0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

има ли нещо ново?
« -: Февруари 03, 2009, 13:43:03 pm »
Има някакво развитие по въпроса ли? Пропускаме ли нещо?

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=10665.msg534041;boardseen#new

Re: има ли нещо ново?
« Отговор #1 -: Февруари 03, 2009, 14:22:23 pm »
Наистина имаме нужда от тази информация! Особенно за тези от нас, при които инвитрото е последната спирка, чакаме с нетърпение...
Кога започва записването? Какви документи ще се изискват (1...2...3.. и т.н.)?
Моля ви да обобщим развитието на нещата, за да станат ясни за всички!
Искам да добавя и нещо друго - лично аэ съм много благодарна на всички дами, които се борят за осъществяването на мемчите ни и мисля, че никой няма право да ги упреква за каквото и да било! :balk_81:
 :bighug:
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #2 -: Февруари 03, 2009, 14:27:09 pm »
Подобни списъци правят и при Щерев.
Не мисля ,че сме пропуснали нищо.
Ако има нещо ново ще го разберем.
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #3 -: Февруари 03, 2009, 14:28:40 pm »
Подобни списъци правят и при Щерев.
При Табакова също.
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #4 -: Февруари 03, 2009, 14:29:26 pm »
Е, явно е навсякъде... :lol:
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #5 -: Февруари 03, 2009, 14:43:15 pm »
За кого важат тези списъци - за пациентите на клиниките, които в момента очакват процедури или за всички, които биха искали да кандидатстват за финансиране(вкл. онези, които все още не са пациенти на съответната клиника)?
И ако имаш правени ин витро в някаква клиника, но искаш да направиш следващото в друга клиника - дали ще се съгласят да те запишат в "новата"клиника?
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #6 -: Февруари 03, 2009, 14:48:49 pm »
 Аля, не знам, може би подготвят предварително документите, за да са готови при евентуален старт на работата на Фонда. Това си е тяхна самоинициатива, предполагам.
 За Табакова знам, защото моя роднина ходи там.
За Щерев не знам, не съм питала, защото и без това не влизам в класацията.

Сигурна съм, че ако има нещо конкретно, Ани ще ни уведоми веднага.
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #7 -: Февруари 03, 2009, 15:03:21 pm »
Сигурна съм, че ако има нещо конкретно, Ани ще ни уведоми веднага.
И аз мисля така, затова ми е малко странно това със списъците.
Но си спомням какво ставаше с финансирането по НЗОК... А при мен след 2-3 години финансирането ще ми е късничко, та затова реших да попитам.
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #8 -: Февруари 03, 2009, 15:14:22 pm »
Никъде няма нищо публикувано официално, но предполагам че скоро ще има. Срокът за изготвяне на правилника е един месец, тоест до края на Февруари трябва да е готов и да са ясни критериите и начина на финансиране.
Обаче момичета, Вие направо ме изумихте, аз не съм ходила в клиниката скоро поради финансови причини и сега се замислям дали да не ида. Ако има наистина такива записвания никак не ми се ще да чакам.


*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #9 -: Февруари 03, 2009, 15:21:21 pm »
На мен това със записването ми звучи лишено от логика, защото:
- клиниките не отпускат парите , а фонда
- клиниките не могат да кажат кой ще е  с приоритет, а фонда
И защо някой от записалите се не попита за какво точно става въпрос, а се пускат бомби във форума, да се шашка народа ?!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #10 -: Февруари 03, 2009, 15:26:55 pm »
Цитат
И защо някой от записалите се не попита за какво точно става въпрос, а се пускат бомби във форума, да се шашка народа ?!

И аз не виждам смисъл от тези списъци. Например сега съм в процедура. Как да се запиша като не зная какъв ще е резултата. Или така "превантивно"... Не мисля, че ще е честно.
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #11 -: Февруари 03, 2009, 15:37:48 pm »
А в клиниката на д-р Стаменов как е положението, знае ли някой?
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #12 -: Февруари 03, 2009, 15:42:40 pm »
Стига паника моля ви.
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #13 -: Февруари 03, 2009, 17:55:32 pm »
Момичета,за какви списаци говорите.Напоследък не съм била във форума.Каде може да се прочете за тях.
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #14 -: Февруари 03, 2009, 19:37:57 pm »
Аз също не съм ходила на преглед вече близо година. Моля, момичетата, на които им предстоят прегледи или са в процедура да попитат, като ходят дали е необходимо да се записваме?

Re: има ли нещо ново?
« Отговор #15 -: Февруари 03, 2009, 20:13:26 pm »
Направо ме изумихте с тия списъци! 8O В петък съм при д-р Стаменов и ще разпитам подробно.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #16 -: Февруари 03, 2009, 20:35:00 pm »
Направо ме изумихте с тия списъци! ...
И аз съм неприятно изненадана - какви са тези списъци?! Надявам се, някой да се включи с достоверна информация, едва ли имаме нужда от стресиране с такива "новини". До сега несмятах, че има нужда все още да звъня в клиниката, защото Ани ни информираше доста подробно за всички събития около Фонда (за което искрено й благодаря) и сега изведнъж хоп появиха се някакви списъци, вероятно и други се питат като мен - Какво става има ли повод за безпокойство? 8O
Обещах на Ganka:)
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #17 -: Февруари 04, 2009, 08:24:23 am »
А аз като този цикъл започвам процедура,дали имам шанс да се вредя,нали искат да си поемеш всичко и да ти възстановят после сумата.Извинете ако питам глупости,но това ме интересува.
Копирам си въпроса и тук с извинение ако ставам досадна.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #18 -: Февруари 04, 2009, 09:30:16 am »
Някой знае ли нещо по въпроса-как стоят нещата в клиниката в Плевен?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #19 -: Февруари 04, 2009, 10:47:11 am »
Излишна паника е това. В момента, в който се изработят критериите и заработи фонда, ще ви имформираме на сайта. Останалото е въпрос на организация на работа в съответната клиника. Аз също имам списък с пациенти, които са за АРТ и от медицинска гледна точка са обработени и готови за процедурата (т.е направени са им определени изследвания, операции, лечение и т.н., които трябва да бъдат направени преди пристъпване към асистирана репродукция). Което не означава нищо друго, освен че тези хора в момента чакат да заработи фонда и аз съм поела ангажимент към тях да ги уведомя за това. Но, пак казвам, докато работата на програмата не стане реалност, никоя клиника не може да придвижи своите пациенти.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу