0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Почистване на темата
« Отговор #140 -: Февруари 12, 2009, 11:25:51 am »
Алтеа аз си мисля, че ще има някакви вратички. Ограничението ще дойде от тавана на ФСХ. Повечето момичета, които са за донорска яйцеклетка за съжаление са и с по-високи стойности на ФСХ.
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Почистване на темата
« Отговор #141 -: Февруари 12, 2009, 12:09:02 pm »
А как ще разберат от комисията на кой са слагани инжекциите за стимулацията - на жената, която финансират или на донорка? И ако търсят популярност на фонда и да се изфукат с голяма успеваемост, тогава донорските яйцеклетки и сперматозоиди са, така да се каже, в тяхна полза - до колкото знам шансовете за успех с яйцеклетки на 20 годишна жена и на 40 годишна значително се различават. С това последното не искам да обидя никой, а да кажа, че всяка жена има право да стане майка по един или друг начин, с нейни или с дарени яйцеклетки.
А за донорството на сперматозоиди - съвсем пък не би трябвало да се ограничава. Ами ако трябва в деня на пункцията ще пратя брата на мъжа си да даде материал и пак ще го направим.
Решението за използване на донор не е лесно и е изцяло на двойката.
Ганева, пожелавам ти от сърце тази година да направиш 6-та последна процедура и догодина да буташ двойна бебешка количка :bighug:
« Последна редакция: Февруари 12, 2009, 12:18:34 pm от bebe_2009 »


*
Почистване на темата
« Отговор #142 -: Февруари 12, 2009, 15:17:58 pm »
Съжалявам.Може пък точно последният път да се получи.Ама нали казват че след всички тези стимулации си изчерпвал ЯР.Това имах предвид с шираното ми  писмо.Хайде сега за мой пук да се случи дано.Да видя аз
Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат
Почистване на темата
« Отговор #143 -: Февруари 12, 2009, 15:38:10 pm »
Това което искам аз да кажа е че незнам защо навсякъде се казва че едно инвитро излиза около 5000лв.Много от хората които го казват и то по телевизията преди това казват че нямат правен опит още.
Значи моят първи опит икси излезе: 2233.45лв само лекарства като аз бях с доста лека стимулация сравнение с всички други момичета.
3120лв-икси.
331,00лв -инжекции поради лека хиперстимулация
430,00лв-бластоцист трансфер
70,00лв-фраксипарин и утрогестан
343,80лв-6 пъти хормони по време на стимулацията
До тук 6528,25лв без предварителните изследвания необходими да започнем процедурата коита са около 1000лв,без 680,00лв замразяване,220,00лв съхранение.Ами те станаха около 8400,00лв.Да не говорим за пътни,спане,плащане на осигуровки защото е малко трудно да си от провинцията да пътуваш и да можеш да си на работа.
Не ме разбирайте погрешно,не искам да ми се плаща всичко от фонда.Просто искам реално хората да добият представа колко излиза едно инвитро.5000лв е все пак приемлива сума,но 10 000лв звучи друго а това е реалното.
 
Почистване на темата
« Отговор #144 -: Февруари 12, 2009, 17:14:06 pm »
Дези, права си.

Преди говореха и пишеха за 3000, сега за 5000.
Хората наистина не са наясно с цените.
Но аз, например, не знам колко излиза лечението на човек с множествена склероза или какви са разходите на инвалидите.
Какво тзначение има, че общественото мнение мисли, че едно инвитро струва Х лв.
Важното е да е успешно! И щом държавата ще плати поне 5000 лв, това означава, че един опит ще ти излезе 5000 лв по-малко. А, това е добре. :)
Почистване на темата
« Отговор #145 -: Февруари 12, 2009, 21:01:42 pm »
Изскването ФСХ да е до 12.5 е абсолютно дискриминативно и лишава много момичета от възможността за финансова помощ. Когато ФСХ е завишен се препоръчва инвитро на естествен цикъл. В зависмост от клиниката и използваните лекарства, то струва 2000-3000 лв. На мен ми се струва справедливо, ако се отпускат по 5 000 лв за 3 стимулирани процедури на една двойка (общо 15 000 лв.), за момичета с проблемен ФСХ да се отпускат по 3000 лв. за 5 опита. Общата сума е пак 15 000 лв., но се дава  шанс на повече хора. А и всички знаем, че нестимулираните процедури са с доста по-ниска успеваемост, така че обикновенно се правят повече отипи. Дали е възможно такава възможност да се обсъди в комисията?
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #146 -: Февруари 13, 2009, 12:22:04 pm »
Написаното от Дези ме накара да се замисля по един , според мен важен въпрос.
А именно , въпросът с цените в различните клиники.
Като частни здравни заведения , те сами определят своите цени, но същата тази услуга в друга клиника би била по-евтина или съответно по-скъпа.
Именно от там идват и разликите в  сумите за ин витро ,които споменаваме.
За медикаментите , ясно , те са с едни и същи цени(приблизително) за всички ни.
Лабораторните изследвания , няма да коментирам , защото фонда по проект , няма да ги осребрява.
Въпросът ми , според вас редно ли е да се уеднаквят цените или това противоречи на принципите на пазарната икономика и е само в сферата на добрите пожелания?
Под уеднаквяване разбирам , такова да има за клиники работещи с фонда и засягащи средствата отпуснати по него.
« Последна редакция: Февруари 13, 2009, 12:28:45 pm от Eфирче »
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #147 -: Февруари 13, 2009, 12:32:33 pm »
Eфирче, би било добре, но да ги направят еднакви едва ли. Всеки си е калкулирал цената.Все пак се плаща на различен брой персонал,предполагам плащат и наеми, а и не само това.В някои клиники цените са по-ниски, но имат по-голяма посещаемост.
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #148 -: Февруари 13, 2009, 12:38:25 pm »
Да , ketti , давам си сметка ,че идеята е почти еретична  и съвсем не знам дали е приложима.
Всъщност не съм и наясно как фонда ще дава различна , стигаща понякога до четирицифрена сума, за на практика една и съща услуга.
А ако е еднаква и оптимална , парите ще стигнат за повече хора.
« Последна редакция: Февруари 13, 2009, 12:40:00 pm от Eфирче »
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #149 -: Февруари 13, 2009, 13:04:40 pm »
Моята цел с това да се говори колко реално струва едно инвитро беше да разбере обикновения човек,който никого не се е сблъсквал с този проблем колко ни е трудно на нас.Когато ти не си запознат и чуеш че едно инвитро е 5000лв си казваш че хората дават заеми,всеки може да изтегли 10-20 000лв и да си направи няколко опита инвитро,както ние теглим примерно за коли,за апртаменти вие пък ще теглите за инвитро.Да не говорим че хората не знаят че трябва повече от един опит при някой дори 4,5.Как тях да ги обедим че имаме нужда от помощ като ние с нашите приказки им казваме че едва ли не с 5000лв си решаваме проблема.
Докато аз бях в клиниката видях фактури на хора които за едно инвитро плащаха     12 000лв други 9000лв,13000лв.Цифрите са страшни и дори самите пациенти се стряскаха от крайната сума.Ами аз не веднъж чета из форумите когато някой пита колко пари да си приготви му казват около 5000лв.И в един момент като започнеш-изненада!
Моля ви нека да започнем да говорим реално,така ще помогнем на нас самите.
 
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #150 -: Февруари 13, 2009, 13:42:08 pm »
Смятам, че теми за цената на ин витро процедури и лекарства, по принцип, има доста в големия форум АРТ, а тази тема е за Фонда. Нека не я раводняваме.
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #151 -: Февруари 13, 2009, 15:59:15 pm »
Момичета, аз съм категорично против възрастово ограничение! Всяка жена, която иска, има право на свое дете! Всичко е строго индивидуално и всеки отделен случай трябва да се разглежда от медицинска страна и решението да се взима от комисия специалисти. Предлагам да гласуваме и нека се види колко момичета в мъчителното търсене на щастието си вече са достигнали така наречената "НЕрепродуктивна" възраст според Фонда. Ако искате да дадете своя глас, заповядайте в темата:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=34024.0
Благодаря!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #152 -: Февруари 13, 2009, 16:30:51 pm »
Момичета, аз съм категорично против възрастово ограничение! Всяка жена, която иска, има право на свое дете! Всичко е строго индивидуално и всеки отделен случай трябва да се разглежда от медицинска страна и решението да се взима от комисия специалисти. Предлагам да гласуваме и нека се види колко момичета в мъчителното търсене на щастието си вече са достигнали така наречената "НЕрепродуктивна" възраст според Фонда. Ако искате да дадете своя глас, заповядайте в темата:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=34024.0
Благодаря!
   Здравейте! Аз също съм против това ограничение, но... Доколкото разбрах, то е на база прословутата Наредба 28 /Раздел VI-т.3.6.7;т.3.8.5;т.3.10.7/
   Така че, каквото и да правим, мисля че в случая нищо не зависи от нас. Ако греша, моля поправете ме!
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #153 -: Февруари 13, 2009, 17:40:50 pm »
shokolad, трябва да има гласност. С бездействие сьвсем нищо няма да постигнем...това е моето мнение... :goodluck:
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #154 -: Февруари 13, 2009, 17:57:23 pm »
    Какво значи гласност?! Желанието е едно, реалността-съвсем друго. Правилникът на Фонда ще бъде съобразен с Наредба 28, а тя е официален документ. Ако някой е по-наясно, моля да помогне!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #155 -: Февруари 13, 2009, 18:12:18 pm »
Това са думите на Ultra: Чл. 27 може да се пребори единствено чрез промяна на Наредба 28.
Може би тя е човекът, който ще каже дали това е възможно да стане в резултат на нашето гласуване - да се промени Наредба 28, свързана с дискриминационното възрастово ограничение до 43 години?
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #156 -: Февруари 13, 2009, 18:48:29 pm »
Цитат
Здравейте, заседанието на работната група по Правилника за дейността на център "Фонд за асистирана репродукция" ще се състои на 19 февруари 2009 г. от 15 часа.
До края на тази седмица (13.02.2009 г.) ще Ви изпратим преработения проект на правилник съобразно решенията на работната група, взети на предходното заседание.
 
Поздрави, Надя Бранковска

Чл. 27 може да се пребори единствено чрез промяна на Наредба 28.
Високо ФСХ трябва ли да напиша изрично тук как може да се представи за по-ниско или сами ще се сетите? Самите лекари предложиха механизми за заобикаляне, именно заради това отпадна изискването за АМХ.
Нека да прочетем преработения текст и отново ще оформим забележките си.

Типично по български. Не можем да се преборим с едно недомислие и затова го приемаме, но оставяме вратичка за да го заобикаляме.
И ще трябва да се мислят комбинации как да направим резултата такъв, че да се "вмести в недомислието".....и това какво ще ни струва....?  Тази "услугa" чието име е документ с невярно съдържание навярно ще си има и цена......
Явно е че такъв ни е манталитета.
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #157 -: Февруари 13, 2009, 19:04:19 pm »
Написаното от Дези ме накара да се замисля по един , според мен важен въпрос.
А именно , въпросът с цените в различните клиники.
Като частни здравни заведения , те сами определят своите цени, но същата тази услуга в друга клиника би била по-евтина или съответно по-скъпа.
Именно от там идват и разликите в  сумите за ин витро ,които споменаваме.
За медикаментите , ясно , те са с едни и същи цени(приблизително) за всички ни.
Лабораторните изследвания , няма да коментирам , защото фонда по проект , няма да ги осребрява.
Въпросът ми , според вас редно ли е да се уеднаквят цените или това противоречи на принципите на пазарната икономика и е само в сферата на добрите пожелания?
Под уеднаквяване разбирам , такова да има за клиники работещи с фонда и засягащи средствата отпуснати по него.
Изключително пиперлив проблем според мен. Доста съм мислила по въпроса. Това, което би дало някакъв отговор е как се формират цените на самата процедура? Изглежда ми съвсем логично фондът да наложи граница на цената на процедурата (не лекарствата), за клиниките, в които ще се извършват процедурите(все едно кои са те).Т.е ако клиниката ще прави процедура платена от фонда, то тя да отговаря на определени качества и цена. Иначе има има сериозна възможност от злоупотреби с покачване на цени, което ще е на наш гръб. (нека пак уточня, че говоря хипотетично, не визирам никого) За мен е много чудно защо има толкова голяма разлика в цените на процедурите в различните клиники(изключая лекарствата). Ако има нещо, което прави процедурата по-скъпа в една клиника и това нещо повишава успеваемостта, ок, нека е по-скъпа. Но ако за едно е също качество на услугата в различните клиники се плаща различна цена - "Фондът" и в частност "Зачатие" може да помисли по въпроса, да го дискутира и да направи това, което е необходимо. Това е моето предложение. 
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #158 -: Февруари 13, 2009, 20:44:24 pm »
Здравейте,ние днес бяхме при нашата лекарка в клиника Щерев,и тя ни записа в някакъв списък,каза да решим дали да започнем нова процедура от другия месец или да изчакаме фонда.Каза също така да направим запитване до ръководителите на този фонд дали ще ни въстановят парите,ако сме започнали процедурата с наши средства.Въпрос можели някакви кординати за връзка с фонда,телефон,адрес или емайл?.


Силно вярвам, че и нашите мечти ще станат реалност.
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #159 -: Февруари 13, 2009, 23:06:21 pm »
Малка поправка, имам предвид не конкретна връзка с фонда, а с Министерство на здравеопазването. :)


Силно вярвам, че и нашите мечти ще станат реалност.