0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Болничен и майчинство
« Отговор #660 -: Март 21, 2013, 14:17:02 pm »
Оф, благодаря Ники и Валентина, дано! :)
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #661 -: Март 28, 2013, 17:30:35 pm »
здравейте момичета,малко съм притеснена...лекаря ми от ЖК ми пуска болнични по 30дни и утре беше крайни срок за изплащане на първия,когато днес проверих в сайта на НОИ ми пише,че има проблем с болничния и са ми пуснали писмо... :(  какво ли може да значи това???на някой сллучвало ли му се е подобно нещо?? :(
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #662 -: Март 28, 2013, 18:47:15 pm »
Мариета25, това значи че има някаква грешка или в самия болничен или в документите, които го придружават. Според мен е някаква правописна грешка в самия болничен или някоя сбъркана дата, или липсващи данни. Това като цяло често се случва-много от лекарите бъркат датите, но освен че изплащането ще закъснее няма никакъв проблем. Болничния трябва да пристигне на адреса, който си дала в НОИ(предполагам по лична карта), после ще го занесеш на лекаря да го оправи и да се носи пак в НОИ. Може пък и да ти пристигне обратна разписка, че имаш да получаваш пратка или писмо от някоя куриерска фирма и ще трябва да ходиш да си го вземеш от някой пункт.
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #663 -: Март 29, 2013, 10:39:53 am »
благодаря за отговора дано да е правописна грешка :(
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #664 -: Март 29, 2013, 21:11:55 pm »
Наистина ли ти го връщат по пощата???аз не съм оставяла адрес,защото счетоводството ми го е подало,но ако го изпращат по лк,никога няма да си го получа:(((
*
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #665 -: Април 08, 2013, 08:57:05 am »
Наистина ли ти го връщат по пощата???аз не съм оставяла адрес,защото счетоводството ми го е подало,но ако го изпращат по лк,никога няма да си го получа:(((
На нас се е случвало от НОИ да върнат болничен, бяха го адресирали до фирмата.
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #666 -: Април 16, 2013, 11:31:54 am »
Момичета, някой знае ли какво точно плаща фирмата в НОИ докато сме в майчинство и колко е сумата, която се плаща?

Re: Болничен и майчинство
« Отговор #667 -: Април 16, 2013, 12:48:27 pm »
 За всеки месец фирмата плаща по 20.16лв за здравни осигуровки
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #668 -: Април 16, 2013, 12:54:00 pm »
Благодаря за отговора!
Шефа ми не бил разбрал, че въпреки че съм по майчинство фирмата продължава да има финансови ангажименти към НОИ за мен. Малко ме ядоса тази сутрин и затова се интересувах. Да знам какви са тези ангажименти.

*
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #669 -: Април 16, 2013, 23:01:44 pm »
За всеки месец фирмата плаща по 20.16лв за здравни осигуровки
Това и през двете години или само за втората? Аз уж съм шеф, ама не съм разбрала, че е за двете  :oops: Пари, платежни, подписи и това е, с друго не ме занимават.
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #670 -: Април 17, 2013, 09:19:17 am »
 И за двете години е така(както и за всеки пълен месец в болнични без значение дали е за раждане или общо заболяване). Утежняването при работодателя идва след като изтекът двете години и работника трябва да получи най-малко 40 дни платен отпуск или да вземе около 2 заплати обезщетение(освен, ако преди да излезе по майчинство не е ползвало по-голяма част от полагаемия се платен годишен отпуск). Т.е. за времето, в което сте били по майчинство, също ви се полага пропорционално на отсъствието отпуска
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #671 -: Април 17, 2013, 10:44:06 am »
Момичета знаете ли защо за един и същи БЛ който влиза в три календарни месеца за всеки месец сумата като дневно обещетение ми е различна като варира от 16лв.на ден и се стигне до 14лв.на ден?Имам код и проверявам в страницата на НОИ.Обадих се и да ги попитам по телефона защо е така а те ми казаха че трябва от този БЛ който е за 45дни преди раждане натам всеки ден да ми бъде една и съща сума.Казаха да им изпратя и-мейл с данните ми и да проверят и евентуално ако има нещо ще ми се доплати,изпратих го но нямам никакъв отговор.Някоя от вас има ли идея какво може да е.
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #672 -: Април 17, 2013, 10:49:45 am »
Здрвейте момичета,бих искала да ви попитам за изплащането на моят болничен.от 8 март до 6 април, вчера са ми го изплатили,но се чудя дали са изплатили целият болничен или само дните от март, а дните от април ще ги платят следващият месец?
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #673 -: Април 17, 2013, 11:04:06 am »
Плащат дните само за март, следващия месец ще си получиш в началото за април по този болничен. Аз обикновено ги получавам около 3-4, зависи как се падат работните дни. През май сигурно ще бъдe след 6-ти. :)

*
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #674 -: Април 17, 2013, 12:55:05 pm »
Момичета знаете ли защо за един и същи БЛ който влиза в три календарни месеца за всеки месец сумата като дневно обещетение ми е различна като варира от 16лв.на ден и се стигне до 14лв.на ден?Имам код и проверявам в страницата на НОИ.Обадих се и да ги попитам по телефона защо е така а те ми казаха че трябва от този БЛ който е за 45дни преди раждане натам всеки ден да ми бъде една и съща сума.Казаха да им изпратя и-мейл с данните ми и да проверят и евентуално ако има нещо ще ми се доплати,изпратих го но нямам никакъв отговор.Някоя от вас има ли идея какво може да е.
Само работните дни ли смяташ? По принцип има разминавания заради различния брои работни дни в месеца. При мен имаше през цялата първа година.
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #675 -: Април 18, 2013, 08:35:58 am »
Да,аз знам че ги изплащат на части за различните месеци то и на страницата ми пише кога за кои дни ми плащат.но дните от февруари ми ги изплатиха върху 15:50лв. на ден,а дните от март върху 14,70на ден и реално имам повече работни дни през март а получих с 30 лв.по малко отколкото за раб.дни през март.И защото служителката в НОИ каза че трябва всеки ден сумата да е една и съща затова питам и вас.Няма значение от броя на работните дни,но сумата на ден не трябва ли да е една и съща примерно имам 19 дни по 15,50 за февруари и 21дни по 15,50 за март?
*
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #676 -: Април 19, 2013, 22:47:16 pm »
Трябва. Има и друго. Ако си изкарала бременността на болнични, мисля че ти намалят базата след 6м.
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #677 -: Април 20, 2013, 09:48:45 am »
Ако си изкарала бременността на болнични, мисля че ти намалят базата след 6м.
това да ли е вярно??? osi_10 и с колко ще ми се намали?нали големи майчинства взимаме та да ни ги и намаляват :lol:
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #678 -: Април 20, 2013, 10:44:23 am »
Здрвейте момичета,бих искала да ви попитам за изплащането на моят болничен.от 8 март до 6 април, вчера са ми го изплатили,но се чудя дали са изплатили целият болничен или само дните от март, а дните от април ще ги платят следващият месец?
Би трябвало да са ти платили само за март, а за април после.Поне на мен така ми плащат
*
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #679 -: Април 20, 2013, 12:05:32 pm »
Ако си изкарала бременността на болнични, мисля че ти намалят базата след 6м.
това да ли е вярно??? osi_10 и с колко ще ми се намали?нали големи майчинства взимаме та да ни ги и намаляват :lol:
Ами по принцип болничния е 90% от заплатата, после го дават на 90% от нея и не съм сигурна дали не пада още. Ако искаш ще потърся, аз не съм ползвала и нямам опит.