0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #160 -: Февруари 28, 2011, 21:25:10 pm »
Тъкмо се чудех, дали аз съм си объркала понятията за "грозно"? Добре, че се появиха тези допълнителни обяснения  :)
Гери, душо, вътре се яде, а не се гледа! :wink:  А отвън си е станала една много "сладка" тортичка :D

Този сайт "Тайната на нашата вечеря" е невероятен. Дъхът ми спира, като гледам какви произведения на изкуството са там... 8O


mini, 10х за пояснението! Сещам се къде си обяснявала, как се правят поръчки, ще си седна на Д-то да ги разуча. :wink:

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #161 -: Февруари 28, 2011, 21:29:31 pm »
plumeria,айсинг можеш да си поръчаш и от Змееборец.
Гери и на мен тортичката ми харесва,а вътре какво толкова изяжда се и готово,а за външния вид дълго се говори.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #162 -: Февруари 28, 2011, 21:33:35 pm »
ето ви още един вдъхновяващ сайт

http://mka900.blogspot.com/  :D

и сайт за поръчки- за около седмица идват нещата

http://www.cakesforyou.biz/index.php?ActinicSID=17f26080944294bbe28d0ea1b155d431
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #163 -: Март 01, 2011, 14:05:51 pm »
pimi, със змеебореца си имам един проблем - не щат да си направят он-лайн магазин и туй то. :? Ама може би е за добро, защото лесното пазаруване е опасно за семейния бюджет... :D Като се знам каква съм... добре, че рядко ходя в София, а като ходя, Кадемлия я заобикалям през три квартала :D
М/у другото, аз на сайта им не намирам айсинг?
По принцип от Торнадо си купувам покрития за торти, но и при тях точно айсинг няма.

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #164 -: Март 01, 2011, 14:50:00 pm »
ама моля ви, кажете и ще ви купувам и изпращам по куриер от кадемлия :lol:
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #165 -: Март 02, 2011, 00:20:41 am »
Да знам,че на сайта в продуктовия каталог айсинг няма,но иначе го имат ние от там поръчваме.Те не само него го нямат там,аз и други неща които знам,че имат не намирам.Имат си телефон за поръчки-ако те интересува пиши на лични ще ти го дам-изпращат поръчките със Спиди и наложен платеж.Ако не се лъжа и захарно тесто имат-кеф ти за покрития кеф ти за фигурки.
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #166 -: Март 02, 2011, 14:10:28 pm »
Момичета, страшни сте!
Аз съм пълен аматьор в тортите, че и начинаещ...Дайте съвет как да се суши в домашни условия марципан или фигурки от марципан. За първия РД на дребния направих торта с покритие от марципан "Швартау" и фигурки, държах я в хладилника, но за 24ч. си остана направо мокра.Иначе страхотно лесно се работи с марципан.
И още, дали от някъде може да се купи малка разфасовка фондан?

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #167 -: Март 02, 2011, 15:50:14 pm »
Ха ха, pimi, я дай телефона, че Стефи само с поръчки от Кадемлия остава да седна да я занимавам, щото й е малко другата работа :D
Разкажи моля те малко за айсинга - какъв е като вкус, количество, цена? (трудно е така, като не може да види човек какво поръчва :? ) Подходящ ли е за трансфери?

Аз съм чела по форумите, че на Кадемлия получават и евтини (до 30-тина лв.) комплекти за карвинг и горелки, но трябвало да ги улучи човек. А от Пловдив как да ги улуча :(? Особено инструментите за карвинга, http://www.profysonline.com/images/jpeg/bID3001.jpg
голяма щръклица ме гони за тях :D и ако някой види такова нещо (примерно Стефи :wink:), да свирка! :D


Inke Tinke, "Швартау" беше бадемов марципан, нали? Ако е този, за който си мисля, аз съм го ползвала само за бонбони (мммм... добре, че ми напомни за него!), но тогава още не правех торти с покрития и дори не знаех, че става :wink: Ти готов ли го купуваш или го правиш? Ако е готов, трябва да пише на опаковката дали е бавно или бързосъхнещ.
Фигурките най-лесно се правят с така наречената "формовъчна маса". Е, зависи разбира се в какъв стил искаш да ти е тортата. :) С марципна стават различни. Но формовъчната маса е бяла (т.е. оцветява се, рисува се) и съхне за точно време (нито бързо, нито бавно). На вкус.... е, горе-долу става.
Големите опаковки наистина са проблем. Ние играем комбина с колежките. Ако някой намери немска формовъчна маса, тук има 2 кандидатки за части от пакета :D

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #168 -: Март 02, 2011, 22:16:20 pm »
Да, бадемов е- готов в опаковки от по 200 гр. за ок. 4-5 лв. На цвят е жълтеникъв- с цвета на бадемите- оцветих го с бои от Кадемлия- станаха хубави цветове. И фигурките лесно се работеха, и цялото покритие на тортата се разточи много лесно, но нищо не изсъхна. На кутията няма инструкции на български, а на оригиналната опаковка нищо не се споменава за съхнене.
Скоро ще ходя до Кадемлия и ще видя за комплекти за карвинг.
« Последна редакция: Март 02, 2011, 22:18:23 pm от Inke Tinke »

