0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #640 -: Октомври 14, 2011, 10:30:18 am »
Моя позната забременя и роди здраво, прекрасно дете на 48 години.Знам, че бяха пациенти на клиника по стерелилитет, просто заради възрастта й, и да не губят време, защото много искаха дете. Не съм любопитствала по какъв начин им помогнаха. Сигурна съм само, че най-напред имаха едно неуспешно ин-витро. После разбрах, че е бременна. Може би, когато се комбинират възраст над 40 и някакви медицински проблеми, става по-трудно, отколкото жената да е напълно здрава на тази възраст. Но в моите представи вече възраст между 45-50 звучи нормална за забременяване. Разбира се индивидуалните особености на на случая са от съществено значение. Но щом лекар не е препоръчал да се спре с опитите - значи напред и шанс има. За протокола - и аз ще прехвърля 40-те след половин година, но все още не усещам да се променя нагласата им относон шансовете за успех.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #641 -: Октомври 14, 2011, 10:54:47 am »
rosicaal, имам чувството, че разговарям с радиото.

джаме, опит за разговор е добра идея - опитай


това и направих. но не мисля, че си струва по-нататъшните усилия да се опитваш да водиш разговор, при положение, че отсрещната страна не те чува изобщо.

изрично подчертах и в двата си постинга, че не обезкуражавам, че не убивам стремежи, че не отчайвам, а казвам каква е реалността. шанс има, но той е малък и става все по-малък, затова трябва да се бърза и да се търси помощ от медицината. допълних, че и аз самата не съм загубила своята надежда.


както виждам, обаче, нищо от това не беше прочетено, нито осмислено. ОК, плувайте в розови мечти, шансът е 100%, ние сме млади, силни и можем всичко, а освен това е такова удоволствие да кълвеш Джам, нали? толкова силно, че осигури връщането в темата на две потребителки, които отдавна бяха загубили интерес към тези форуми.

"разговор", казваш... дали това имат предвид всички, които участваха в темата в последните няколко часа?

Въпроса не е аз да чуя какво мислиш за мен,а това какво казваш на хората,радиото продължава,няма как да променя мнението си,в никакъв случай жена на 42 не е стара,тя е в детеродна възраст,природата е казала кога да не правим деца,когато влезем в климакс...
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #642 -: Октомври 14, 2011, 11:30:41 am »
След като получих на лични заплаха от бан, би трябвало да се стресна...
Това обаче, не променя мнението ми!
Имам само един въпрос на който със сигурност няма да мога да прочета отговора - След като на 42 жената е в "старческа възраст"(цитирам определението ), защо Зачатие се бореше за увеличаване на възраста? Именно Джам беше защитник на това!
« Последна редакция: Октомври 14, 2011, 12:02:01 pm от bubata »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #643 -: Октомври 14, 2011, 12:29:45 pm »
вижте, дами...

ние, тези на 40+, сме по всички разбирания млади, активни и енергични жени. няма спор за това. и аз се чувствам така. единствено по отношение на нашите фертилни възможности, вече не сме млади. да, особено над 43 години, сме вече в "старческа възраст за забременяване" (моля да ме цитирате точно!)
това е медицински и природен факт, от който няма как да се избяга и отричането му не е от полза за никого. всеки лекар ще ви го каже. по данни на Националния статистически институт, за 2009 година в България има само около 20-тина раждания от жени над 45 години. подобна е тенденцията и във всички останали години. правете си изводите и не разчитайте на приказки от типа на "баба ми родила на 50". да, има такива случаи, но те са малко. търсим такива примери, за да се окуражаваме, затова и сме направили тази тема, но не бива да се заблуждаваме, че "45-50 години е нормална възраст за забременяване". това е абсурдно твърдение. а онези случаи на родилки над 45 години, за които четете в пресата, са най-често резултат на използване на донорски яйцеклетки. с донорска яйцеклетка от млада жена, няма проблем да се роди дете и на 70 години - има такива примери.

Зачатие и аз, като негов представител, се борихме дълго и упорито срещу дискриминационните забрани на жените над 43 години да правят инвитро със собствени яйцеклетки. борихме се, за да не им се отказва и малкия шанс, който все още имат. за да се аргументираме и подготвим за дебатите и за защита на нашата теза, сме прочели много по темата. основно положение в репродукцията на човека е, че с възрастта, фертилността на жената намалява. трябва да си луд, за да отричаш този очевиден факт. когато припомням тези неща и когато давам примери за статистически вероятности, които ви звучат обезкуражаващо и тъжно, аз целя две неща:

1. да ви накарам да си дадете реалистична оценка за шансовете си - което ще ви помогне да оптимизирате своите планове, действия и най-вече - очаквания!
2. да ви активизирам да потърсите по-бързо помощ от репродуктивни специалисти, а не да разчитате само на природата и на факта, че на времето не сте имали проблеми.

