0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #200 -: Април 01, 2010, 01:07:04 am »
Май не ме разбра :D Хич не им куцат статистиките. Не се вързват броя кандидатствали, спрямо предполагамия брой нуждаещи се. Една цифра от 8000 души за регион като Бургас е напълно реална, на фона на около 200 000 души за цялата страна. Даже ми се виждат малко :wink:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #201 -: Април 01, 2010, 11:20:43 am »
Ама аз съм напълно сагласен,не ме разбра правилно! Просто ме е яд,че ако няма желаещи,тогава сумата няма да бъде използвана по предназначение,а това автоматично означчава следващата година да е още по-малка! просто се чудя какво може повече да се направи,за да се усвоят средствата от нуждаещите се! Иначе,после като потрябват,няма да ги има!!! За жалост! Дайте някакви идеи!!!!
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #202 -: Април 01, 2010, 11:31:17 am »
Рачо, аз на Аничка отговарях, не на теб :D Ама нищо де, прав си, да. Точно така става и не знам какво може да се измисли. Колкото и да опитваме да лобираме, никой няма да ни отрази, щото вече им стана ясно каква ни е активността. Освен това на фона на държавния Фонд, кво ли си викат - е, умряли за наще 2000 лв. Така разсъждават политиците, за жалост.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #203 -: Април 01, 2010, 14:45:09 pm »
За тях 2000лв не са нищо, но за повечето семейства не е така.
Re: За Бургазлийки
« Отговор #204 -: Април 01, 2010, 15:46:15 pm »
Идеи ли,Рачо...какви идеи да са, освен активно популяризиране на Фонда в Бургас,защото е много жалко , ако такава добре инициатива се опропасти и провали. Иначе съм напълно съгласна с теб ,Сиксенс,че който е на зор ,грубо казано , светът ще обърне и ще намири информацията , която му е нужна. Аз ,когато подавах документи -януари месец ,момичето ,което ги прие ,любезно ми обясни ,че има страшно много подадени ,но за жалост не били от Бургаска община , а имало от Айтос ,Карнобат , Сливен..... та ги връщали ...
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #205 -: Април 01, 2010, 16:00:49 pm »
Амиии,хайде,говорете!! на познати,приятели,майки,бащи..... всички се знаем дето се казва! Тормозете ги,да подават документи! Обяснявайте,че в общината не хапят! Че не "срамно" или "обидно" все пак толкова много се говори вече в медии и по форуми! дайте да спасим тия пари и то по предназначение! За да ги има и догодина,както ще ги има и двойките с проблеми! За жалост постоянно и все повече!!! osi_11 osi_11 osi_11
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #206 -: Април 01, 2010, 16:44:03 pm »
Рачо, на сила хубост не става :? Колко да говорим и да призоваваме? Аз вече непоискан акъл и помощ не давам, че после съм лошата. Човек има глава на раменете, да мисли и да преценя. Не мога да завлека хората насила в общината, никой не може. Каквото зависи от нас, ние го направихме. Оттук нататък, пациентите са на ход! Това е!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #207 -: Април 02, 2010, 22:54:53 pm »
да, насила хубост не става.
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #208 -: Април 07, 2010, 17:32:14 pm »
Момичета, бихте ли ми обяснили какви документи трябва да се занесат, къде и на кого, за да се кандидатства за тези пари? Аз се отказах миналата година, като разбрах, че трябвали и документи за платени данъци??? Ама и на двамата ли, ние не сме женени. Въобще къде да разбера как да дейстствам, защото тотално фалирахме :(
Благодаря ти Господи!
Благодаря д-р Ганева!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #209 -: Април 07, 2010, 20:50:06 pm »
В темата назад има дадени линкове към правилника, където е описано подробно какви документи се изискват. Има качени и декларациите, които се попълват. Удостоверение за платени данъци и осигуровки се изискват за лицето, подаващо заявлението, не е нужно и за двамата. Документите се подават в Общината, някъде назад сме писали в коя стая - 108 мисля беше, но провери пак. Изобщо, изчети цялата тема, има достатъчно информация, включително сме отговаряли на подобни въпроси, възникнали в процес на подготвяне на документите.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #210 -: Април 07, 2010, 21:02:51 pm »
Благодаря за информацията, но разбира се имам още въпроси. Ако може някой да ми пише на лични, за да не занимаваме всички с мойте питания. А ми е спешно, защото в петък една приятелка ще ходи в клиниката, в която съм и бих искала да знам какви документи да ми донесе, за да не се налага да ходя аз след това....
Благодаря ти Господи!
Благодаря д-р Ганева!
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #211 -: Април 08, 2010, 08:36:31 am »
Дайте някакви идеи!!!!
Идеи ли,Рачо...какви идеи да са, освен активно популяризиране на Фонда в Бургас,защото е много жалко , ако такава добре инициатива се опропасти и провали. Иначе съм напълно съгласна с теб ,Сиксенс,че който е на зор ,грубо казано , светът ще обърне и ще намири информацията , която му е нужна. Аз ,когато подавах документи -януари месец ,момичето ,което ги прие ,любезно ми обясни ,че има страшно много подадени ,но за жалост не били от Бургаска община , а имало от Айтос ,Карнобат , Сливен..... та ги връщали ...
Идеи ли? Ами, след като в община Бургас няма толкова много семейства, които да се нуждаят от помощ, а общината е достатъчно богата, защо н-р не помогнат на хора и от областта? Знам, че няма да стане, ама само идея, нали? Тъй като моята община е прекалено малка и бедна, а семействата със стерилитет са и повечко, та викам да ударите едно рамо?  :wink: :lol:

Re: За Бургазлийки
« Отговор #212 -: Април 08, 2010, 12:44:04 pm »
да, харесва ми като идея, парите трябва да се оползотворят за деца, няма значение къде са те.
Re: За Бургазлийки
« Отговор #213 -: Април 08, 2010, 13:10:09 pm »
И аз подкрепям идеята!
След като остават толкова много средства неоползотворени,защо да не се подпомогнат и семейства от областта?
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #214 -: Април 08, 2010, 15:49:14 pm »
Здрасти,първо-Община и Областна управа ,нямат нищо общо! Това само за информация!
Второ-никой още не знае с точност ,колко са нуждаещите се двойки от община Бургас!? Някой се ослушват,а има и такива които робуват на данък"обществено мнение" и за това може само да съжаляват! Все още няма ясна статисктика! Предполагам,че бройката ще се изясни приблизително след две три години,когато все пак се напрпави някаква отчетност и по документи! Проблема ,е че не се ли усвоят тези 100 хил лв сега,догодина ще ги намалят примерно на 60 хил и тогава като се престрашат много от тия,засрамени,двойки,средставата няма да стигнат !! За това сега е важно да се усвоят максимално!!! А колкото до това,да се дават и на двойки от други общини,не мисля ,че това може да мине като решение през Общинския съвет! Наистина съжалявам за момичетата,но няма за сега как да се преразпределят! Просто могат да разчитат на националния фонда само! Може би ,някога нещата ще се променят,но за сега няма такива изгледи!!!
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #215 -: Април 08, 2010, 17:44:41 pm »
Споко бе, ra40!  :lol: Няма да се възползваме от паричките - чели сме условията!  :wink: :lol: Друг е въпросът, че аз съм израсла в Бургас, но 20 от години не живея там. Освен да взема да се регистрирам по адрес там!  :wink: :lol: А в община Бургас не че няма много семейства с репродуктивни проблеми и не че се срамуват от това и за това се крият. Просто младите хора до скоро имаха работа, хубава и високо платена и могат да се самофинансирах. Така правихме и ние, до като бяхме на работа... Съжалявам за спама по темата.  :( Исках само една идея на майтап да вметна!  :wink: :lol:

*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #216 -: Април 09, 2010, 16:59:17 pm »
Eй , Душче,айде идвай тука и се регистрирай веднага! Кандидастваш и взимаш помощ! Тия средства са отделени за тази цел,от бюджета на общината,който е от нашите данъци!! Така че,няма нищо неловко да си вземем каквото се полага! Ние също сме правили опит със собствени средства,но това не ме спря да взема и тези!Особено в сегашната икономическа обстановка си е напрпаво голяма помощ! Така ,че трябва да се възползват всички ,които имат да правят опити! Ние последно бяхме с 65 единици гонал! Направо свят ми се завива като ги сметна и като се добавят още  и други медикаменти.....! Няма срамнооо,идвайте и взимайте парите! те са за това! Лошо ще е ако догодина се редуцират! Много ще е лошо! Аз за това се ядосвам-догодина ще има повече нуждаещи се,дано не съм лош пророк,а средствата няма да стигнат,мамка мууууу!
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: За Бургазлийки
« Отговор #217 -: Април 09, 2010, 18:02:51 pm »
Eй , Душче,айде идвай тука и се регистрирай веднага!
Няма срамнооо,идвайте и взимайте парите! те са за това! Лошо ще е ако догодина се редуцират! Много ще е лошо! Аз за това се ядосвам-догодина ще има повече нуждаещи се,дано не съм лош пророк,а средствата няма да стигнат,мамка мууууу!
Благодарности, Рачо, ама трябва да имам 3 годишна адресна регистрация.  :wink: Нищо, здраве да е! :( Аз и без друго май съм до тук вече... :( Ама за това последното, дето си писал и мене много ме е яд... :( Поздрави и ви стискам палци!

Re: За Бургазлийки
« Отговор #218 -: Април 15, 2010, 23:50:23 pm »
имам проблем с изтеглянето на документите от http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=953&Itemid=31
Дава ми, че търсената страница не е открита.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: За Бургазлийки
« Отговор #219 -: Април 16, 2010, 01:26:46 am »
Явно Общината имат проблем със сайта, или просто са изтрили информацията. Прикачвам документите тук!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!