0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: има ли нещо ново?
« Отговор #80 -: Февруари 07, 2009, 09:49:51 am »
Мише малко трудничко ще е защото ще стане трудна за четене, но можем да я заковем примерно.
А какво ще кажете да преместим този форум като подфорум на АРТ. Така ще се вижда по-лесно от тези, които четат в АРТ, а  и точно такава му е тематиката.
Добра идея!
Аз първоначално там я търсих
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #81 -: Февруари 07, 2009, 10:27:56 am »
Чета и това , което разбирам , е че за безпаричните глупаци като нас , дето не са могли да направят сериозни изследвания и манипулации , фонд няма да има ...
Ееее браво , на докторята , че и пак вазрастово ограничение - аз съм на прага на 40-те , докато направим минимума изсл и то няма да има време за опити - направо ще се самоубия вече , за какво да живея , да страдам и да плащам на банките...малко ли беше , че страдах и си давах паричките по некадърници ....

Не пазя стари изследвания - като започна на ново , като ги покажа , като ми ги подхвърлят и аз ...айде в печката , че нали нов опит нова надежда , няма да гледам назад я . Защо никой никога не е казвал - пазете на всяка цена ...

Не, това не е живот вече ...имах надежда сега нямам нищо , много съм отчаяна момичета - смятах , че ще се опитат да ни помогнат , а те се чудят пак как да ни унижат и да не ни дадат ...Яка цедка ...От 20г работя държ. работа , винаги съм си плащала всички данъци...ма кой ли го интересува ...


Моля , който повече разбира да ми каже , според него имаме ли шанс да ни дадат безпл ин-витро защото -

Аз съм с полокистозни яйчници , хормонални проблеми , пълна съм и поради високото ниво на инсулин не мога да отслабна чувствително , имам синдром на Хашимото и хипофункция на щит . жлеза ІІ степен . Непрекъснато образувам кисти на яйчниците , сега съм с голяма на левия и док се опитва да я смали с протизач. , че какъвто съм кит , ще се възстанов. от операция 1 г . Имам и хламидия трахоматис IgG . Тази година ще стана на 40г
Мъжо(тази год.става на 41) е с астенотератозоосмермия и повишено PH .


В Плевен съм , но сериозно се замислям да си запиша час при Стаменов , мисля , че той по си защитава пациетките и при него няма да има откази .....така си мисля.
Вие как смятате ?

В Плевен вчера ми казаха , че не са обмисляли да правят списък на желаещите , за да им подготвят документите , но ако решат нещо ще го изпишат на сайта си .
« Последна редакция: Февруари 07, 2009, 10:54:35 am от Vili_to »
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #82 -: Февруари 07, 2009, 10:54:36 am »
Vili_to какви са тези пораженчески мисли? :P
Що така се предаваш преди успеха? :wink:
Напоследък все не ми достига времето да "смеля" цялата постъпила нова информация , но си мисля че ти влизаш в изискванията.
Тези кисти дето ги правиш , не са ли ЛУФ? Задържаш фоликули , нали? Доказваш го в два поредни месеци и влизаш в изискванията.
ФСХ , ако ти е в посочената норма, значи и там всичко е ок.
Един месец ти трябва за две спермограми , доказващи астенотератозоосмермията и това е.
Само дано не греша и изпускам нещо , но си мисля , че не сега е време да се отчайваш!

п.п. А виж , хламидията ще трябва да я пребориш.
« Последна редакция: Февруари 07, 2009, 10:58:22 am от Eфирче »
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #83 -: Февруари 07, 2009, 11:15:10 am »
Ефирче - ФСХ - то ми е 5.43(фоликул. фаза -3.85-8.78млу/мл) Нормално ли е така , нищо не приказват тия док. и аз като съм притеснена оглушавам и забравям какво трябваше да питам...Не са ми казвали дали е ЛУФ , цял живот слушам само , че трябва да отслабна - то ако можех нямаше да чакам ...аз и да умра от глад съм като балон , друго е че като ми падне кр зах . и кръвното и аз падам и ям , кво да правя ...Много се оплаквам , но ми се иска да вярвам , че и аз ще гушна вързопче...отдавна нищо не ми е смешно и радостно...

А за спермогр. - тя е от 18.12 и му казаха , че е добре , малко морфологията нещо , но е ОК , което много ме озадачава като чета , ама щом док е казал - спори ли се ... Иначе имаме и по - лоша , но от преди 5г.
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #84 -: Февруари 07, 2009, 11:21:51 am »
Миличка , съветвам те да си направиш един дневник в подфорум "дневници", опиши всичко там. Ще получиш много помощ и съвети от момичетата.Това ще ти помогне да разбереш неяснотите , да се ориентираш по-добре, да си върнеш вярата.
 Да не спамим тук , че темата е важна. :wink:

И тоя ник ся от'де го измисли? :)

п.п.ФСХ-то ти е в норма.
« Последна редакция: Февруари 07, 2009, 11:23:26 am от Eфирче »
*
Има ли светлина?
« Отговор #85 -: Февруари 07, 2009, 14:53:07 pm »
 Добре, ясно е че всички сме много изнервени, с това чакане ни умориха, но и това което прочетох съм съсипана, ако не включат мъжкия фактор, просто ще ме съсипат, ние имаме едва 1 % активноподвижни на безбожно малък общ брой, едва 14 000 000 и сме се хванали като удавник за сламка за програмата, просто не знам какво да мислщ, идва ми да се затрия в дън земя, какво ни помагат тези парламентарни господа, обричат ме да не стана никога майка, убиват едиствената ми надежда, убиват всичко в нас................................ Има ли някой някаква дори бегла идея горе долу дали някои от изследванията ще са същите като миналогодишните, за да почнем да посъбираме нещо, ще по институциите както работят със "скороста на светлината" ще има да се мотаем и аз незнам колко.............
И като няма да се минава през здравна каса, къде ще подаваме всичко? Ще се радвам на всяка малка надежда, ако някой може да ми вдъхне такава....
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #86 -: Февруари 07, 2009, 15:29:50 pm »
Рени - това , което осъзнавам с малкото ми останал здрав разум , е че
програмата ще е за младите , за тези с по-леки проблеми , които изискват минимум средства . Логиката сигурно е правилна , ще се отчете висока успеваемост и ефект от фонда , но нас какво ни топли това...Жертви сме на прехода,на безпаричието и липсата на информация ....или вадиш сам големите пари или си аут ! Така мисля аз , прочетеното ни ми дава основание за друго - спам , песимизъм квото искате го кажете ....поживьом увидем...като се хванем за гушите, щото и това е в човешката природа...
« Последна редакция: Февруари 07, 2009, 15:34:19 pm от Депрес_ия »
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #87 -: Февруари 07, 2009, 15:36:28 pm »
Момичета, аз не виждам смисъл да се изнервяте защото преди 3 месеца го нямаше и този Фонд и знаехте, че ще се борим без него.Ами борбата продължава с един камък по-малко.
Ясно е, че няма как всички да са удовлетворени и да се помогне на всички, но се прави всичко възможно, от Фонда да могат да се възползват повече семейства.

Рени, няма кой все още да ти отговори на въпроса за документите...все още никой незнае какви ще се изискват.
И нали вече толкова пъти е коментирано, че Фонда и ЗК са две съвсем различни неща, затова и сама можеш да се досетиш, че документите ще се подават във Фонда, но къде точно ще стане ясно по-нататък.
Мъжкия фактор е включен (чл.26 , т.2 от Правилника), а дали ще останат тези показатели също не е ясно.

Не се поддавайте на отчаяние-надежда винаги има. Винаги има и хора, които остават зад борда. Колкото и да не ни харесва...това е животът.
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #88 -: Февруари 07, 2009, 17:39:41 pm »
наистина фонда е голяма крачка напред, за което трябва да сме щастливи и благодрани на хората, които се бориха за неговото създаване. друг е въпросът, че поради липса на информация едно време в момента нуждаещите са повече от отпуснатите средства, но това е. все пак е нещо. нека тук да не спорим за списъци по клиники, докуметни, възраст и проблеми. това е ново начало и сме длъжни да изчакаме правилата, по които ще действа и необходимите изследвания за това. на всички е ясно, че тази година ще се добрят толкова двойки, колкото позволяват средствата. за съжаление ще има чакащи и за догодина, но това е реалността. пожелавам всички да успеем, без значение как.
никога не отстъпвай на принципите си!
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #89 -: Февруари 07, 2009, 17:57:20 pm »
Reniiii, не отпада мъжкия фактор - просто се променя заглавието, защото звучи абсурдно - женско безплодие поради мъжки фактор :) Естествено, че се поема, как иначе!
Останалото е същото като в приложения файл.
Съжалявам ако е станало така, че да ме разбереш погрешно.
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #90 -: Февруари 07, 2009, 20:15:54 pm »
Момичета,не знам дали знаете но днес научих че някакъв Д-ор Сираков от Майчин дом  щял да бъде директор на фонда.
Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #91 -: Февруари 07, 2009, 21:48:54 pm »
Момичета,не знам дали знаете но днес научих че някакъв Д-ор Сираков от Майчин дом  щял да бъде директор на фонда.

Урааааа.Този е върха.В буквалния смисъл.Дано не се подведе нещо по други.......
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #92 -: Февруари 07, 2009, 21:53:26 pm »
Искам да попитам, дали има възможност  да се види правилника  с направените промени . Нали вече ,би трябвало да е окончателен. Предварително благодаря . Ако ви се стори ,че съм нетърпелива то е по скоро защото във вторник съм на преглед иисам да коментирам с доктора , дали имам някакви шансове да кандидатствувам по програмата , или да си търся преправата -по банки, приятели и роднини osi_1
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #93 -: Февруари 08, 2009, 12:38:16 pm »
Кети,както казваш ти-дано.Ама че ще има и за тях това е сигурно.Дано не се увлекат само та да има и за нас.
Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #94 -: Февруари 08, 2009, 15:49:55 pm »
А приеха ли правилника вече?
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #95 -: Февруари 08, 2009, 17:58:53 pm »
Кети,както казваш ти-дано.Ама че ще има и за тях това е сигурно.Дано не се увлекат само та да има и за нас.

Аз не в този смисъл.По-скоро като идеи, които не ни устройват.
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #96 -: Февруари 08, 2009, 23:33:25 pm »
Кети извинявай.НЕ те разбрах.Лекарката ми от София вчера каза да си потготвя документи като-изследваня от хормонални,цветна снимка,LS i това.Иначе нищо не са приели,края на месеца да и звънна да я питам пак.А аз искам да попитам дали ако имам фирма мога да кандидатствам или трябва да я закрия тотално.То и без това се налага с тая УЖ криза
Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #97 -: Февруари 09, 2009, 16:34:03 pm »
2. ФСХ става 12,5 (вместо 12) като горна граница, отпада АМХ като фактор
Сигнусче, моля те би ли потвърдила, че тази корекция в Програмата е направена и текста вече е този!
Притеснена съм защото, ако останат старите ограничения за ФСХ не >12 и инхибинВ нe <1 , то тогава аз и много други момичета нямаме никакъв шанс за финансиране от Фонда.  :(
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #98 -: Февруари 09, 2009, 16:37:59 pm »
Wild cat в първоначалния правилник не видях да пише за инхибин в чл. 27 http://www.zachatie.org/Pravilnik_AR_03022009.pdf
Това което е новото е че за FSH 12 става 12,5 а АМХ отпада.
А не знам дали е приет и с кои промени. Това е, което е обсъждано на петъчната среща на работната група и което Ани ми диктува. И ние чакаме с нетърпение новини.
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #99 -: Февруари 09, 2009, 19:31:10 pm »
 Изглежда ми доста обещашащ правилника
:party: :party: :party: