0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    altea

  • ***
  • 214
  • щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #280 -: Февруари 26, 2009, 12:48:06 pm »
а кога ще има отзиви дали са обърнали внимание на възраженията ни?  :ask:
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #281 -: Февруари 26, 2009, 13:57:30 pm »
И аз искам да подпиша , това , че още напълно не ме засяга , не значи , че не ме обижда и няма да ме засегне в скоро време .
Аз не мога да погледна в очите приятелките , които ги засегна ...затова искам да подпиша каквото и когато трябва - бройте ме !
Преди да си създадено, аз те исках!
Преди да си родено - те обикнах!
В съня си видях лицето ти и знаех , че съм влюбена!
Преди да си заченато, аз знаех , че ще умра за теб!
Това е чудото на неосъществената майчина любов!
Моята любов!


Дневникът на New Love
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45823.msg827306#msg827306
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #282 -: Февруари 26, 2009, 14:46:47 pm »
Здравейте момичета!
Едно нещо не ми стана ясно,ако фонда започне да работи от март например,ще има ли срок в който да приемат документи за разглеждане, да кажем до септември или до октомври(примерно).Нали ще им е нужно време да разгледат документите.В крайна сметка опитите за годината са ограничени.Как ще стане одобряването,дали ще отпускат по определен брой на месец или и аз незнам как.Ако подам документи през септември например,това е в рамките на годината,но дотогава дали ще бъдат отпуснати вече парите за всички опити за годината.Ей това не ми е ясно,а и кога ще излезе този списък с клиниките които ще участват?
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #283 -: Февруари 26, 2009, 16:11:14 pm »
До колкото разбрах ще одобряват от 200 до 400 молби месечно. Парите са гласувани, значи би трябвало да са налични, когато заработи фонда. Но дали ще има срок за подаване както питаш ти, например до септември не зная, но и аз се интересувам.
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #284 -: Февруари 26, 2009, 16:38:15 pm »
И според мен е редно  да НЯМА възрастови ограничения , особено за двойки , които са с първичен стерилитет! Аз и мъжът ми сме на по 25-8 години , но има много хора ,които са започнали като нас на тази възраст и се борят с години! Заслужават да им се помогне!
Надяваме се фонда да заработи скоро и да молбите да се гледат справедливо (т.е. да няма "на тези ще има дадем , защото са на еди си кой...еди си какви...) . ДАно този фонд наистина помогне на много двойки да сбъднат мечтата си!
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #285 -: Февруари 26, 2009, 16:45:54 pm »
Надяваме се фонда да заработи скоро и да молбите да се гледат справедливо (т.е. да няма "на тези ще има дадем , защото са на еди си кой...еди си какви...)

Точно затова беше цялата борба на Ани и останалите момичета. И в правилника на фонда ясно е записано как се гледат молби и кой няма право да участва в одобрението.
Аз съм оптимист и вярвам, че ще е както е замислено!

Ани... :bighug:
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #286 -: Февруари 26, 2009, 17:16:46 pm »
 :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug: :bighug:  и аз вярвам в това!
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #287 -: Февруари 26, 2009, 17:35:19 pm »
Това че ще се гледат по определен брой молби на месец не го знаех.Ако наистина е така значи предполагам няма да има проблем относно срока за подаване на молбите.Според мен ако тази информация е достоверна мога да си подам молбата и през октомври примерно и ще ми я разгледат през следващия месец.
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #288 -: Февруари 26, 2009, 19:02:34 pm »
малко спам
Момичета обичам ви.Благодаря ви от все сърце за всичко което направихте за всички жени в този форум.Съжалявям за някои от нас,но аз предлагам тези парички дето ги събираме с  картички,и в предаванетето  "това го знае всяко хлапе "да ги дадем на тези,които вече нямат средства и на тези които не се класират.Какво ще кажете?
Здравейте
За  поста на ruru с риск да си навлека гнева ви :oops:
Незная тя дали е от тези "които не се класират"което означава ,че ако не е ,то просто се опитва да помогне по някакъв начин.
За "това го знае всяко хлапе "според мен не е имала точно това впредвид,защото то е ясно ,че всички които участваха в предаването се нуждаят от тези средства.Да аз мисля ,че иска да каже евентуално за  други подобни предавания и инициативи въпросните  двойки да са с предимство.Не съм адвокат на никой/а и да искам нямам качества :wink:/ Аз така разбрах този пост! :Пожелавам на всички успех :balk_602:
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #289 -: Февруари 26, 2009, 19:39:26 pm »
Не знам защо някои от вас се заяждат с мен,но благодаря на тези   които ме подкрепихте.На 28г съм и се подписах за увеличаване на възрастовото ограничение да стане 49.И да,мисля че се класирам с диагноза-тубарен стерилитет.Не съм участвала в предаването,но бих помогнала за събирането на средства,не само на нуждаещите се тук,а на всеки който е в беда и има нужда от помощ.Правила съм го,и ще продължавам да го правя
Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #290 -: Февруари 26, 2009, 20:28:52 pm »
Цитат
Това че ще се гледат по определен брой молби на месец не го знаех.Ако наистина е така значи предполагам няма да има проблем относно срока за подаване на молбите.Според мен ако тази информация е достоверна мога да си подам молбата и през октомври примерно и ще ми я разгледат през следващия месец.

