0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: За Бургазлийки
« Отговор #240 -: Юни 18, 2010, 12:05:11 pm »
колко време чакахте преди да ви се обадят? По телефона ли ви съобщиха?
Re: За Бургазлийки
« Отговор #241 -: Юни 18, 2010, 16:39:53 pm »
аз чаках около два-три месеца и ми звънаха по телефона когато имаха парите в касата да си ги получа.дори ме помолиха същия ден да отида. иначе дали съм одобрена разбрах по рано, също по телефона.
Re: За Бургазлийки
« Отговор #242 -: Юни 21, 2010, 13:46:13 pm »
Значи ще очаквам обаждане...
Re: За Бургазлийки
« Отговор #243 -: Юни 27, 2010, 18:41:39 pm »
Здравейте, искам да попитам колко време отнема разглеждането на документите?
Re: За Бургазлийки
« Отговор #244 -: Юни 28, 2010, 11:19:34 am »
разглеждането на документите отнема някъде около месец, зависи кога има заседание на общинския съвет, но самото получаване на паричките отнема поне още най малко месец. не се чудете а подавайте документи момичета, когато и да си получите паричките те са от полза!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #245 -: Юни 28, 2010, 16:07:29 pm »
аз подадох на 19.04, доста време мина, а никой не се е обадил да каже каквото и да било.
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #246 -: Юни 28, 2010, 16:29:01 pm »
Здравейте,ами последна сесия имаше миналия четвъртък! Някъде четах,че са одобрени още 10 молби,така че предполагам скоро ще ви се обадят!УЕспех!!
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #247 -: Юни 29, 2010, 01:01:10 am »
На сайта на Община бургас, в секцията за работата на здравната комисия са качени протоколите от заседанията й, в които са изброени кандидатите, които са минали предварително одобрение. Впоследствие, тези кандидати се гласуват на Общински съвет, където се приемат и оттам тече срока от 1 месец, в който може да се усвоят парите. Периодът между заседанието на Здравната Комисия и заседанието на Общинския съвет трябва да е минимум 14 дни. Протоколите от решенията на общинки съвет съшо се качват на сайта на Общината, където официално се обявяват одобрените кандидати.
Не се помайвайте, а подавайте документи, за да се усвоят всички отпуснати пари, даже по-добре да не стигнат, че догодина пак да отпуснат и да ги увеличат дори!
Успех на всички!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #248 -: Юни 29, 2010, 11:17:58 am »
това открих в мрежата:
http://news.burgas24.bg/172980.html
*
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #250 -: Ноември 05, 2010, 22:05:31 pm »
Ами а дано де! Ама се надявам и всички нуждаещи се да потърсят въпросната финансова помощ. Щото все ревем по форумите, а после парите неусвоени, а ние се червим пред шефа на здравната комисия и мънкаме като ученички на въпроса - "защо няма кандидати, а вие все ревете че искате пари?" :?
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #251 -: Ноември 08, 2010, 13:21:13 pm »
Здравейте красиви съгражданки!!! :wink: Това което пише във този сайт е прекрасно! Това ,което пише Сикса си много правилно ,също!! Все пак последно -има ли промени в правилника на този фонд и по-точно,през какъв период от време може една двойка да кандидатства за средства?? Дали  се предлагам промени във правилника за следващата година?? Ако някой знае,освен телефона на касата,този 907 207 дали е телефона ,на който може да ми дадат отговори?? Всички въпроси задавам в случай,че някой има повече инфо! То така или иначе ще се разбере,като се приеме новия бюджет за следващата година,предполагам в началото на декември!!
Още един въпрос-да ми препоръчате свестен АГ специалист от Бургас!!Но проверен! до сега сме правили само рутинни прегледи и не се е налагало да тестваме "професионални" качества,но се надявам да дадете препоръки! Може и на лични,за да не злоупотребяваме с имена!
Хайде бъдете здрави и щастливи!
Обичам ви! :bighug:
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: За Бургазлийки
« Отговор #252 -: Ноември 17, 2010, 10:44:19 am »
Ами а дано де! Ама се надявам и всички нуждаещи се да потърсят въпросната финансова помощ. Щото все ревем по форумите, а после парите неусвоени, а ние се червим пред шефа на здравната комисия и мънкаме като ученички на въпроса - "защо няма кандидати, а вие все ревете че искате пари?" :?

Кандидати явно има много. Аз съм една от тях. Подадох документи октомври месец. В сайта на общината има публикуван протокол за отпускане на средства на кандидатите за програма ин витро , който трябва да се приеме на утрешното заседание на общинския съвет. Но уви - моето име го няма вътре. Ходихме до общината да питаме каква е причината. Отговора беше - пари за вас няма бюджета за тази година е усвоен. Следователно оставаме за другата година.
« Последна редакция: Ноември 17, 2010, 10:46:04 am от jlia »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #253 -: Ноември 17, 2010, 21:20:44 pm »
 :D Е хайде де, чак пък много...Миналата година парите бяха 200 000 лв и понеже кандидатите бяха "много", сумата не се усвои и тази година ги намалиха на 100 000, та затова, сега за вас няма пари....
Тази информация я имам от първа ръка, миналата година лично ходех на заседанията на комисията, както и на общинския съвет и добре съм запозната с цифрите. Предният ми пост е продиктуван именно от факти, с които лично се сблъсках. Включително и въпросът - "нали много ревахте, че искате пари и сте много, къде са ви кандидатите?" Наложи ми се да отговарям на този въпрос :wink: и да се червя, защото когато се гласува проекта, твърдо настоявахме за по-голяма сума и по-леки условия за финансиране, именно с аргумента, че нуждаещите се са много.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #254 -: Ноември 18, 2010, 09:07:59 am »
Здравейте момичета!! Още не съм видял каква е сумата ,която ще заложат в бюджета за 2011г. по въпроса за "ин-витро" подпомагане.Това което прочетох по-горе е за предложението на СДС да се предвидят отново 200 хил.лв,но до колкото помня 10% от тях се насочваха за създаването на център за асистирана репродукция в Бургас или за нещо друго/поправете ме ако греша/! За съжаление,с първите средства ,които бяха отпуснати се получиха затруднения в усвояването им,по -скоро от страна на нуждаещите се,което е довело до такива "конфузни" ситуации ,за които говори Сиксенс.Аз смятам ,че това е нормално ,особено в началото -едва ли са очаквали да тръгнем да им целуваме ръцете от благодарност на общинските съветници,особено като за проблемите си  говорим все по форумите,особено в град като Бургас! То май в цялата страна ,де! Все пак е хубаво ,че все повече двойки се престрашават и подават документи и даже средствата вече са използвани за тази година,до колкото разбрах! Нищо,следващата година е близо и искрено се надявам,че отново ще има средства! Не трябва просто да се допуска да бъдат така много орязани,ако е вярно това което казва Сикса!!! Ако наистина се появи достоверна информация,то пишете своевременно -все нещо ще може да се направи! Искрено се надявам поне вносителите на предложението от СДС да са настоятелни и средствата да останат непроменени! Все пак ако се чуе нещо  ,пишете веднага!! Винаги може да се измисли нещо да "понатиснем"!! Нали идват избори догодина,хе хе ,сега са ни в "ръцете" !! Хайде ,успех и повече малки бургазлийчета да има!!
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #255 -: Ноември 18, 2010, 16:48:59 pm »
Сега видях,че на днешната сесия има списък от кандидати за удобрение! Jlia,вие не сте ли в списъка?? докладната на СДС е също за днешното заседание! дано няма проблеми за гласуването и,защото се вижда ,че средствата са необходими!!
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: За Бургазлийки
« Отговор #256 -: Ноември 18, 2010, 17:21:49 pm »
Не сме в списъка :( На днешното заседание гласуваха до 200 000 лв каквото и да означава това!!! Предложението беше " в размер на 200 000лв" и след спор решиха да е " в размер до 200 000лв" Единствено В. Стойновски защити нуждата от повече пари!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #257 -: Ноември 19, 2010, 01:09:55 am »
Предполагам, че това значи, че таванът ще е 200 000 хиляди, а коллкото се усвоят - толкова. Т.е. ако има кандидати за 200 000 лв, толкова ще дадат, ако са по-малко, по-малко ще дадат. Което е добре, защото ако заложената сума беше по-малка, а кандидатите се окажат повече, щеше да има хора, на които да се откаже финансиране. Дано да има за всички нуждаещи се, дано!
Успех на всички!
Jlia, попитай дали молбата ви ще бъде автоматично прехвърлена за разглеждане за догодина или трябва наново да се подаде.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #258 -: Ноември 19, 2010, 15:15:40 pm »
Уфффф,доста е "разтегливо" това "до" !!! Да се надяваме ,че фиксират горна граница!! но все пак трябва да се направи всичко възможно да има контрол,за да не ни манипулират с броя желаещи,въпреки ,че по списъка одобрени от заседанията на общинския съвет би могло да се води някаква сметка за разходваните средства1 те пък какво се притесниха- да не се появят повече нуждаещи се ли??? Еее, не ги е срам! Нали сиксенс каза ,че до сега се оплаквали ,че нямало желаещи! Откакто преустановиха дирекнто излъчване по нет ,нямам възможност да ги следя пряко! Само дето,те май навлизат рано рано в предизборна и заседанията са по-скоро цирк и предизборни кампании,отколкото продуктивни!1 Ама нищо де,пак бих ги гледал,няма само Бенатова да ни дава хляб и зрелища!! :D
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: За Бургазлийки
« Отговор #259 -: Ноември 26, 2010, 15:46:39 pm »
Здравейте !
Дано приемате и нови членове в тази тема.
Искам да попитам тези които са си подавали документите и са били по мъжки фактор ,освен две спермограми и етапна епикриза други мед. документи нужни ли са.
Ако може и да ми кажете със сигурност ако само мъжът ми е с адресна регистрация към община Бургас а аз не -може ли да подаде документите той и дали имаме шанс да ни одобрят .И на последно място да попитам ако имаме шанс за одобрение до коя дата да подадем документите или има точно определени дни в които се приемат?Ние сега приключихме с първото си ИКСИ -за съжаление положителния резултат и радостта ни се оказаха кратки .Но аз не съм паднала духом и ме се иска дори ако можеше веднага да преминем към следващия опит но няма как -финансиите ни не ни достигат -та ще разчитаме на ФАР или на помоща евентуално от община Бургас.
Моля ви за мнение и предварително благодаря на отзовалите се.
Благодаря и на Сиксенс че ми отговори бързо на ЛС но аз и тук да попитам ако не е много нахално де  :oops:
На всички които са получили помощ от община Бургас им пожелавам много успешни процедури и да напълнят Морската градина с много дечица.