0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: има ли нещо ново?
« Отговор #20 -: Февруари 04, 2009, 10:51:29 am »
Здравейте момичета,
подкрепям Мели, че е излишна паника,но тъй като снощи прочетох тук за тези списъци днес реших да се обадя в клиниката да попитам за какво става въпрос.Пациентка съм на д-р Владимиров и момичето по телефона ми каза, че правят този списък защото много от нас са звъняли да питат и те решили да направят списък за тяхно инфо. Каза ми също, че поемат ангажимент да се обадят на всяко записано момиче, когато има повече инфо за изискванията и единственото, което могат да направят за нас е да ни помогнат да си подадем дакументите до фонда.Попитах коя съм по ред в този списък и тя ми отговори, че съм 39-та.Извинете за дългия пост, но исках да споделя какво са ми казали.
Успех на всички, скоро да гушкаме бебетата си! :bighug:
Нашата сбъдната мечта - Мария и Тодор - 14.06.2010г.!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #21 -: Февруари 04, 2009, 11:33:09 am »
В петък (06.02) е следващото заседание на фонда. Надявам се тогава да станат ясни критериите.
За 26-27.02 е предвиден семинар за фонда и дотогава трябва да са изяснени всички въпроси.
Когато има конкретно решение, веднага ще разберете.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #22 -: Февруари 04, 2009, 11:48:57 am »
Мели,значи ли това,че всеки които иска да се включи в тази програма трябва да има готови документи.Ако е така,моля,напишете точно какви са те.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #23 -: Февруари 04, 2009, 11:58:23 am »
Нали точно това обясняваме - не е решено какви ще са необходимите документи, все още. Но рутинните изследвания е добре да ги имаш преди да започнеш процедура. Независимо дали по фонда или не.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #24 -: Февруари 04, 2009, 12:04:51 pm »
Ето новите неща за фонда, обърнете внимание на текста в червено.
http://www.skatafka.com/download.php?file=cfccbc13062fd515fb94699a3eef42e5


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #25 -: Февруари 04, 2009, 12:24:02 pm »
От проекта разбирам, че заявленията ще се подават до Фонда директно от нуждаещите се. От друга страна отпуснатите средства се възстановяват на клиниките след извършване на процедурата. И ето тук възниква въпрос:
След като първо са разходите, а след това заплащането, няма ли опастност клиниките да бъдат затруднени в извършването на процедурите или да откажат? Все пак има един период от 20тина дни, в които финансовата тежест е изцяло прехвърлена на клиниките.
Има ли мнения по този въпрос?


*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #26 -: Февруари 04, 2009, 13:21:33 pm »
След като директно ние ще си подаваме документите, ще трябва ли все пак някаква документация от клиника по стерилитет?
Не ми е много ясен чл.31(1) т.2
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #27 -: Февруари 04, 2009, 14:12:32 pm »
Благодаря за правилника, Ани!
Не знаех, че има такива ограничения.
И тук няма да се класирам.
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #28 -: Февруари 04, 2009, 14:51:40 pm »
Ани , благодаря за правилника  :youwoman: на първо четене не ми стана ясни някакви изследвания трябва ли да се представят( за кръвни ) но сега ще си го изпринтирам и ще го разгледам по подробно малко не са ми ясни диагнозите но :book: :balk_172:


успех на всички :balk_5: :wave:
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #29 -: Февруари 04, 2009, 15:08:26 pm »
по-лесен достъп до проекта за правилника:

http://www.zachatie.org/Pravilnik_AR_03022009.pdf
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #30 -: Февруари 04, 2009, 16:22:10 pm »
Правилника не е приет!
Предложен е за обсъждане, затова го пускам.
Напишете:
- имам възражение във връзка с чл. еди кой си, защото ...
- предлагам да се промени текста по следния начин ...
Утре ще изпратя мненията ви на работната група, за да може в петък да ги коментираме.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #31 -: Февруари 04, 2009, 17:20:17 pm »
Ани, благодаря за това, че ни предостави проекта на правилника! Май и аз няма да се класирам.  :( Сега ще го прочета отново и ако имам възражения, ще пиша.

