0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #200 -: Февруари 20, 2009, 17:54:03 pm »
В тази връзка забравих да напиша:
В момента, в който МЗ уточни текста тече една седмица срок, в който може да подавате възражения.
Моля, активирайте се и пишете до комисията като опишете защо смятате за дискриминативно невключването на случаи, подобни на вашите в програмата.
Казаха ми, че ако има достатъчно на брой жалби с основателни забележки по текста, ще има още едно събиране, в което да уточним евентуалните промени.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #201 -: Февруари 20, 2009, 18:59:08 pm »
ultra , благодаря, бих писала но не знам точно къде, ще бъда благодарна за малко информация
sixsens, благодаря ти за подкрепата, на теб пожелавам успех в борбата
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #202 -: Февруари 20, 2009, 19:49:50 pm »
Ultra, и аз благодаря, за това че си отстоявала нашите интереси, на тези които се нуждаем от донрска програма, на жените нуждаещи се от донорски яйцеклетки. Знам че е трудна всяка една борба и безкрайно много ценя всичко направено в тази насока, питам се обаче това не е ли дискриминация, нищо лошо не искам да кажа, но ние нямахме право да кандидатстваме преди пред здравната каса, сега също. Позволявам си да кажа че ние не сме толкова малко и аз не се чувствам просто жена пишеща по форуми, самата аз бях на 24, когато установиха че ще имам нужда от донорска програма, тогава това не се правеше тук, днес навършвам 33, някой ще каже че имам още време да почакам, да включат и нас в съответната наредба, всъщоност оставам само с една възможност един опит, за толкова ще ми стигне изтегления кредит...... Стискам палци и се надявам тази хубава иде наистина да направи много жени щастливи майки, да промени много съдби, на себе си пожелавам надеждата да не ме напуска
Напълно те подкрепям.Аз също се нуждая от ин витро, но не с донорство, но смятам, че хора като вас, за които това е единствения начин, трябва да бъдат включени в програмата задължително.Поне за самото ин витро, като процедура, както някой беше писал.Много се надявам тази недомислица да бъде поправена, ако не тази година, поне догодина.Пожелавам ти от цялото си сърце опита, за който си изтеглила парички да е последен и да си имаш здраво и хубаво бебче :crossfingers:
Както и за всички момичета, борещи се да станат мами!
П.П.Благодаря на всички, които се бориха със зъби и нокти фонда да стане факт!



И аз споделям мнението ви и ви подрепям!
За мое голямо съжаление и аз трябва отново за пореден път да се наредя за нов опит, след като последното ми инвитро беше успешно, но не за дълго!

Дано да дойде края на разочарованията ни за всички! Нали след лошите неща идват и хубавите!




Re: има ли нещо ново?
« Отговор #203 -: Февруари 20, 2009, 19:52:55 pm »
Момичета и аз ще пиша възражение стига да знам къде ? Сега е момента да се обединим и да покажем че сме страшно много , обръщом се и към всички нуждаещи се и от другия вид ин-витро МОЛЯВИ ПОДКРЕПЕТЕНИ както ние се включих ме във целия протест бяхме всички заедно нека не ни разделят на годни и негодни животни , нестига че Госпот ни наказа и държавата не ни иска."ЧУЖДИ И ПРИ СВОИТЕ" това сме ние .
*

    Eti76

  • ***
  • 158
  • Координатор на Фондация Искам бебе за Пловдив
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #204 -: Февруари 20, 2009, 20:53:27 pm »
И аз искам да благодаря на всички, които се бориха и се борят за постигане на общите интереси! От личен опит знам, че се изисква мнооого енергия за това!
Ани, благодаря ти от все сърце!
А дано да се направи необходимото и за жените, които се нуждаят от донорски яйцеклетки! Та те са още по-ощетени така или иначе от съдбата си, защо да се дискриминират и от държавата??? Дано всички заедно да можем да наклоним везните и да поправим тази справедливост!
Само ще помоля от името на всички: който знае къде да адресираме мотивираните си възражения, да ни каже... Благодаря!
Не губете ВЯРА, НАДЕЖДА винаги има, докато е жива ЛЮБОВТА:)
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #205 -: Февруари 20, 2009, 20:57:03 pm »
Момичета и аз ще пиша възражение стига да знам къде ? Сега е момента да се обединим и да покажем че сме страшно много , обръщом се и към всички нуждаещи се и от другия вид ин-витро МОЛЯВИ ПОДКРЕПЕТЕНИ както ние се включих ме във целия протест бяхме всички заедно нека не ни разделят на годни и негодни животни , нестига че Госпот ни наказа и държавата не ни иска."ЧУЖДИ И ПРИ СВОИТЕ" това сме ние .
Напълно подкрепям kari_13. Не мога да си обясня защо жените като нас с ИЯР ни смятат като по различни, а ния като всички останали искаме да гушнем своите бебета.  
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #206 -: Февруари 20, 2009, 21:41:52 pm »
Прочетох проекта няколко пъти и пак не разбрах дали ще огрее и нашето семейство.Ние сме с мъжки фактор,трябва ли да имаме инсеминаций.Или по на кратко Какви ще са изискванията и докумемтите за мъжки :balk_172: фактор?????????????
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #207 -: Февруари 20, 2009, 21:48:05 pm »
Бих искала да попитам при нашият слуай - аз съм с ендометриоза 4-та степен ( сега ще ми махнат 1 яйчник и 1 тръба) + мъжки фактор диагноза  Астенотератозооспермия - трябва ли да сме имали 4 инсеминации , за да кандидатстваме? 
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #208 -: Февруари 20, 2009, 21:50:26 pm »
Момичета, когато има установен проблем - той е водещата причина. Това за четирите инсеминации е , когато нищо не е открито като причина , но не се получава. Мъжкият фактор си го пише в правилника - какви са показателите, а също е описано и за ендометриозата (без значение коя степен е). Това са медицински критерии и нашите лекари са наясно с това и ще оформят документите.
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #209 -: Февруари 20, 2009, 21:59:23 pm »
Първо искам да изкажа едно голямо БЛАГОДАРЯ на "Сдружение Зачатие" и "Фондация Искам бебе" и на всички останали, които се борят този фонд да стане реалност след толкова години най-накрая се заговори открито за Репродуктивните проблеми на нацията. Присъединявам се към възражението само кажете къде трябва да се направи. И само едно малко отклонение - за разлика от останалите ние с ИЯР не определяме кога да направим своята процедура защото не зависи от нас за зла участ. Успех на всички в не леката борба за постигане на една много изтерзана но сладка мечта!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #210 -: Февруари 21, 2009, 08:42:32 am »
Аз също искам да благодаря на Ани и Сдружение Зачатие!Каквото можаха направиха ,а то никак не е малко :balk_5:
По въпроса за донорството зависи какво смятат под

 ако има достатъчно на брой жалби с основателни забележки по текста

но сме длъжни да опитаме!Само трябва да не изпуснем момента ,защото предполагам ,че жалбите няма да можем да пращаме по ел.поща :ask:
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #211 -: Февруари 22, 2009, 17:06:32 pm »
Нямам думи за мнението на д-р Налбански  8O Гадно е това пренебрежение...
Благодаря на всички от Зачатие, които се бориха и търпяха доста обидни реплики от страна на "експерти" и политици - благодаря ви, че не се отказахте да се борите за всички нас! Дано всяко момиче тук успее да прегърне своята мечта със или без помощта на Фонда.
p.s. Ако някой може да сложи тук мейл, на който да пишем в подкрепа на финансиране на донорски програми.


Re: има ли нещо ново?
« Отговор #212 -: Февруари 23, 2009, 09:56:42 am »
Ultra, благодаря!

p.s. Ако някой може да сложи тук мейл, на който да пишем в подкрепа на финансиране на донорски програми.
Подркрепям!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #213 -: Февруари 23, 2009, 11:49:28 am »
В тази връзка забравих да напиша:
В момента, в който МЗ уточни текста тече една седмица срок, в който може да подавате възражения.
Моля, активирайте се и пишете до комисията като опишете защо смятате за дискриминативно невключването на случаи, подобни на вашите в програмата.
Казаха ми, че ако има достатъчно на брой жалби с основателни забележки по текста, ще има още едно събиране, в което да уточним евентуалните промени.


