0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #740 -: Май 07, 2012, 23:05:17 pm »
Jam и zarina, мерси за съветите,ще изчакам прегледа при д-р Владимиров.Не съм си изследвала досега хормони,много ме притеснява високото FSH 50,62.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #741 -: Май 08, 2012, 11:11:54 am »
Разбирам много добре притесненията ти,знам че и чакането е изнервящо. Когато ти написахме че няма време да се чака ,го направихме за да се ориентираш по-бързо да се консултираш със репродуктивен специалист,не че имаш такива проблеми ,те са ти поради възрастовия фактор. Да високо е ФСХ ,но навлизането в менопауза не става отведнъж а минават години преди организмът да спре да произвежда животворните хормони а дотогава има време да се направят изследвания консултации и да се действа.
Др Владимиров ще ти направи необходимите серия от изследвания и ще ти назначи подходящата терапия .
Ако ти нямаш други проблеми си действайте с мъжът,докато си чакаш прегледа ,понякога случайните действия раждат изненади :D.Можеш да пробваш да отидеш на вагинална ехография около 10ден от цикъла и после на 12ден за да се види дали няма някоя заблудена яйцеклетка и да я атакувате ,безмилостно.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #742 -: Май 08, 2012, 20:53:06 pm »
Преди година преживях един мисед аборт,страхувам се тези нива на хормоните да не са причина пак да се получи така при евентуална бременност.Не е ли по-добре да се нормализират стойностите им.Иначе не съм имала трудности със зачеването,получи се след 5-6 месечни опити въпреки възрастта ми.Досега не съм изследвала яйчников резерв и хормони,дори цикъла си ми беше редовен преди аборта.Искам да разбера дали бих могла да забременея без асистирани методи и да имам успешна бременност.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #743 -: Май 08, 2012, 23:10:10 pm »
по принцип, с такова ФСХ изобщо не би трябвало да може да се забременее.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #744 -: Май 09, 2012, 01:26:04 am »
Този мисед аборт ,който си преживяла ,ако е бил в ранна седмица най-често се дължи на хромозомни аномалии пак поради възрастов фактор,при положение че преди си забременявала без проблем. Такива аборти са неспасяеми и самия организъм го изхвърля. Може причината и да е прогестеронова недостатъчност ,но се съмнявам че това е била причината при теб ,щом си забременявала нормално.
Джам е права с такава стойност на ФСХ не може да се забременее,но затова ти писах да изчаках следващия цикъл и пак да пуснеш хормони за контрола .

Не е задължително да стигнеш до асистирани методи за забременяване ,но ти е необходим такъв лекар за да коригирате леко хормоните и да си станат нещата по естествен път.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #745 -: Май 09, 2012, 14:44:12 pm »
Здравейте момичета!
Ето вести и от мен. Днес бях на доктор - потвърдена бременност. Написал е: добре оформен плоден сак с едно живо ембрио с CRL 7мм. Само ме притеснява, че неговия ехограф ми изписа 6с и 5дни, а по календара на зачатие трябва да съм 7с и 4 дни. Няколко пъти го попитах дали според него всичко е наред - отговора беше, че е видял всичко, което е нормално да се види в този момент. След две седмици ме вика пак за контролен преглед. Стискайте палци всичко да е наред!
« Последна редакция: Май 09, 2012, 14:47:42 pm от tanita68 »

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #746 -: Май 09, 2012, 15:34:45 pm »
КЪСМЕТ!


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #747 -: Май 09, 2012, 16:28:44 pm »
успех и занапред, tanita68! ти си лъч светлина в темата :) дръж ни в течение.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #748 -: Май 09, 2012, 18:37:13 pm »
Браво,Танита дано всичко да е наред докрая. Jam,не знам дали преди година FSH ми е бил с тези стойности,вероятно- не, щом съм забременяла.Аборта ми беше в 11г.с.Никога досега не съм изследвала този хормон.Силно се надявам нещата да се получат с подходящо лечение,ще дам обратна връзка след прегледа при д-р Владимиров.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #749 -: Май 09, 2012, 22:14:54 pm »
Танита,тихичко се радвам за теб, очакваме и следващи хубави новини след седмица - две.
Надявам се, че надежда има за всяка една от нас.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #750 -: Май 09, 2012, 22:56:48 pm »
Танита Честито ,пожелавам ти лека брененност. Не се притеснявай много за това ти сама можеш да си определиш седмиците следвайки първия ден от последният ти цикъл. Стискам палци всичко да е наред до следващия преглед.

Съншайн1. До 12гс спонтанните аборти се дължат най-често на хромозомни аномалии или на прогестеронова недостатъчност. При второто то може да бъде контролирано и БР да се спаси.Като отидеш при Доктора той ще ти назначи всички необходими изследвания за да се хване проблема. Сега е важно да ти дойде следващ цикъл ,което ще е сигнал че нещата са се регулирали .
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #751 -: Май 10, 2012, 11:12:49 am »
Успех, Танита!;-)Стискам палци!
Sunshine, изчакай си прегледа, пожелавам ти късмет и на теб!;-)
ФСХ е хормон, който варира, но въпреки това - тенденцията е ясна!
Независимо от всичко, винаги има надежда!
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #752 -: Май 19, 2012, 13:24:06 pm »
Момичета бременна съм! На 44 и след незнам кой под ред опит ин витро (спрях да ги броя). Към момента плодните сакове са два, другата седмица съм на преглед за сърчица. Предполагам, разбирате, че съм твърде притеснена поради възрастта ми, но искренно се надявам всичко да е наред до края.
Бременна съм благодарение само и единственно на безкрайния професионализъм на д-р Владимиров! Благодаря ви Докторе - от сърце!
Не се отчайвайте, не отлагайте и търсете истинските професионалисти!
Обичам ви и пожелавам късмет и успех на всички!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #753 -: Май 19, 2012, 14:35:35 pm »
Браво!!!!
Толкова заслужено!!!
Безкрайно се радвам...
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #754 -: Май 19, 2012, 15:16:00 pm »
Толкова се радвам! Стискам палци за лека бременност и слънчеви бебета на термин!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #755 -: Май 19, 2012, 18:04:24 pm »
Честито Танита! Късмет и заслужен щастлив финал! Съдбата прегръща борбените!
Да повлечем крак и други от клуба!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #756 -: Май 19, 2012, 19:38:15 pm »
Танита, невероятна новина! Честито! Живот и здраве скоро да се похвалиш с тупкащо сърчице!
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #757 -: Май 19, 2012, 21:05:16 pm »
Благодаря ви момичета! Пожелавам на всяка една от вас да ви се случи!
 :bighug:
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #758 -: Май 19, 2012, 22:46:47 pm »
Страхотно, Танита! Желая ти безпроблемни девет месеца!  :)

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #759 -: Май 19, 2012, 23:42:39 pm »
Момичета бременна съм! На 44 и след незнам кой под ред опит ин витро (спрях да ги броя). Към момента плодните сакове са два, другата седмица съм на преглед за сърчица. Предполагам, разбирате, че съм твърде притеснена поради възрастта ми, но искренно се надявам всичко да е наред до края.
Бременна съм благодарение само и единственно на безкрайния професионализъм на д-р Владимиров! Благодаря ви Докторе - от сърце!
Не се отчайвайте, не отлагайте и търсете истинските професионалисти!
Обичам ви и пожелавам късмет и успех на всички!


Е това се казва новина!Супер е!Сега наистина ме накара да се усмихвам.Желая ти най-безпроблемната бременност...на мен вече ми липсва онзи приказен период,и най-красивите бонбони да озарят дните ти.Лека!


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia