0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #120 -: Февруари 11, 2009, 15:05:15 pm »
момичета от това което аз разбрах от правилника е че за безплатните опити се класират само момичетата с една или две тръби,частино или изцяло запушени,и с ендометриоза или пластика на тръбите.само това ли са условията.ако е така,това е безобразие!!!

Това беше повода, да помоля, за конструктивни критики.Наясно съм, че точно след няколко опита и те грози опасност от ИЯР, а на всичкото отгоре тези опити не сте ги правили за без пари. И знам за съжаление, че както казва alia_alia  групата ви изобщо не е малка, а има наистина нужда от помощ. Иначе онзи прословут чл.27 , дори аз която нямам правени много стимулации и съответно ИЯР разбирам че е безсмислен и силно ограничаващ. Още повече, че им се откъсна от сърцето 0.5% - наистина много недомислено. Или пък много тънко премислено, не в наша полза естествено. Не знам, момичета, надявам се, ама много се надявам всички които работят по създаването на правила за този фонд, да са искрено съпричастни и добронамерени. И наистина заинтересовани реално да помогнат, а не само да отбият номера. Знаем, че нашите си хора правят всичко по силите си, но си знаем и другите хора. Аз съм доста умерен оптимист и се страхувам, че накрая така ще извъртят нещата, че точно тези дето вече са отръскани като брашняни чували, няма да получат помощ. А не трябва да е така. Дори смятам че двойките с по няколко неуспешни опита трябва да са с предимство. Все пак поне един опит може и да се напънем да си платим, но два, три, пет ....
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #121 -: Февруари 11, 2009, 16:41:51 pm »
Знам, че ще се води статистика и ще се стремят да отчетат висока успеваемост, за да оправдаят фонда и парите... Но, знам също, че когато си плащах сама опитите, никой не ме спря да ги направя, въпреки, че ФСХ ми е доста над 12...

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #122 -: Февруари 11, 2009, 16:54:27 pm »
Цитат
Здравейте, заседанието на работната група по Правилника за дейността на център "Фонд за асистирана репродукция" ще се състои на 19 февруари 2009 г. от 15 часа.
До края на тази седмица (13.02.2009 г.) ще Ви изпратим преработения проект на правилник съобразно решенията на работната група, взети на предходното заседание.
 
Поздрави, Надя Бранковска

Чл. 27 може да се пребори единствено чрез промяна на Наредба 28.
Високо ФСХ трябва ли да напиша изрично тук как може да се представи за по-ниско или сами ще се сетите? Самите лекари предложиха механизми за заобикаляне, именно заради това отпадна изискването за АМХ.
Нека да прочетем преработения текст и отново ще оформим забележките си.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #123 -: Февруари 11, 2009, 16:54:52 pm »
Знам, че ще се води статистика и ще се стремят да отчетат висока успеваемост, за да оправдаят фонда и парите... Но, знам също, че когато си плащах сама опитите, никой не ме спря да ги направя, въпреки, че ФСХ ми е доста над 12...
Така е, много си права, Душе! И моя приятелка забременя с ФСХ 75, прави с донорска яйцелкетка. Ама сега умните глави са решили да не финансират такива жени.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #124 -: Февруари 11, 2009, 17:17:39 pm »
Не съм съгласна с това,че хората имащи фирма не могат да кандидатстват.А ако тя е замразена става ли?Написах някъде но не знам къде е излязло точно че не разбирам нищо от -точки алинеи и др.От къде се взимат декларациите че не си под запрещение.Моля някоя от вас да ми изпрати на имейла на прост български-какви документи ми трябват при доказан частичен тубарен стерилитет
Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #125 -: Февруари 11, 2009, 17:33:36 pm »
Аз също съм против ограничението на ФСХ. Факта, че и с по-високо ФСХ е възможно забременяването е достатъчен. Да не говорим, че жени с по-високо ФСХ могат да опитат с донорска яйцеклетка и статистистически тези процедури са с много по-висока успеваемост от останалите. Не мисля, че децата родени с донорска яйцеклетка се различават от тези със своя биологична. Нали целта е да се раждат деца на България, демографски срив и т.н....
Може би трябва да има възрастово ограничение -45г.
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #126 -: Февруари 11, 2009, 18:05:00 pm »
 :(Извинявайте момичета,но не мисля ,че ние,които тепърва ще започваме с инвитро процедури сме ,,втора ръка,,! Недейте така,моля ви!
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #127 -: Февруари 11, 2009, 18:14:06 pm »
:(Извинявайте момичета,но не мисля ,че ние,които тепърва ще започваме с инвитро процедури сме ,,втора ръка,,! Недейте така,моля ви!
Никой не е казал такова нещо! Просто, казваме, че за доста от нас, може би това е последен шанс и първото добро нещо, което държавата може да направи за нас!

*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #128 -: Февруари 11, 2009, 18:15:21 pm »
Цитат
Здравейте, заседанието на работната група по Правилника за дейността на център "Фонд за асистирана репродукция" ще се състои на 19 февруари 2009 г. от 15 часа.
До края на тази седмица (13.02.2009 г.) ще Ви изпратим преработения проект на правилник съобразно решенията на работната група, взети на предходното заседание.
 Поздрави, Надя Бранковска
Чл. 27 може да се пребори единствено чрез промяна на Наредба 28.
Високо ФСХ трябва ли да напиша изрично тук как може да се представи за по-ниско или сами ще се сетите? Самите лекари предложиха механизми за заобикаляне, именно заради това отпадна изискването за АМХ.
Нека да прочетем преработения текст и отново ще оформим забележките си.
Аз лично съм се сетила, вероятно така и ще направя... :wink: :lol:

*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #129 -: Февруари 11, 2009, 18:19:50 pm »
:(Извинявайте момичета,но не мисля ,че ние,които тепърва ще започваме с инвитро процедури сме ,,втора ръка,,! Недейте така,моля ви!

Абе ако сте дали близо 20 бона, друга песен ще пеете.
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #130 -: Февруари 11, 2009, 20:38:52 pm »
Всички еднакво имаме нужда от помощта на този фонд,няма по-малко и повече нуждаещи се от него!!Всички имаме една мечта!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #131 -: Февруари 11, 2009, 20:40:48 pm »
Абе ако сте дали близо 20 бона, друга песен ще пеете.
Преди 2 год. и половина се уточни, че сме за икси! Ако можех да ги намеря тези 20 бона и една минута нямяше да чакам?! Радвам се за теб, че си успяла да намериш средства...
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #132 -: Февруари 11, 2009, 20:55:13 pm »
Радвам се за теб, че си успяла да намериш средства...

Банките дават, откъде иначе.
Дали сме ги за 5 опита, неуспешни за съжаление.
А между другото много бих се радвала
сега да се подготвям за 1-ви опит.


Всички еднакво имаме нужда от помощта на този фонд,няма по-малко и повече нуждаещи се от него!!Всички имаме една мечта!

С това съм съгласна, но повярвай ми има голяма разлика
след 1, 2 и след 5 опита.


Успех на всички!!!
« Последна редакция: Февруари 11, 2009, 21:00:57 pm от eganeva »
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #133 -: Февруари 11, 2009, 21:20:59 pm »
Момичета, нямам време да проследя добре темата.Това за което става дума отнася ли се за вторичен стерилитет?
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #134 -: Февруари 11, 2009, 21:36:50 pm »
Момичета, нямам време да проследя добре темата.Това за което става дума отнася ли се за вторичен стерилитет?

Не.
*
Почистване на темата
« Отговор #135 -: Февруари 12, 2009, 01:07:20 am »
Извинявам се ако се намесвам "неподготвена" , но не успях да разбера , приемат ли се вече някакви документи по програмата? Благодаря!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Почистване на темата
« Отговор #136 -: Февруари 12, 2009, 07:05:53 am »
Извинявам се ако се намесвам "неподготвена" , но не успях да разбера , приемат ли се вече някакви документи по програмата? Благодаря!

Не се приемат документи. Все още правилника не е окончателно приет и Фонда все още не работи.
Когато това стане, ще бъдем информирани, но за да не разводняваме наистина важни теми като тази, нека изчетем няколко страници назад или останалите подобни теми преди да зададем въпрос :wink:
Лек ден.
« Последна редакция: Февруари 12, 2009, 07:07:53 am от Lisko »
*
Почистване на темата
« Отговор #137 -: Февруари 12, 2009, 09:42:14 am »
Момичета, нямам време да проследя добре темата.Това за което става дума отнася ли се за вторичен стерилитет?

Не.

Лиско, мисля, че не си права - би трябвало да се отнася за вторичен стерилитет, доколкото за такъв се счита, че има при жени с предишна бременност, но нестигнали до успешно износване и раждане на дете (т.е. жени с аборти, извънматочна бременност и т.н.). В тази връзка мисля, че е важно това да се уточни - вторичния стерилитет не означава, че непременно имаш (поне) едно дете. Правилно ли разсъждавам...?
*
Почистване на темата
« Отговор #138 -: Февруари 12, 2009, 10:10:05 am »


Не знам защо повечето такива жени си мислят, че след като досега си направил примерно 3 опита парите си ги намерил на улицата, да растат по дървото в градината ти или пък имаш достатъчно и просто се чудиш къде да си ги похарчиш.
...когато док ми каза да ми подготви документите за ЗК аз не се съгласих, защото прецених че аз съм ги събрала парите, а пък други не могат да си позволят "екстрата" да изтеглят висок заем за повече от един опит.
sistur, не се хаби да обясняваш, файда няма да има. Това, което си написала важи 100%  и за мен. Аз не работя, разчитаме само на мъжа ми. Не съм си подавала документите за ЗК досега, защото все съм си мислела, че има някой, на който ще са му по-важни тия пари, предвид това, че само лекарствата ми не падат под 5 000 лв.. Двата ми опита до сега, плюс този в момента са на стойност над 25 000. Ама така е, щом съм бунак да си ги плащам сама. Имала съм, дала съм ги. А от какво сме се лишили, няма нужда никому да обяснявам. Въпрос на приоритети. Но ми е страшно обидно някой да ми развива философии как видиш ли, аз съм безнадежден случай и е по-добре държатвата да пренебрегне такива като мен.
*

    altea

  • ***
  • 214
  • щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Почистване на темата
« Отговор #139 -: Февруари 12, 2009, 11:08:46 am »
Момичета, интересува ме следното: Аз съм за донорска програма,до момента имам два опита втория завършил с извънматочна. Ако съм си намерила донор, платила съм си стимулацията и съм си уредила отношенията с него чрез посредник или по накакъв начин, вече съм си получила яйцеклетките и съм стигнала до икси , защо фонда няма да ми поеме иксито,какви са аргументите за това моята нужда от АРТ да е по-малка от на останалите или под това,че не се финансира донацията на овоцити се има предвид именно процеса на достигане до инвитро или икси т.е до пунктиране на яйцеклетките, а оттам нататък може да разчитаме на фонда това не ми е ясно.