Аз мисля, че трябва да сме активни и да изразим открито отношението си и доводите си, свързани и с дискриминационното възрастово ограничение до 43 години от Наредба 28. То не ни дава право (дори и с много добри медицински показатели, и ФСХ - в граници: <12.5) не само да кандидатстваме за финансова помощ от новосъздадения фонд, а дори и със заплащане да не можем да ползваме здравната помощ за ин витро процедури в България. И тогава единствено възможен вариант остава ин витро - в друга чужда страна, в която възрастовото ограничение е до 49 години, но не и в нашата, въпреки че сме плащали и продължаваме да плащаме осигуровки.
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #214 -: Февруари 23, 2009, 14:43:09 pm »
temenuga,
Това сигурно ли е?
Искаш да кажеш, че се забранява на жени над 43 г. възраст да правят ИНВИТРО/ИКСИ, независимо от начина на финансиране?
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #215 -: Февруари 23, 2009, 14:50:35 pm »
Да, mmary! За съжаление това е жалката действителност в България - и смятам, че това е абсолютна дискриминация! Моля, дайте своята подкрепа...
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=34024.msg545442;topicseen#new
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #216 -: Февруари 23, 2009, 15:17:54 pm »
Към Наредба № 28 20 юни 2007  има Приложение №1   Медицински стандарт "Асистирана репродукция".
В този стандарт са посочени индикации и контраиндикации за различните процедури.

В  Раздел VІ  Матодични указания за медицински дейности при извършване на асистирана  репродукция точка трета е
3. Определяне на индикациите и контраиндикациите на някои от методите за асистиране на репродукцията:
3.10. контраиндикации за извършване на яйчникова фоликулна пункция под ехографски контрол с цел вземане (добив) на овоцити:
3.10.1. вагинални/цервикални инфекции, тазово-възпалителна болест при жената; 3.10.2. неизяснен фебрилитет;
3.10.3. нарушения в кръвосъсирването;
3.10.4. тазов адхезивен синдром (PAS), с липса на адекватен трансвагинален достъп до яйчниците; в тези случаи, ако е възможно, се прилага лапароскопски контролирана пункция на яйчниците (важат контраиндикациите за лапароскопия);
3.10.5. наличие на тежка некоригирана патология на репродуктивните органи, нарушаваща нормалната им анатомия, или онкологични заболявания на матката и нейните придатъци (аднексите);
3.10.6. други заболявания, носещи висок анестезиологичен или оперативен риск;
3.10.7. напреднала репродуктивна възраст - жени, навършили 43 и повече години;
Едва ли ще се намери лекар от центровете за репродуктивно здраве, който да пренебрегне някоя от точките още повече т.3.10.7, тъй като всички отчитат дейността си по тази Наредба 28 и никой не би рискувал дипломата си и професионализма си. Още повече, че някои лекари вече категорично отказват да извършват ин витро процедури на жени, навършили 43 години.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #217 -: Февруари 23, 2009, 17:06:13 pm »
mail: guzunov@mh.government.bg ; vraleva@mh.government.bg ; press@mh.government.bg
с копие до zachatie@gmail.com

Дойде финалния вариант на правилника, до 5 минути го прикрепям.
« Последна редакция: Февруари 24, 2009, 10:47:23 am от Мели »


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #218 -: Февруари 23, 2009, 17:39:06 pm »
В тази връзка забравих да напиша:
В момента, в който МЗ уточни текста тече една седмица срок, в който може да подавате възражения.
Моля, активирайте се и пишете до комисията като опишете защо смятате за дискриминативно невключването на случаи, подобни на вашите в програмата.
Казаха ми, че ако има достатъчно на брой жалби с основателни забележки по текста, ще има още едно събиране, в което да уточним евентуалните промени.


Ultra, моля те напиши: НА КАКЪВ АДРЕС да изпращаме жалбите си и под каква форма-email или писмо със съответен брой подписи
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #219 -: Февруари 23, 2009, 17:45:25 pm »
в постинга над твоя съм дала мейли :wink:
адреса на МЗ го има на сайта им.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde