0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #620 -: Април 09, 2009, 22:46:39 pm »
Искам да разбера кои са клиниките по стерилитет одобрени от фонда , за да си направи мъжът ми актуална спермограма.Последната правена такава е 2007 г. в клиниката в Плевен.
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #621 -: Април 10, 2009, 02:26:22 am »
Искам да разбера кои са клиниките по стерилитет одобрени от фонда , за да си направи мъжът ми актуална спермограма.Последната правена такава е 2007 г. в клиниката в Плевен.
Doniss, спермограмата се прави в лечебно заведение, получило разрешение за дейности по асистирана репродукция съгласно чл. 131, ал. 1 от Закона за здравето.
Не е необходимо клиниката да е сключила договор с фонда.
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #622 -: Април 10, 2009, 09:02:14 am »
аз ходих на срещата на АГ-Селена,там д-р Ставрев каза,че няма да се отпускат по 5000 на всички.Комисията,като разгледа документите ще прецени на кой колко да отпусне.Като се предполага,че разликата която ще се доплаща ще е минимална от порядъка на 10-15 процента.Друго което научих е ,че по добре да се премълчи факта,че са правени предишни опити.Защото след 3-тото инвитро шансовете били малки.Дано съм ви била полезна.
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #623 -: Април 10, 2009, 13:15:57 pm »
Каква е тази глупост,че при третия опит шанса е малък  8O Всичко е толкова индивидуално,за да се прави такава крайна прогноза!Повечето специалисти по репродуктивна медицина дават по-големи шансове именно при втори и трети опит!Аз лично нямам намерение да премълчавам каквото и да било!Нали при една проверка на клиниката ще излезе коя пациентка колко опита е правила!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #624 -: Април 10, 2009, 13:31:30 pm »
ME4KATA напълно съгласна съм с теб, моя доктор на етапната епикриза ми написа, че имам 2 неуспешни опита и не се е стигнало до бременност в първия момент се притесних малко но сега като помислих се надявам, че така е по-добре. Имам доверие на моя доктор и щом така е преценил съм съгласна с това.


*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #625 -: Април 10, 2009, 13:38:58 pm »
Доста гадничко, ако е така! Но мисля, че има резон!!! Според скромното ми мнение ще се избират двойки с малко проблеми и голям шанс за успех, за да се покажат добри резултати при старта на проекта. Дано не е точно така, но...
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #626 -: Април 10, 2009, 13:41:45 pm »
Ами и аз мисля,че е глупост на глупостите.Всички казват,че при първия опит много малко успяват,обикновенно са необходими 2-3 опита ,за да успееш.Освен това как ще скриеш,че си правил опити.Даже преди да се приеме Правилника имаше предложения тези които са с по няколко неуспешни опита да са с предимство пред останалите.
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #627 -: Април 10, 2009, 13:54:07 pm »
Не мисля ,че има нещо вярно в това 8O ,как така това може да бъде някакъв критерий.Посочено е какви са факторите ,никъде не се споменава ,че ще се дава приоритет на тези ,които нямат нито един опит.Не би било справедливо,аз не мисля,че ще е така.Пък и трябва малко търпение,нали след месец ще имаме вече някакви резултати и сами ще можем да си направим някаква оценка на това ,какви са критериите -по момичетата,които споделят тук дали са одобрении ,или не.


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #628 -: Април 10, 2009, 14:03:26 pm »
 Принципно,за да се стигне до инвитро,значи двойката има проблем!Надявам се,че при евентуален отказ ще се обусноват за причината,довела до отрицателното решение.
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #629 -: Април 10, 2009, 14:43:47 pm »
а ако веднъж си отхвърлен, можеш ли да кандидатстваш пак?! в смисъл ако нямаш промяна във факторите, но няма и положителен резултат...много съм се чудила за това, но не можах да стигна до някаква идея 
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #630 -: Април 10, 2009, 14:51:00 pm »
Би трябвало да може.Като те скъсат на първия изпит за книжка,нали пак се явяваме  :lol: Аз лично ще кандидатствам до дупка!
Не е зле като подаваме документите да зададем този въпрос.
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #631 -: Април 10, 2009, 16:16:35 pm »
Добре де, има ли вероятност въпреки, че си отговаряш на критериите по правилника /да речем тубарен стерилитет, мъжки фактор и т.н./ да не те одобрят?
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #632 -: Април 10, 2009, 16:35:22 pm »
Мисля, че тук: в предаването на БТВ Тази сутрин http://www.btv.bg/videos/search_videos.pcgi - "Как ще се разпределят парите за безплодие" от 25.03 или още по-точно в правилника за работа на фонда беше казано, че решението на ОС за неодобрение на съответната кандидатстваща двойка може да бъде обжалвано пред директора г-н Лалев.
*

    norma

  • **
  • 88
  • обичайте се
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #633 -: Април 13, 2009, 16:21:02 pm »
Здр,от мен,бихте ли ми казали кои са членовете на комисията и директора...аз си пуснах документите ве4е,само се моля да ме удобрят .....
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #634 -: Април 28, 2009, 11:57:34 am »
Сега виждам темата и понеже бях на тази среща с д-р Ставрев от "Селена" в Пловдив да уточня,че той никога не е казвал , че след трети опит шансовете са по-малки..Това е пълна глупост.Той имаше предвид начина по който ще се подреждат кандидатурите и го каза, за да помогне на кандидатстващите да се ориентират в ситуацията.чисто административно и технически така е по-добре, няма нищо общо с медицинската страна на нещата.