0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #40 -: Ноември 17, 2008, 22:12:05 pm »
Ммм, дааа съгласна съм за залъгалката.
Аз лично още съжалявам, че не я въведох рано.
Тогава се радвах, че детето не я иска ама като стана на 9 и си намери палеца и ми отне три седмици да го науча на биберон, е тогава съжалих че не предлагах по-често като беше бебе.
Сега само спи с нея, но ако не я намери вечер смуче пръста  :?
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #41 -: Ноември 18, 2008, 09:37:09 am »
Здравейте милички. Отдавна не съм ви чела и вече ми липсвахте много, но пуста работа...Няма да се оплаквам, защото научавам страшно много неща, но динамиката е убийствена и на моменти ми идва повече.
Стефи, много ти съчувствам за ужаса, който си преживяла. И аз преживях подобен и още не съм на себе си. В неделя тръгваме на разходка и Мия тръгва да изкачва стълбите към втория етаж -аз за пръв път я виждам да се  изкачва сама (хваната за парапета, разбира се) и я гледам в захлас, а тя продължава към следващите стълби, но залита и сяда на земята. В следващия миг осъзнах, че там където е застанала -разстоянието между перилата е много голямо и тя ако се пусне, ще падне чак на долната площадка. Грабнах я с един скок, но не съм изпитвала по-голям ужас в живота си.
Фреши, давай спокойно залъгалка. Аз съм предлагала, ама Мия пък въобще не я искаше. И пръст не е смучела доскоро. Ей сега, на стари години от няколко дни я гледам, че си навира пръстите в устата...Не мога да си го обясня, ама ще видим.
<br />[link=http:
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #42 -: Ноември 18, 2008, 09:41:48 am »
...........а аз да ви се оплача, Деси преди малко така се преметна през решетката на леглото, с челото напред право на паркета, изктриви си и врата :( още ми треперят ръцете, ужас голям, как не си счупи врата незнам, дано сме се разминали само с голямата цицина :(
та по тоя повод вече нямаме решетка на леглото и сега ще видим дали пък няма да спи цяла вечер на пода :)
Сложи на пода до леглото някакво сгънато одеяло, за да омекотяваш паданията :wink: Такива ще има със сигурност.
Фрешче, дай биба на детето :D
Мешко, на дърт заман и ние завираме ръцете в устата, след като обстоятелствено сме изучили пода на заведението например 8)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #43 -: Ноември 18, 2008, 09:55:09 am »
Стеф, как е детето
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #44 -: Ноември 18, 2008, 09:59:41 am »
сложих й аз, едно одеало, не спа на земята  :lol:

а, нищо й няма :D
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #45 -: Ноември 18, 2008, 10:16:14 am »
Браво на нея!
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #46 -: Ноември 18, 2008, 10:43:42 am »
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #47 -: Ноември 18, 2008, 10:51:10 am »
Стефи, браво на Деси, че е добре детето :D

Успокоихте ме за залъгалката. Снощи му я дадохме малко и само дето не я изяде с дръжката,  на мама зайчето :lol: следва нов въпрос - след всяко смукане ли трябва да я стерилизирам? Ако е така, явно трябва да се запася с повечко :lol:

Да ви питам за още нещо - кое е по-правилно, да го чакам да заплаче за храна, за да му дам, или да предлагам като минат примерно 4 часа от предното хранене, преди да е заревал?
Тази нощ ми скри шапката, от 23ч яде чак в 06 сутринта.
Пробвах пак да кърмя от зърното, дето го пазя два дни и изцеждам и мажа с този бионект крем, обаче резултатът след кърменето е плачевен - яки  рани :( След като поревах от болка и недоволство, че с толкова усилия пак не се оправям, таткото ме насърчи да го зарежа това кърмене, щом зорът е такъв. Усещам, милички, че като наближи часът за кърмене се чудя как да отложа още малко този момент, пък ходя да пия  вода, пък нещо друго - не е редно да е така. От друга страна имам кърма, детето суче много добре, положих толкова много усилия още от преди раждането за това кърмене, малко ми е тъпо да се откажа.
Благодаря ти, Бени!







*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #48 -: Ноември 18, 2008, 10:57:34 am »
Фреш, аз се чувствах като теб до 3-я месец, после станахме приятелки със Стефито  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #49 -: Ноември 18, 2008, 10:59:41 am »
Фреши, аз не съм я стерилизирала бибата след всяко цокане, май сутрин и вечер пусках в началото стерилизатора със шишето за вода и биберона, след това веднъж на ден.
а за кърменето какво да ти кажа, аз не съм от ония фанатици дето задълже до 3 г. видиш ли трябва да се кърми и на АМ децата порастват същите. Но моя опит показва, че наистина в началото си е малко досадно това упражнение, а аз дори не съм имала проблеми със зърната. Ако успееш да се пребориш с разраненото зърно ти обещавам, че след 40-50 ден всичко ще си дойде на място и с кеф ще кърмиш :D
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #50 -: Ноември 18, 2008, 11:46:27 am »
Стеф, браво на Деската
нацелувай малкото камикадзе от нас  :hug2:
/и вчера дадох на адашката ти Милкинис стикс, да не я ожалваш толкова/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #51 -: Ноември 18, 2008, 11:59:20 am »
Стефи, добре че малката не е пострадала. Аз затова снощи като поръчвах кошарите на нашите, изрично им казах да имам свалящи дибли. Да се мушкат оттам, а да не падат като спинкат.
Фреши, защо не пробваш да се цедиш на ръка. Така ще предпазиш зърната. Аз вече 3 месеца се цедя така, защото от помпата мойте посиняваха и ме боляха. На ръка по-лесно се стига до задното мляко, а и се изпразва по-добре гърдата. Ние вече почти изцяло с цедена кърма се храним, защото обикновенно искат да ядат и двамата, а вече тежат и ми е трудно да ги кърмя заедно. Дори и през нощта пак са с шишетата, като ревне единия и другия се събужда и просто нямам избор. А иначе за това колко време трябва да суче, мойто педи казва не повече от 15-20 мин, другото е залъгалка. За бибата не се притеснявай, ние от изписването сме биби, сучат си без проблем когато ги сложа на гърдата.
Аз да се оплача - снощи пак не съм спала. Будят се на 2 часа и после не можем да се приспим по 1 час. Само шишето с млякото действа, но работата е че повече от 40-50 млл. не ядат. Зъби ли ни мъчат вече, какво ли.... Не е и заради фактора гушкане, защото не ги вземам, а ги храня в леглата. Помагайте, че вече съм като сомнамбул по цели нощи. Като сложа и цеденето през нощта и работата съвсем става е....а  :(
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #52 -: Ноември 18, 2008, 14:00:39 pm »
Привет на всички!

Стефи, да нацелуваш Деси-белята от мен!
И да се кротне вече, тя кака ще става, да взема да ви пратя Митака :wink: да свиква!

Ейййй, скръцна това време, не се шегува!Носа ми още е замръзнал!
Ама така трябва, да бягат вируси и всякакви болежки!

Марито, това зимен чувал ли е? За Стиляна ли ти трябва?
Прилича на нашия ЦЪК*TFK-много съм доволна.
Вътре е цялото полар, с ципове отсрани да се мушнат крачетата.
И копчета, когато е топло да откриеш крачетата без да махаш чувала.
Полара също се сваля за пране с ципове!

Фрешче :hug2:, така се радвам да те видя тук, давай залагалка на Марти и не се притеснявай!
Митака сам я отказа на 10 м, аз давам той плюе и така 2 седмици докато се усетя че не я иска!

Мими 26 :(, незнам как да ти помогна..Съчувствам ти!.....
Само като си представя картинката у нас * 2 и спирам да мрънкам, автопилот и това е!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #53 -: Ноември 18, 2008, 14:05:59 pm »
Мише, да нещо подобно, но това закопчава ли се към количката някак? Или стои като порт вътре? Мерси :bighug:
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #54 -: Ноември 18, 2008, 14:19:49 pm »
Мари, аз имам такова на Конкорд:

 и съм безкрайно доволна. Има си прорези за 5-точкови колани на количката. Може да се разкопчава на няколко етапа, както и изцяло.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #55 -: Ноември 18, 2008, 14:23:11 pm »
абе със спринцовката няма не искам, няма недей. хващаш я здраво и впръскваш.

Аха! Верно си е  :jump12:

Фреши, давай биба душа, щото на твоя приятел Колето, таквоз нещо не са му давали в дома и той миличкия си е приспособил двата пръста, а от пръсти няма отказване братче.... Питай ме каква пуническа война тече у нас по тоя повод!

Стефу, детето просто си е гимнастичка - това е пошението  :wink:. Няма да я ограничаваш!

Бай ви Кольо онзи ден се изяви като уредник в градинката! Една баба се развика на момченце, което риташе топка и наш Никола се втурна натам с викове "Не викай, не викай - не с лошо!!!"
« Последна редакция: Ноември 18, 2008, 14:30:50 pm от Fussii »
В очакване ....
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #56 -: Ноември 18, 2008, 14:26:49 pm »
хм, и Кольо ли неще сиропи ве, той уж от наща ящната партия :wink: :lol:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #57 -: Ноември 18, 2008, 14:38:51 pm »
ти па, не помниш ли, че майка му го обяви за злояд :lol:
"Не викай, не викай - не с лошо!!!"-просто нямам думи за речниковия актив на Колето!
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #58 -: Ноември 18, 2008, 14:41:27 pm »
Ама при нас обикновено шишето със сиропа иде заедно със сребърната вода и помпата за нос... така че - нема братче

Когато му давам самостоятелно ехинацея напр - няма проблем :wink:


Стига бре :lol:, стига сте ме подигравали!!! Искам да изпъча гордо гърди и да заявя, че Колето не е качил повече от 200 грама от миналия преглед обаче е дръпнал 3 санта. Така че приключвам с коментарите за търбуха му  :lol:

Злоядството му премина, трябва да призная.... :wink:
« Последна редакция: Ноември 18, 2008, 14:44:40 pm от Fussii »
В очакване ....
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #59 -: Ноември 18, 2008, 14:43:03 pm »
дърто магаре с помпата, научи го да духа нослето :)