0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #60 -: Ноември 18, 2008, 14:45:29 pm »
Абе духа той, ама с помпата какво излизаше ...  8O
В очакване ....
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #61 -: Ноември 18, 2008, 16:22:01 pm »
Привет на всички! :D
да си кажа......нашато дохранване с ориз.брашно в кърма се провали :(,детето не го понесе,от пюрета за сега аз се отказах
кърмата ми не се овеличава.......и много се протеснявам когато свършат запасите в фризера за дохранване,какво ще правим..... 8O
малката много си смучи юмручета,ръкави всичко което й попадне.......дали е нормално?на моменти дори биба не иска,предпочита юмручета


Фреши,и аз бях като теб..........разранени зърна,кръв,стисках зъби от болка когато се хранехме.........мазах ги пътво с кърма о после кремчето и така по цял ден да са намазани......
с времето се оправят нещата и зърната свикват,кърмене максимум по 20 мин на гърда,
ти си прецени дали ще кърмиш.....и на АМ и на кърма растат децата :D :D :D
и давай биба на детето,има смукателен рефлекс който трябва да се задоволи
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #62 -: Ноември 18, 2008, 16:36:42 pm »
Ади, не се притеснявай, има млека точно за алергични деца, просто обсъди с педиатъра ви и преценете с кое да дохранваш :)
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #63 -: Ноември 18, 2008, 17:34:00 pm »
Ади, не се притеснявай, има млека точно за алергични деца, просто обсъди с педиатъра ви и преценете с кое да дохранваш :)
алфаре и фризопеп не иска да ги пие,отказва...предпочита да стои гладна и да заспи от рев изтощена
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #64 -: Ноември 18, 2008, 17:39:34 pm »
http://papa-bebe.com/novini.html#gn - Ади, погледни това мляко, питай дали не е подходящо за вас
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #65 -: Ноември 18, 2008, 18:31:15 pm »
Стефи, таз Деси е фурия.

Ади виж и това , на милупа млеката по принцип са за по-злояди деца може да  ги пробваш, това е подходящо за алергични деца

*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #66 -: Ноември 18, 2008, 18:54:29 pm »
Фреши, давай си му бибка на младежът и си го остави да си я ползва със здраве и удоволствие :) майтапът на страна, но не са оправдани опасенията ти относно залъгалката. и аз ги имах същите ( породени от информацията от бг мамата, ама какво да се направи, нямахме си тогава такава тема тук, новобранките сте много по-облаготелствани :wink: :lol:) и се въздържах от бибата като от най-голямо зло, и затова сега мона си има чуден навик да си смуче палеца :x исках да я науча със залъгалка, но когато беше твърде късно, с пръста е свикнала, по-лесно е, винаги е на разположение и бързо загуби интерес към нея. така че - имай го това предвид.

Мари, точно същото, което си дала на линка не съм виждала, но предполагам търсиш зимно чувалче за лятната ви количка. понеже и аз се оглеждах за такова, най - удачния вариант като цена-качество ми се струват на Джордани. изглежда много топло (с полар е отвътре), слага се на всякакъв вид количка и обхваща и топли и гръбчето на детето. само се чудя има ли въобще размери и дали мона ще се побере, та тези дни ще ходя да го пробвам. това, което Уайт ти е показала, ми се струва по - подходящо за по-малко бебе, вие май ще сте твърде "шавливи" за него :lol: - а, сега всъщност видях, че може да се разкопчава нс етапи, значи става и за по-големки, Уайт, каква е цената?

