0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #540 -: Март 26, 2011, 01:07:39 am »
Една истинска блага вест! Браво! Особено ме радва това, че е станало спонтанно!
:bighug: :bighug: :bighug:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #541 -: Март 26, 2011, 07:09:50 am »
Честито ЧУДО прекрасно, Марси!
Честити така чакани тръпки!
Пожелавам ти, леки и безпроблемни  :cloud9:,
а после, после  :babyflips: като  :sunshine:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #542 -: Март 26, 2011, 07:28:10 am »
Здравейте,мили момичета на 40+. Боях се да споделя с вас голямата радост от началото
на тази година- бременна съм (вече в 12 г.с.).

Искрено се радвам за приятната новина Марси, :bori_015:честито и от мен !
За съжаление при мен незнам как ще се развият нещата след направена цветна снимка и установени запушени тръби докторът предлага кандидастване по фонда без инсеминации или стимулации.Бях объркана и не успях да попитам нищо друго.Но сега изникват доста въпросителни???
Имам направени само кръвни,хормонални и цветна снимка предстои лапароскопия преди приключване на оформянето на документите за фонда.От страна на мъжа предстои да се направи,смятате ли,че имам шанс да бъда одобрена за инвитро само с тези изследвания .Като чета др,момичета колко много др.изследвания имат или лекарят е разбрал ,че с запушени тръби нямам др.алтернатива. :help1:
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #543 -: Март 26, 2011, 09:12:11 am »
bekii, не е проблемът в изследванията. Те се правят според фактора, с който кандидатствате. По-скоро мисля, че е проблем липсата на предишни асистирани опити за забременяване. Прочети внимателно критериите за кандидатстване по Фонда. Тук.

И внимателно подбери лекар, дори и да не кандиидатствате по Фонда, който официално се занимава с репродуктивни проблеми. Такъв лекар би бил запознат с изискванията поне.
« Последна редакция: Март 26, 2011, 09:17:22 am от Бубе »
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #544 -: Март 26, 2011, 09:31:22 am »
Щом е с тубарен стерилитет, тоест две запушени тръби, защо да са нужни предишни опити? Нали това е само за неизяснения стерилитет? Успех на всички!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #545 -: Март 26, 2011, 09:39:42 am »
Цитат
....липсата на предишни асистирани опити за забременяване
Няма такова нещо.Само при неизяснен стерилитет искат 4 инсеминации.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #546 -: Март 26, 2011, 18:40:22 pm »
Цитат
....липсата на предишни асистирани опити за забременяване
Няма такова нещо.Само при неизяснен стерилитет искат 4 инсеминации.

Значи аз не съм чела добре, за което съжалявам! Макар и да не бяхме с неизяснен стерилитет, съм  останала с такова впечатление. Не смятах това условие за справедливо към хора, които нямат време да правят три опита сами преди да ги поеме фонда.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #547 -: Март 27, 2011, 09:53:12 am »
 :) Благодаря ви момичета !Имах време да прочета по обстойно изискванията и критериите на фонда и там наистина е уточнено ,че инсеминации са задължителни при неизяснен стерилитет.В моя случай май ще са достатъчни тези изследвания за кандидастване и оттам нататъче др.притеснения дали ще бъдат отстранени или премахнати тръбите колко дълго ще се чака,дали ще е успешно инвитро процедурата понякога безброй безсмислени и пречещи мисли,които по скоро те объркват отколкото да помагат ,но едва ли съм единствената която не се притеснява.Старя се да не задълбочавам много нещата ,за да избегна депресивните състояния много трудно е ако трябва да съм откровена.Но ще се постаря да вървя в една посока доверила се на лекаря и ще се моля за положителни резултати за себе си и за всички вас.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #548 -: Март 28, 2011, 09:26:47 am »
Честито, Марси!Искрено се радвам за теб и обнадеждавам за всички нас, пишещи в тази тема!Успех до финала!
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #549 -: Март 28, 2011, 14:10:38 pm »
Благадаря, момичета, по-спокойна съм като знам, че във всеки един
момент мога да се обърна с въпрос към вас и да получа подкрепа!
Благодаря за отзивчивостта! :)
Желая ви здраве, късмет и в най-скоро време положителен резултат!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #550 -: Март 29, 2011, 19:58:09 pm »
Здравейте,

бих искала да ви попитам - в крайна сметка има ли промяна във възрастовото ограничение (до43години) за инвитро със собствена яйцеклетка или все още се очаква такова.
Благодаря ви.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #551 -: Март 29, 2011, 20:47:16 pm »
Здравейте,

бих искала да ви попитам - в крайна сметка има ли промяна във възрастовото ограничение (до43години) за инвитро със собствена яйцеклетка или все още се очаква такова.
Благодаря ви.

здравей,

промяна ще има, но наредбата все още не е публикувана в Държавен вестник. очаквам това да стане в близките 1-2 месеца. знам колко бързо тече времето за нас... :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #552 -: Март 29, 2011, 22:20:39 pm »
Надявам се да стане по-скоро, защото в това ми е надеждата за удължаване на срока за процедурата. Постоянно си следя тук за такива новини.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #553 -: Март 29, 2011, 22:46:23 pm »
само да уточня, за да не стават недоразумения - възрастта за държавно финансиране по фонда няма да се вдига!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #554 -: Март 30, 2011, 09:54:24 am »
промяна ще има, но наредбата все още не е публикувана в Държавен вестник. очаквам това да стане в близките 1-2 месеца. знам колко бързо тече времето за нас... :(
Браво!
Поздравления!
Jam, голяма работа свърши! :balk_47:
До колко години ще се вдигне границата?
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #555 -: Март 31, 2011, 12:25:49 pm »
Благодаря. Много се надявах промяната да стане реална до края на март, но уви ще трябва още да изчакаме. Аз навършвам 43 в началото на юли и много ми се иска да оставя поредния си и може би последен опит със собствена яйцеклетка за есента. Направих два поредни опита в интервал от 3 месеца и това ми дойде доста. Затова се надявах да имам по-голям интервал между опитите.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #556 -: Март 31, 2011, 14:58:50 pm »
до юни месец трябва да е обнародвана Наредбата вече, ако не ни мине черна котка път
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Забременяване на 40+
« Отговор #557 -: Март 31, 2011, 20:19:04 pm »
Il68, защо не пробваш опит на ЕЦ? При всичките "за" и "против", това все пак е вариант. Аз имах много лош отговор на стимулация, нямаше ЕТ, бях се отчаяла и се чудех дали да не минавам към план Б, но се хванах с ЕЦ и от 4 опита имах 3 съвсем добри ембриона. Е, не съм бременна, но и не съм се мъчила с хормони.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #558 -: Март 31, 2011, 21:29:24 pm »
Il68, защо не пробваш опит на ЕЦ? При всичките "за" и "против", това все пак е вариант.
Умни хора е посъветваха да опитам и аз на ЕЦ. Еnigmata, моля те, кажи ми колко  струва (средно) един опит на естествен цикъл и кои са съображенията "против". Или ми прати линк към тема, където това се обсъжда.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #559 -: Март 31, 2011, 22:45:37 pm »
dantealigeri.1, ето това е текущата тема за инвитро на ЕЦ  :)
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45153.0
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!