0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #180 -: Ноември 22, 2008, 07:46:38 am »
Мдаааа, сега остава да се отвори и спор за раждането - нормално или секцио и съвсем ще заприличаме на седмична тема в мамата  :lol:
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #181 -: Ноември 22, 2008, 09:39:52 am »
ЧЕСТИТ ПЪРВИ СНЯГ 
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #182 -: Ноември 22, 2008, 10:32:08 am »
Чета как някоя акушерка трябва да ви покаже или да дойде консултант по кърмене за да ви каже как да кърмите, ама не е съвсем така. Ако разчитах на акушерката от МД, не бих кърмила и ден, защото заключи , че нямам кърма. Добре че беше едно момиче с трето раждане до моето легло, та ме светна - те ви консултант по кърмене от първа ръка , но не асоцииран от неква Лига. Благодарение на нея се справих /както може би баба ми едно време е разчитала на по-опитни в тази работа от нея/ плюс бегъл поглед на една листовка на Авент.


да бе, лейди, точно за това става въпрос - да те консултира, или там посъветва, покаже, обясни, ако думата консултира не е подходяща, НЯКОЙ, без оглед да е акушер, оторизиран консултант на лиги или каквото и да е, а просто човек с опит и наблюдения в/у процеса. Било и момичето от съседното легло. това имах предвид, че съм съгласна, че това е естествен физиологичен процес, но това не значи че се получава автоматично и от раз, и в много, даже в повечето случаи трябва да се научиш на него. и преди е имало, и сигурно винаги е имало, по-опитни жени, които са подпомагали младите майки, т.е. информация и опит някак си са се предавали.
колкото за удоволствието - нека оставим тези, които изпитват удоволствие - да го изпитват, и да не ги убеждаваме, че няма такова, както и обратното - да не убеждаваме онези, които не са изпитали приятни емоции, че нещо не им е в ред и са пропуснали. нека всеки има право да го приема и изпита по свой си начин :) иначе става един безмислен диалог.

и дано наистина да не почваме сега кой е повече майка - родилата секцио или естествено :lol:
в тази връзка - Мини, а и другите родили по естествен път, наболява ли ви понякога епизиотмията (на които е правена такава)? забелязала съм, че когато се попреуморя (физически) или стоя цял ден права - изпитвам леко болезнено натежаване.
« Последна редакция: Ноември 22, 2008, 10:38:47 am от tzvetenze »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #183 -: Ноември 22, 2008, 10:54:22 am »
Цвети, аз нямам такива оплаквания, предвид вече натежалата и втора бременност. Ти колко шева имаш, може и това да е от значение?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #184 -: Ноември 22, 2008, 11:03:25 am »
Цвети, аз нямам такива оплаквания, предвид вече натежалата и втора бременност. Ти колко шева имаш, може и това да е от значение?

ами аз в интерес наистината имах проблеми с епизиотомията - имаше съмнения, че вътре е зашита част от игла,която се счупи по време на шиенето, но се оказа че няма такова нещо и неудобствата, които се получиха, са от друг характер. ходих във варненската АГ болница (по времето, по което получих тези усложнения, вече бяхме във варна), оправиха се нещата с минимална намеса, докторът каза, че не е някаква огромна епизиотомия, а даже малка, добре направена, добре зашита. шевовете външните са три, а вътрешните - кой ги знае :lol:
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #185 -: Ноември 22, 2008, 12:05:19 pm »
Цвети,не усещам нищо.Първите 2-3месеца имах некомфортно усещане,но от тогава не.
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #186 -: Ноември 22, 2008, 12:21:13 pm »
Цветенце, благодаря за инфото. Каси, благодаря и на теб, надявам се да успявам да готвя, ама зависи от диваците ми.
Цвети, аз усещам епизиотомията понякога като се сборим с половинката  (при някои пози само). Иначе след втория месец дори забравих че имам шевове, а доста ме срязаха и отвън, и шийката, защото Дани се извъртя с краката напред и трябваше да го издърпат.
Да ви кажа, че на Метро до 26.11. има промоция на пюретата на ХИП - зеленчуковите от 125гр. по 1,62лв.
На промоция е и Либерото, но незнам кой номер. Пратих мъжа ми за пюрета и той ми каза за памперсите. Тук обаче няма 3 и 4ка налични.
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #187 -: Ноември 22, 2008, 12:55:08 pm »
Добър ден

