0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #100 -: Ноември 19, 2008, 15:26:12 pm »
Delica, някъде към 13 часа ги слагат да спят, а закуската сутрешната е към 9, обяд предполагам към 12 защото сега в толкова си я прибирам и тъкмо е яла, следобедната закуска сигурно е към 4. Но при условие, че е станала в 8 би трябвало да може да издържи до 12.30 - 13 за сън, а и като е с другите деца се занимават и сигурно не се и сеща за спане, ама тя Ели не е от спящите. Вчера ми изкара цял ден без сън, към 7 вечерта беше абсолютно мрънкало, но въпреки това чак в 8 заедно с млякото си заспа.

Ох, като чета какви неща говорят децата ви, нямам търпение и Ели да почне да ръси бисери ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #101 -: Ноември 19, 2008, 15:30:47 pm »
абе имай, то освен бисерите, което е веселата част има и не толкова приятна като например:
-Деси, хайде мамо, тръгваме
- не, не, чакай малко, Деси има абота сега, гай (играй) малко тука...

- Деси, има ли ако мамо (цялата къща смърди)
- Не, няма, Деси няма ако :lol:

- Хайде обличай си якето
- Не, няма, неикам това яке, икам дугото...

и куп други от рода, на не, неискам и  няма ...
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #102 -: Ноември 19, 2008, 15:38:16 pm »
аз да ви кажа днес как съм се смяла с тъпия си акъл, тръгваме да излизаме, нагласени вече и двете в коридора, ама кво се замотах, отварям вратата, ама Стефания не излиза и само повтаря котееее, котеее, котееее
продължавам аз да не се усещам, ама и детето не излиза от вкъщи, стои в коридора и коте си знае, като я поглеждам по-обстойно, ми аз яке не съм й облякла на милата, а понеже якето й Пума и тя на емблемата коте вика, та така ... знае детето, че е студ и яке трябва да облича  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #103 -: Ноември 19, 2008, 15:55:39 pm »
хихи, сега се сетих, че в неделя спретанхаме подобен номер, пак така тримата облечени с якета, деси със шапка и уш обути, и викаме асансьора и детето по едно време вика "Ъъъъ мамооо, Деси боса", а тя горката по чорапки, забравили сме да обуем ботушите, но иначе седим на площадката и чакаме асансьора, ама аз и баща й обути :lol:
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #104 -: Ноември 19, 2008, 16:05:57 pm »
Гери благодаря
Незнам дори и в 9 е ставала Борислава и пак спи преди обед поне час.Иначе в неделя с нея и таткото обикаляхме за съдомиялна из града,излязохме в 10 като малката беше спала до 9 и какво да ви кажа заспа в колата в 12 та изкара един сън в колата докато бяхме в единия магазин.За това си мисля че ще и е трудно с режима в яслата,ама ще видим тези дни трябва да отида до там да видя какво става и  ще питам как е режима.
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #105 -: Ноември 19, 2008, 16:07:41 pm »
 :D :D  големи смешки разправяте,
на мен пък редовно ми се случва следното: тръгваме да излизаме, детето е оправено, облечено /междувременно съм забравила да я намажа с мазилото против студ и вятър/ и вече изкарвам количката от нас, блъскам вратата и тръгвайки надолу по стълбите установявам , че съм по джапанки или чехли.

Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #106 -: Ноември 19, 2008, 16:15:58 pm »
Като ви чета и се чудя - как ходят децата ви на ясли? Моят от началото на октомври има изкарани на детска общо 10 дена на два пъти по 5, последвани от поне двуседмично лекуване.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #107 -: Ноември 19, 2008, 19:30:50 pm »
о, и ние сме тръгвали без яке, ама добре, че детето ни поправя :lol: при нас якето е "аки"

мини, не я взехме. след дълго мислене реших, че може би повече ще я измъчим, отколкото да и донесем някакви положителни емоции и я оставихме в свекърва ми и мисля не сгреших - тук времето е било хубаво, слънчево, хапвала е готвена храна, водили са я три дни на юндола на чист въздух - дадох им я сополива, върнаха ми я здрава :) и наистина в лондон графикът ни беше толкова натоварен, че нямаше да е хич подходящо да сме с нея, само щяхме да се измъчим взаимно.
иначе изкарахме много хубаво, аз и друг път съм ходила, определено има много какво да се види и усети като атмосфера всеки следващ път, защото времето в лондон никога не ти стига.
другата година се надявам да успея да реализирам едно голямо пътуване до щатите, дето отлагам от 5 години и съм се зарекла, че догодина ще го направя. освен ако не се включим във вашия отбор, защото след нова година официално започваме опити мона да става кака :wink:
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #108 -: Ноември 19, 2008, 19:55:28 pm »
А бе момичета, видях се в чудо, как е възможно да спи по цяла нощ детенце на две седмици - от 23ч до 06-07ч 8O после пък цял ден будува. Остава да започне да яде сутрин, обед и вечер :x не е ли разбрал, Милият, че е бебе, егати режима, като на голям човек. То за мен удобно, ама се притеснявам?

Сега почвам пак здравото мрънкане с кърменето. Мими, не съм пробвала на ръка да се цедя, дето се вика не знам и как. С помпата много бавно изцеждам една доза, над час  8O дали на ръка ще е по-бързо? Иначе от помпата ми се наби месото там, дето притискат "листенцата" :x Едното зърно нали го пазих 2 дни, мазане, цедене, това онова, и снощи му дадох да суче, ама веднага стана по-зле даже отколкото беше преди :x Направо имах пулсираща болка снощи, рев, мъжът ми втора вечер ми прави беседа да взема да се откажа, и снощи и аз се навих почти :? но пък ме е много яд, защото имам много кърма, след дълго ядене от едната гърда пак си има мляко в нея, да не говорим как периодично ми тече и прелива. Гледам го детето, доколкото виждам захапва цялата ареола, що така тия зърна :( сцепени са сякаш по средата :(
Васи, ти значи си кърми, въпреки болката? Кървяха ли си зърната, докато кърмеше? Ако продължа да упорствам, мислиш ли, че проблемът ще се оправи от само себе си?
Чудя се и друг теоритичен въпрос. Бебето като суче от едната гърда, стимулира производството на мляко само от нея, или от двете? Защото Мартинчо нали суче само от дясната, а другата уж с много зор изтисквам, но изцеждането не стимулира като сученето, поне при мен. Ако река да спирам, как ли да стане, от едната криво ляво все още го храня, въпреки че и там раната се задълбочава?
И, the f*ck, няма ли някакво мазило, дето да лекува, а не само да навлажнява и не знам какво си?


Ели, наистина спри цеденето след като струята спре(само за сравнение, аз за 10 мин цедях 200мл)
На ръка се научих, но не мисля, че е по-лесния вариант. Наистина вземи го Дефламола, пробвай.
Аа също ревях и стисках зъби, това продължи около 2 седмици, но пък не съм имала проблеми със зърната :? За производството на кърма, да, произвежда се от тая дето суче, ама факт е, че като засуче и ми потича другата, направо като фонтан, дали има връзка обаче не знам. За спиране не мисли сега, ако се наложи с твоето количество може и хапчета да се наложат.
И последно, нека спи детето, да порасне :D

да ти звъня ли тея дни, излизате ли като е студено?
« Последна редакция: Ноември 19, 2008, 19:57:37 pm от Nadyn »
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #109 -: Ноември 19, 2008, 20:01:23 pm »
освен ако не се включим във вашия отбор, опити мона да става кака :wink:

Тва вече е много добра новина  :D Ех, че ме зарадва  :D

Фреш, а как разбра, че е много кърмата? Защото както го описваш с цеденето, не ми звучи като много. Като си спомня първите месеци не издържах повече от три часа без да се изцедя. Чак ми ставаха на камък гърдите и ме болеше.
На ръка съм се цедила, но за мен беше много неприятно. С помпата ми е било далеч по-лесно.

lb2f
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #110 -: Ноември 19, 2008, 20:28:28 pm »
хайде и аз да се разпища с кърмаческите неволи. С гърдите и зърната нямам проблеми, но със сукането не се справяме много добре - за добро или зло детето е кротко и поспаливо, а като спи не може да суче и всяко хранене е близо час - по 15 мин на всяка гърда и после цедене и дохранване. Иначе не мога да съм спокойна колко изяжда. Педиатъра каза за 3-та седмица по 80 гр. на хранене- средно за деня ги докарваме, но има и хранения по 40 гр., и мисълта, че е гладно и не наддава ме побърква. Лошото е че наистина бързо свиква с биберона и ми се струва, че няма да се кърмим дълго, но каквото такова
лека седмица на всички
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #111 -: Ноември 20, 2008, 00:13:02 am »
Фреш, кърмих въпреки болката повече от месец. Не само мажех обилно, ами слагах много крем на марля и слагах на зърното, като компресче, но първо оставяш зърната малко да "подишат", не се отмиваш, а направо кремчето. Това ме оправи най-бързо. Иначе за отхапаното зърно беше друг сценарий, там поддържах да не изсъхва зърното, защото раната се слепваше и като започнеше да суче, започваше да се разлепва и беше ужасно. Раната даже набираше и изчетох една камара материал по въпроса, в крайна сметка си сучеше. Иначе не само ме болеше, ами редовно навиквах мъжа ми и се чудех къде да се навра докато притъпи болката. Но давах да суче, защото с помпата цедях като теб. 20 гр за 30 секунди и после 40 мин още 20 гр. (за сведение първия месец наддаде 1200 гр). И после детето ги измуче от шишето за 2 мин  и настава рев.

По въпросът ти за стимулирането на лактацията - стимулира се само гърдата, която е стимулирана, а не производството на кърма като цяло. Но има жени кърмели само от една гърда. Е не знам, как изглеждат в огледалото де. Но нищо не ти пречи да пробваш да даваш два пъти от здравата, един път от разранената гърда. Като се оправят нещата обръщаш схемата, докато се изравнят. Стига да ти стига кърмата за две хранения от една гърда.

За цеденето съм чувала, че когато е на ръка се изцежда повече отколкото с помпа, макар и авентсктата и било по-неболезнено, може би за хора, които са го усвоили. Аз така и една капка не съм изецила успешно на ръка.

Отплеснах се.

П.п. ето един сайт с добри материали http://karmene.greatnow.com/karmene.html
« Последна редакция: Ноември 20, 2008, 00:15:00 am от wassilena »
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #112 -: Ноември 20, 2008, 09:59:12 am »
Трябва ли да стерилизирам след всяка употреба помпата за кърма или веднъж на денонощие примерно е достатъчно?

Да, стерилизира се при всяка употреба.
<br />[link=http:
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #113 -: Ноември 20, 2008, 10:04:51 am »
За мен кърменето си остана неосъществена мечта, но като чета за ужасните ви изживявания покрай кърменето, все повече се убеждавам, че само по книжките и в бг мамата е представено като нещо супер готино. Практически не съм чула нищо хубаво от някоя майка, която е кърмила и я познавам лично. Всички го описват  като нещо много болезнено и т.н.
<br />[link=http:
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #114 -: Ноември 20, 2008, 10:11:45 am »
Габи, не си мъчи детето като не иска бибка. И ние още се мръщим. Ни силиконови, ни каучукуви харесва.  Татко ми казва, че приличал на него - и двамата не харесвали силикона  :lol:. Ние си смучем пръстите, но само когато заспива или е гладен. Еми номера с бибата не става и това е, въпреки че пробвам.
В чувалче го слагам откакто стана на 2 месеца. Тогава беше тъничко (само един бархетен плат), а сега е дебело. Направо се родих. Поне съм спокойна, че не се отвива през ноща. Иначе ставах по 10 пъти да го завивам.

Фреши, махни силиконовата фунийка с листенцата. На мен още в болницата ми казаха, че никаква работа не върши. И е вярно. Напълно е възможно тази гърда да има по-малко и по-тесни канали. Обърни внимание дали на другата имаш повече струйки. При мен поне каквото и да направех не можех да докарам в лявата гърда толкова мляко, колкото в дясната. Много ти е рано да започнеш да кърмиш само от едната гърда. Когато ти оздравее зърното пробвай следното: кърмиш два последователни пъти от гърдата с по-малко мляко и дохранваш от другата. Третия път сменяш и първо даваш от другата гърда, като дохранваш от гърдата с по-малко мляко. Цедиш и двете гърди след всяко сукане.
Моя синковец така ме беше нахапал, пък нямаше още 40 дена, че кръв ми течеше някъде отвътре. Докато оздравее гърдата се цедях, но лактацията се намали. След това започнах да редувам гърдите както ти казах и за една седмица всичко си дойде на мястото.
Сега имам 19 литра кърма във фризера. В нашата къща кравата май съм аз  :lol:

meshko106, трудно е в началото. След това е по-лесно. Няма шишета, ни стерилизация, пък мамбото е вечно готово. Изобщо мързелива работа.

*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #115 -: Ноември 20, 2008, 11:19:08 am »
Мешко, аз изпитвам истинско удоволствие като кърмя от първия миг, но при мен проблема е че вече не мога да ги кърмя едновременно, защото тежат, а почти винаги едновременно реват за ядене. Затова съм принудена да ги храня от шишетата. Вече все по-рядко ми се отваря възможност да се кърмим  :(
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #116 -: Ноември 20, 2008, 11:22:32 am »
Практически не съм чула нищо хубаво от някоя майка, която е кърмила и я познавам лично. Всички го описват  като нещо много болезнено и т.н.

 абе не, не е точно така. вярно, че в бг мама има много абсурдни писаници, превъзнасяния и залитания относно кърменето. но миналата и тази седмца нищим проблемите, които има Фреши и  която е съвсем в началото още и съответно и ние споделяме нашия опит от същия начален период, затова ти се струва по-скоро гадно, отколкото нещо хубаво :wink: но после наистина става лесно. и за мен беше хубаво усещане, много хубаво, без изобщо да съм фанатизирана на тази тема. даже преди да родя четах по кнжките за емоционалната връзка м/у мейката и бебето, която създава кърменето и ала бала, и си казвах "бе чак пък толкоз". но истина е, че последствие ги усетих по свой си начин тези неща. когато влязохме в болница и кърмата ми спря, ми трябваше много време да приема факта, че няма повече да кърмя (имам предвид фактът, че трябва да спра поради непредвидени обстоятелства), ами мъчно ми беше и ми липсваше усещането. не съм изпадала в следродилна депресия, но в следкърмаческа - определено :lol:
« Последна редакция: Ноември 20, 2008, 11:24:07 am от tzvetenze »
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #117 -: Ноември 20, 2008, 12:29:15 pm »
Добър ден и от мен

Днес слънцето се е измъкнало от облачното покривало.Навън е много приятно ние бяхме на двора ама ни се доспа,и сега спим сед като обядваме ще излезем пак.Та докато спи малко хвърлих око в съседния форум там рядко влизам понеже няма време.Обаче тези майки бъдещи и настоящи там ще ме разбият,егати невежеството и фукнята лъха от почти всеки пост.По тяхно мнение децата им са все навън независимо от времето,децата им са най калените,най-хигиенично си гледат децата от ежедневни бани ще им протрят кожите,сакън да не кажеш че пропускаш някоя вечер банята а само миеш дупето абе с две думи супер мами и супер деца.Нападат много безочливо всеки с по различно мнени,вярно че за всеки неговите си деца са най ама все пак на 18 не всички оставаме принцове и принцеси.Интересно защо напоследък като обикалям в по лошо време сме почти единствените с малко дете навън.За пример в събота бяхме на гребната база ами нямаше жива душа а времето след 12 се оправи доста даже изгря и слънце,а ние голяма игра му ударихме в есенната шума.Абе мисълта мибеше за др форум,че не ме кефи.Тук сте супер
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #118 -: Ноември 20, 2008, 13:07:03 pm »
не съм изпадала в следродилна депресия, но в следкърмаческа - определено :lol:

Изкарах тежка следродилна депресия,направо ме е страх за следкърмаческата. Много хора ми дават зор - хайде, няма ли да го отбиваш вече, стига толкова. Все казвам, че той е много пристрастен и ми е трудно, но истината е, че и аз не съм готова да го отбия, без да мога да си го обясня. Отбиването ще означава най-вероятно малко повече свобода, но май още не съм готова за нея.
Мешко, аз съм нямала такива тежки проблеми, с изключение на болезнените зърна в началото и едно запушване на канал, мога само хубави работи да разказвам :) Пожелавам ти с второто бебе да ги преживееш :)

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #119 -: Ноември 20, 2008, 13:19:49 pm »
Абе мисълта мибеше за др форум,че не ме кефи.Тук сте супер...

Дели, не се връзвай на пухено-розовите писаници, просто не ги чети.
Губиш време, апропо има още една разлика с бебета оттатъка.
Някой беше писал в една друга  :photo:тема- те нашите бебаци са бутикова изработка :wink:.
Ма съм една скромнааааааа, въйййййй :oops:, въййййййй  :oops:.

За кърменето с всеки е различно...
Аз страдах, че не ми стига кърмата.....а момчето като се окопити след болницата
и му дойде апетита, а аз имах наполовината количество да го заситя.
Една седмица ми беше много зле.После, редувах едно, кърмене едно с АМ!
А винаги като го хранех с шише го гушках!
Сега е друго, пие мляко сам.....растат и се променят....

Елма, аз стерилизирах след всяко цедене.
Щом кърмата се пие от бебето се стерилизира, ако само освобождаваш гърдите, не!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)