0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #660 -: Октомври 16, 2011, 17:35:50 pm »
Здравейте.Отдавна не съм писала, защото имах доста натоварен работен график до самото раждане,
а и в къщи един ремонт се проточи повече,от колкото очаквах.
Това е любимата ми тема, не само защото възрастово съм част от нея,но и затова, че познавам болката
и всички съмнения свързани с възрастта ни. Искам да вдъхна кураж на всички като споделя голямата ни
радост. На 26.09.2011г. се роди нашето момченце (тегло-3000,ръст-49см):
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=46901.new#new
Детенцето избърза малко и се роди две седмици преди термин. Предпочетох естествено раждане без
епидурална упойка. Мина добре,с епизиотомия, която вече не усещам.Бях без избор на екип, но за радост
на смяна се случи д-р Нашар(Майчин Дом-София). С огромна благодарност към нея и целия и екип!!!  :flower:
На всички в тази тема пожелавам радостта, която ме изпълва в този момент и сбъдване на най-съкровените
мечти! Най-вече да не спираме да опитваме и да търсим път към тях!

Това е страхотна новина! :D
И ние с моето слънце се гушкаме вече2,5 месеца,а бях в напреднала репродуктивна възраст,с отказ за финансиране поради възраст!Е сега някой да каже до къде е пределната възраст!
Марси,пожелавам ти всичкото щастие с малкия бонбон.Прегръдки от нас!
Много много да ви радва.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #661 -: Октомври 16, 2011, 18:40:36 pm »
Здравейте.Отдавна не съм писала, защото имах доста натоварен работен график до самото раждане,
а и в къщи един ремонт се проточи повече,от колкото очаквах.
Това е любимата ми тема, не само защото възрастово съм част от нея,но и затова, че познавам болката
и всички съмнения свързани с възрастта ни. Искам да вдъхна кураж на всички като споделя голямата ни
радост. На 26.09.2011г. се роди нашето момченце (тегло-3000,ръст-49см):
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=46901.new#new
Детенцето избърза малко и се роди две седмици преди термин. Предпочетох естествено раждане без
епидурална упойка. Мина добре,с епизиотомия, която вече не усещам.Бях без избор на екип, но за радост
на смяна се случи д-р Нашар(Майчин Дом-София). С огромна благодарност към нея и целия и екип!!!  :flower:
На всички в тази тема пожелавам радостта, която ме изпълва в този момент и сбъдване на най-съкровените
мечти! Най-вече да не спираме да опитваме и да търсим път към тях!

Това е страхотна новина! :D
И ние с моето слънце се гушкаме вече2,5 месеца,а бях в напреднала репродуктивна възраст,с отказ за финансиране поради възраст!Е сега някой да каже до къде е пределната възраст!
Марси,пожелавам ти всичкото щастие с малкия бонбон.Прегръдки от нас!
Много много да ви радва.


Благодаря ви от името на всички жени които още имаме надежда за това,че вие ни я давате,
Благодаря и за това че не сте изоставили форума,т.е. нас,
Бъдете благословени,вие и вашите слънце!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #662 -: Октомври 17, 2011, 00:01:45 am »
Иска ми се да няма теми като тази...това показва колко незряло е обществото ни,за да приеме едно раждане за нормално на нашите години.
Дори гинеколожката,която ми следеше бременността всеки път ме изумяваше с разни размисли на глас...отидох да раждам-и там ме гледаха странно,а уж са професионалисти.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #663 -: Октомври 17, 2011, 09:36:52 am »
Целувки от мен за похвалилите се тук "млади" майки  :D. Пожелавам ви здраве и сили и цялото щастие на света за вашите рожби!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #664 -: Октомври 19, 2011, 10:22:45 am »
Искам да споделя една радостна за мен вест...
Кръстницата на синът ми и моя много близка приятелка вчера роди момиченце, след няколко годишна борба и една тежка загуба... Пожелавам и бързо възстановяване, а на малката принцеса да е жива и здрава и Бог да я пази!
Надежда винаги има, особено когато си намерил правилния път- добра клиника и добър лекар... Пожелавам на всички подобна радост!


*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #665 -: Ноември 11, 2011, 09:30:32 am »
Тъй като тема ни малко позамря, искам да ви разкажа и аз една обнадеждаваща история.
Моя много добра позната роди преди месец на 46 години след 12 години борба и над 7 или 8 ( не съм сигурна ) опита ин витро.
Бъдете здрави! :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #666 -: Ноември 11, 2011, 10:08:39 am »
аз пък вчера четох за американско семейство с 19 деца, което сега очаква раждането на 20-тото.
интересното в случая е, че майката е на 45 години!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #667 -: Декември 15, 2011, 11:47:16 am »
Все влизам да проверя темичката за хубави новини.Желая много светли празници на всички пораснали момичета и сбъдване на мечтите!И много много здраве,и много сълзи от радост,абе с една дума-от всичко по много!
Нека всички изживеят щастието и станат мами :)
 :oops:Вече с тати си мечтаем за сестриче или братче,ама ще видим какво казва дядо Коледа.За сега Йоана е на кърма изцяло...така че ....мечтиииииииии