Голям вятър има в Пловди,нещо превалява,абе май ще дойде верно сняг днес.Все пак успяхме да направим сутрешна разходка.Сега спим едва удържа до 12 без преди обеден сън.Това е от нас,ще си стоим вътре до края на деня.
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #188 -: Ноември 22, 2008, 13:10:28 pm »
в нормалното ежедневие и мен не ме боли, нито при допир, натиск, нито при сексуален акт. но съм забелязала, ако се случат дни, в които съм вървяла много или съм стояла дълго права - се получава една такава болезнена, макар и не силно тежест.
хайде, ние заминаваме на вилата да изпробваме новата грейка, препоръчана от Стефи :wink:
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #189 -: Ноември 22, 2008, 14:30:54 pm »
Здравейте и от нас! Тук духа ужасно и заваля дъжд, най-вероятно ще дойде и сняг! И се започва едно стоене в къщи - как ще изкараме зимата не ми е ясно!
МИМИ 26, има още една частна кухня във Варна, но нямат групи и храната е за по-големи деца! Виж сайта на ВИП бебе! Ние купихме либеро 4ка! Проверете през седмицата!
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #190 -: Ноември 22, 2008, 14:43:01 pm »
Яяя, гледам сте зачепили актуалната ми тема - за детската.
Нашата след много умуване я поръчахме преди 2 седмици и до месец и нещо ще дойде.
Стефи, стаите като съм се консултирала с дизайнерите по някои мебелни салони се деляли на бебешки, детски, ученически и тинейджърски (юношески). Всяка има специфична организация и на пространството и дизайн и функционалност. Естествено ако човек има възможности може да я променя през 5 г., но ние специално (имам предвид нашето семейство) не сме от тях. Вие направихте страхотна бебешка стая и е абсолютно безсмислено да я променяте докато не дойде време да я съчетаете с вариант ученическо тинейжърска например. Аз се спрях на вариант детско-ученическа. Тоест да става и за сега и за малките класове (дори едно бюро поръчахме). Като дойде време за учене ще видим дали ще се купува ново и кой къде ще учи. Ние пропуснахме бебешката стая и на практика сега децата са при нас, а тяхната е склад за натурии в момента. А за тинейджърския период ще видим кой как ще го друсне пубертета и дали ще са в една стая или отделно - има толкова много време дотогава.
За двуетажните легла съм с резерви по няколко причини, а ми харесват по две - пести се място и се предлагат доста разчупени и интересни решения. Недостатъците според мен са следните. Трудно се оправя втория етаж. Докато е малко детето и реши да му се припишка посред нощ да не вземе да падне. Това за втория етаж. Аз лично на първи етаж не мога да спя защото ми се струва притиснато пространството и не ми стига въздуха сякаш. Освен това ако дойдат гости - варианта детската да се превърне в хотел за роднини за една вечер отпада, а ние имаме близки роднини и приятели, които ни гостуват. Купих модулно на АРОН независимо от отзивите по форумите, това специално ми се видя много качествено и е точно каквото ми трябва като функционалност, материали и цветове и пасва на размерите на стаята до сантиметър.
Темата е супер, приемам всякакви идеи :)
« Последна редакция: Ноември 22, 2008, 14:46:47 pm от cygnus »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #191 -: Ноември 22, 2008, 16:13:17 pm »
Затова Джам не разбирам иронията ти. За мен кърменето не е изкуство. То си е напълно естествено нещо. Просто обстоятелствата се менят. И както споменах, ако може да се помогне с нещо, защо не?!

ами Василенче, не разбираш, защото не четеш внимателно. аз съм написала дума по дума същото, което казваш и ти. върни се по-нагоре и прочети отново постинга ми.
малко ми става обидно да се обяснявам по 3 пъти - мисля, че българският ми е добър.

колкото до това,
Цитат
Или имаш кърма но леко не достига, понякога с малко променяне на храненето, малко билки, изцеждане и други се увеличава.
,

вече съм казвала, че не винаги работи и не е абсолютно. недостигът на кърма може да се дължи на анатомични причини, които са непреодолими с промяна в хранителния режим или цеденето.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #192 -: Ноември 23, 2008, 09:20:58 am »
Затресло ви е обзавеждане. Мен ме тресеше лятото когато правихме стаята на Слави на вилата / на която ще се изнасяме да живеем/ В апартамента в града нямаме място за детска :) две стаи и бокс.
http://images.slavigeorgiev.multiply.com/image/3/photos/9/500x500/9/snimki-razni-057.jpg?et=a40VDN2jh%2CGclzUXG38GUw&nmid=117678270
http://slavigeorgiev.multiply.com/photos/album/9/9#10
http://slavigeorgiev.multiply.com/photos/album/9/9#11
Това е обзавеждането. Струваше ли 1 300лв. Подреждането няма да е такова...просто сега са оставени така защото Слави така или иначе още не ползва стаята а се натиска в нашата стая :)
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #193 -: Ноември 23, 2008, 10:29:06 am »
Хера, много е хубаво супер е. Карло Даниели ли е? Много ми харесват техните комплекти, обаче са им много широки леглата и нямаме толкова място, мисля, че 1.20 - 1.30 са.
Иначе и нашата излезе горе долу толкова с отстъпката. Ето я всъщност  - само, че не сме взели всички модули, а само които ми трябват и със 2 легла. http://www.aron.bg/arrange/aron_881.html
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #194 -: Ноември 23, 2008, 11:24:12 am »
Ще ви следя по темата за добзавеждането. Дано живот и здраве и ние някога да имаме отделна детска стая, че сега в таз гарсониера... :? Аз до онзи ден бях на тема кошари. Накрая взехме ето тези за нашите мъници:

Исках по-големи, обаче сме ограничени от мястото. Тази поне има много чекмеджета и се люля. Поръчах ги и със свалящи дибли, за да нямаме какскади като Деската на Стефи. То не че това ще ни застрахова, ама айде  :lol:
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #195 -: Ноември 23, 2008, 11:39:22 am »
Супер са ви кошарите, мими!
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #196 -: Ноември 23, 2008, 11:43:30 am »
Мерси, cygnus  :D И аз така мисля. Успях да преборя милото пред тези на Бертони, че тези са двойно по-скъпи, обаче мисля че си заслужава. На Бертони като я люшнах, падна и чекмеджето, а ако едно дете се засили отвътре, може и да се обърне с нея. Мерси за по-малко пари да ми се претрепят децата.
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #197 -: Ноември 23, 2008, 11:59:26 am »
cygnus, доволна ли си от мебелите? Ние също като вас ще обзавеждаме 2 в 1, спряла съм се на няколко модела на Арон. Двоумя се между системите MALGOSKA, Pop и евентуално Sawanna.
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #198 -: Ноември 23, 2008, 13:29:34 pm »
Mary, не знам, след Нова година ще дойдат. Преди 2 седмици ги платихме само. Веднага ще ти кажа.
« Последна редакция: Ноември 23, 2008, 13:41:35 pm от cygnus »
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #199 -: Ноември 23, 2008, 16:03:48 pm »
Какви хубави модели за обзавеждане на детски стаи има сега!Страхотни са!Пожелавам ви успех в подбора.При такъв избор той едва ли ще е лесен  :).