0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #520 -: Февруари 27, 2011, 11:44:20 am »
Благодарение обаче на твоето дело,  :balk_602:сега Фонда разглежда молбите на жените наближаващи 43 г с предимство. Нещо което беше толкото близко до ума, че трябва да се прави.....

това вече не е вярно. Фондът от много време разглежда с предимство такива молби - поне от 1 година и повече. твърдя го от личен опит.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #521 -: Февруари 27, 2011, 12:23:14 pm »
Благодарение обаче на твоето дело,  :balk_602:сега Фонда разглежда молбите на жените наближаващи 43 г с предимство. Нещо което беше толкото близко до ума, че трябва да се прави.....

това вече не е вярно. Фондът от много време разглежда с предимство такива молби - поне от 1 година и повече. твърдя го от личен опит.

 След като отказаха на тази дама преди повече от година и половина/отказа е от 26.08.2009г./ и от Фонда разбраха че има и съд, корегираха практиката си. Заявленито й до Фонда е с вх. № 167/03.04.2009 г. Ако го бяха разгледали в срок вместо да протокат, тя щеше да си получи финансиране и да си направи процедурата, а те да си спестят разноските по делата, които накрая ще й платят. А те дори й отказват, чак след 4 м. и половина. Затова твърдя, че именно въз основа на нейните действия, сега фонда разглежда заявленията на наближаващите 43. с предимство.Не очаквам от Фонда някой да признае, че това е причината, но логиката сочи точно това.Защото е лукс когато изразходваш обществени средства и видиш  грешката си, да я повтаряш. А това беше явна  грешка на администратвния орган. Успех М.П.К. !!!
« Последна редакция: Февруари 27, 2011, 14:10:15 pm от nyny »
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #522 -: Февруари 28, 2011, 12:51:06 pm »

Само че в духа на истината, едното дело е иницирано от "Асоциацията за европейска интеграция и права на човека" и към него са се присъединили други жалбоподатели. [/quote]
Това означава ли , че искът е колективен? Останах с впечатление , че са индивидуални искове, което прави работа на парче и създава възможности за протакане. Ако искът е иницииран от  неправителствена организация, тогава МЗ кофти се е заиграло. Относно разходването на обществените средства, именно на такива организации не им пука да водят дела , защото имат ресурса да плащат, на отделния потребител е трудно. Но МЗ се плаши от лош имидж в момента и затова по-скоро няма да обжалва. Поне моите очаквания са такива.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #523 -: Февруари 28, 2011, 14:53:49 pm »
nyny, случаят на МПК не е точно такъв, какъвто го представяш, особено в частта с датите на отказа. но едва ли има смисъл да спорим по това в момента.

факт е, че фондът разглеждаше приоритетно молби на жени, наближаващи 43 години, още през ноември 2009-та година.
не е ясно дали тази практика ще продължи и сега, след влизане в сила на променения правилник и наредба.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #524 -: Февруари 28, 2011, 21:06:17 pm »
nyny, случаят на МПК не е точно такъв, какъвто го представяш, особено в частта с датите на отказа. но едва ли има смисъл да спорим по това в момента.

факт е, че фондът разглеждаше приоритетно молби на жени, наближаващи 43 години, още през ноември 2009-та година.
не е ясно дали тази практика ще продължи и сега, след влизане в сила на променения правилник и наредба.

Това е част от Решението. То не е вл.в сила защото е обжалвано и делото е още висящо.При него се обжалва инд.административен акт - отказа на Фонда да отпусне финансиране на една жена.Може да се прочете и в сайта на ВАС. Не бих си позволила  да изпозвам неточно дати.....Аз също не искам да споря, но датите ми са абсолютно точни. Още първите дни от заработването на фонда тази жена е подала документи, а заповедта е от една доста по късна дата и аз имам обяснение за това, но това е друга тема.....Факт е че фонда е забавил издаването на заповед, защото отказа също трябва да е мотивиран.

Р Е Ш Е Н И Е
№ 2695
гр. София, 30.07.2010 г.
В ИМЕТО НА НАРОДА
АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД СОФИЯ-ГРАД, Второ отделение 34 състав, в публично заседание на 29.06.2010 г. в следния състав:
                                       АДМИНИСТРАТИВЕН СЪДИЯ: Мартин Аврамов

при участието на секретаря Ася Атанасова, като разгледа дело номер 1411 по описа за 2010 година докладвано от съдията, и за да се произнесе взе предвид следното:

Производството по реда на чл. 145-178 от Административно-процесуалния кодекс във връзка с чл. 39, ал. 7 от Правилника за организацията на работа и дейността на Ц. "Ф. за А. Р." е образувано по жалба на ....... срещу Заповед № РД-04-167-1073/26.08.2009 г. на директора на Ц. „Ф. за А. Р.” К. Министерството на З.. По изложени в жалбата съображения за незаконосъобразност на административния акт поради противоречие с процесуалните правила – основание за оспорване по чл. 146, т. 3 от АПК, се иска неговата отмяна и присъждане на разноските съобразно представен по делото списък.
Ответникът – директора на Ц. „Ф. за А. Р.” К. МЗ, изразява становище за неоснователност на жалбата.
АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД – С.-ГРАД, след като прецени доводите на страните и събраните по делото доказателства, приема за установено от фактическа страна следното:
М....., родена на ......, е подала заявление вх. № 167/03.04.2009 г. за финансово и организационно подпомагане за извършване на А. Р. със средства от Ц. „Ф. за А. Р.”. На основание чл. 34, ал. 1 от Правилника за организацията на работа и дейността на Ц. "Ф. за А. Р.", издаден от министъра на З. (в сила от
20.03.2009 г., за краткост – „правилника”), членове на обществения съвет К. центъра са изготвили доклад от 13.05.2009 г., в който е изразено становище да се откаже на заявителката извършване на процедурата по А. Р. поради навършени 43 години. Общественият съвет е провел заседания съответно на 12.05.2009 г. и 19.05.2009 г. Докладът по заявлението на К. е разгледано на заседанието на 19.05.2009 г. Съветът е взел решение по Протокол № 6 от посочената дата, с което е отхвърлил молбата, констатирайки напреднала репродуктивна възраст. Предмет на оспорената в настоящото производство заповед, издадена на 26.08.2009 г., е отказа на директора на Ц. „Ф. за А. Р.” за финансово и организационно подпомагане за извършване на А. Р. със средства от фонда.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #525 -: Февруари 28, 2011, 21:13:45 pm »

Само че в духа на истината, едното дело е иницирано от "Асоциацията за европейска интеграция и права на човека" и към него са се присъединили други жалбоподатели.
Това означава ли , че искът е колективен?
[/quote]

Не, не е подаван колективен иск.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #526 -: Февруари 28, 2011, 23:40:14 pm »
е, аз не бих цитирала решението, но щом ти го правиш, ще го коментирам и аз...

молбата е подадена на 03.04.2009, а решението на обществения съвет за отказ е взето на 19.05.2009 година (щом ще маркираме в червено, маркирай всички дати!) - тоест, малко повече от месец след подаването на молбата и само няколко дни преди навършване на 43 години от заявителката. затова й е отказано - защото е навършвала възрастта след броени дни. ти услужливо си изтрила датата на раждане от цитата, но тя е факт. заповедта е издадена чак на 26.08.2009, но решението е взето още на 19-ти май. дори и да й бяха разрешили още на 4-ти април 2009-та, то заповедта щеше да има валидност само до датата на навършване на 43 години и нито ден повече. така е съгласно Наредба 28.
и в моята заповед пишеше, че пункцията трябва да се извърши до датата на навършване на 43 години.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #527 -: Март 01, 2011, 22:00:15 pm »
Датата на раждане не е съм заличила с някаква цел, каквато подозираш, а просто защото такива данни не бива да се публикуват. В решението на съда  ясно е посочено, че ако Фонда беше спазил сроковете за произнасяне, тази жена можеше до навършването на 43г. да направи процедура. Фонда е забавил произнасянето и за нея са последвали вреди.А на обжалване подлежи не решението на съвета, а заповедта, която май са забравили дългоооо да напишат. Макар  сроковете да са иструктивни, те трябва да се спазват особено в такива случаи, кагото жената наблжава 43г. и това дори би следвало да бъде изрично записано в правилниика, за да няма не чух не видях.
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #528 -: Март 01, 2011, 22:13:45 pm »
Ако може да помоля да спрете с тази тема.Съдът е достатъчно компетентен,за да се произнесе.
nyny е права,че се оспорва заповедта,която е издадена през август,а връчена на 11.11.
Не мога да оспорвам решение,което не ми е връчено,jam.
Не се заяждам,само спрете!


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #529 -: Март 01, 2011, 23:25:30 pm »
В решението на съда  ясно е посочено, че ако Фонда беше спазил сроковете за произнасяне, тази жена можеше до навършването на 43г. да направи процедура.

абсурд.

наясно си с цифрите и датите на подаване на молбата и датата на навършване на 43 години - пресметни сама дали е възможно да се удовлетвори молбата, да се издаде заповед, да се започне подготовка и да се извърши пункция за такъв кратък срок. аз твърдя, че не е било възможно. освен ако не се е била реализирала документна измама със съдействието на клиниката... срокът за произнасяне на фонда е 1 месец.  след това не е уточнено колко време може да отнеме издаването на заповедта, което се извършва от отдел в МЗ, а не от фонда.

да, формално може да се обжалва късно връчената заповед, но това е само формално.

освен това, ако не ме лъже паметта, защото нямам в момента пред себе си решението на съда, в него се разглеждаше дискриминационният характер на възрастовото ограничение, а не се тълкуваше дали пациентката е щяла да се вмести в срока до навършване на 43 г., ако й беше издадена заповед навреме....

изобщо, случаят на МК е доста по-различен от другото дело, както и от жалбите пред КЗД.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #530 -: Март 25, 2011, 12:00:45 pm »
Здравейте,мили момичета на 40+. Боях се да споделя с вас голямата радост от началото
на тази година- бременна съм (вече в 12 г.с.).Дълго време не можех да повярвам, че наистина
се случи. След това в очакване дали всичко се развива добре.....
От вчера съм по-спокойна, излезе резултатът от ранния БХС и показателите са много добри.
Вчера навърших 42г. и това беше най- големият ми подарък  :D.

И за да окуража всички, на които предварителните изследвания не са били съвсем в норма,
ще споделя нашите от последната година:
     FSH, вариращо между 16-18;
     АМХ -   0,701 (реф.1-6,8);
     спермограма-  Oligoasthenozoospermia;
     ЦС- проходими тръби, за радост.Малко трудно пропуснаха, дори мисля, че цветната снимка
беше много полезна за мен с ефекта си на "продухване" на тръбите.Пихме различни добавки,
но най- полезното за мен беше ЦС и това, че ми беше изписан  Duphaston (пих го 4 месеца
преди положителния резултат). Дуфастонът стабилизира продължителността на цикъла ми,
който беше започнал да се скъсява. Също стриктното следене на ОВУ с тестове и температурна графика.

С д-р Тимева обсъждахме ИКСИ на Естествен цикъл през февруари, забременях спонтанно
в началото на януари, последният цикъл преди планираното проследяване на фоликули.

      Пожелавам на всички вас късмет(и на себе си до финала) 
      и оптимизъм в трудното иначе очакване
      до сбъдването на голямата мечта за детенце!
      Прегръщам ви от сърце!  :D
С безкрайната ми благодарност към Сдружение "Зачатие" за огромния обем информация и
всички сърдечни и отзивчиви жени, които срещам тук ежедневно. Благодаря!  :flower:

ЧЕСТИТО БЛАГОВЕЩЕНИЕ !   Пожелавам ви БЛАГАТА ВЕСТ в най- скоро време!
« Последна редакция: Март 25, 2011, 12:14:33 pm от marsi »

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #531 -: Март 25, 2011, 12:13:04 pm »
marsi, честито! това е много стимулираща новина за всички нас тук!
дано всичко да е наред и докрая!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #532 -: Март 25, 2011, 12:31:21 pm »
Марси, честито!!! Чудесна новина! :) Лека бременност и прекрасно здраво бебче :)
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #533 -: Март 25, 2011, 12:45:41 pm »
Marsi, прекрасна новина, благодаря ти, че я сподели с нас!
Пожелавам ти всичко да е наред до края!
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #534 -: Март 25, 2011, 13:01:01 pm »
Днес е Благовщение на всички момичета пожелавам  много :bori_001: :babbycarrage: :bori_007:запалете по една свещичка ...
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #535 -: Март 25, 2011, 14:49:38 pm »
Една истинска блага вест! Браво! Особено ме радва това, че е станало спонтанно!
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #536 -: Март 25, 2011, 15:33:47 pm »
Честито, Марси!
На всички жени в темата пожелавам такъв късмет и такова щастие!
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #537 -: Март 25, 2011, 19:22:07 pm »
Отдавна беше време за такава хубава новина в тази тема :D
Честито, Марси! Лека и приятна бременност до края!

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #538 -: Март 25, 2011, 20:37:47 pm »
Марси, честито! Лека бременност и на финала - здраво, ревящо бебче.  :sucky:
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Забременяване на 40+
« Отговор #539 -: Март 25, 2011, 22:45:55 pm »
Честито, Марси! Лека и безпроблемна бременност до края! Благодаря ти, че сподели благата вест с нас! Аз съм сигурна, че всички тук ще я чуят по един или друг начин!