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #668 -: Декември 15, 2011, 12:50:09 pm »
Кисела, радваш ми душата;-)))
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #669 -: Декември 15, 2011, 13:47:46 pm »
и аз й се радвам, макар да мисля, че е време да смени ника и да спре да бъде кисела :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #670 -: Декември 15, 2011, 14:55:14 pm »
Да, "сладко мамче" или нещо от сорта май повече ще й подхожда :wink:
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #671 -: Декември 16, 2011, 10:03:28 am »
Миналата година на 08.12. правих тест,а тази вече сме трима.Много ми се идваше на партито и заради нашият Док.,ама е много малка още бузана да я събирам с толкова хора(голям страх са ми грипвете).А и какво ли разбира Кърмарио :Dот празник и от КОледа? :)Пули се тук на едни лампички и е голяма радост)))БУДАЛА!
Не се отказвайте!Струва си всеки изстрадан миг. :bighug:
« Последна редакция: Декември 16, 2011, 10:25:48 am от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #672 -: Декември 16, 2011, 10:26:24 am »
Ах, Киселче, прекрасна снимка, прекрасно детенце! Така се размечтах...
Благодаря ти за надеждата, която ни даваш!  :D
 :bighug:
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #673 -: Декември 21, 2011, 21:01:03 pm »
zdraveite momi4eta izvinete za latinicata,no ne mojah da se spravia s kredora..iskam da dam kuraj na naborkite ,kato razkaja na kratko moiata prikazka...az sum na 42 godini...kato pove4eto tuka i az kusno namerih mujut s koito iskam da suzdam semeistvo.sled neuspe6nite opiti da zabremeneia se oburnahme kum specializirana klinika,i sled napravenite izsledvania se okaza 4e sum dosta zakusniala i vseki moment menopauzata 6te po4uka na vratata.....burzi4ko napravihme edna stimulacia,ot koiato edvaaam izleznaha edna iaicekletka i polovina.no negodna...doktorut me okyraji,4e sledva6tiat put moje i da se polu4i ,no ako ne iskam da gubia nervi  vreme i sredstva ostavat donorskite.....re6enieto go vzeh v deniat na punkciata...tova be6e mesec mai 2011...eto me momi4eta, v momenta sum nai 6tastlivata bremenna sus silno i zdravo embrionce ot donorsko iai4ice..v 10 gestacionna sedmica sum i ni6to ne mi teji......obi4am vi vsi4ki i vi pojelavam mnogo mnogo zdravi sladki embrion4eta pod elhata tazi koleda mua mua mua
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #674 -: Декември 22, 2011, 15:29:07 pm »
Честито, Dolcenera,
Пожелавам ти лека и успешна бременност с прекрасен финал!
Стискам палци всичко да е наред до края!
Късмет!
Благодаря ти, че сподели историята си с нас!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #675 -: Декември 22, 2011, 19:39:29 pm »
tanita mili4ka blagodaria ti za pojelaniata ,neka vsi4ki tuka ot bebeta da ne se oturveme.....za vsi4ki,koito iskat bebenca sus sobstveni iai4ica,izob6to da ne se predavat,za6toto vsi4ko e vuzmojno-zabravih da kaja ,4e maika  mi ,estestveno zabremenia i rodi na 43 godini nai-krasivata i zdrava sestri4ka na sveta..tova be6e predi 24 godini...taka 4e smelo napred i uspeh bude6ti mai4eta...
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #676 -: Декември 22, 2011, 20:18:08 pm »
Dolcenera, Честито и от мен ,лека бременност и на финала едно прекрасно ,здраво бебе ..
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #677 -: Декември 23, 2011, 19:11:17 pm »
Здравейте момичета,

В началото умишлено и за кратко, после съвсем без да искам и за много дълго... и така се получи, че почти година не съм писла тук. От почти толкова време не съм и влизала във форума да следя темите. Струва ми се, че е минала цяла вечност. Толкова много неща са се случили...

Не съм си прочела и не съм отговорила на няколко лични съобщения. Надявам се да ме разберете и да не ми се сърдите. Просто наистина "ме нямаше" през тези месеци, и в буквалния, и в преносния смисъл.

Днес обаче непрекъснато се връщам към миналата Коледа и времето след нея и ми се искаше да ви кажа, че дори да не съм ви писала и чела, не е имало ден, в който да не съм мислила за вас. Дори когато не исках да мисля, духом пак винаги съм била с вас и се надявах, че темите се пълнят с добри новини, които ще ме чакат.
Няколко мили момичета, на които много стисках палци, са станали щастливи майки и това е най-хубавото, което мога да намеря тук. Заедно с познатата атмосфера и хората, с които съм споделила най-силните емоции в живота си.

Искам само да ви пожелая:
   Весели Празници и Сбъдване на всички най-хубави Коледни Желания!!!

Не знам, дали е редно да се казва така, но наистина ви обичам и ви чувствам много близки.

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #678 -: Декември 23, 2011, 19:30:33 pm »
plumeria, добре дошла отново!
Весела Коледа на теб и на всички момичета!
Вярвайте в чудесата - когато най-малко очакваме те се случват!
 
Моята приятелка и тя на нашата хубава възраст снощи постъпи в болница със силни болки и се оказа, че е бременнна в 12 седмица! Сега е на системи и се моля с цялото си сърце бебо да си остане в мама и следващата Коледа да я празнуваме всички заедно! Бебенцето е дълго чакано.. Така, че "няма начин да няма начин"
Вярвайте и се борете докрай! Рано или късно,ще станем майки!

Коледа идва!
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #679 -: Декември 23, 2011, 20:02:53 pm »
plum, толкова се радвам да те видя отново във форума. През лятото четох твоите постове с такава надежда. Борбата продължава. Много късмет и весели празници и на теб!
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг