0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« -: Ноември 17, 2008, 09:18:51 am »
Хайде на новата седмица, по-малко болни дечица и майки, само хубави моменти въпреки предвиденото захлаждане!
Перде- стискаме палци с Тони бой всичко да е наред, а за другото Стефуто е права  :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #1 -: Ноември 17, 2008, 09:24:25 am »
Ей, и аз един път да съм първа!  :D

Момичета, помагайте! Вече четвърти ден не сме акали. Мъника се гърчи, боли го коремчето. Аз нямам проблеми. Ям и сливи, но нищо не става. Не мога да ви кажа и колко грозде съм изяла... Как да го накарам да се изака?

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #2 -: Ноември 17, 2008, 09:33:40 am »
пробвай и сок Капи круша, при нас действаше /естествено ти да го пиеш/
Той нали не е захранен, на изключително кърмене е- ако е така, кърмаче може веднъж на 10 дни или по 10 пъти на ден да ака. Стефи ми е правила 8 дена
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #3 -: Ноември 17, 2008, 09:33:53 am »
Abloy, ако сте само на кърма, д-р Бърди казва, че може и до 1 седмица да не се ихождате. Кари като я болеше много коремчето в началото, я гушках с коремче долепено до мен и я отпускаше. Пробвай да го затоплиш :?
п. п. Мини ме е изпреварила :)
« Последна редакция: Ноември 17, 2008, 09:37:22 am от Stivarip »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #4 -: Ноември 17, 2008, 09:41:18 am »
айде, дано е здрава седмица и да ни пуснат парното най-после :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #5 -: Ноември 17, 2008, 09:54:28 am »
Само на кърма сме. С две думи да се успокоя.
Давайте бебета насам! Имам мляко за още едно бебе. И фризера е пълен  :lol:.
Къде ли не съм предлагала кърма - никой не иска. Само Теоха изяви желание.

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #6 -: Ноември 17, 2008, 10:08:08 am »
Хайде здрава и усмихната седмица и от нас!
На нас ни пуснаха топлото :D

Аблой, браво, и аз бях като теб. Все така да продължаваш :D
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #7 -: Ноември 17, 2008, 10:39:10 am »
Наистина иде зима  :( Дано да има повече слънчеви дни. На децата определено им липсват дългите разходки.
Аз съм болна и се надявам да не е вирус.

Здрава и усмихната седмица на всички  :D


lb2f
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #8 -: Ноември 17, 2008, 11:05:08 am »
Дръж се Джази! Няма време за болести!
Наистина ни липсват дългите разходки. Ние сме в къща с двор, така че си правим кратки излизания, но по-чести.
Иначе детето полудява.

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #9 -: Ноември 17, 2008, 11:07:23 am »
Abloy, мойта докторка ми беше казала, че детето трябва да се изаква поне веднъж на 24 часа. В болницата казаха на 48... Аз не знам кое е павилно, но и Марио и бебето съм ги изаквала с термометъра.
Даже бебето веднага след като ни изписаха от родилния дом. Милия и там се дуее и пъшкаше и вкъщи продължи. Беше се запекъл яко от адаптираното мляко, което им даваха там, а не искаше да суче хич.
Та според мен ако ти преценяваш че то се мъчи от това няма лошо да го изакаш. Това не значи, че после пак ще се налага да го правиш. С бебето и двата пъти е било само еднократно и следващите дни не се налагало.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #10 -: Ноември 17, 2008, 11:12:13 am »
Тамара, това може да се отнася за бебетата на АМ, за бебетата на кърма не важи
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #11 -: Ноември 17, 2008, 11:36:09 am »
Здравейте от нас пак :D
Този моят синковец добре си хапва, цедя му няколко пъти по 90мл и си ги хапва с лекота, пък педиатърката каза 50-60, щото бил голям, даже можело 70 - колко трябва да изяжда бебе на 2 седмици, имате ли идея?
От едната гърда кърмя, дето е по-читава, другата изцеждам и така редувам кърмене и хранене с шишенце. Кърмя си го по 60 мин и това си е, яде си поне до 40-тата, чувам го да преглъща, дали пък дебитът не ми  е добър :lol: Ако го отстраня към 30-тата мин след един час се къса да реве, гладен 8O
Освен това изкарва доста между храненията, тази нощ 6 часа 8O, това нормално ли е, добре ли е?

Надинче, вчера ходихме на разходка по нашата уличка вече, така че тия дни ако искаш да се видим като излизате с групата? Ще дойдете по към нас, ако ви е удобно, че още гравитираме около нас :D
Благодаря ти, Бени!







*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #12 -: Ноември 17, 2008, 11:44:59 am »
Използването на термометър за изакване е много крайна мярка и се отрича от съвременните педиатри. Аз съм описвала и преди нашия случай - 10 дена неакане и само на кърма. Има специални масажни техники и гимнастика за бебето при запек. При нас в този период се оказа, че кърмата не му е достигала - въпреки, че имах достатъчно количество, явно не е била засищаща. Беше наддал много малко за съответния период (началото на 4 месец). Увеличих храната, съответно и детето почна да наддава :wink:
Ако до седмия ден не се изка, има лекарство за бебета, което педиатъра ще ти препоръча.

Да споделя - билетите за кино са станали 9 лева 8O
Гледахме Светът е голям и спасение дебне отвсякъде. Заслужаваше си всеки лев и определено ми хареса повече от другия нов български Дзифт. А и като бонус получихме земетресение в средата на прожекцията :D
На Произведено в България в НДК има добър избор от детски дрешки. Купих хубави шарени чорапогашници по 3 лв (щанда е отвън пред входа), комплекти бельо - слип и потник по 4 лв за комплект (4 етаж), ватирани блузки и панталончета по 5 и 6.50 от щанда на Светли на 3 етаж, ватирана пижамка с Мечо Пух - и тя без пари. Има и богат избор на мед и пчелни продукти. Взех за Симеон прекрасен акациев мед за 5 лв (препоръчаха го, че е с най-добра поносимост за дечковци).

Бони М ще пеят на 1 декември. За първия концерт бяха свършили билетите, ама за втория успях да взема :D Нямам търпение да си припомня вкуса на детството :D
И Щурците ще имат юбилеен концерт, ама май още няма билети за него.
Толкова с културния и пазарен обзор! Отивам да си търся работа 8)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #13 -: Ноември 17, 2008, 11:50:06 am »
Ани, успех  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #14 -: Ноември 17, 2008, 11:54:54 am »
Не бях влизала скоро във форума и останах много приятно изненадана, когато разбрах за рожбата на FreshBreeze!
Да ви е живо и здраво синчето, много радост и щастие да ви носи!

6 часа нощна пауза е чудесна, и би трябвало да говори за сито коремче! Въпросът ми е защо редуваш кърмене с цедене и даване от шише? Проблем с гърдите ли имаш? За толкова мъничко бебоче е вероятно да свикне с биберона и да не желае да полага усилия за гърда, а и това не стимулира кърмата. Добра лактация се постига, когато бебето суче. Помпата не би изцедила и 1/3 от това, на което бебо е способен. Но ти тези неща вероятно вече ги знаеш. Мисля , че 90 мл.трябва се се достигне до първата месечинка, а засега и 50-60 са ОК.Но колкото по-малко цифри, толкова по-успешно кърмене.   Аз все още не зная колко суче моят синковец и по-добре ,макар че съм минала през няколко трудности с кърменето. Желая ти успех и с удоволствие ще ти отговоря ако имаш въпроси, както ти навремето ми даваше съвети!  :wink:
« Последна редакция: Ноември 17, 2008, 11:56:33 am от Tomina »
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #15 -: Ноември 17, 2008, 11:55:38 am »
А и като бонус получихме земетресение в средата на прожекцията :D
Ако можеш следващият път не плащай за бонуса, че... не се знае
колко трябва да изяжда бебе на 2 седмици, имате ли идея?
110 мл на ядене и 7 яденета е книжките и така до края на първия месец
втория - 120мл и 6 хрненеия
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #16 -: Ноември 17, 2008, 12:35:21 pm »
Томина, благодаря за поздравленията, разкървавени са ми зърната, та затова редувам, едното уж лекувам. Засега си суче добре, дано не го домързи.
Благодаря ти, Бени!







*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #17 -: Ноември 17, 2008, 12:50:53 pm »
колко трябва да изяжда бебе на 2 седмици, имате ли идея?

по 100 на ядене.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #18 -: Ноември 17, 2008, 12:59:03 pm »
Хмм, значи ще пада помпане :(
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #19 -: Ноември 17, 2008, 13:14:02 pm »
колко трябва да изяжда бебе на 2 седмици, имате ли идея?

Според мен си е до дете. Александра чак на 2 месеца почна да пие по 100 мл, на 4 по 110 мл., а си наддаваше добре. Всъщност от гърдата не знам колко е изпивала, аз от време на време й давах от шише, за да зная по колко изяжда.