0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #680 -: Декември 23, 2011, 20:42:02 pm »
Plumeria, добре дошла! Липсваше ми, макар и аз да не съм от много редовните в последно време във форума.  :( Благодаря ти за пожеланията! Да ти се връщат тъпкано, както е казал умният български народ!  :)
Момичета, желая ви сбъдване на мечтите! Хубави и щастливи празници!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #681 -: Декември 25, 2011, 14:44:32 pm »
Честита Коледа! На всички нас, борбени момичета, пожелавам да сме силни и да не спираме да вярваме, че чудото да се случи! Весели празници!





Re: Забременяване на 40+
« Отговор #682 -: Декември 26, 2011, 16:28:14 pm »
    Честита Коледа на всички на и около 40!
    Желая силна вяра и реализирани мечти! Не падайте духом дори и за миг!

    В потвърждение на това,че по Коледа се случват чудеса : http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=1797.msg894333#msg894333
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #683 -: Декември 26, 2011, 19:12:45 pm »
Много трогателна история, almal!  :D
Дано всички криволичещи и трудни пътеки да завършват така щастливо!  :D 
Весели празници, мили пораснали момичета!  tree2a
 
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #684 -: Януари 03, 2012, 10:12:07 am »
Здравейте на всички,честита нова година с пожелание за много здраве,щастие и положителни тестове за бебчета!!!
Да се представя,казвам се Сузи и съм на 42год.преди 14год ми откриха кисти на яйчниците и след операция се оказа че едната тръба е не проходима,а другата е проходима.Правиха ми инвитро на два пъти и нищо,записах се за осиновяване и сега имам прекрасна дъщеря на 12год.С мъжа ми живеем заедно само заради детето,но момента на развода наближава с бясна скорост.Преди 3год.без дори да разбера забременях,бях толкова сигурна че няма да се случи че не се пазаех въобще,на скоро бях срещнала мъж с който се разбирахме чудесно,беше ми и приятел и събеседник и всичко което нямах у дома.Тогава дори не мислех направих аборт.Сега 3 год.по късно когато градим планове за съвместно бъдеще и ни се иска да имаме братче или сестриче за дъщеря ми се чудя дали на тази възраст може да се получи.Имам редовен цикъл на 27-28 дни,меря си БТ,имам овулация ,около 16ден малко късничко мисля,но вече 8-9 месеца и нищо.Ходих до билковата аптека на ул.Поп Богомил в един форум бях чела за билколечение от тази аптека и този месец мисля да си взема билки.Някои пробвал ли е билколечение?
Извинявайте че така нахлух в темата ви,ако преча просто само кажете.
Успех на всички и скоро да се радвате на две чертички.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #685 -: Януари 03, 2012, 16:53:47 pm »
6murdi, може да се получи, но вместо билколечение по-добре посещение при специалист. Желая ти успех!
Имам вече две ангелчета на небето

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #686 -: Януари 04, 2012, 09:07:56 am »
силно подкрепям Лили-билките помагат,но не са достатъчни...
Николай е на 2г.4м.5д.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #687 -: Януари 05, 2012, 18:56:01 pm »
Здравейте и за много години,

Отдавна не съм писала тук, но искам да кажа и аз добре дошла на Plumeriа, ужасно ми липсваше, често се тревожех какво става с теб... Винаги си имала какво да кажеш и е било интелигентно, разумно и мърдо. Дано да имаш време и желание да се включваш отново тук.

За билките не мога да кажа нищо хубаво. Никога не съм вярвала на билки наистина, но дълго време пих турта и един коктейл, който ми беше спретнал билкар бивш гинеколог и настоящ рентген. Предказа ми, че ще забременея, но заяви, че без билки няма да ме пусне и излязох от кабинета с 4 чувалчета, които едва качих на трамвая. В този момент вече се почувствах стара, болна и тъпа. Варих тази адска смес сума време, бърках, цедих, правих заклинания, влачих шишета на работа, изобщо поиграх си на алхимия, но щом веднъж спрях за малко и ми олекна.

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #688 -: Януари 06, 2012, 09:35:25 am »
Енигмата,това е много неприятно чувство.За съжаление има "лекари" които са повече от знахари и ни карат да се чувстваме по този начин.Но ако посещаваш специалист  и в същото време взимаш и чайчета...на мен ми действа много тонизиращо(но не е фикс идея-билките не правят вълшебства....докторите са тези който ни помагат....
Късмет на всички
Николай е на 2г.4м.5д.
*

    didusja

  • *
  • 2
  • здраве за всички!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #689 -: Февруари 07, 2012, 00:31:13 am »
Здравейте, момичета! За пръв път се включвам в този форум, но следя с интерес публикациите ви! Аз съм на 43, от няколко години чувствам потребност да си имам още едно дете (имам прекрасен син на 21). Не искам да обяснявам защо отлагах толкова години; все си казвах, че има време, че положението ще се оправи, имах и имам проблеми със съпруга ми и т.н. Преди 2 години ми правиха конизация, но мисля, че операцията мина добре и ме увериха, че не би трябвало да имам проблем, ако реша да забременея. По-скоро имам голям психологически проблем: от една страна искам да забременея, но от друга - изпитвам голям ужас при мисълта, че може да съм бременна (напр. ако ми закъснее с ден-два)! Страхувам се, че вече съм стара, че ще ме упрекват всички, какво ще каже синът ми, родителите ми; мисля си, че няма да се справя! Може би всичко това ви звучи нелепо, но това е истината!
Чувствам, че имам нужда от психологическа помощ! Препоръчайте ми някого! Дайте съвет!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #690 -: Февруари 07, 2012, 01:21:18 am »
didusja , тук има отворена тема за консултация с психолог :
        http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=44784.0

        Ето още информация:    http://www.savova.org/

*

    didusja

  • *
  • 2
  • здраве за всички!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #691 -: Февруари 07, 2012, 02:22:02 am »
Много благодаря за отговора и информацията!
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #692 -: Февруари 15, 2012, 16:47:42 pm »
Истината е че забременяване на 40+ си е доста по-рядко явление ,колкото и примери около себе си да има всяка една около нас.
И аз така питам своя лекар ,защо докторе не става. До вчера ставаше от раз а сега не . Отговорът му е че така ни е устрола природата и репродуктивните функции рязко намалят след тази възраст. Не че няма забременели но % е много нисък за съжаление.
За билките не мога нищо да кажа аз съм привърженик на традиционната медицина.

Успех на всички 40+годишни които се борим било то за първо или второ дете.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #693 -: Февруари 16, 2012, 00:49:04 am »
Здравейте и за много години,

За билките не мога да кажа нищо хубаво.


Подкрепям enigmata що се отнася за "билките за забременяване". Можеш да си направиш ужасна бела като нарушиш хормоналния си баланс, който и без туй е сложна работа на тази възраст. По принцип не съм изцяло против билките - постоянно бера и суша някакви треви - но само познати и ясни: лайка, маточина, мащерка.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #694 -: Февруари 19, 2012, 19:17:52 pm »
Записвам се да следя темата.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #695 -: Февруари 21, 2012, 17:27:40 pm »
Здравейте!
Включвам се в темата, защото живо ме интересува!
Преди година и половина забременях, тогава бях на 41 1/2, но в 10та седмица плода спря да се развива. Аз имам голям син, сега е на 22, но с баща му сме разведени отдавна, а с настоящия ми мъж до този момент не сме правили опити за бебе, въпреки че сме от повече от 15 години заедно. Бебето не стана веднага, аз и по принцип трудно забременявам (с първото дете бях на 20, а ми трябваха повече от 6 месеца за да забременея). Този втори (впоследствие неуспешен опит) също трудно стана - след 10месечни опита. След аборта ни посъветваха да се пазим за около 6 месеца и после подновихме опитите. Ние имаме редовен полов живот и се радваме на пълноценен такъв. Но след като изминаха отново 6-7 месеца без забременяване, решихме да се консултираме с лекар. Направихме си изследвания. Мъжа ми е с нелоши резултати, особено предвид това, че е на 47 г. А моите изследвания се оказаха много добри - ПКК и хормони. Лекарката каза, че няма причина да не се получи спонтанно забременяване, но ако още се забави, можем да опитаме инсеминация, явно някъде се разминаваме с овулацията... И така. Днес ми е 26ти ден от поредния цикъл, като цикъла ми варира между 26 и 28 дни. Надявам се за пореден път Smile.
Стискайте палци.
Ще пиша отново
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #696 -: Февруари 21, 2012, 20:25:01 pm »
healthy, здравей!

добре дошла в темата и пожелания за успех! ти сега си на 43, така ли?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #697 -: Февруари 22, 2012, 11:46:25 am »
healthy, хубаво е, ако се наложи да преминете към инсеминация, да направите преди това една цветна снимка на тръбите. Пожелавам ти обаче да не стигате дотам, а още сега да ни се похвалиш.
Имам вече две ангелчета на небето

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #698 -: Февруари 26, 2012, 18:24:28 pm »
Здравейте!
Ами не мога да се похваля много. Дойде ми и отиваме на инсеминация в края на седмицата. Имаме пълни кръвни изследвания, само микробиология трябва да се направи. Дай Боже всичко да е наред, овулацията я очаквам събота или неделя. И да, сега съм на 42, а през май навършвам 43. Според хормоналните изследвания - баланса ми е много добър, а според ултразвуковото изследване - засега имам достатъчен яйчников резерв.... Ами да видим. След селекция на добри плувци и сервирането им в близост до яйцеклетката, да видим дали тя ще допусне някой до себе си :-)
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #699 -: Февруари 27, 2012, 09:35:30 am »
Късмета да е с теб,healthy


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia