0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #160 -: Ноември 21, 2008, 16:28:33 pm »
И ние дочакахме първото зъбче най-накрая. Избило е, но детето го боли - спи и приплаква, събужда се ревейки, успокоява се и пак заспива и цял следобяд е така. Това нормално ли е, или да чакам тия дни още някое зъбче, че те 6 бяха тръгнали, а изби горното външно зъбче до кучешките?

Каси, двуетажните легла спестяват страшно много място - аз мисля да му взема на ситния от тези композиции, дето от долу има чекмеджета и бюро, но най-рано като стане на 5 години. Сега е почти на 4 и въпреки всичко през нощ го събирам от земята.

Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #161 -: Ноември 21, 2008, 16:28:56 pm »
Разбира отлично, страх я е. Понякога сега като чуе случайно почукване и тича да се гушка е мене... Или като й зашепна със загадъчен глас за мецана и тя ме гледа уплашено.
Май не е добра идея плашенето, въпреки, че кротва.
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #162 -: Ноември 21, 2008, 16:30:29 pm »
в София в държавната кухня слагат сварен жълтък на супите, а в някой дори и белтъка настърган. Хер бебе не застройват супи, както не правят кремчетата с прясно мляко.

аха, значи правилно съм останала с впечатление, че ми говорят глупости, че и в държаваната слагали суров жълтък. мен ми се стори безумно да се прави така и то посред лято, но може и жената, която приемаше заявките да не е била много наясно.
иначе аз нямам против да слагат сварен жълтък - и аз така правя(аз съм с убеждението, че жълтъкът е необходима храна, не ме бийте :oops: и два пъти седмично давам).
а за кремчетата ми беше все тая дали с мляко или без мляко, защото така или иначе десертите не съм й ги давала. млечните кремчета съм им фен и обичам, ама това киселът ми е супер неприятно за ядене (и гледане) нещо. не знам защо за трето кухните просто не предлагат някакъв плод. вярно, няма да е домашен, ама ако нямам домашен и аз така или иначе ще и дам купен. гледах менюто на хер бебе, че единият ден има нектарина, може би имаха предвид  праскова нектарина...

касинка, вярно е, че с добра организация, време ще се намери. аз готвех всеки ден по две различни неща, докато не стана мона на 1.5г. не съм си и помисляла за кухня. съвсем случайно боровинката ми каза, че откривали частна кухня във варна и понеже беше много близо до нас, реших да мина да я видя и си казах - абе ще я пробвам, за една седмица. ами голямо улеснение е, остава ти много повече време за занимания с детенцето. ако се намери добра кухня и детето я приема добре, няма лошо това да е вариант за хранене.
а за леглата - който е идвал у дома знае колко е мъничка детската ни стая и живот и здраве, ако имаме друго дете, двуетажните легла са единственият ни вариант - сега има доста практични и спестяващи място варианти и композиции, и хубави освен това - повечето са италиански и много скъпи, но могат да се изпълнят и от бг фирми. но съм чувала от работещи в детска трвматология, че масово случаите са им от такива легла :? ама както казах - при нас това е само вариантът за по натам. според мен 5 г даже е рано, може би 6-7 найрано.

нинче, не мисля да плаша! не го усещам като добра идея - ако не направиш еди си какво - ще ти се случи еди си какво.
« Последна редакция: Ноември 21, 2008, 16:35:27 pm от tzvetenze »
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #163 -: Ноември 21, 2008, 16:39:25 pm »
нинче, не мисля да плаша! не го усещам като добра идея - ако не направиш еди си какво - ще ти се случи еди си какво.


Не, не в тоя смъсъл, не смятам да се пазарим. Просто сега докато е малка с торбалан, меца или нещо такова. Но затова се допитвам, смятам, че греша.
Иначе за това дето съм те цитирала - не е добра идея и това, съгласна съм с теб.
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #164 -: Ноември 21, 2008, 16:46:02 pm »
аз така го разбрах - сега яко не слушаш (примерно), ще дойде да те вземе баба меца (пак примерно:)), нямаше ли  нещо такова предвид?

Мини, по-късно ще погледна сайта и най-вероятно ще се включа :wink:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #165 -: Ноември 21, 2008, 16:46:18 pm »
Да ви кажа, че съм решила да правя поръчка другата седмица от този [/color] http://www.mytoys.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/de/-/DEU/Mt_loader-Start немски сайт, ако някой пожелае може да се включи, имам достатъчно свободно време да се наема.

