0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Болничен и майчинство
« Отговор #560 -: Януари 17, 2013, 20:29:16 pm »
И при двата са внесени, даже този който сега ми бавят внесох първи
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #561 -: Януари 17, 2013, 20:31:07 pm »
И при двата са внесени, даже този който сега ми бавят внесох първи

Тогава е обезщетение въз основа на двата ти осиг дохода според мен.Не пречи да драснеш един мейл до НОИ и да ти обяснят как се случват нещата при теб
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #562 -: Януари 17, 2013, 20:34:45 pm »
Ще изчакам още ден, два да видя дали ще има друго плащане и тогава може да пиша до ной. Още веднъж ти благодаря, че отдели внимание на въпросите ми  :D
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #563 -: Януари 21, 2013, 10:40:13 am »
Здравейте имам и аз един въпрос...термина ми е 30 юли 2013г. сега не съм назначена на договор... Имам като цяло стаж 5 години... Въпроса ми е следния... ако ме назначат от 1 февруари на работа ще мога ли да изляза в полагаемия 45 дни преди раждане болничен, тъй като няма да имам тогава 6 месеца работено в тази фирма? Моля за съвет... киак да постъпя ако немога да изляза...
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #564 -: Януари 21, 2013, 14:31:36 pm »
Здравейте имам и аз един въпрос...термина ми е 30 юли 2013г. сега не съм назначена на договор... Имам като цяло стаж 5 години... Въпроса ми е следния... ако ме назначат от 1 февруари на работа ще мога ли да изляза в полагаемия 45 дни преди раждане болничен, тъй като няма да имам тогава 6 месеца работено в тази фирма? Моля за съвет... киак да постъпя ако немога да изляза...

Няма изискване да имаш 6 м във фирмата.Достатъчно е няколко дни преди 45 дневния ти да те назначат и ще получаваш 2 г майчинство.
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #565 -: Януари 21, 2013, 14:38:23 pm »
ясно благодаря ти... а ще си получа ли обещетението за тези 45 дни от нои или ще получа 150 от социалните.... и веднага ли ще започна да си взимам майчинството?
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #566 -: Януари 21, 2013, 14:41:41 pm »
ясно благодаря ти... а ще си получа ли обещетението за тези 45 дни от нои или ще получа 150 от социалните.... и веднага ли ще започна да си взимам майчинството?


Щом като работиш ще взимаш 2 г пари от НОИ,а не от социалните.Ще започнат да ти плащат след като се подаде болничния в НОИ
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #567 -: Януари 21, 2013, 14:43:30 pm »
да ясно...защото на много места пише че трябва да имаш 6 месеца без прекъсване за да могат да ти издадат болничен...
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #568 -: Януари 21, 2013, 14:44:37 pm »
да ясно...защото на много места пише че трябва да имаш 6 месеца без прекъсване за да могат да ти издадат болничен...

Къде са тези много места????Това не е вярно
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #569 -: Януари 21, 2013, 14:51:20 pm »
добре много ти благодаря...мн ми помогна...
*
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #570 -: Януари 23, 2013, 00:30:13 am »
здравейте! незнам дали е правилната тема , но искам да ви попитам следното: някой знае ли как стои въпроса когато изтекат 2-те години майчинство, колко време имам право на обезщетение от бюрото по труда, при условие че не се върна на работа във фирмата,където съм се водила? и сега чувам за някакви програми от ЕС  за работа , за които трябва да си регистриран в бюрото по труда. аз имам още около 6 месеца докато ми изтече майчинството. ако сега се регистрирам, това ще ми прекъсне ли майчинството? и ще повлияе ли на срока от обезщетение след майчинството?   
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #571 -: Януари 23, 2013, 07:33:38 am »
здравейте! незнам дали е правилната тема , но искам да ви попитам следното: някой знае ли как стои въпроса когато изтекат 2-те години майчинство, колко време имам право на обезщетение от бюрото по труда, при условие че не се върна на работа във фирмата,където съм се водила? и сега чувам за някакви програми от ЕС  за работа , за които трябва да си регистриран в бюрото по труда. аз имам още около 6 месеца докато ми изтече майчинството. ако сега се регистрирам, това ще ми прекъсне ли майчинството? и ще повлияе ли на срока от обезщетение след майчинството?   

За БТ е много важно как точно си освободена.По-изгодно е да си съкратена,защото ще взимаш по-дълго време обезщетение и има възможност да е по-голямо.В БТ се регестрират само безработни.Как да се регестрираш сега?Ако го направиш сега,си губиш майчинството за 6 те месеца.Изчакваш да ти свърши.Съкращават те и тогава.Ако напуснеш сама,обезщетението е 4 м по 140 лв.
За програмите питаш в БТ
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #572 -: Януари 23, 2013, 21:59:39 pm »
Майка на дете до 3г. не може да бъде съкратена без разрешение от ИТ. Има възможност това да се направи при уговорено и изплатено обезщетение от работодателя, но едва ли той ще е съгласен на този вариант.
При напускане по взаимно съгласие срока на обезщетението, което се изплаща от БТ е доста малък......не помня точно колко.
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #573 -: Януари 24, 2013, 20:00:40 pm »
Програма "Отново на работа" след майчинството ето тук: http://www.otnovonarabota.com/  А, има и програми от ЕС за начало на кариерата, ако си завършваща студентка и нямаш стаж по специалността.
« Последна редакция: Януари 24, 2013, 20:03:13 pm от rosefromstars »
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #574 -: Януари 25, 2013, 08:16:26 am »
Здравей те, моля някой да се включи по моят въпрос ако е на ясно, а той е следният: Родих на 09.02.21012г., а терминът ми беше 08.03.2012г. Кога трябва да подам молба за отпуск по майчинство за втората година? 
*
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #575 -: Януари 25, 2013, 09:45:12 am »
За първата година се плаща до термин. Така, че втората година ще започне да ти тече от 8.03.2013 г. Обади се в НОИ да ти кажат точно датата, на която започва изплащането на втората година.

Re: Болничен и майчинство
« Отговор #576 -: Януари 25, 2013, 10:11:41 am »
Здравей те, моля някой да се включи по моят въпрос ако е на ясно, а той е следният: Родих на 09.02.21012г., а терминът ми беше 08.03.2012г. Кога трябва да подам молба за отпуск по майчинство за втората година? 

В декларацията за ползване на отпуск до 410-я ден пише кога приключва тази отпуска, можеш да питаш счетоводителя за по-лесно. Освен това с ПИК-а също можеш да го провериш.
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #577 -: Януари 25, 2013, 11:09:28 am »
Благодаря ви момичета за отговорите  :)
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #578 -: Януари 25, 2013, 21:27:11 pm »
А какво се случва с майчинството през втората година ако детето тръгне на ясла и майката се върне на работа? Спира ли се?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #579 -: Януари 25, 2013, 21:35:08 pm »
А какво се случва с майчинството през втората година ако детето тръгне на ясла и майката се върне на работа? Спира ли се?
Сттинче, до колкото зная, се получава половин майчинство, т.е. 120лв./месечно!  :wink: