0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #720 -: Април 19, 2012, 09:51:52 am »
Честито Танита! Стискам палци всичко да е наред до края!
Имам вече две ангелчета на небето

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #721 -: Април 19, 2012, 13:22:46 pm »
Лека бременност и здраво бебче ти желая, Танита!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #722 -: Април 20, 2012, 18:00:37 pm »
Имам нужда от такава тема и от вас. На 41 съм, скоро ще стана на 42. Преди 10 години имах спонтанен аборт, който поради лекарска грешка (ненавременен кюртаж) се превърна в кошмар. След това така и не забременях, но и не исках да чувам за гинеколог, освен при профилактичните прегледи.
Напоследък като че ли медицината в тази посока се поочовечи, особено в частните клиники и реших, че ще пробвам. Отделно ми повлияха и две дами на 40, които вече чакат рожбите си. От месец ходя в Плевен, в момента лекувам хламидия. Връщам се да се "запозная" с вас, че прегледах само няколко страници.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #723 -: Април 20, 2012, 18:35:25 pm »
Танита, стиснати палци и от мен! :crossfingers: Чакаме добрите новини.

Мери Лу, добре дошла! Още си съвсем в "младежката организация" на нашата група :wink: и имаш много шансове. Желая ти скорошен успех!

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #724 -: Април 20, 2012, 20:14:15 pm »
Благодаря!
Сега съм в 5г.с. по мои изчисления. Ще изчакам поне да стана 8 и тогава смятам да посетя доктора. Значи още 3 седмици търпение...

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #725 -: Април 21, 2012, 09:06:43 am »
tanita68 Понеже аз съм инвитраджийка,мога да те уверя че в пълна 6гс може да се види чрез трансвагинален ехограф ембриончето и пулсации. Това сигурно го знаеш и ти го пиша в случай че нямаш търпение. :D.
Лека Бременност.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #726 -: Април 21, 2012, 09:54:24 am »
Благодаря, но на мен не ми върши работа, тъй като живея в малък град и тук просто няма такива екстри. Тъй като лекаря ми разполага само с обикновен ехограф ще се наложи да изчакам. А и имам много неприятно преживяване с избързване в отиването на лекар. Преди 2 години бях бременна и заради желанието ми да се уверя рано-рано, че всичко е наред пътувах до Плевен при уж добри специалисти, които накрая обявиха, че имам мисед и ме пратиха на абразио. Така че сега предпочитам да изчакам колкото е необходимо. Две години чаках да видя отново двете чертички на теста, ще почакам още няколко седмици. :)

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #727 -: Април 21, 2012, 12:04:16 pm »
Здравейте,от доста време ви чета,но за първи път пиша.На 42г. съм, имам 2 деца от първия си брак. Преди година забременях,но се оказа мисед в 11г.с.и се наложи абразио.След което цикъла ми стана нередовен,първо дойде 4мес. след аборта и от тогава през месец,два.Ходих на лекар преди около месец,каза ми,че всичко е наред и скоро трябва да ми дойде цикъл( на ехограф установи,че лигавицата е удебелена)Пусна ми хормонални изследвания,които да направя на 3-тия и 21-вия ден от следващия цикъл.Все още не ми е дошъл,а минаха 3 мес. от последния ми редовен цикъл.Може би трябва да изчакам да дойде и да направя изследванията,но нетърпението ме кара да поискам съвет,какво да правя? Дали да се обърна към репродуктивен специалист или да изчакам когато станат изследванията?
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #728 -: Април 21, 2012, 12:22:16 pm »
Дали да се обърна към репродуктивен специалист или да изчакам когато станат изследванията?
Мое мнение е че, няма време за губене, и че по-добре репродуктивен специалист да те види и да си каже мнението. С този нередовен цикъл до тук си загубила почти година както каза. Вярно е че след абразио трябва да се изчака , но след 6-тия месец аз бих посетила репродуктивен. Без да омаловажавам АГ специалистите, но между едните и другите има разлика и в случая не бих разчитала на АГ.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #729 -: Април 21, 2012, 13:53:06 pm »
Мое мнение е че, няма време за губене, и че по-добре репродуктивен специалист да те види и да си каже мнението. С този нередовен цикъл до тук си загубила почти година както каза. Вярно е че след абразио трябва да се изчака , но след 6-тия месец аз бих посетила репродуктивен. Без да омаловажавам АГ специалистите, но между едните и другите има разлика и в случая не бих разчитала на АГ.
А би ли препоръчала някоя клиника.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #730 -: Април 21, 2012, 14:05:52 pm »
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1065&Itemid=10
Виж тук.
Избора е личен и зависи от много неща, като например къде живееш, какви са ти възможностите за пътуване, може и да смениш клиниката след първо посещение, ако нещо ти се струва че не ти допада... дори е въпрос на някакво вътрешно усещане - да си познаеш ТВОЯ доктор.
Аз съм при д-р Стаменов, чаках цяла една година за да ми дойде реда и не съжалявам. В това време съм била и в други клиники от които не бях доволна.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #731 -: Април 21, 2012, 14:19:27 pm »
Благодаря avallon,да видях клиниките в началото,но сега за първи път ще ми се наложи да се обърна към специалист.За Стаменов съм чувала добри отзиви,но пък много се чака.А и без това съм загубила доста време досега.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #732 -: Април 21, 2012, 14:30:46 pm »
tanita68Много стиснати палци ,този път всичко да е наред.


sunshine1И аз съм на мнение че време няма. Този цикъл трябва да се вкара в ред. Други клиники за които не се чака така дълго са на Владимиров и Щерев.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #733 -: Април 26, 2012, 08:52:18 am »
Давам обратна връзка,направих консултация с моя гинеколог и ми изписа primolut nor-5.Пия го по схема 2x1 на ден за 5дни и после да го спра.Каза ми,че няма да окаже влияние на изследването за хормоните( на 20-21 ден от цикъла ще изследвам прогестерона) и дотогава трябва да се е разнесло.
P.S Записах си час при д-р Владимиров за 12.06
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #734 -: Май 04, 2012, 21:32:17 pm »
Супер, за др Владимиров и датата не е толкова далеч. Стискам ти палци .
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #735 -: Май 05, 2012, 17:04:06 pm »
След спирането на Примолут Нор5 на 4тия ден ми дойде подобие на цикъл,розово-кафяво зацапване,много оскъдно и на 3тия ден изследваях хормони. FSH - 50.62( много висок)и Естрадиол 10.58, нисък ,при реф.стойности 12.6-166. УЖАС, май влизам в критическата.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #736 -: Май 06, 2012, 10:33:38 am »
Не се шашкай . Да висок е ФСХ-то. Възможно е да е временно,нали сподели че цикълът ти не е редовен . Изчакай следващият цикъл и пак пусни. Какво казва доктора ?
Само от един резултат ,направен еднократно ,не може да се прави генерално заключение.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #737 -: Май 07, 2012, 18:35:29 pm »
Днес бях при моя гинеколог и тя ми назначи хормонална терапия с Фемостон и след 6 мес.контролен.Трябва да го започна от първия ден на следващия цикъл.Чудя се дали да го започна преди прегледа при др. Владимиров,защото предполагам ще ми назначи изследвания.И може да реши да назначи друго лечение и сега не знам да започвам или не?Зарина,дай съвет.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #738 -: Май 07, 2012, 20:30:15 pm »
sunshine1, д-р Владимиров със сигурност знае много повече за яйчниковия резерв, отколкото личния ти гинеколог.
моят съвет е да изчакаш прегледа и да слушаш Владимиров.

по принцип, добре е да те лекува само един лекар. мнения събери от няколко, но накрая се довери на един.
как си представяш, че двамата ще изписват различни терапии и няма да знаят за лечението на другия? това е абсурдно.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #739 -: Май 07, 2012, 21:13:13 pm »
Аз бих изчакала следващият цикъл ,без да приемам каквито и да било лекарства и отново да си направя контрола .Така и така прегледа не е много далеч  ,по-добре е наистина да изчакаш и да се явиш при Владимиров с направените резултати и той да прецени как ше процедирате по-нататък. Освен това пак ти казвам че на тази  възраст има повече цикли без образуване на яйцеклетки или такива с хромозомни аномалии. Нека това не ти звучи страшно ,защото е съвсем нормално и с добра намеса на медицината ,може да се постигне една нормална бременност.