ето това, за което ти говоря http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/cPath/598/products_id/5736
« Последна редакция: Ноември 18, 2008, 19:01:42 pm от tzvetenze »
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #67 -: Ноември 18, 2008, 19:14:05 pm »
Момичета, много ви благодаря за линковете и инфото. Цвети, да това ми беше идеята. Ма те доста скъпи - само това на Джордани е горе долу сносна цена. Обаче ако я слагам с яке хич не виждам как ще се побере със всичко в лятната количка :wink:
Тя има и една комбинирана на Хаук за която също това ще ми свърши работа в големите студове. То иначе тя много дълго не се задържа в количка, ама поне донякъде като ходим белкем стои 8)
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #68 -: Ноември 18, 2008, 19:23:38 pm »
Цветенце, става за доста голямо детенце според мен. При нас има около педя и половина празно. Цената е 129 лв. в Бебе маркет.
Чувала съм, че чувалите на ТСМ са много топли и на прилична цена.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #69 -: Ноември 18, 2008, 19:38:10 pm »
да, наистина са скъпи и аз затова съм се ориентирала към Джордани. но искам да ида в магазина и пробвам да я сложа вътре баш ти както казваш - с яке и всичко и да видя изобщо възможна ли е тази работа - освен по-малките габарити на лятната количка, не съм убедена, че изобщо можеш да събереш по-голямо облеченко дете в чувалче (освен ако чувалът не е в размери), но тези, които съм гледала са все един размер.
и се чудя приложим и изобщо необходим ли ще ми е такъв чувал - то, ако е супер зверски студ, няма да сме навън, отделно че кой знае колко не се вози на количка, а и си имаме  термо гащиризон с полар отвътре
(Стефи, и ние купихме, наистина са страхотни и на прилична цена - аз обаче се спрях на моделът, който е едно цяло, по-удачен ми се стори за нас по ред причини, но и двата варианта са много хубави. нашият вариант е 65лв, почват от размер 74, а вашият май от размер 80. исках и ботушките да видя, дето ги има на линка на пердето, ама не са внесени засега)

да ви разкажа малко впечатления от лондон и цените на детските неща там - ами, отвсякъде погледнато са по-евтини, по-качествени и по-хубави от тукашните. разликата в цените на тамошните и тукашния мадъркеър е просто безумна за едни и същи неща, нямам думи. гледах ги и некст, дето писа дива роза - страхотни дрешки, останаха ми очите, една идея са само по-скъпи от мадъркеър, но пак са доста по-евтини от подобни хубави дрешки тук!  сравнявайки цените на конкретни марки дрехи и обувки за възрастни - къде с повече, къде с по - малко, но при нас определено е по-скъпо :x същото ми направи впечатление и в хранителните магазини. егати, защо е този парадокс.
« Последна редакция: Ноември 18, 2008, 19:40:20 pm от tzvetenze »
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #70 -: Ноември 18, 2008, 19:44:07 pm »
Аз вчера питах направо в магазина на Мадъркеър, защо има такива разлики. Момичето ми обясни, че в Англия нямало никакви данъци и такси и оттам идва разликата.
Защо не помислите за вариант чувалче само за крачетата при по-големите деца? Нагоре яке би било достатъчно. Все пак ползвате количката само за придвижване.
Утре и аз отивам до Руканор, че като гледам, сняг се задава. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #71 -: Ноември 18, 2008, 20:37:24 pm »
Аз вчера питах направо в магазина на Мадъркеър, защо има такива разлики. Момичето ми обясни, че в Англия нямало никакви данъци и такси и оттам идва разликата.

в какъв смисъл няма данъци и такси? дрехите нали не се правят в Англия - ако това са имали предвид, а се внасят от Китай или там, където ги правят...

най-вероятно ще си потърся аз едно такова чувалче за краката само от ТСМте.
« Последна редакция: Ноември 18, 2008, 20:42:45 pm от tzvetenze »
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #72 -: Ноември 18, 2008, 21:06:49 pm »
Цвети, не мисля че ви трябва чувал на вас, Симона е голяма вече и като е облечена в подходящи дрехи и ботушки ми се струва напълно излишен чувала, но все пак ти си преценяш :)
Аз съм купувала на племеницата ми преди 6г. за първи път дрехи от Англия, сега Деси ги носи, не са мръднали :)
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #73 -: Ноември 18, 2008, 23:29:31 pm »
mini,Cvetelina благодаря ви момичета :)....тези млека вече ги обсъдихме,пробвахме и на соева уснова,и хипоалергенни,но не стават.
хидролизираните млека на база краве мляко са: Фризопеп (на Фризланд), Пепти Джуниър (на Нутриция), Алфаре (на Нестле).
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #74 -: Ноември 19, 2008, 00:24:33 am »
adi, пробва ли да приготвяш Фризопеп с хладка вода, а не с гореща, както е по указание? тогава не нагарча млякото. и Мартин първите 2-3 дни се мръщеше на Фризопепа, но после си свикна с него и си го пиеше. ще свикне, няма къде да ходи...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #75 -: Ноември 19, 2008, 00:29:05 am »
Момичета, дайте идеи как да въведем залъгалката. Все се опитвам ама Алекс все я плюе, направо все едно и се гади. Първо пробвах с Авент, сега със силиконова на Нук, ама не и не. Света на свекървата да намажа биберона с мед по обясними причини пренебрегвам. Други идеи?

Мари, Цвети, аз такова чувалче имам, но за втората зима на Юлия дори не ми е хрумвало да го ползвам. Тя тогава в количката не почти не се качваше и ние вече почти не я употребявахме. Купихме и шейна тогава ама и за нея не съм се сетила да го ползвам, а и тя едва ли би ми разрешила, защото мрази всичко дето я ограничава.

В тая връзка от каква възраст се ползват чувалчета за спане, че да почвам да приучавам Алекс от малка, че с Юлия не успях?


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #76 -: Ноември 19, 2008, 00:57:32 am »
Габи, аз я издебвах докато сучеше и в момента, в който почваше да се унася махах гърдата и веднага предлагах биберон, за около месец почна да го смуче самичка като заспиваше. Като цяло Стефания го ползваше само за приспиване.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #77 -: Ноември 19, 2008, 01:11:24 am »
Мари, ние днес го обсъждахме това чувалче, ама не ми хрумна да те питам, що ти е аджаба. При условие, че ще стои детето 5-10 мин и после ще слезе да ходи. Първи вариант, за да му е добре вътре е по панталонче - няма как да го пуснеш от количката. Втори вариант, с чорапогащник и ватиран панталон + чувал - може и да се изпоти или поне ще се затопли доста и после го пускаш на студеното. Трети вариант, само по чорапогащник и като я пускаш от количката обуваш вън в градинката ватираното долнище. Просто мисля, че не си струват парите за ходещо дете. Ако смяташ до някъде да отскочите набързо с количката, без да я пускаш да ходи, спокойно можеш да я увиеш с някое дебело одеалце в количката.

Фреш, каквото и да решиш с кърменето, няма да сгрешиш. Само да се впиша и аз в групичката с много разранени зърна, включително отхапано парченце от зърното, което дори набираше, а като сучеше сякаш някой ръждив пирон ми забиваше. Но оцеляхме. И така до сега. При мен "проблемите" спряха към края на втория месец. После в средата на третия имаше така наречения от някои "скок в растежа" или просто недостиг на кърма и то доста дълъг период, повече от 10 дни. Но и това преживяхме и то само със сукане, без да дохранвам, малко погладува детето, ама кърмата ми се увеличи.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #78 -: Ноември 19, 2008, 01:33:58 am »
абе разубедихте ме за чувалчето, то аз и без това имах съмнения не малки, че ни е нужно :wink:

габи, мона не помня откога точно я слагам в чувал, но от доста малка - включително и лятото (като изключим големите жеги, когато мятах по един тензух) ползвам един съвсем тънък. имам и пролетно/есенен и зимен. слагам я след като заспи - този вариант работи при нас. задължително се отвива и понеже аз не мога да спя отвита, не ми е комфортно да я оставя и нея така,и затова си държа на чувала. когато е липсвал по някакви причини, я намирам отвита и студена.
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #79 -: Ноември 19, 2008, 07:19:06 am »
Габи, Дара я слагах в чувал от 2-месечна, понеже ми омръзна да ставам и да я завивам по цели нощи. Отначало се дърпаше, но свикна за 3-4 дена и сега като я сложа в чувала и тя е готова за сън.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.