възрастта Е проблем. това не бива да ви отчайва, а трябва да ви мобилизира!

това е последният ми обяснителен постинг по тази дискусия. достатъчно пъти повтарям едно и също, вече без особена надежда, че ще вникнете в думите ми. невъзпитано е, когато се води дискусия, да не се изслушва събеседника и да му се преиначават думите. аз ви говоря едно, вие коментирате друго. надявам се, че този път вече достатъчно отчетливо написах всичко.

и накрая, едно важно уточнение. форумите на Зачатие винаги са имали репутацията на място, където може да се получи достоверна, правдива и полезна информация. тази репутация се стремим да поддържаме постоянно. в никакъв случай не мога да си позволя да изрека неверни твърдения или откровени лъжи с лека ръка, само за да не нараня нечии очаквания. това е вредно, в контекста на форумите. това не е "Клюкарникът" на bg-mamma, съжалявам. не всичко в този живот е приятно за чуване. замислете се, когато ме обвинявате, че с думите си съм наранила чувствата на питащата жена, че с моите думи аз още по-силно наранявам собствените си чувства, защото съм дори по-възрастна от нея, а също все още не съм се отказала от надеждата!!!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #644 -: Октомври 14, 2011, 13:31:28 pm »
вижте, дами...

ние, тези на 40+, сме по всички разбирания млади, активни и енергични жени. няма спор за това. и аз се чувствам така. единствено по отношение на нашите фертилни възможности, вече не сме млади. да, особено над 43 години, сме вече в "старческа възраст за забременяване" (моля да ме цитирате точно!)
това е медицински и природен факт, от който няма как да се избяга и отричането му не е от полза за никого. всеки лекар ще ви го каже. по данни на Националния статистически институт, за 2009 година в България има само около 20-тина раждания от жени над 45 години. подобна е тенденцията и във всички останали години. правете си изводите и не разчитайте на приказки от типа на "баба ми родила на 50". да, има такива случаи, но те са малко. търсим такива примери, за да се окуражаваме, затова и сме направили тази тема, но не бива да се заблуждаваме, че "45-50 години е нормална възраст за забременяване". това е абсурдно твърдение. а онези случаи на родилки над 45 години, за които четете в пресата, са най-често резултат на използване на донорски яйцеклетки. с донорска яйцеклетка от млада жена, няма проблем да се роди дете и на 70 години - има такива примери.

Зачатие и аз, като негов представител, се борихме дълго и упорито срещу дискриминационните забрани на жените над 43 години да правят инвитро със собствени яйцеклетки. борихме се, за да не им се отказва и малкия шанс, който все още имат. за да се аргументираме и подготвим за дебатите и за защита на нашата теза, сме прочели много по темата. основно положение в репродукцията на човека е, че с възрастта, фертилността на жената намалява. трябва да си луд, за да отричаш този очевиден факт. когато припомням тези неща и когато давам примери за статистически вероятности, които ви звучат обезкуражаващо и тъжно, аз целя две неща:

1. да ви накарам да си дадете реалистична оценка за шансовете си - което ще ви помогне да оптимизирате своите планове, действия и най-вече - очаквания!
2. да ви активизирам да потърсите по-бързо помощ от репродуктивни специалисти, а не да разчитате само на природата и на факта, че на времето не сте имали проблеми.

възрастта Е проблем. това не бива да ви отчайва, а трябва да ви мобилизира!

това е последният ми обяснителен постинг по тази дискусия. достатъчно пъти повтарям едно и също, вече без особена надежда, че ще вникнете в думите ми. невъзпитано е, когато се води дискусия, да не се изслушва събеседника и да му се преиначават думите. аз ви говоря едно, вие коментирате друго. надявам се, че този път вече достатъчно отчетливо написах всичко.

и накрая, едно важно уточнение. форумите на Зачатие винаги са имали репутацията на място, където може да се получи достоверна, правдива и полезна информация. тази репутация се стремим да поддържаме постоянно. в никакъв случай не мога да си позволя да изрека неверни твърдения или откровени лъжи с лека ръка, само за да не нараня нечии очаквания. това е вредно, в контекста на форумите. това не е "Клюкарникът" на bg-mamma, съжалявам. не всичко в този живот е приятно за чуване. замислете се, когато ме обвинявате, че с думите си съм наранила чувствата на питащата жена, че с моите думи аз още по-силно наранявам собствените си чувства, защото съм дори по-възрастна от нея, а също все още не съм се отказала от надеждата!!!

 :balk_47: това е!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #645 -: Октомври 14, 2011, 15:04:22 pm »
Така. Продължавайте в същия дух! Едни да раздават квалификации с менторски тон, а други да му ръкопляскат. Пък ние "заблудените" ще потърсим друг вид общуване някъде другаде. Ако целта ви е да прогонвате хора от форума или поне - от определи теми, моите поздравления, справяте се отлично! Пожелавам успех на всички, дори и на тези, които не са достатъчно убедени, че това което се опитват да постигнат  е "нормално" за тяхната възраст.
« Последна редакция: Октомври 14, 2011, 15:11:30 pm от hope-love »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #646 -: Октомври 14, 2011, 15:10:53 pm »
hope-love,

с използването на безпочвени обиди няма да намериш много желаещи за общуване.

попитай д-р Стаменов (тъй като си пациентка на неговата клиника и предполагам му имаш доверие) какво мисли по дискутираната тема. аз знам какво мисли:

http://www.monitor.bg/article?id=267142

Цитат
За мен разумният срок е 45 години. Пациентските организации обаче настояват пределната възраст да стигне 49 години. Не съм убеден, че това е разумно, защото нашата цел е процедурата да носи радост на семейството. А след 45-годишна възраст е много по-вероятно тя да им донесе разочарование, болка и нещастие. Статистиката в света сочи, че  шансът за забременяване над 45 години е под 2 процента. Има единични случаи, но те са по-скоро изключение.  Толкова  са редки, че когато се появи такава бременност, тя се съобщава в научните списания


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #647 -: Октомври 14, 2011, 15:24:05 pm »
Jam,чуй ме сега,може би мислиш, че всеки, който си позволи по-емоционален, а не толкова аналитичен като твоя подход към някой проблем, е още един невежа, който срещаш по пътя си.Ако е така, струва ми се, че грешиш. Нали не смяташ, че някоя жена без проблеми,пък били те и свързани с намирането на партньор,ще чака умишлено да стане на 45, че тогава да почне да опитва да забременява. Като съм написала "нормална възраст", не съм имала предвид, че тя е по-нормална и по-подходяща от по-ранната възраст. Ставаше дума за това, че и на тази възраст може да се забременее, било естествено или с помощта на медицината, да се износи и роди нормално, здраво бебе. А това, че шансовете статисчитески намаляват, мисля е ясно за всички, но на кой му пука за статистиката, когато него го споходи този шанс. Аз се почувствах обидена, защото в поста си ме определяш като "заблудена" или поне така го разбрах. А ти за какви безпочвени обиди споменаваш?
« Последна редакция: Октомври 14, 2011, 15:35:56 pm от hope-love »
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #648 -: Октомври 14, 2011, 15:33:20 pm »
Така. Продължавайте в същия дух! Едни да раздават квалификации с менторски тон, а други да му ръкопляскат. Пък ние "заблудените" ще потърсим друг вид общуване някъде другаде. Ако целта ви е да прогонвате хора от форума или поне - от определи теми, моите поздравления, справяте се отлично! Пожелавам успех на всички, дори и на тези, които не са достатъчно убедени, че това което се опитват да постигнат  е "нормално" за тяхната възраст.

Мисля,че целта не е да се прогонват хора, а да се каже истината.Все пак този форум е за да имаме полезна и адекватна информация, а не безцелно да си стискаме палци..
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #649 -: Октомври 14, 2011, 15:35:41 pm »
Следя с интерес темата,но не съм се включвала до сега.Обаче сега ми стана интересноооо...
Прощавайте,но да попитам един и същи д-р Стаменов ли имаме впредвид?Ако е така на мен ми се струва,че нещо си противоречи самия.Я,вижте тук са го цитирали по повод пределната възраст за забременяване-http://paper.standartnews.com/bg/article.php?article=324527
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #650 -: Октомври 14, 2011, 15:36:13 pm »
Именно истината се каза и явно тя боли. Информацията, която се поднесе беше достатъчно адекватна и полезна въпроса е кой какво чете между редовете.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #651 -: Октомври 14, 2011, 15:47:15 pm »
Аз се почувствах обидена, защото в поста си ме определяш като "заблудена" или поне така го разбрах. А ти за какви безпочвени обиди споменаваш?

никъде в поста си не съм използвала думата "заблудена"- нито по твой адрес, нито по нечий друг. нито съм твърдяла някъде, че някой тук е чакал нарочно до 45 години, за да има дете. напротив, постоянно опитвам да опровергавам подобни твърдения, каквито витаят в медиите. нямаш причина да се обиждаш.

аз пък се обиждам, когато ми приписват несъществуващи неща, когато не се опитват да вникнат в думите ми, написани с много старание и внимание, а с лека ръка ги определят като "квалификации с менторски тон".

"нормална възраст" не е точно за това, което имаш предвид. по-правилно би било да кажем "възможна възраст". точно тази теза защитавахме ние пред министъра, когато искахме промяна на наредбата - възможно е. щом е възможно, значи трябва да се даде шанс.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #652 -: Октомври 14, 2011, 17:04:39 pm »
Нали форума е за дискусии. Добре, 20 раждания на жени над 45 за една година. А има ли статистика, колко са се опитвали и не са успели да забременеят и родят през същия период. Ако разсъждаваме лочигно - на тази възраст искащите дете и правещи опити за това са значително по-малко. Т.е., изолираните статистически данни не винаги дават ясна картина за определено явление. За това примерите за конкретни частни случаи според мен са полезна информация, пък кой както иска да я интерпретира. За това и си позволявам да ги давам. Нали пледирате "да се казва истината". Споменавам реален житейски пример, не си измислям. След което споделям моето субективно впечатление, че детеродните сопособности в тази възраст се оказват нещо нормално, реално съществуващо.И чета, че не трябвало да се заблуждаваме, че "45-50 години е нормална възраст за забременяване" и квалификация, че това е "абсурдно твърдение". Смятам, че нещо което се случва реално може да се нарече "нормално". Не приемам забележките, препоръките или каквото и да било там, че трябвало да използвам друга, по-точна дума "възможна", вместо "нормална" възраст. Ето, че продължаваш да поучаваш и редактираш другите, според някаква своя преценка, само и само за да излезе, че си била права от началото до край! Както и да е!   За пръв път влизам в подобен род спор в този форум, но се почувстав длъжна да изясня собствената си позиция... Не че някой го интересува, т
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #653 -: Октомври 14, 2011, 20:33:16 pm »
hope-love,

когато ти изказваш мнението си, това е: "нали форума е за дискусии"

когато аз изказвам мнението си, това е: "продължаваш да поучаваш и редактираш другите, според някаква своя преценка"

защо такъв двоен стандарт прилагаш?

и по дискусията...

"нормално" идва от "норма" - правило. тоест, твоето твърдение гласи "като правило, на 45-50 може да се забременява". ами не е вярно това и е абсурдно да се твърди, че е вярно.

имаме правила и изключение от правилата. както е изключение от правилото една жена да влезе в менопауза на 25 години (има такива, но са малко), така е изключение от правилото и една жена да роди на 50 години (има такива, но са малко).

лекарите наричат такива примери "казуистика" - тоест, само отделни казуси (случаи), а не общовалидно правило.

спорът се изроди във филологически, но уточнението е важно.

и аз знам случаи на жени, родили след 43 години, някои от тях се похвалиха в тази тема и много им се радваме всички, те ни дават надежда. затова е тази тема.

п.п.знам и за една, дето роди на 62 години, но тя надежда не ми дава, защото аз лично се стремя към забременяване със собствени яйцеклетки.


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #654 -: Октомври 14, 2011, 21:07:25 pm »
Имам само един въпрос на който със сигурност няма да мога да прочета отговора - След като на 42 жената е в "старческа възраст"(цитирам определението ), защо Зачатие се бореше за увеличаване на възраста? Именно Джам беше защитник на това!
Зачатие е сериозна организация и много подробно е обосновала исканията си за отмяна на възрастовата граница. Работата по този проблем и резултатите от проведените работни срещи са подробно описани в сайта, както всяка една дейност на сдружението. Друг е въпросът дали ще можеш да прочетеш отговора на въпроса си - като гледам, четеш и тълкуваш написаното както ти отърва.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #655 -: Октомври 14, 2011, 23:02:45 pm »
hope-love,

когато ти изказваш мнението си, това е: "нали форума е за дискусии"

когато аз изказвам мнението си, това е: "продължаваш да поучаваш и редактираш другите, според някаква своя преценка"

защо такъв двоен стандарт прилагаш?



Хихи - Джами, защото ти можеш да банваш, а hope-love - не :-)
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #656 -: Октомври 15, 2011, 00:00:16 am »
Елфи, мтого хубаво ме цитираш, и много правилно, но моля да цитираш и последния пост на Джам, защото това което е написала, ако се кажеше по време на дебатите за вдигане на възрастта то тази възраст никога нямаше да се вдигне. Значи пак стигаме до двойния стандарт, говорим където и каквото ни отърва, както между впрочем стана и в парламента когато ваш челен се изказа и това стана причина за напускането ми от Вашите редици!
Сега искернно съжалявам, че влезнах в дебат тук, просто защото виждам, че нещата не са се променили...ама никак.
И в заключение - всеки сам може да прецени дали да се бори или да не се бори, вярвайки на статистиката или на Лекаря си! Радвам се, че на 44 съм голямото изключение, което произвежда яйцеклетки в изобилие!

ПП: момичета, вярвайте на себе си, на лекаря и на надеждата си!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #657 -: Октомври 15, 2011, 00:35:39 am »
Радвам се, че на 44 съм голямото изключение, което произвежда яйцеклетки в изобилие!

ти се радвай, също така, че променихме закона, иначе твоите изобилни яйцеклетки нямаше да има как да ти ги извадят! знам, че някои от лекарите, на които вярваме, работят и в нарушение на закона, но знаеш, че пунктирането на яйцеклетки над 43 години беше незаконно, нали?

колкото до дебатите на кръглата маса, теб не те видях там, макар да беше заинтересована като пациент, но становището на Зачатие е оповестено публично на сайта си, както и пълен протокол от дебатите. видно е какво са говорили лекарите на кръглата маса и то е същото, което аз написах в тази тема. тезата на Зачатие по повод възрастта никога не е била, че жените над 43 имат огромни шансове за зачеване. нашата теза беше, И СИ ОТВОРИ ДОБРЕ ОЧИТЕ, ЗАЩОТО ГО ПИША ЗА ПОСЛЕДЕН ПЪТ, ДАНО ДА РАЗБЕРЕШ, че независимо колко малък е шансът на жените над 43 години, такъв шанс има и е в нарушение на законите на страната да се поставя възрастово ограничение за достъп до лечение. оказа се после, че като нас мисли и Върховният административен съд, който отмени текстовете от наредбата за възрастта.

дали си в състояние да схванеш написаното? съдейки по предишните си кореспонденции с теб - не вярвам. горното го пиша най-вече заради останалите потребители на форума, които може да не са запознати с историята.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #658 -: Октомври 15, 2011, 08:50:45 am »
явно и ти Джам не искаш да прочетеш какво пиша! Както и да е, казах каквото имам и не мисля повече да дебатирам по темата!
Не намесвай моя случай, защото много добре знаеш, че моята борба е друга! Също така добре знаеш, че след 43 не съм правила пункции и няма и да правя - лично решение! За онова за което се боря, имам достътъчно ЗЕ!
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #659 -: Октомври 15, 2011, 13:01:08 pm »
Здравейте.Отдавна не съм писала, защото имах доста натоварен работен график до самото раждане,
а и в къщи един ремонт се проточи повече,от колкото очаквах.
Това е любимата ми тема, не само защото възрастово съм част от нея,но и затова, че познавам болката
и всички съмнения свързани с възрастта ни. Искам да вдъхна кураж на всички като споделя голямата ни
радост. На 26.09.2011г. се роди нашето момченце (тегло-3000,ръст-49см):
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=46901.new#new
Детенцето избърза малко и се роди две седмици преди термин. Предпочетох естествено раждане без
епидурална упойка. Мина добре,с епизиотомия, която вече не усещам.Бях без избор на екип, но за радост
на смяна се случи д-р Нашар(Майчин Дом-София). С огромна благодарност към нея и целия и екип!!!  :flower:
На всички в тази тема пожелавам радостта, която ме изпълва в този момент и сбъдване на най-съкровените
мечти! Най-вече да не спираме да опитваме и да търсим път към тях!
« Последна редакция: Октомври 15, 2011, 13:24:28 pm от marsi »