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #169 -: Март 02, 2011, 22:19:59 pm »
Плъмс, само ми задай точни параметри - име и картинка и ще дебна, че аз съм много боса в това отношение и нищичко не разбирам, не правя разлика дори между айсинг и фондан :oops:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #170 -: Март 02, 2011, 22:44:41 pm »
в общи линии айсинга е като кремче, а фондана си е като тесто
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #171 -: Март 02, 2011, 22:51:16 pm »
Айсинга,който ние поръчваме от Змееборец е на прах и се разбива на миксер с вода-съотношението не го помня пише го на кофичката.Разфасовките не са много големи-мисля,че кофата е или 2.5кг или 5кг-на тях си има упътване за употреба.Телефона-утре като отида до цеха,нямам го в вкъщи.Вкуса е неутрален не мога да го оприлича на нищо конкретно.
Аз днес севте правих торта в къщи-Наполеон.Отдавна му се каня и днес я забърках.Да видим утре дали ще става за ядене.Ива вече наобикаля хладилника,но не е омекнала хубаво и няма как да и отрежа.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #172 -: Март 02, 2011, 22:57:43 pm »
това с кори за баница ли се прави, Пими
ще споделиш ли рецептата, моля  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #173 -: Март 02, 2011, 23:39:03 pm »
Торта Наполеон

за блатовете:
300гр.маргарин
2 яйца
3 ч.ч.брашно
Маргарина и брашното се стриват на стане на трохи.Разбитите яйца се доливат с вода да стане 300мл. и се добавя постепенно съм маслените трохи като се меси да стане тесто-нито много меко нито твърдо,даже моето сякаш стана по-мекичко и добавих още брашно.Оставяш да почине малко в хладилника.Делиш на 7-8 топки и печеш на тънки листи на обърната тава-на дъното на тавата до златисто.

За крема:
1л.прясно мляко
3-4 жълтъка
3-4с.л.брашно
250гр.краве масло
2ч.ч.захар

Разбивам с вилица жълтъците.Към тях прибавям брашното и част от млякото-студено.Останалото мляко+захарта се слагат за заври.Прибавя се към него сместа от жълтъците+брашното +другото мляко.Оставяш да поври още няколко минути докато се посгъсти.Разбиваш кравето масло и към него прибавяш вече изстиналия крем.

Нареждаш си тортичката като от изпечените платки,докато са още топли леко отнемаш краищата за да ги оформиш по-добре.Изрезките натрошаваш финно на трохи,с които филираш тортата отгоре и отстрани.
Незнам колко добре обясних всичко.Ако нещо не съм се справила с обясненията-питай.
Да ви е сладко.
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #174 -: Март 03, 2011, 15:32:10 pm »

Да, бадемов е- готов в опаковки от по 200 гр. за ок. 4-5 лв.

А сега, казвай от къде си го купуваш? :D
Аз си бях играла да го правя. Но не съм повторила, защото доста зор си беше :D Тогава бадемите бяха по-евтини, но аз нямах никаква машинка за месене и на ръка... не е истина... :D Иначе е много вкусен!
_____

Стефи, проблемът е точно в това, че много неща не ги слагат на страницата и няма как да се видят картинки. Само се разнасят слухове "на Кадемлия има едикаквоси", "а... вече го няма...". :?
Този линк за карвинга е от друг магазин, но там пък от година насам пише "очакваме доставка" :D
За горелката е по-лесно. Тя така си се казва "горелка" :D за крем брюле. Служи за разтопяване на карамел или за такъв "опърлен" ефект на крема (тази прелест е от "Вкусно с Йоли")

Самата горелка изглежда горе-долу така:
http://www.pazaruvai-lesno.bg/images/large/Contacto-7538_LRG.jpg
Проблемът е, че масовата цена е над 60лв., а не ми се дават толкова пари за нещо, което ще ползвам два пъти е годината :?

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #175 -: Март 03, 2011, 20:56:02 pm »
Въпросната горелка я има и в Метро и цената е доста под 60 лв.
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #176 -: Март 03, 2011, 23:05:46 pm »
Марципан "Швартау" има в Метро, Кауфланд, Фантастико, Карфур- навсякъде, в едни мъънички кутийки. Струва ок. 4-5 лв.
НО, как, все пак, да го изсушим ?
 

П.П."Вкусно с Йоли"- оооо, да!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #177 -: Март 04, 2011, 10:34:24 am »
Марципан "Швартау" има в Метро, Кауфланд, Фантастико, Карфур- навсякъде, в едни мъънички кутийки. Струва ок. 4-5 лв.
НО, как, все пак, да го изсушим ?

Бадемото тесто има различни от тези на захарното (класически фондан и вариации) свойства и качества. То е идеално за покритие, тъй като не е задължително под него да се замазва с маслен крем, достатъчно е слой кайсиево желе, когато разбира се, не е в непосредствен допир със сметанови кремове. Тогава, както и захарното тесто) се размеква до топене.
Суровата маса (когато на опаковката има указания, че тестото е такова) се дообработва преди ползване. Доумесва се с фина, добре пресята пудра захар, приблизително в съотношение 2:1 марципан:пудра захар, с което фигурките направени от него, стават по-устойчиви. Но! - едно от свойствата на марципана е неговата влажност - винаги е леко влажен, което пък поддържа еластичността и възможността му за оформяне (разточване, например). Колкото повече пудра захар се добавя към тестото, толкова по-сухо и твърдо (леко сипкаво и ронливо може да се получи при прекаляване) става то след престой на въздух. Но в хладилник върху торта се характеризира с влага и мекост. За фигурки е много по-подходящ фонданът и разновисности.
............................Тайната на нашата вечеря............................
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #178 -: Март 05, 2011, 16:02:23 pm »
Плъмс, ще попитам в понеделник каква е цената на горелките и на тези инстгрументи и ще докладвам :)
*
Re: Тортите - рецепти, обсъждане и полезни съвети
« Отговор #179 -: Март 05, 2011, 18:12:15 pm »
Телефона за заявки на Змееборец:02 9442053