0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: има ли нещо ново?
« Отговор #260 -: Февруари 24, 2009, 19:05:54 pm »

Сигнус и ази, ако е така , остава само да кажем- вижте си от кога са последните спермограми и ако скоро ще навършат 6 месеца, още тези дни правете нова , за да не чакате после 3 месеца. osi_9
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #261 -: Февруари 24, 2009, 19:13:49 pm »
Добре де ето пример.
Имам спермограма примерно от май месец 2008 и от една 2007. Правя една след 3-4 дни въздържание тази седмица и готово! Нося новата и коя да е от старите - и трябва да става.
Пример друг. Имам една спермограма от 2006 и една от миналия месец. И двете стават и няма нужда да правим нова.
Трети пример.
Имам една единствена спермограма от декември. Чакам да дойде март за да минат 3 месеца от нея - правя нова - и готово!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #262 -: Февруари 24, 2009, 19:42:59 pm »
cygnus, добре си дала примери ама се чудя като имаме спермограма от март 2008 (това е последната) и след това през юли, септември и ноември 2008 пуснахме само SDI тестове за по двеста и нещо лева, които са доста красноречиви не в положителна насока, ами то сега излиза че трябва да се " разходим" до София и бръкнем с още някой лев за нови спермограми и то час по-скоро - така ли излиза? :(
Обещах на Ganka:)
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #263 -: Февруари 25, 2009, 01:59:46 am »
Добре де ето пример.
Имам спермограма примерно от май месец 2008 и от една 2007. Правя една след 3-4 дни въздържание тази седмица и готово! Нося новата и коя да е от старите - и трябва да става.
Пример друг. Имам една спермограма от 2006 и една от миналия месец. И двете стават и няма нужда да правим нова.
Трети пример.
Имам една единствена спермограма от декември. Чакам да дойде март за да минат 3 месеца от нея - правя нова - и готово!


Да,
и аз точно така го разбирам, но момичета, не забравяйте да съобразите и това:

б) за индикации по чл. 26, ал. 1, т. 2: документи от извършването на два или повече спермални анализа, последният от които е извършен  преди не по-повече от 6 месеца преди подаване на заявлението, а последният – преди не по-малко от 3 месеца от предходния(условно №2)”, в повече от едно лечебно заведение, получило разрешение по чл. 131, ал. 1 от Закона за здравето.
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #264 -: Февруари 25, 2009, 09:34:43 am »
Момичета , нищо не разбирам.
Важи ли спермограма от 2007г?
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #265 -: Февруари 25, 2009, 09:37:08 am »
Момичета , нищо не разбирам.
Важи ли спермограма от 2007г?
Мими , ако през 2008 нямате нова , направете една сега в друга клиника и тогава ще важи и предишната.
« Последна редакция: Февруари 25, 2009, 09:54:09 am от Eфирче »
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #266 -: Февруари 25, 2009, 09:55:46 am »
Момичета , нищо не разбирам.
Важи ли спермограма от 2007г?

cygnus e дала хипотетични варианти, но както и severina припомни, с условие, че задължително двете спермограми трябва да са от различни лицензирани клиники!

тоест mimi_77,
Да предположим, че Фондът ефективно започне да приема заявления от м. май 2009
Ти имаш една спермограма от 2007 г. от клиника Х - важи.
Трябва да имаш още една от клиника У направена в периода ноември 2008 - май 2009.
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #267 -: Февруари 25, 2009, 09:59:22 am »
месец септември 2007г е последната разширена спермограма-дали ще важи?
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #268 -: Февруари 25, 2009, 10:02:54 am »
Да.
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #269 -: Февруари 25, 2009, 10:13:41 am »
Момичета нещо съвсем се обърках, моето момче е с азооспермия диагностицирана още 2000г. Пазя спермограма от тогава по случайност, сега го накарах да направи нова, която си е с все същата диагноза. Въпроса ми е трябва ли да се мотаем още за спермограми, при това положение. В случая за мене нещо толкова очевидно няма защо да се доказва повече. Моля някой, който е вътре в нещата да ме посъветва как да постъпя
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #270 -: Февруари 25, 2009, 11:54:39 am »
КОГА ЩЕ ЗАРАБОТИ ФОНДА????
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #271 -: Февруари 25, 2009, 12:10:17 pm »
Момичета нещо съвсем се обърках, моето момче е с азооспермия диагностицирана още 2000г. Пазя спермограма от тогава по случайност, сега го накарах да направи нова, която си е с все същата диагноза. Въпроса ми е трябва ли да се мотаем още за спермограми, при това положение. В случая за мене нещо толкова очевидно няма защо да се доказва повече. Моля някой, който е вътре в нещата да ме посъветва как да постъпя

shanoar, ако "сега" означава януари-февруари 2009 и ако фонда заработи през март, значи имаш пълен комплект спермограми - тази от 2000 и тази "от сега". Ако нещата се проточат повече и прехвърлим юли 2009, тогава ще ти трябва нова спермограма, която да е "прясната" и една от двете (от 2000 или "от сега") за втора.

Упс  :oops:, май се самооцених като
някой, който е вътре в нещата
Нямам претенции, че съм.
« Последна редакция: Февруари 25, 2009, 12:12:41 pm от ази »
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #272 -: Февруари 25, 2009, 13:49:13 pm »
Ще имат ли предимство семействата без деца? Мисля, това трябва да се заложи.
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #273 -: Февруари 25, 2009, 14:33:31 pm »
Ще имат ли предимство семействата без деца? Мисля, това трябва да се заложи.

Този цитат е от Ани,смятам го подходящ за отговор.
Цитат
Фондът ще помага на двойки с първичен и вторичен стерилитет.
Т.е. - ще помага и на двойки, които вече имат деца.
Мисля, че аз бях единствената, която искаше поне първата година с предимство да са семейства без деца.
Отхвърлиха искането ми с мотива, че е дискриминативно и че прекалено много ще усложни процедурата по кандидатстване.

Фондът имал либерални изисквания , така каза д-р Владимиров в проведеният разговор на скоро по радиото.
В същото време т.нар. медицински изисквания за ФСХ и възраст , които коментираме обширно тези дни, явно не влизат в либерализацията.
От друга страна , това са първите крачки на този Фонд и несъвършенствата му са допустими.
Петък е срока до който можем да реагираме по Проекта.
« Последна редакция: Февруари 25, 2009, 14:50:04 pm от Eфирче »
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #274 -: Февруари 26, 2009, 00:30:29 am »
Момичета обичам ви.Благодаря ви от все сърце за всичко което направихте за всички жени в този форум.Съжалявям за някои от нас,но аз предлагам тези парички дето ги събираме с  картички,и в предаванетето  "това го знае всяко хлапе "да ги дадем на тези,които вече нямат средства и на тези които не се класират.Какво ще кажете?
Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #275 -: Февруари 26, 2009, 08:06:57 am »
Момичета обичам ви.Благодаря ви от все сърце за всичко което направихте за всички жени в този форум.Съжалявям за някои от нас,но аз предлагам тези парички дето ги събираме с  картички,и в предаванетето  "това го знае всяко хлапе "да ги дадем на тези,които вече нямат средства и на тези които не се класират.Какво ще кажете?
ruru много благородно!!!Само това мога да кажа,защото съм пристрастна.
т.е.от  групата на "тези които не се класират"съм :?
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #276 -: Февруари 26, 2009, 09:51:56 am »
и в предаванетето  "това го знае всяко хлапе "да ги дадем на тези,които вече нямат средства и на тези които не се класират.Какво ще кажете?

Ти участва ли в предаването?
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #277 -: Февруари 26, 2009, 09:55:38 am »
Момичета обичам ви.Благодаря ви от все сърце за всичко което направихте за всички жени в този форум.Съжалявям за някои от нас,но аз предлагам тези парички дето ги събираме с  картички,и в предаванетето  "това го знае всяко хлапе "да ги дадем на тези,които вече нямат средства и на тези които не се класират.Какво ще кажете?

А ти да не мислеш ,че тези двойки имат средства за опити и въпеки това участваха??

RURU мисля , че вече подразни много хора тук като пишеш без да мислеш. Поправи си грешката, моля!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #278 -: Февруари 26, 2009, 10:50:14 am »
Този цитат е от Ани,смятам го подходящ за отговор.
Цитат
Фондът ще помага на двойки с първичен и вторичен стерилитет.
Т.е. - ще помага и на двойки, които вече имат деца.
Мисля, че аз бях единствената, която искаше поне първата година с предимство да са семейства без деца.
Отхвърлиха искането ми с мотива, че е дискриминативно и че прекалено много ще усложни процедурата по кандидатстване.

Фондът имал либерални изисквания , така каза д-р Владимиров в проведеният разговор на скоро по радиото.
В същото време т.нар. медицински изисквания за ФСХ и възраст , които коментираме обширно тези дни, явно не влизат в либерализацията.
От друга страна , това са първите крачки на този Фонд и несъвършенствата му са допустими.
Петък е срока до който можем да реагираме по Проекта.

Потрудих се тези дни да се запозная със Закона за закрила от дискриминация.
И ето какво ми прави впечатление:

Чл. 4. (1) (Доп. - ДВ, бр. 70 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г.) Забранена е всяка пряка или непряка дискриминация, основана на пол, раса, народност, етническа принадлежност, човешки геном, гражданство, произход, религия или вяра, образование, убеждения, политическа принадлежност, лично или обществено положение, увреждане, възраст, сексуална ориентация, семейно положение, имуществено състояние или на всякакви други признаци, установени в закон или в международен договор, по който Република България е страна.
.....................................
(3) Непряка дискриминация е поставяне на лице на основата на признаците по ал. 1 в по-неблагоприятно положение в сравнение с други лица чрез привидно неутрална разпоредба, критерий или практика, освен ако тази разпоредба, критерий или практика е обективно оправдан/а с оглед на законова цел и средствата за постигане на целта са подходящи и необходими.
.....................................
Допълнителни разпоредби

§ 1. По смисъла на този закон:
......................................
7. "Неблагоприятно третиране" е всеки акт, действие или бездействие, което пряко или непряко засяга права или законни интереси.
......................................
15. (нова - ДВ, бр. 68 от 2006 г.) "Специфични обстоятелства" са обстоятелства, свързани със социален, здравословен и семеен статус, възраст и други подобни, които не водят до дискриминация на основата на пол.


Конституция на РБ
Чл. 6.
(1) Всички хора се раждат свободни и равни по достойнство и права.

Правата на пациента:
Аз съм здравноосигурен. Имам право на:
достъпна и качествена здравна помощ;
..........................
високоспециализирани медицински дейности;


Изводите ми до тук,
Как комисията прецени ,че предимствата на първичен пред вторичен стерилетет е дискриминация(аз лично не го чета в закона....), а дискриминира по възраст чл.4 ал.1 и по "специфични обстоятелства" по § 1 т.15 от ЗЗД , и това не е дискриминация. 8O
Правя едно отклонение , не съм от засегнатите по възраст и ФСХ , нямам нищо против от Фонда да се възползват всички нуждаещи се,но
ИМАМ ПРОТИВ ДА СЕ НАРУШАВАТ ПРАВА!

Ако комисията по Фонда и министъра на здравеопазването не се съобразят с тези права,ще се наложи да се  търсят чрез Комисия за защита от дискриминация.
Там , обаче няма да стане с имейли , иска се лично подписано възражение от всички засегнати.
« Последна редакция: Февруари 26, 2009, 11:24:15 am от Eфирче »
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #279 -: Февруари 26, 2009, 11:16:42 am »
Смятам, че засегнатите би трябвало да го направим.
В противен случай -нямаме право да се оплакваме!