0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #140 -: Ноември 21, 2008, 11:20:50 am »
Цветенце разбирам, но пропускаш един много важен фактор. Процент смъртност. :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #141 -: Ноември 21, 2008, 11:29:47 am »
И преди съм го казвала - за мен кърменето е в двете крайности, или имаш кърма и кърмиш или нямаш и не кърмиш. Това с четенето на форуми, с консултантите и ала бала лигите, честно ви казвам, не го разбирам. Аз нека да нямам кърма, а ако ще и на челна стойка да застана и тонове чайове да изпия, и най-великата кърмачка в света на крака да ми дойде все тая.
И на времето е имало жени които нямат кърма, но за сметка на това в селото са се раждали 10-ки деца през годината и е имало майки с повечко кърма, която са давали на другите без такава. А това за захранването ами да ме прощавате ама се вторачваме и има защо. Просто няма начин за сравнение между качеството на храната с която баща ми преди 60 г. е бил захранен и тази с която аз захраних детето си сега :(
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #142 -: Ноември 21, 2008, 11:36:08 am »
И преди съм го казвала - за мен кърменето е в двете крайности, или имаш кърма и кърмиш или нямаш и не кърмиш. Това с четенето на форуми, с консултантите и ала бала лигите, честно ви казвам, не го разбирам. Аз нека да нямам кърма, а ако ще и на челна стойка да застана и тонове чайове да изпия, и най-великата кърмачка в света на крака да ми дойде все тая.
И на времето е имало жени които нямат кърма, но за сметка на това в селото са се раждали 10-ки деца през годината и е имало майки с повечко кърма, която са давали на другите без такава. А това за захранването ами да ме прощавате ама се вторачваме и има защо. Просто няма начин за сравнение между качеството на храната с която баща ми преди 60 г. е бил захранен и тази с която аз захраних детето си сега :(

 :balk_47: :balk_47: Подкрепям!!!!
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #143 -: Ноември 21, 2008, 12:32:11 pm »
Цветенце разбирам, но пропускаш един много важен фактор. Процент смъртност. :)


лиде, напротив, изобщо не го пропускам този фактор :) точно това ми бяха мислите в главата, докато гледах филма - как изобщо оцеляват :lol:
а иначе мисълта ми беше, че следвайки логиката, то и кърменето, и раждането, пък захранването, са все естествени неща, но понякога се налага намеса.
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #144 -: Ноември 21, 2008, 12:42:29 pm »
с консултантите  не го разбирам.

под консултант в ситуацията разбирам някой, независимо кой и какъв, но имащ опит, да ми помогме, показвайки ми обяснявайки ми някои неща (каквато е работата и на сестрите, само дето не си я вършат в повечето случаи). колкото и естествен процес да е кърменето, еми аз имах кърма, но не успях 10 дни да се справя и да започна да кърмя, просто не знаех как, явно и бебето не знаеше и хич не тръгнаха ей така от раз нещата. така че имах нужда и полза от такава косултация. а не че, ако по някакви причини кърма нямам, ще дойде е дна опитна акушерка и кърмата ще тръгне :) и преди се е предавала информацията, сигурна съм, че е имало жени, които да помагат както при раждането, така и при кърменето и отглеждането.

а за захранването - спор няма за разликата в качеството на храната (и живота изобщо, а от там и способността ни да даваме здрави поколения), ама като са ми разказвали майките ни и бащите ни на каква възраст с какво са захранвани (пък било и качествено) и гледам и мигам на парцали как е вузможно, ама явно е :wink:
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #145 -: Ноември 21, 2008, 13:48:42 pm »
Имам кърма и то много. Идва ли бих кърмила сега, ако не беше една акушерка в болницата. Аз не знаех как, а то милото не можеше и цялото беше омазано в коластра. Това, че кърмя в момента с нищо не ме прави по-добра майка. Това е мой избор и съм благодарна, че ми помогнаха.
Най-добрата майка която познавам това е сестра ми, а тя е кърмила само 36 дни.

*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #146 -: Ноември 21, 2008, 14:06:00 pm »
записахме се на кухня. някой беше коментирал, че се е отказал от хер бебе поради факта, че от 10лв депозитът им за бурканчета е станал 40лв. Няма такова нещо - 10лв си е.
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #147 -: Ноември 21, 2008, 14:18:37 pm »
Подкрепям StefiZ напълно, и аз така мисля или имаш кърма и кърмиш или не, и ако не кърмиш не мисля, че това те прави лоша майка. А за едно време, едното решение на липсата на кърма е била "млечната майка", друга жена която има кърма да ти кърми бебето или козе мляко, че е с по ниска масленост и е о близко до майчиното (това съм чувала от баща ми). А него в невръстна възраст, защото бил много слабичък са му давали сурови яйца - резултата е бил ужасен, целия се изринал. Иначе спор няма, че храните са били много по добри от сегашните.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #148 -: Ноември 21, 2008, 14:25:21 pm »
Цвете, аз бях писала това - така ми бяха казали лятото в кварталното магазинче, което снабдява с Хер Бебе. ще проверя пак, благодаря за информацията! докладвай какво ти е впечатлението от храната.

а относно новия дебат за кърменето, мисълта ми не беше да залитаме отново в това кой и защо кърми/не кърми и какъв го прави това. просто исках да приземя малко онези, които смятат, че кърменето е наука, изкуство, спорт или нещо подобно и се постига само с цената на много писане, четене, консултиране и умуване. ами не е така. не казвам, че всяка жена се справя автоматично, но нали затова са акушерките? и навремето е имало акушерки (т.н. "баби"), имало е винаги други, опитни жени наоколо, явно са показвали и са учили младите майки. и е ставало някак си.

апропо, баща ми е бил дохранван с "адаптирано мляко" - това през 1940-та година, отбележете! баба ми е разказвала, че имало тогава някакво лиофилизирано (изсушено) кисело мляко в кутии, немско. забравих му марката, но баба я помнеше :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #149 -: Ноември 21, 2008, 14:44:00 pm »
А добър ден

Днес ходих до яслата да видя какво става.Влязохме при зам директорката в кабинета и неможах да изкарам Борислава от там като побара едни кукли да видите после рев.Децата реват на влизане ние на излизане абе направо ме отсвири като видя играките.Иначе в понеделник се връща старшата от отпуск та ще ходя пак,да каже и тя кога се очертават места.Но преди 1-ви януари няма да е.
Вчера се смених на обед с татко,следобед бях на работа,обаче малката ме ядоса на заспивнето и я оставих сама в стаята,тя порева пък спря и повече не съм влизала при нея.Като се прибрах пита баща ми какво стана спеше ли малката,а той вика ами и аз не съм влизал,отидох чака като я чух да драска по вратата,ама вика къде е спала на леглото ли незнам.Направо ме разби,тя Борислава вече от 2 седмици слиза сама от голямого легло.Направо сме егати и отговорните възрастни  :lol:Та така при нас.
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #150 -: Ноември 21, 2008, 14:50:11 pm »
Ох и в къщи е весело, освен че ще ставам баба, нали спи без решетка вече 3-4 вечери, та до снощи нямаше проблем. Но снощи към 2 часа се чува "мааааамооо, мааамоооо", тичам аз а детето се изпънало на одеалото на заемята и ми се усмихва доволна, преместих я в леглото и към 4 се повтаря картинката само че с "таатеее, таатееее", отива баща й и освен че лежи на земята и докладва "Деси е мока (мокра)", а тя опишкана до под мошниците, е как няма като изяде 1/2 кило маслини изпи 3 чаши вода и 300 гр. мляко преди да си легне. Та се преобличахме по нощите :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #151 -: Ноември 21, 2008, 14:53:14 pm »
ммда, тва за крайностите и аз си го мисля
примерно аз- раждах нормално, ама моето не било нормално, щото ми били сложили упойка и ме били срязали, кърмих до година, ама не съм съвсем кърмачка, щото видите ли съм си позволила лукса да си дохранвам бебето с АМ, че и насилствено го отбих на всичкото отгоре  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #152 -: Ноември 21, 2008, 14:55:14 pm »
за хер бебе ще се изкажа по - подготвена края на другат седмица, когато изкараме едно цяло седмично меню. иначе за депозита - 10лв е, толкова ми взеха.
удобство е, че я носят рано - най-късно в 09ч, топла е, предполагам трябва да се готви рано сутрин. и после не си ангажиран с чакане да ти я донесат. записването става само по телефона, не искат бележки, плащаш направо на доставчика. аз записах седмично 6дневно меню  - 25лв с доставката. с бурканчета е, ама в крайна сметка по-добре в стъклен буркан, отколкото пластамасова кутия. бурканчетата са ок - не са захабени, с нови капачки.
за трите дена, които сме на кухня - ами средна работа, бива. ще видими другата седмица как ще е. сравнение мога да направя само с частната варненска кухня, където храната беше по-вкусна (не в смисъл, че я соляха), беше разделена в групи и от там имаше разлика в консистенцията (тук е еднаква за всички), и ми харесваше много, че всеки ден имаше етикетче в колко е произведена, до кога да се консумира и съдържащите се продукти, в сайта си даваха и менюто за седмица напред - изобщо имаха добра организация и подходи, на които ние държим :wink:

абе засега - продължаваме на изпитателен срок в хер бебе, пък ще видим.
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #153 -: Ноември 21, 2008, 15:07:10 pm »
Цветенце, дай малко инфо за варненската. Че както има време, скоро ще ми дойде на главата, а с тез двамата незнам дали ще успявам да им готвя, колкото и да искам.
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #154 -: Ноември 21, 2008, 15:46:41 pm »
Цветенце, дай малко инфо за варненската. Че както има време, скоро ще ми дойде на главата, а с тез двамата незнам дали ще успявам да им готвя, колкото и да искам.

мими, лакомник се казва, имат сайт със същото име с добре организирана информация. в аспарухово се  намира, доколкото знам е единствената частна при вас - поне лятото беше. 2.80лв е порционът, ако го взимаш от место, 3.80лв, ако ти го носят до вас. м/у 10:30 и 12ч им бяха доставките. искат бележка от педиатъра, че детето няма алергии. не ми харесваше само, че имаха сурова застройка на супите ( при това посред лято), убедеиха ме, че и в държавната било така, аз от държавната нямам опит, но  майки, които я ползват, казват, че стриват сварен жълтък, а не ползват суров. така че супите със застройка ги ядях аз - затова беше много удобно, че описваха с подробности кога има, кога няма застройка, както и всички вложени продукти.
тук в хер бебе ми се вижда малко по как да кажа - блудкава храната, но ще видим.
иначе навсякъде прекаляват с киселите, то не беше кисел лимон, кисел зелена ябълка и всякакви други гадости.
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #155 -: Ноември 21, 2008, 15:55:39 pm »
в София в държавната кухня слагат сварен жълтък на супите, а в някой дори и белтъка настърган. Хер бебе не застройват супи, както не правят кремчетата с прясно мляко.
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #156 -: Ноември 21, 2008, 15:57:49 pm »
Разбира се, че кърменето е естествен процес,а когато първоначалната болезненост отмине и нещата се нормализират, то става дори приятно. Дали е изкуство или не, незнам, не съм изкуствовед, но при всички случай е някакво специално за майката и бебето преживяване. Познавам хора, които кърмиха седмица, най-много две и им писна. И вярно децата пак израснаха, някои дори без АМ , направо на кисело мляко. Нямам нищо против киселото мляко, аз съм му фен, ама още не смея да й дам на малката такова. 
Спомням си, че си купих помпа и в болницата акушерките само това ми казаха:бебето е най-добрата помпа,  и се изцеждай на ръка. То е добра помпа, ама като не иска да засуче  :?

Утре е големият ден за нас, ставаме на цяла една годинка и ще се кръщаваме. Цяла седмица хвърчим по организационни задачи и сега всичко е готово. Много се вълнуваме в къщи. Само за едно се моля, да сме здрави, всичко друго е суета. :D

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #157 -: Ноември 21, 2008, 16:18:17 pm »
Стефи, защо не вземете от тези предпазните решетки за леглото на Деси. Аз мисля, като купим нови легла за момчетата след 1-2 години, така да процедирам.
Процедурен въпрос-Какво мислите за двуетажните легла. На нас може би ще ни завещаят от племенника на мъжа ми, но за мен това си е много опасно, а и са за след 6-а година поне, нали?  :?
Ние вече се учим да се качваме на спалнята, и да слизаме. Докато пазех Мишо да не се пльосне отгоре, Хриси слезе сам успешно с дебелото дупе.

Мими26, аз готвя успешщно и с огромно желание за моите зверчета. Време има за всичко.  :D Плюс това като са двама, готвя поне по 4-6 порции от ядене, така че си заслужава.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #158 -: Ноември 21, 2008, 16:21:06 pm »
Oставете кърменето. Да ви застрелям аз сега с един въпрос - плашите ли малчуганите? Може да ви е смешно, но аз се чудя дали е добра идея, честно  :? Първият път като я изплаших беше когато ревна на едно преобличане - казах й, че кучето ще я вземе сега, та така се изплаши, че не само млъкна, ами се гушна в мен яко и едвам я облякох. После като чу куче да лае и беше доста уплашена. Не повторих, не искам да й насаждам страхове, още повече от живортинки, които ни заобикалят нон стоп. Като лае куче не я е страх вече. Но сега понякога до баба Меца прибягвам и почуквам....тя се ослушва, лек уплах и не мрънка, но пак не знам дали е добре???
Майки, споделете или само ми се посмейте на акъла.  
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #159 -: Ноември 21, 2008, 16:26:11 pm »
Нинче, аз не съм плашила Стефито, ама си мисля, че едва ли ще ме разбере, тези за Торбалан май са за по-късна възраст.
Да ви кажа, че съм решила да правя поръчка другата седмица от този
http://www.mytoys.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/de/-/DEU/Mt_loader-Start немски сайт, ако някой пожелае може да се включи, имам достатъчно свободно време да се наема.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит