малко мляко на МВ и залей тортата отгоре. Само дето е по-сладко.”

От тук.
« Последна редакция: Февруари 22, 2011, 17:05:24 pm от Rejna »
............................Тайната на нашата вечеря............................
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #135 -: Февруари 22, 2011, 18:28:54 pm »

Според мен това е ванилиево-сметанов крем, с който могат да се украсяват чрез шприцоване торти, къпкейк и мъфини.

Да, така изглеждат обясненията към продуктите, но тук си пише, че ще правим айсинг :D
http://www.bettycrocker.co.uk/searchResults.aspx?product=5

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #136 -: Февруари 23, 2011, 16:45:25 pm »
Просто споделях личен опит.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #137 -: Февруари 23, 2011, 16:52:12 pm »
Рейна, чела съм ги тези теми, но тук момичетата са ми по-близки и за това предпочитам с тях да обсъждам
благодаря за цитатите все пак
спрях се на карамеловия крем на _Пепи_ - пудинг карамел на д-р Йоткер, карамелизирано кондензирано мляко /имах готово/ и масло
направих го снощи и стяга в хладилника, днес пека блатовете и почвам да сглобявам тортата
бъдещата рожденичка тръпне в очакване
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/185895_1616310726500_1198293864_31354908_7136798_n.jpg
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/180958_1622036109631_1198293864_31365181_4918159_n.jpg
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/184898_1622036829649_1198293864_31365185_3686769_n.jpg

част от "хигурките"- тортата трябва да е вълшебна, с Тинкърбел  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #138 -: Февруари 23, 2011, 17:10:01 pm »
Мини, фигурките са вълшебни! :D Очакваме и вълшебната сглобка на снимка!
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #139 -: Февруари 23, 2011, 17:11:07 pm »
mini страхотни сааа ,поздравления!