Информацията е достоверна. Цитат от текста на правилника в последния му вариант.

Цитат
Чл. 35. (1) Докладите се предоставят на Обществения съвет и се разглеждат по реда на постъпване на заявленията.(2) Общественият съвет изготвя месечен график за своята работа, който се утвърждава с мнозинство не по-малко от половината от присъствалите на заседанието, на което той е утвърден.
(3) В графика по ал. 2 се включват не по-малко от 200 и не повече от 400 заявления.

Така не става ясно точно за какво става въпрос, но като се прочете целия  раздел от правилника се разбира, че са отнася цифрата за брой разглеждани молби и съответните доклади по тях.

Но дали ще има срок  - не открих информация.
Явно обаче ако в началото още първия месец се подадат 1000 молби и ти си номер 1000 ще разгледат молбата ти най-рано 3 месеца след подаването.
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #291 -: Февруари 26, 2009, 21:06:43 pm »
Аз не разбрах ако те одобрят, автоматично те одобряват за 3 опита или за всеки опит трябва да се подават документи. Дай боже за имащите нужда да не е необходим повече от един опит, но все пак как ще става с тези три опита?
« Последна редакция: Февруари 26, 2009, 21:59:29 pm от eterna »
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #292 -: Февруари 26, 2009, 21:50:46 pm »
И аз се чудех , дали при следната ситуация: Дадена двойка е одобрена и има успешен 1-ви опит(дай Боже на всеки)  , средствата за останалите 2 опита , които се полагат на двойката , ще бъдат ли дадени на друга двойка ? надявам се да не влизат в нечий джоб за сметка на някоя нуждаеща се двойка!
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #293 -: Февруари 26, 2009, 21:58:43 pm »
Сигурно ще бъдат предоставени на други двойки. Въпросът обаче е ако се наложат повече от един опит дали ще трябва да се кандидатства наново. Отново изследвания, отново тичане до София, отново чакане? Това не го видях уточнено във правилника.
Съжденията  лош - добър, прав - грешен, умен - тъп, добро - зло не отразяват истината, не са истинни, защото това са частични гледни точки.Това е погледът на егото - то осъжда според това както на него му се иска да бъде и както му е изгодно в момента. Затова може би си забелязал, приятелю мой, че понякога една и съща ситуация я осъждаш като добра а в друг момент като лоша. Онзи който съди е егото.Твоята същност не познава такова нещо като съденето, защото нейният поглед е цялостен. Iamtheway
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #294 -: Февруари 26, 2009, 22:27:28 pm »
Сигурно ще бъдат предоставени на други двойки. Въпросът обаче е ако се наложат повече от един опит дали ще трябва да се кандидатства наново. Отново изследвания, отново тичане до София, отново чакане? Това не го видях уточнено във правилника.
ами мисля ,че не би трябвало , но не съм сигурна!
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #295 -: Февруари 26, 2009, 23:12:04 pm »
Доколкото аз разбрах ще се отпуска една процедура.При следващите се подава само молба и заявление без комплект от изследвания защото вече имат при тях нещо като база данни за даденото лице кандидатсвало първият път.
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #296 -: Февруари 26, 2009, 23:45:56 pm »
Добре де момичета,какъв е набора от изследвания при всеки един вид описан във фонда  стерилитет.примерно при тубарен стерилитет-когато кандидатстваш за първи път.колко време преди самата процедура се правят?може ли с направление от личния лекар?
Щастие за всички даром и нека никой да не бъде пренебрегнат
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #297 -: Февруари 27, 2009, 08:37:41 am »
До колкото разбрах от прочита на правилника, кандидатствайки за първи път те одобряват само за 1 опит. Имаш 6 месеца срок за изпълняване на процедурата. Ако се наложи следващ опит от клиниката ти написват епикириза и не са нужни изследванията доказвайки безплодието - цветни снимки, лапароскопии и др., но би трябвало да се правят другите задължителни изследвания преди процедура - хормони, микробиология/и на мъжа/, СПИН, Васерман, Хепатит С, Хепатит В и т.н. без, които не беи трябвало да стартира една процедура. Доколкото зная за микробиологията трябва да имаш "чист" резултат в последния месец преди процедурата. За СПИН, Васерман и др. от този род - е или 3 или 6 месеца. За хормоните -не зная, но мисля, че трябва да са преди процедурата.
*
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #298 -: Февруари 27, 2009, 09:25:28 am »
Добре де момичета,какъв е набора от изследвания при всеки един вид описан във фонда  стерилитет.примерно при тубарен стерилитет-когато кандидатстваш за първи път.колко време преди самата процедура се правят?може ли с направление от личния лекар?
Ами при тубарен фактор би трябвало да имаш цветна снимка или епикриза от лапароскопия или лапаротомия/в случай на отстраняване на тръбата/ите доказваща непроходимостта или липсата им.
Re: има ли нещо ново?
« Отговор #299 -: Февруари 27, 2009, 09:34:59 am »
Момичета хайде вземете да прочетете правилника! Там е отговорено на почти всички въпроси които задавате!