*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #32 -: Февруари 04, 2009, 19:05:30 pm »
FSH = 12 e прекалено ниска граница и не е показател, който може да бъде сигурен прогностичен критерий за слаб яйчников отговор. Да отпадне ал. 3 на чл 27!
Както и контраиндикациите взаимствани от наредба 28 в същия член!
Каква е дефиницията за репродуктивна възраст и как се тълкува ал 2 от член 27?
Изобщо този член 27 е пълна мътилка и има много неуточнени и дискриминиращи елементи  - да отпадне нацяло.
« Последна редакция: Февруари 04, 2009, 19:27:38 pm от cygnus »
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #33 -: Февруари 04, 2009, 19:12:11 pm »
FSH = 12 e прекалено ниска граница и не е показател, който може да бъде сигурен прогностичен критерий за слаб яйчников отговор. Да отпадне ал. 3 на чл 27!
Както и контраиндикациите взаимствани от наредба 28 в същия член!
Каква е дефиницията за репродуктивна възраст и как се тълкува ал 2 от член 27?
Изобщо този член 27 е пълна мътилка и има много неуточнени и дискриминиращи елементи  - да отпадне нацяло.
Подкрепям!  :balk_602:
« Последна редакция: Февруари 04, 2009, 19:26:58 pm от cygnus »

*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #34 -: Февруари 04, 2009, 19:21:54 pm »
Да отпадне чл. 27!
Да отпадне от чл. 25 ал. 3 т.8 - а именно - не финансиране на ин витро матурация!
И двата са показателни за дискриминация по различни начини. Мисля, че лекарите, които ще ни представят на заседанията на фонда са достатъчен гарант за необходимостта от тези процедури за всички ни.

*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #35 -: Февруари 04, 2009, 19:37:04 pm »
Как да разбирам член 22 ал 1?
Цитат
Външните експерти са лекари със специалност акушерство и
гинекология и допълнителна квалификация или опит в областта на асистираната
репродукция или стерилитета.
Това означава ли, че лекар със специалност например ендокринология, андрология, имунолгия, ембриология не може да бъде външен експерт по силата на този правилник?
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #36 -: Февруари 04, 2009, 19:48:39 pm »
FSH = 12 e прекалено ниска граница и не е показател, който може да бъде сигурен прогностичен критерий за слаб яйчников отговор. Да отпадне ал. 3 на чл 27!
Както и контраиндикациите взаимствани от наредба 28 в същия член!
Каква е дефиницията за репродуктивна възраст и как се тълкува ал 2 от член 27?
Изобщо този член 27 е пълна мътилка и има много неуточнени и дискриминиращи елементи  - да отпадне нацяло.
Подкрепям!  :balk_602:
И АЗЗЗ. :balk_103:
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #37 -: Февруари 04, 2009, 19:50:57 pm »
Интересува ме написаното в чл. 25 ал 3 точки от 4 до 12 и как точно ще се тълкува.
Това са допълнителни нови техники за асистирана репродукция, които допринасят за успеха на ин витро процедурата, а в някои случаи е немислимо провеждането й без осъществяването на една от тях.
За да го илюстрирам с пример:
по чл. 25 ал 1 т. 1, 2 и 3
се финансира стимулация, пункция, ИКСИ и ембриотрансфер. Но за да се достигне до ИКСИ се налага ТЕСЕ или овоцитна донация (чл 25 ал 3 т 9 или 12 примерно)? Член 25 ал 3 отменя ли чл 25 ал 1 в тези случаи? Тоест отпускат ли се средствата за финансиране съгласно чл 25 ал 1 ако се налагат асистирани репродуктивни техники по чл. 25 ал 3.
« Последна редакция: Февруари 04, 2009, 20:04:54 pm от cygnus »
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #38 -: Февруари 04, 2009, 20:58:34 pm »
Не ми стана много ясен чл.26 ал.1 т.2 а, а именно, че ако една жена е напълно здрава, а мъжът и е с азооспермия, ще и бъде отказано безплатно ин витро и възможнодтта да има собствени деца, макар и от донор. Да бъдат включени и безплатни процедури за двойките, нуждаещи се от донори на яйцеклетки или на сперматозоиди.

Re: има ли нещо ново?
« Отговор #39 -: Февруари 04, 2009, 21:02:52 pm »
Подкрепям написаното от Дони, само да отбележа и моите ударения:

Чл. 27 - да отпадне.
Никъде няма информация, какъв е срокът на валидност на изследванията.
За да не стане така, че лапароскопия от преди 3 години не се признава, например.
Чл. 25, ал. 3, т. 2 изключва съвременните технологии за лечение на по-сложните случаи!  Това освен на хората с малко разпростанени репродуктивни проблеми пречи и на развитието на новите АРТ.
За Чл. 26, ал.5 писах и преди, че е написана така, че не се използва от лекарите, защото се очаква, че може да се отхвърли.
Чл. 41. ал.1, т.д, която гласи
д) за индикации по чл. 26, ал. 1, т. 5: данни за безплодие в период поне от две
години като за лечение на проблема са реализирани поне четири цикъла с IUI.

неточен текст( аз нямам 4IUI, имам 2 IUI+3 ИКСИ)