0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: За Бургазлийки
« Отговор #220 -: Април 16, 2010, 14:08:08 pm »
благодаря ти
Re: За Бургазлийки
« Отговор #221 -: Април 16, 2010, 14:30:36 pm »
удостоверението за постоянен адрес и двамата ли трябва да си извадим или мога само аз?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #222 -: Април 16, 2010, 17:35:39 pm »
Ако кандидатсваш като лице, т.е. само ти фигурираш в заявлението /нали по женски фактор сте?/, тогава само за теб. Ако кандидатствате като двойка, т.е. поради мъжки фактор, тогава и за съпруга. Ако сте по първото, НЕ ПРИЛАГАЙ спермограми, че може да те накарат да вадиш и за мъжа ти документи.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #223 -: Април 17, 2010, 01:28:14 am »
щом само аз ще трябва да набавям документи става лесно, че той, когато свърши работа и институциите не работят  :lol:
*

    slantze37

  • ***
  • 159
  • Това ,което не ме убива ме прави по силна!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #224 -: Април 17, 2010, 11:17:39 am »
Здравейте извинявам се за дългото отсъствие,обаче нали знаете, че съм една от вас,което автоматично ме прави постоянен пътешественик Бургас-София,а и на новата работа съм от сън до мрък,ама какво да се прави парички трябват.Пари и тази година ще има.Да, ще са 100,ама и с какво ги убедихме че са ни малко.Така,че дано тази година сме по активни.По отношение на документите,мисля,че тези от различните инстанции за съжаление трябва да са от двамата,защото иде реч за подпомагане на семейства или двойки с репродуктивен проблем.А медицинската част е в зависимост от фактора.Ако то е женски ,то няма нужда от излишни изследвания от мъжа и обратно.Поздрави и дано някой скоро се похвали,че са му свършили работа тези пари.
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #225 -: Април 17, 2010, 11:34:47 am »
здравеите,някои правил ли е инсеминация чрез замразябане на материал
Re: За Бургазлийки
« Отговор #226 -: Април 17, 2010, 22:11:39 pm »
имам един приятел към канал 0, репортер, ако желаете може да се направи репортаж.
Re: За Бургазлийки
« Отговор #227 -: Април 18, 2010, 18:35:44 pm »
документите за постоянен адрес, липса на задължения и здравно осигуряване трябва да са и на двамата, също и копието на лична карта. мен ме върнаха когато подавах.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #228 -: Април 18, 2010, 18:47:10 pm »
Оххх, ами момичета, какво да ви кажа...всеки път имам чувството, че различни изисквания има... Ако не ви е проблем, вадете и за двамата тогава за всеки случай и това е. По принцип, тези документи са изискуеми за заявителя, който може да бъде лице или двойка. Та в тоя смисъл, ако кандидатства лицето Х, то логично е само за него да се вадят тези бележки. Ако кандидатства семейство Х, то тогава и за двамата. Ама явно на мен логиката ми куца :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #229 -: Април 19, 2010, 11:40:49 am »
документите за постоянен адрес, липса на задължения и здравно осигуряване трябва да са и на двамата, също и копието на лична карта. мен ме върнаха когато подавах.

точно и ние това се чудехме с мъжа ми преди няколко минути. Той ми остави личната си карта и слетобеда тръгвам по инстанции за да набавя документите.
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #230 -: Април 19, 2010, 15:29:54 pm »
Сикси,абe последно има ли такова ограничение вече,да се кандидатства веднъж на три години!??? Не мога никъде да прочета! Пък то при нас......!!!
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #231 -: Април 19, 2010, 16:33:44 pm »
Не знам, Рачо. На мен Душепеев ми каза, че има и го пишело в правилника. Но аз хиляда пъти го прочетох и такъв текст не намерих.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #232 -: Април 19, 2010, 17:35:27 pm »
Това за 3-те години и аз го бях чела, но сега не се сещам къде. Иначе и аз сега прочетох правилника и такъв текст не намирам.
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #233 -: Април 20, 2010, 11:54:20 am »
Да не беше нещо -финасират се до три опита на двайка??? Ама както и да е,трябва да си го изясня този въпрос! Вчера четах ,че вече са гласували помощ за 8 двойки още -явно на сесията! Ама бавно върви-да не връщаме пъри в бюджета!?
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: За Бургазлийки
« Отговор #234 -: Април 21, 2010, 14:00:05 pm »
до колкото ми става ясно обсъждате дали една двойка кандидатствала миналата година и има неуспешен опит може да кандидатства отново за финансиране? или бъркам? някой питал ли е за това в общината?
Re: За Бургазлийки
« Отговор #235 -: Април 21, 2010, 14:06:51 pm »
това живо ме заинтересува, вижте какво пише в правилника:
Чл.19. Кандидатстването за финансово подпомагане за „ин витро” процедури на лица, двойки и семейства с репродуктивни проблеми, живущи на територията на Община-Бургас, със средства, предвидени в Бюджета на общината , е за един опит в рамките на текущата година и не ограничава правото и възможността за кандидатстване за финансово подпомагане от Център „Фонд за асистирана репродукция”.

Значи може да се кандидатста отново ако има неуспешен опит, ако някой знае да сподели, иначе ще се обадя до общината да попитам аз.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #236 -: Април 21, 2010, 15:40:55 pm »
Ами нали точно това коментираме последните страници, че не може. Поне според Душепеев. Прочети малко назад, ще видиш, че сме говорили точно по този въпрос.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #237 -: Април 22, 2010, 01:57:02 am »
Тези дни подадох документи, 22-ра двойка сме от началото на годината, вижда ми се много малко.
Re: За Бургазлийки
« Отговор #238 -: Април 22, 2010, 08:34:41 am »
да мога да чета ако това се чудите, благодаря за отговора.
Re: За Бургазлийки
« Отговор #239 -: Април 22, 2010, 13:32:58 pm »
да мога да чета ако това се чудите, благодаря за отговора.

според мен, ако се представят документи за неуспешно ин витро може да се кандидатства отново. Защото това ограничение от 3 години вече не го срещам в текстовете за правилника, колкото и да го чета. А относно фонда - чакането е голямо, но се спестяват средства и е хубаво, че финансирането от общината не зависи от фонда.