Аз! Може ли?  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #166 -: Ноември 21, 2008, 16:55:19 pm »
На нас две зъбчета ни избиха наведнъж долните два,седмица след това се показа първото горно и два дни след него изби и другото до него.За малко повече от две седмици 4 зъбчета.
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #167 -: Ноември 21, 2008, 17:10:12 pm »
Мда, и аз мисля че е най-подходящо да им се направи на децата детска стая вече като станат към 7 г., за да се предвиди и бюро например, нали ще са ученици :D
Поне аз така съм го замислила, Деси като стане на 7 ще им направим стаята, малката ще е на 4.6, така че вече ще могат да спят на големи легла. А за двуетажните да си кажа, че хич не ги харесвам, но при положение че няма друг вариант е ясно. В къщи поне място има бол, така че ще си имат едноетажни легла :lol: Но аз друго си мислех, хич не харесвам тия шарените детски - сини, зелени, бинбяни и т.н., щото к'во като я направя на 7 и след 5 г. като ги задруса пубертета пак ли ще им я сменям. :?
Мини, и аз ще разгледам сайта, ако си харесам нещо ще ти пиша :)
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #168 -: Ноември 21, 2008, 17:29:53 pm »
щото к'во като я направя на 7 и след 5 г. като ги задруса пубертета пак ли ще им я сменям. :?

е, ти до онзи ден обясняваше какви промени у вас си замислила, а за детската отсега не ти се сменя - видя ли на мъжа ти какво му е :lol: ще сменяш ми, къде ще идеш :lol:
абе има много хубави варианти за детски, не са всичките шарени - аз съм събрала доста линкове и списания по темата, щото и аз долу горе като теб съм ги замислила нещата, само дето "малката" е в план проект още, ама аз еххееей колко напред съм планирала вече :lol: някой път ще ти ги препратя, по натам, като те затресе ентусизмът за детска стая с пълна сила :D
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #169 -: Ноември 21, 2008, 17:37:28 pm »
Ние детска няма да имаме поне докато не сменим апартамента, но в спалнята ни ще им направим на 2 етажа креватчета като попораснат, точно защото няма място за единични легла. А иначе на съседите момиченцето е на 4 а малкия е с 3 месеца по голям от Ели, вече имат такива легла, но малкия спи в кошара а каката на първия етаж. Но през деня не им пречи и на двамата да се качват на горното и в неделя малкия падна и си сцепи брадичката...

Но аз друго си мислех, хич не харесвам тия шарените детски - сини, зелени, бинбяни и т.н., щото к'во като я направя на 7 и след 5 г. като ги задруса пубертета пак ли ще им я сменям. :?

Не StefiZ, тогава те ще си облепят креватите с плакати, лепенки и там каквото друго се сетиш и няма да се вижда нищо ;) - ние с брат ми така бяхме направили, а нашите си бяха "дървен" цвят (пак на два етажа но на ъгъл).


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #170 -: Ноември 21, 2008, 18:58:12 pm »
почвам да се чудя как са кърмили навремето жените, когато не е имало книжки, филми и Интернет. простете за иронията. кърменето е естествена физиологична дейност, присъща на всички женски бозайници, какво изкуство чак толкова има в него - не проумявам.
баба ми е на 92 години, още е жива, разказвала ми е как си е гледала децата през войната. тогава дори сапун не е имало. не си мисли, че жените не са знаели как да кърмят, защото не е имало форум бг-мамма и национален консултант от Ла лече лига - България.
и тогава са се раждали хора, нали? и са израстнали успешно.

Jam, още ли не ти се е налагало да обясняваш как човекът е произлязъл от маймуната. Явно баба ми е произлязла от маймуната и затова е знаела как го правят бозайниците. Ама аз като съм произлязла от майка ми и не знам как се кърми, а как се чете или как се пускат филмчета или се търси в интернет. Тва е пошението, ако ти харесва.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #171 -: Ноември 21, 2008, 19:10:19 pm »
mini,Cvetelina благодаря ви момичета :)....тези млека вече ги обсъдихме,пробвахме и на соева уснова,и хипоалергенни,но не стават.
хидролизираните млека на база краве мляко са: Фризопеп (на Фризланд), Пепти Джуниър (на Нутриция), Алфаре (на Нестле).
Ади ние сме на Аптамил комфорт 1. То също е с хидролизиран суроватъчен протеин. Но е много гадно на вкус и леко нагарча, освен това е гъсто и запушва дупката на шишето. Преди пробвах с Милумил НА, което ми казаха, че и то е с хидролизиран белтък. То си беше вкусничко.
Аз се обадих във фирмата директно и ги разпитах, защото от едното повръщаше, от другото акаше по много... и там един човек ми разказа подробно за всички млека кое за какво е и какво ще внасят ново догодина. От тогава влизат нови изисквания на ЕС за адаптираните млека и някои няма да ги правят, ще пускат нови... Ако искаш ще потърся и ще ти пратя телефона на този човек.

Иначе Никола също вече се насландисва когато му дам само АМ, ама когато има и кърма няма претенции.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #172 -: Ноември 21, 2008, 20:43:29 pm »
Цвети, с удоволствие ще разгледам материалите за детски, пращай като имаш време :D
Иначе аз съм по ремонтите, ама съм и практична скръндза :wink:
та, като си помисля, че едно обзавеждане ще струва поне 2 хил. лева и да ги давам през 3-4 г. хич не ми е изгодно :lol: а пък сега детската е в повече от идеален и подходящ вид, за да изкара още 5 г. поне :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #173 -: Ноември 21, 2008, 21:04:50 pm »
Tamara, за пореден път се убеждавам, че си майстор на неадекватните изказвания. трудно ли е, когато няма какво да кажеш, просто да претраеш?  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #174 -: Ноември 21, 2008, 21:11:19 pm »
Tamara, за пореден път се убеждавам, че си майстор на неадекватните изказвания. трудно ли е, когато няма какво да кажеш, просто да претраеш?  :D

На същото мнение съм като Джам - и по отношение на кърменето, и по отношение на изказванията на Тамара.

По въпроса за кърменето - ми за мен не е никакво изкуство, спор , култ или удоволствие. Бях чела Манхатъна за некво наподобяващо сексуално удоволствие от кърменето из темите... Ми при мен нямаше нищо подобно. При мен нямаше и разранени зърна, болезнени гърди, обаче пак не го приех като някаква свръх мисия, която трябва да изпълня. За мен това си е биологически процес и толкова. Чета как някоя акушерка трябва да ви покаже или да дойде консултант по кърмене за да ви каже как да кърмите, ама не е съвсем така. Ако разчитах на акушерката от МД, не бих кърмила и ден, защото заключи , че нямам кърма. Добре че беше едно момиче с трето раждане до моето легло, та ме светна - те ви консултант по кърмене от първа ръка , но не асоцииран от неква Лига. Благодарение на нея се справих /както може би баба ми едно време е разчитала на по-опитни в тази работа от нея/ плюс бегъл поглед на една листовка на Авент.

По въпроса за Тамерените изказвания - отдавна са игнор за мен, защото под аватара й виси дълбокомисленото "Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той", просто за мен няма смисъл, пък и не съм идиот. Тъй че Джамата, не се хаби.

 
 

« Последна редакция: Ноември 21, 2008, 21:22:02 pm от lady_11 »
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #175 -: Ноември 21, 2008, 22:52:47 pm »
... кърмих до година, ама не съм съвсем кърмачка, щото видите ли съм си позволила лукса да си дохранвам бебето с АМ, че и насилствено го отбих на всичкото отгоре  :D

Сериозно ли някой ти е казал това?!  8O

Не мога да се съглася, че или имаш кърма, или нямаш. Има едно, как да го нарека, средно положение може би. Имаш кърма, но не се справяте с кърменето с бебето. Ето тогава са нужни съвети. Или имаш кърма но леко не достига, понякога с малко променяне на храненето, малко билки, изцеждане и други се увеличава. Това е същото като в стерилитета, все едно да кажеш или можеш да имаш деца, или не можеш. Сами виждате, че с малко или много помощ нещата се получават, понякога и не се получават. Същото е с кърменето. А консултантът по кърмене, не е нищо повече от нормална жена, която е кърмила. Просто е чела доста и знае малко повече за кърменето. Акушерките доста често не помагат, понякога вредат. Моя приятелка раждала в частна клиника в Пловдив, не й даваха бебето да суче освен в 15те минути, в които са й го оставяли. Нейните гърди толкова наляти с кърма, че чак камък, съответно бебето не може да захапе, съвет от акушерката - никакъв. Бебето така и не засука. Расте на АМ прекрасен младеж. Но ако имаш възможност да кърмиш, защо да не го направиш?! Удоволствие от кърмене и аз не съм усетила, макар че кърмя почти 20 месеца. Нито някаква специална близост. Макар че не съм хранила с шише, невиждам разликата да си гушнеш бебето и да му даваш шишето. Даже съм чела, че е хубаво да се прави на голо, за да усеща бебето близостта на майката. Вмомента кърмя, за да не купувам АМ или прясно мляко. Затова Джам не разбирам иронията ти. За мен кърменето не е изкуство. То си е напълно естествено нещо. Просто обстоятелствата се менят. И както споменах, ако може да се помогне с нещо, защо не?! Едно време са и раждали на нивите. И никоя не е по-голяма майка, заради вида на хранене на детето си.

aivy, зе мен е странно, ако имаш кърма, нямаш проблеми и не кърмиш. Иначе всеки сам взима решението си. Това че има някой да те обвини, че си взел такова решение - хора разни. Като съм слушала и чела майки, които много са искали да кърмят, но не се е получило и са изпаднали в един вид депресия, съм забелязала, че тогава виждат и в най-малкото - светата инквизиция. Това че една майка кърми срещу теб, не означава че го прави нарочно за да нарани тази, която не кърми. Пак ще сравня със стерилитета, все едно една бременна да застане пред жена със стерилитет, няма заговор, в повечето случаи.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #176 -: Ноември 21, 2008, 23:18:40 pm »
Васи,Жори захапваше много добре,освен това му беше много приятно да си цока и никога не ми е отказвал.Аз се помпах на 2 часа с помпата дори през нощта,пиех чайчета,билки,сок от ябълка,вода,супи,ядки и какво ли още не.Правих си масажи,слагах вряли компреси преди всяко помпане и освен,че гърдите ми са само кожи вече и стигат до пъпа,друго не постигнах.Едва изкарахме до 3м. и то на смесено хранене,като повече си беше АМ.
Е незнам,какво повече бих могла да направя.
<br />
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #177 -: Ноември 21, 2008, 23:44:52 pm »
Зори, ти си се постарала и си направила каквото можеш. Просто понякога не се получават нещата. Организъм, не можеш да го препрограмираш.
Мен ме учудват хора, които изтъкват разни причини и не си кърмят детето и спират кърмата. Говоря когато има кърма достатъчно. Една позната каза, че педиатърката й е препоръчала да не кърми (което много ме съмнява). Мъжът й казваше, че живеели в 21ви век и имало такъв голям избор на млека и затова жената не кърми. Друга позната спря да кърми бебето на 3 месеца, защото й писнало, била ограничена и не можела да излиза и да пие, пуши... Ето това никога няма да проумея, но хората си имат различни виждания.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #178 -: Ноември 22, 2008, 00:17:10 am »
даа ,човек като няма желание,си търси оправдания.
Мен примерно много ме шокира ,като някоя бременна пушачка изтъква ,че било много по-опасно ако спре да пуши. 8OПък аз простата да не знам и цяла бременност да не пуша,че и продължавам навсичкото отгоре.
<br />
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #179 -: Ноември 22, 2008, 00:27:14 am »
даа ,човек като няма желание,си търси оправдания.

Не винаги. Ако не кърмя с второто си дете, ако е рекъл Бог да забременя и родя, няма да си търся оправдания. От сега знам, че или ще реша да не кърмя още в самото начало или няма да полоагам и грам усилия, пък ако стане - стане!!! Нямам намерение да си го слагам на сърце.

И друг път съм споделяла. Кърменето за мен беше неприятно изживяване. Може би и повече от неприятно, не защото имах кой знае какви физически препятствие. Просто ми беше гадно. Кърмих 3 месеца, без грам удоволствие. Не смятам, че е егоистично, ако жена се откаже да кърми. Аз не се отказах, спря ми кърмата, въпреки, че преодолях рагадите, правих някои неща за стимулиране и т.н.