0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: За Бургазлийки
« Отговор #180 -: Февруари 04, 2010, 17:08:15 pm »
благодаря момичета, ще се постарая да дойда на следващата среща, ако може разбира се. ще се радвам да се запознаем.
Re: За Бургазлийки
« Отговор #181 -: Февруари 04, 2010, 17:32:49 pm »
Не само, че може, ами е задължелнооооооооооооо  :wink:
Шегичка де! Ще те очакваме - само следи темичката  :lol:
*

    slantze37

  • ***
  • 159
  • Това ,което не ме убива ме прави по силна!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #182 -: Февруари 06, 2010, 21:06:14 pm »
Момичета погледнете и тази тема мисля ,че ще ви е интересно! http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=41275.0
« Последна редакция: Февруари 06, 2010, 21:26:08 pm от slantze37 »
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #183 -: Февруари 07, 2010, 12:12:43 pm »
Слънце,всичко е много хубаво,ама аз нещо не разбарх- за бъдещите татковци осигурява ли се заведение за чакани  и някаква консумация,или трябва да мръзнат в корите докато трае сеанса??? :drunk:
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    slantze37

  • ***
  • 159
  • Това ,което не ме убива ме прави по силна!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #184 -: Февруари 07, 2010, 15:22:06 pm »
Здравей,Рачо много се радвам, че си сред нас.Но засега групите са от бъдещите мами,но и в предната група имаше интерес от мъжка страна.Обмисля се вариант за смесени групи,но за сега са индивидуалните консултации.Чест прави на такива като теб,които преглъщат егото си и признават ,че са част от двойка с репродуктивен проблем.Поздравления!Така, че момичета ако и вашите половинки имат нужда казвайте.Извинявам се на модераторите че не написах ЛС на Рачо,мисля че това инфо може да е полезно и на други!
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #185 -: Февруари 10, 2010, 12:39:18 pm »
Здравейте ,момичета-кокичетка от Бургас! Слънце,да помслите и за нас,че и нашето положение никак не е "розово"!!! Честно! Вчера се разбра,че тръгваме пак по стръмния път,мамка му! няма край бе! Ама нямаме и избор! Жалко! Нищо,горе главите! Пожелавам ви само успешни процедури и радостни новини! За повече "бургазлийчета"
Сега един личен въпрос! Знам,че не е прието да се споменавта имена,но ми подхвърлиха едно -Д-р Вукадинова!!! Нямам никоква представа! Ако имате впечатления,моля да ми пишете на лични,да не стават "аварии" !! Благодаря предварително!
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: За Бургазлийки
« Отговор #186 -: Март 30, 2010, 13:46:44 pm »
и аз този месец ще ходя в общината да подавам документи, аз съм с трубарен стерилитет :)
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #187 -: Март 30, 2010, 13:50:38 pm »
Я,дай ново инфо! Нещо се чуха гласове,че нямало вече фонд и кандидастване само през две години! Попитай ако можеш дали е вярно и да ги почваме с  osi_2 osi_6
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: За Бургазлийки
« Отговор #188 -: Март 30, 2010, 13:54:23 pm »
аз пък бях чела, че можеш да получиш средства само веднъж на 3 години, но като отида ще ги попитам, няма проблем за това.
Re: За Бургазлийки
« Отговор #189 -: Март 30, 2010, 15:07:34 pm »
 :(Всъщност ще има ли финансиране тази година или се отлага за неясни времена? Аз се обаждах преди месец в общината и ме увериха ,че  ще има пари, но все още не е минало заседание на комисия и не е изяснен бюджета.... Дали не са се променили  нещата ?
Re: За Бургазлийки
« Отговор #190 -: Март 30, 2010, 15:35:27 pm »
Надявам се да има пари, ако не ще трябва да правим голямо спестяване. Каквото стане, мен това няма да ме спре, ако трябва и заем ще теглим, но искам да стана мама и се надявам скоро това да стане:)
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #191 -: Март 30, 2010, 15:46:13 pm »
Аз пък искам да стана -татиииии!!! :blob10:
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #192 -: Март 30, 2010, 22:42:29 pm »
Пари ще има, последно чух от трето лице, че заседанието ще е май месец. Явно няма толкова желаещи и не се събират достатъчно документи, за да организират заседание по-рано.
Едно лице може да кандидатства веднъж на 3 години/т.е. ако сте получили тази година, най-рано след 2 години пак/, не може всяка година, това го знам лично от Председателя на Здрвната Комисия.
В това няма много логика, при положение, че явно няма голям интерес, т.е. няма да има ощетени, за сметка на повтарящи...Отделно, аз не видях в правилника такъв текст, който изрично да забранява повторно кандидатстване на следващата година. Погледнете и вие в правилника, има го качен тук, може да съм недовидяла нещо.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #193 -: Март 31, 2010, 12:43:44 pm »
Лошо,това въобще не е правилно,наистина! Особено ако няма много желаещи! дано не разчитат на това,за да се хвърлят съвсем необмислено в изграждането на инвитро -център тук! Според мен си е - кауза пердута- поне за сега!!!! :(
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #194 -: Март 31, 2010, 13:44:40 pm »
Оооо, центърът ще се изгради вероятно. Парите за него са си гласувани отделно и е прието. Дори ни заведоха да видим къде ще е. Казаха, че до юни-юли трябва да заработи 8O Аз лично се съмнявам, че толкова скоро ще започнат, явно не са много наясно как се гради такова нещо, но ще поживем, ще видим.
По принцип парите за АРТ не са на едно с тези за центъра, не би трябвало да оказва влияние, но е факт, че поради ниския интерес, тази година парите са 100 000 лв. Аз не мога да се начудя защо хората не кандидатстват, реваха, че нямат пари, а когато им предложиха такива - нема никой!
Излязохме като пълни глупаци пред комисията и пред шефа й! Хората си ни казаха - не можем да гласуваме пак 200 000, никой няма да ги даде, при тази ниска активност.
Това е, драги съфорумци, положението :wink:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #195 -: Март 31, 2010, 13:59:53 pm »
аз тези дни ще трябва да отида да подам документи, но още не съм много наясно какви точно да са.
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #196 -: Март 31, 2010, 16:22:36 pm »
Еееее,ама то не може от едва 6-8 месеца действащ,да се правят изводи ,че хората не са заинтрисовани!!! Всички сме наясно,че тук има и други фактори,даже и данък "обществено мнение"!!! Те като се правят на толкова отворени,а са професионални медици-администратори,защо не се води никъде статитиска  за такива случаи в града ни??? Не е правилно да се определят така нещата! 100 000 също е добра сума,но все пак да пошумят още малко ! А и ние да помислим ,как можем да популяризираме идеята! А това огранич
ение за трите години от кога е ,че май на нас пак ще ни трябват,мамка му!!!!!
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: За Бургазлийки
« Отговор #197 -: Март 31, 2010, 22:16:14 pm »
Определено трябва да има известност, проблемът е, че нямаме добри гинеколози в града и има много двойки, които дори не предполагат за проблема си, ние с мъжа ми бяхме една от тях. Предписват ти само хапчета като бонбонки и толкова. Няма сцетни снимки и прочие. Може би, ако се направи клиника по репродуктивно здраве ще е по-добре.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #198 -: Март 31, 2010, 23:58:33 pm »
Абе те хубу да направят клиника по репродуктивно здраве, ама кой ще работи в нея, Аничка, като в Бургас няма специалисти в тази област? Кой ще докарат и на каква цена? Изобщоооо, сложна е работата.
Рачо, имаше достатъчно шумене, и по форуми и по телевизии, о сайтове и т.н. Не мога да се съглася, че хората не били чули. Който се интересува и има нужда от помощ, света ще изръчка и ще намери информация, стига да иска. 21-ви век сме все пак, информация има навсякъде. Аз не мога да се съглася, че от поне 300 000 -ден Бургас, едва 100-200 двойки се нуждаят от АРТ. Не че искам да са повече, в никакъв случай. Обаче по едни данни от минали години, около 8000 двойки в Бургас и региона имат репродуктивни проблеми. разбира се, не всички от тях се нуждаят от АРТ, но пак не се връзват нещата.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #199 -: Април 01, 2010, 00:57:44 am »
статистиките им "куцат"