0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #700 -: Февруари 27, 2012, 12:32:28 pm »
Благодаря !!!
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #701 -: Февруари 27, 2012, 16:02:39 pm »
Късмет и от мен миличка!! :crossfingers:
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #702 -: Февруари 28, 2012, 18:47:29 pm »
Благодаря!
Ще пиша веднага, щом имам резултат.. какъвто и да е :-)
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #703 -: Март 06, 2012, 09:51:50 am »
Аз също ти стискам много палци. Въпреки че успеха при инсеминациите е много нисък пък и на тази възраст... защо не минахте направо на инвитро? Но всичко се случва. Дай Боже .

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #704 -: Март 07, 2012, 17:40:29 pm »
Ами според лекарите хормоналния ми баланс е перфектен, въпреки възрастта ми. Също и яйчниковия резерв. Според тях може би има някаква механична пречка (примерно много гъст секрет на маточната шийка и това да пречи), която да прескочим с инсеминацията. Съвсем не са безнадеждни инсеминациите на тази възраст. Аз също така си мислех до скоро, след като бях чела доста и даже си мислех че инсем след 40 въобще няма да ми направят. Освен това трбява да се почне от "леката артилерия". До инвитро няма да стигнем, дори да не успеем с инсем. Инвитрото за мен е инвазивна процедура и доста насилствено. Ако природата е решила ние двамцата да нямаме бебе, така ще е. Лекарите само помагат, но според моите разбирания инвитрото е груба намеса и не бих искала да го приложа върху себе си. Въпрос на личен избор. Познавам хора около мен, които имат деца от инвитро, но те така са си избрали и аз не ги укорявам за това.
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #705 -: Март 08, 2012, 00:09:30 am »
Oткрих нещо интересно:http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4625951

healthy,мисля си,че е коректно доктора да направи тест за проходимост на тръбите преди инсеминацията.(Дано не се окажат механичната пречка те).В правото си да го изискваш.Желая ти късмет!
« Последна редакция: Март 08, 2012, 00:11:26 am от kisela_2000 »


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #706 -: Март 08, 2012, 09:35:11 am »
Да Хилти ,права си .Изборът и решението са си твой. Написах това ,защото аз също съм на 41г и с нормални изследвания от хормоните .Дори и инвитрото не е гаранция че ще се получат нещата на нашата възраст успехът е сведен до нищожните 25-30% а какво да си мислим за инсеминация. Питала съм лекари ,защо е така . Отговорът е че "Това е нормално да има спад в репродуктивната ни система.
Пожелавам ти успех независимо от решението.

За инсеминацията е много важно тръбите да са отпушени ,както е писала Кисела.Иначе нищо не прваите само си давате парите.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #707 -: Март 08, 2012, 16:06:17 pm »
Да, разбира се, че е важна проходимостта. Но все пак аз имах забременяване преди година, така че оттогава нищо не се е променило относно тръбите (нито заболяване, нито инефкции или други причинители)
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #708 -: Март 08, 2012, 19:22:14 pm »
Тогава ,ще ти стиска ме палци в най-скоро време да се похвалиш с положителен тест .
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #709 -: Март 09, 2012, 13:28:54 pm »
zarina благодаря!
хубавото е, че не се чака много !!! само 2 седмици, от които остана 1!!
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #710 -: Март 23, 2012, 22:13:47 pm »
Здравейте,момичета!
Бих искала да се присъединя към вашия прекрасен вилает:) Безкрайно ще се радвам, ако ми дадете съвет.
На 43 години съм и в момента се съвземам от спонтанен аборт. Но преди това злощастно забременяване не сме правили с партньора ми изследвания, разчитайки на приказката "Божа работа е". След като попаднах на този сайт и изчетох коментарите по темата, вече сме на друго мнение и залагаме на здравия разум. Дали сме разбарли вярно, като възнамеряваме да не губим ценно време, а директно да се обърнем към специалисти в 
Медицинския център по репродуктивна медицина и оплождане ин витро "София"? И ако е възможно, моля, да ни насочите към конкретни имена и видове изследвания.
Благодаря ви предварително!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #711 -: Март 24, 2012, 20:37:45 pm »
Sanya, правилно сте се насочили, според мен! вървете при д-р Владимиров в болница "София" (вече не се казва медицински център, а е болница) и той ще ви препоръча каквото е нужно като изследвания и евентуално процедури. не губете време, успех!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #712 -: Март 24, 2012, 20:56:08 pm »

Много ти благодаря, jam!

Ще споделя как и какво...

Успех и на теб!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #713 -: Април 03, 2012, 07:38:12 am »
хубавото е, че не се чака много !!! само 2 седмици, от които остана 1!!
Хелти, сподели какъв е резултата. Какво се случи?
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #714 -: Април 18, 2012, 18:45:51 pm »
Здравейте!
Не съм писала тук отдавна, а като гледам май никой не пише, но все пак реших да споделя една добра новина! Закъснява ми няколко дни и днес не издържах и направих тест. Очаквах резултата, но въпреки това изпитвам  такова щастие, че ми се иска да споделя с всички. Резултата е  :bfp: . Сега ще почакам няколко седмици и ще отида на лекар. Иска ми се да не беше толкова рано и още сега да можеше да се чуе сърчицето... Но толкова време чаках за положителния резултат, ще почакам още малко за сърчицето! Дано този път всичко да е наред! Моля се единствено за това!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #715 -: Април 18, 2012, 18:56:48 pm »
Честито Танита68. Всичко ще е наред.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #716 -: Април 18, 2012, 22:57:42 pm »
стискаме палци, Танита68!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #717 -: Април 18, 2012, 23:12:15 pm »
Танита, имаш стиснати палци и от мен!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #718 -: Април 18, 2012, 23:55:03 pm »
Благодаря на всички! Желая ви и на вас подобно щастие!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #719 -: Април 19, 2012, 00:08:46 am »
 :stroller:
късмет,мила


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia