0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« -: Ноември 17, 2008, 09:18:51 am »
Хайде на новата седмица, по-малко болни дечица и майки, само хубави моменти въпреки предвиденото захлаждане!
Перде- стискаме палци с Тони бой всичко да е наред, а за другото Стефуто е права  :P
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #1 -: Ноември 17, 2008, 09:24:25 am »
Ей, и аз един път да съм първа!  :D

Момичета, помагайте! Вече четвърти ден не сме акали. Мъника се гърчи, боли го коремчето. Аз нямам проблеми. Ям и сливи, но нищо не става. Не мога да ви кажа и колко грозде съм изяла... Как да го накарам да се изака?

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #2 -: Ноември 17, 2008, 09:33:40 am »
пробвай и сок Капи круша, при нас действаше /естествено ти да го пиеш/
Той нали не е захранен, на изключително кърмене е- ако е така, кърмаче може веднъж на 10 дни или по 10 пъти на ден да ака. Стефи ми е правила 8 дена
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #3 -: Ноември 17, 2008, 09:33:53 am »
Abloy, ако сте само на кърма, д-р Бърди казва, че може и до 1 седмица да не се ихождате. Кари като я болеше много коремчето в началото, я гушках с коремче долепено до мен и я отпускаше. Пробвай да го затоплиш :?
п. п. Мини ме е изпреварила :)
« Последна редакция: Ноември 17, 2008, 09:37:22 am от Stivarip »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #4 -: Ноември 17, 2008, 09:41:18 am »
айде, дано е здрава седмица и да ни пуснат парното най-после :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #5 -: Ноември 17, 2008, 09:54:28 am »
Само на кърма сме. С две думи да се успокоя.
Давайте бебета насам! Имам мляко за още едно бебе. И фризера е пълен  :lol:.
Къде ли не съм предлагала кърма - никой не иска. Само Теоха изяви желание.

*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #6 -: Ноември 17, 2008, 10:08:08 am »
Хайде здрава и усмихната седмица и от нас!
На нас ни пуснаха топлото :D

Аблой, браво, и аз бях като теб. Все така да продължаваш :D
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #7 -: Ноември 17, 2008, 10:39:10 am »
Наистина иде зима  :( Дано да има повече слънчеви дни. На децата определено им липсват дългите разходки.
Аз съм болна и се надявам да не е вирус.

Здрава и усмихната седмица на всички  :D


lb2f
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #8 -: Ноември 17, 2008, 11:05:08 am »
Дръж се Джази! Няма време за болести!
Наистина ни липсват дългите разходки. Ние сме в къща с двор, така че си правим кратки излизания, но по-чести.
Иначе детето полудява.

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #9 -: Ноември 17, 2008, 11:07:23 am »
Abloy, мойта докторка ми беше казала, че детето трябва да се изаква поне веднъж на 24 часа. В болницата казаха на 48... Аз не знам кое е павилно, но и Марио и бебето съм ги изаквала с термометъра.
Даже бебето веднага след като ни изписаха от родилния дом. Милия и там се дуее и пъшкаше и вкъщи продължи. Беше се запекъл яко от адаптираното мляко, което им даваха там, а не искаше да суче хич.
Та според мен ако ти преценяваш че то се мъчи от това няма лошо да го изакаш. Това не значи, че после пак ще се налага да го правиш. С бебето и двата пъти е било само еднократно и следващите дни не се налагало.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #10 -: Ноември 17, 2008, 11:12:13 am »
Тамара, това може да се отнася за бебетата на АМ, за бебетата на кърма не важи
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #11 -: Ноември 17, 2008, 11:36:09 am »
Здравейте от нас пак :D
Този моят синковец добре си хапва, цедя му няколко пъти по 90мл и си ги хапва с лекота, пък педиатърката каза 50-60, щото бил голям, даже можело 70 - колко трябва да изяжда бебе на 2 седмици, имате ли идея?
От едната гърда кърмя, дето е по-читава, другата изцеждам и така редувам кърмене и хранене с шишенце. Кърмя си го по 60 мин и това си е, яде си поне до 40-тата, чувам го да преглъща, дали пък дебитът не ми  е добър :lol: Ако го отстраня към 30-тата мин след един час се къса да реве, гладен 8O
Освен това изкарва доста между храненията, тази нощ 6 часа 8O, това нормално ли е, добре ли е?

Надинче, вчера ходихме на разходка по нашата уличка вече, така че тия дни ако искаш да се видим като излизате с групата? Ще дойдете по към нас, ако ви е удобно, че още гравитираме около нас :D
Благодаря ти, Бени!







*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #12 -: Ноември 17, 2008, 11:44:59 am »
Използването на термометър за изакване е много крайна мярка и се отрича от съвременните педиатри. Аз съм описвала и преди нашия случай - 10 дена неакане и само на кърма. Има специални масажни техники и гимнастика за бебето при запек. При нас в този период се оказа, че кърмата не му е достигала - въпреки, че имах достатъчно количество, явно не е била засищаща. Беше наддал много малко за съответния период (началото на 4 месец). Увеличих храната, съответно и детето почна да наддава :wink:
Ако до седмия ден не се изка, има лекарство за бебета, което педиатъра ще ти препоръча.

Да споделя - билетите за кино са станали 9 лева 8O
Гледахме Светът е голям и спасение дебне отвсякъде. Заслужаваше си всеки лев и определено ми хареса повече от другия нов български Дзифт. А и като бонус получихме земетресение в средата на прожекцията :D
На Произведено в България в НДК има добър избор от детски дрешки. Купих хубави шарени чорапогашници по 3 лв (щанда е отвън пред входа), комплекти бельо - слип и потник по 4 лв за комплект (4 етаж), ватирани блузки и панталончета по 5 и 6.50 от щанда на Светли на 3 етаж, ватирана пижамка с Мечо Пух - и тя без пари. Има и богат избор на мед и пчелни продукти. Взех за Симеон прекрасен акациев мед за 5 лв (препоръчаха го, че е с най-добра поносимост за дечковци).

Бони М ще пеят на 1 декември. За първия концерт бяха свършили билетите, ама за втория успях да взема :D Нямам търпение да си припомня вкуса на детството :D
И Щурците ще имат юбилеен концерт, ама май още няма билети за него.
Толкова с културния и пазарен обзор! Отивам да си търся работа 8)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #13 -: Ноември 17, 2008, 11:50:06 am »
Ани, успех  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #14 -: Ноември 17, 2008, 11:54:54 am »
Не бях влизала скоро във форума и останах много приятно изненадана, когато разбрах за рожбата на FreshBreeze!
Да ви е живо и здраво синчето, много радост и щастие да ви носи!

6 часа нощна пауза е чудесна, и би трябвало да говори за сито коремче! Въпросът ми е защо редуваш кърмене с цедене и даване от шише? Проблем с гърдите ли имаш? За толкова мъничко бебоче е вероятно да свикне с биберона и да не желае да полага усилия за гърда, а и това не стимулира кърмата. Добра лактация се постига, когато бебето суче. Помпата не би изцедила и 1/3 от това, на което бебо е способен. Но ти тези неща вероятно вече ги знаеш. Мисля , че 90 мл.трябва се се достигне до първата месечинка, а засега и 50-60 са ОК.Но колкото по-малко цифри, толкова по-успешно кърмене.   Аз все още не зная колко суче моят синковец и по-добре ,макар че съм минала през няколко трудности с кърменето. Желая ти успех и с удоволствие ще ти отговоря ако имаш въпроси, както ти навремето ми даваше съвети!  :wink:
« Последна редакция: Ноември 17, 2008, 11:56:33 am от Tomina »
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #15 -: Ноември 17, 2008, 11:55:38 am »
А и като бонус получихме земетресение в средата на прожекцията :D
Ако можеш следващият път не плащай за бонуса, че... не се знае
колко трябва да изяжда бебе на 2 седмици, имате ли идея?
110 мл на ядене и 7 яденета е книжките и така до края на първия месец
втория - 120мл и 6 хрненеия
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #16 -: Ноември 17, 2008, 12:35:21 pm »
Томина, благодаря за поздравленията, разкървавени са ми зърната, та затова редувам, едното уж лекувам. Засега си суче добре, дано не го домързи.
Благодаря ти, Бени!







*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #17 -: Ноември 17, 2008, 12:50:53 pm »
колко трябва да изяжда бебе на 2 седмици, имате ли идея?

по 100 на ядене.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #18 -: Ноември 17, 2008, 12:59:03 pm »
Хмм, значи ще пада помпане :(
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #19 -: Ноември 17, 2008, 13:14:02 pm »
колко трябва да изяжда бебе на 2 седмици, имате ли идея?

Според мен си е до дете. Александра чак на 2 месеца почна да пие по 100 мл, на 4 по 110 мл., а си наддаваше добре. Всъщност от гърдата не знам колко е изпивала, аз от време на време й давах от шише, за да зная по колко изяжда.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #20 -: Ноември 17, 2008, 13:27:52 pm »
да питам по-вещите, ако й сложа на Стефания сиропа за кашлица в Ам правя ли нещо, или само хабя материал
щото по никакъв друг начин не се сещам да го дам, то не са сълзи, задавяния, писъци и истерии, повече ме притеснява да не се задави, отколкото че кашля  :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #21 -: Ноември 17, 2008, 13:42:24 pm »
Не издържах и се изакахме с термометър. Зная, че не е хубаво, ама не издържах на едночасовите писъци.  Много го болеше коремчето. И гимнастики правим и масаж, но нищо не помага. Сега Гогата се успокои, наяде се и заспа като ангелче. Дано повече не ми се налага да правя такова нещо.

Добър късмет Ултра! Не се съмнявам изобщо в кърмата. До сега по-малко от килограм на месец не сме наддали. Вече сме 8кг.

Фреши, ти сама можеш да си прецениш дали му достига това количество. Ако издържа поне 1,5ч. значи му е достатъчно. Бебето е малко и по-бързо огладнява. Изцеждай си и гърдата от която е сукало бебето. Може 5мл. да пусне, но я изцеждай. Сега ти се струва, че освен да кърмиш нищо друго не правиш. Няма да е все така. И аз съм държала по 1час, а сега се насукваме за 10 минути.  :D

*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #22 -: Ноември 17, 2008, 13:50:42 pm »
Фреши, 100 гр. на ядене, но нали разбираш че това не е абсолютна максима. Деси сучеше, но аз я теглех преди и след ядене (да е жива и здрава мармотче, че ми даде везна, голямо успокоение се), и си водех записки, изяждаше всеки път различно, веднъж 80, веднъж 130 и така, така че не закачай детенцето, то ще си покаже, а и като спинка спокойно по 3,4 часа, значи е ок :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #23 -: Ноември 17, 2008, 13:56:39 pm »
аз си водех записки за всяко ядене и гледах да докарам средното количество за деня.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #24 -: Ноември 17, 2008, 14:01:31 pm »
да питам по-вещите, ако й сложа на Стефания сиропа за кашлица в Ам правя ли нещо, или само хабя материал

Не съм много веща, ама да споделя опит - в АМ става гадно и не го иска, отмервам сиропа, добавям в шишето съвсем малко сок (на Гербер например са с доста плътен вкус и покриват вкуса на сиропа) като се старая да ме види, че сипвам само сок :wink: Вече две шишета сироп изпи по този начин. Другият ми вариант, когато нищо не иска да пие, е със спринцовката на Панадола. По съвет на Мармотче гледам да впръсквам към бузата, не към гърлото.
А дали полезните свойства на сиропа се тушират от смесването със сок не ми е известно :? Затова слагам съвсем малко, колкото да се промени цвета.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #25 -: Ноември 17, 2008, 14:05:06 pm »
абе със спринцовката няма не искам, няма недей. хващаш я здраво и впръскваш. това е най-сигурният начин да попадне сиропа в устата. няма да се задави. опитай да го направиш и атрактивен тоя сироп. Мартин също пищеше навремето, а сега иска "оче титоп" и реве, че не му давам допълнително...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #26 -: Ноември 17, 2008, 14:09:38 pm »
бе дет се вика и ти одари една лъжица ако требе :lol:
ми аз съвет не мога да дам, щото Деси всичко що се яде и пие па било то и сироп зяпа широко, а оня ден дъвка и ефизол, щото баща й смучеше и тя го видя като го лапна и като се затръшка "апче, та апче" и той й даде един, та сега като се присети и пак си иска от на тати апчетата :lol:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #27 -: Ноември 17, 2008, 14:30:38 pm »
Криско и той си търси още сироп. много му се услажда.
вече ходи с кеф на ясла, много му е гот с децата. пък аз утре съм на родителска среща :D
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #28 -: Ноември 17, 2008, 14:37:34 pm »
Номерът с атрактивността при нас не минава - Симеон е изключително подозрителен към нови неща и просто отказва да ги опита. Нищо сладко не яде, дори на яслата, а там дават доста буклуци за следобедна - шоколадови вафли, меденки, филия с течен шоколад или със "сладък" пастет (халва с масло 8O ). Обича печени филийки, но ако сложа масълце, кашкавал или мед отгоре отказва. Кисело мляко яде само от опаковката, ако го сложа в купичка няма да го погледне. Вече се е изхитрил да проверява какво има в бурканчето - да не би да го излъжа и да подменя храната, че и този номер съм пробвала :lol:
Изобщо не му е интересно какво ядем ние и не си иска. Обаче ако има кубети, солети, пуканки или царевични пръчици, са само за него :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #29 -: Ноември 17, 2008, 14:54:05 pm »
еми да, то затова при различните деца различни номера минават :)
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #30 -: Ноември 17, 2008, 14:55:05 pm »
Да подкрепя двете Стефита за впръскването на сироп с панадолската спринцовка към бузата. При нас важеше правилото единият да държи детето, а другият - да дава сироп 8)
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #31 -: Ноември 17, 2008, 15:05:01 pm »
Весела седмица и от нас! :)

Аз от днес си имам ученичка. Плака като я взе сестрата да я заведе при другите (щях да се изненадам ако не беше), но после е играла и яла и изобщо е била много послушна. Прибрах си я в 12 беше видимо каталясала и малко след като я сложих в количката и заспа.

И на нас най-после ни пуснаха парното, че иначе разнасях една духалка насам натам...

За "Произведено в България" ще отида тия дни Ели като е на ясла... Реших, че с количка в събота или неделя ще ми е невъзможно да го обиколя.



Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #32 -: Ноември 17, 2008, 15:10:27 pm »
вие пък ме шашкате с това парно. ние имаме от 1 седмица вече.
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #33 -: Ноември 17, 2008, 15:21:19 pm »
Здрави дечковци и майки и повече спокойствие от нас.
С малко закъснение искам да благодаря за инфото за Англия. Много ми беше полезно.
Както Джази беше писала, цените на някои неща там са доста по-ниски. Затова се реших на такъв вариант.
Освен това Калоян ходи почти сам, само за ръчичка се държи и повечето космонавти са му неудобни, заради късите крачоли. Пък сме 70 см., а масово размерите на това, което ми харесва започват от 80. :?
Ще проверя и Руканор, че ми се иска да покарам ски, а дечко да се въргаля в снега.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #34 -: Ноември 17, 2008, 15:44:16 pm »
Да подкрепя двете Стефита за впръскването на сироп с панадолската спринцовка към бузата. При нас важеше правилото единият да държи детето, а другият - да дава сироп 8)

И при нас е така, но само когато аз държа спринцовката. На тати е един миличък, хрисим, чак сам си отваря устата.

Ние вчера бяхме в зоологическата градина. Еми не ми хареса - видях и болни , и гладни животни при все окичените табелки на рекламодатели /включително на мойта приятелка Алена/ , непочистени пространства.А за човешката простотия - думи нямам. Гледаш огромна табелка на която пише, че на животните не се дава храна и не се дразнят и масово народа това правеше.

*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #35 -: Ноември 17, 2008, 17:49:56 pm »
Хмм, значи ще пада помпане :(
Тц,количеството е перфектно за 2-седмично бебе. 90-110 мл в зависимост от апетита на бебето трябва да се достигнат в края на първия месец.
Аз имам везна, но откакто спрях да неря детето преди и след всяко ядене живота ми стана много по-лесен. Сега я меря през няколко дни вечер преди банята. И пак някой път се ошашквам като реша, че не е качила достатъчно и едвам се спирам да не дам АМ. А тя просто си качва скокообразно и както не е качила някой ден ме изненадва с по 100 гр. За последния месец сме качили 700 гр., което си напълно в норма ама аз все си живея с мисълта как детето е гладно. Така че ползването на везна е нож с две остриета.


Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #36 -: Ноември 17, 2008, 21:18:53 pm »
Аз не знам защо съм много спокойна, че си наддава детето, даже не изпитвам зор да го мерим - ами папка си лакомо, изкарва доста между хранения, пълни усилено памперсите, а какви бузки има :lol: Ще видим кога ще го премерим. Чудих се обаче колко да му цедя, ама така или иначе цеденето ми върви трудничко. От днес ще пробвам пак да кърмя и от двете гърди, да видим дали имам някакъв успех с лечението на зърното.
Купих му биберон-залъгалка, въпреки че не съм голям фен, обаче детето направо ще си изяде ръката. Хем е забавен, хем ми е жал за него, такива бесни опити прави да си захапе пръст, че ще се пребие или ще си изяде ръката. Кога уцелва милия, кога не, ама е много настървен. Кажете за залъгалка някои правила - след ядене трябва да я предлагам, нали? Ако тръгне да се одремва с биберон, какво да правя?
Благодаря ти, Бени!







*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #37 -: Ноември 17, 2008, 21:35:46 pm »
фреши, що така не искаш да му даваш биберон бе душата, какво те мъчи
аз 4 месеца се опитвах да я запозная със залъгалката госпожицата, че ме мъчеше мен, ако я нямаше бибата щяхме да сме скачени съдове докато отбия сигурно
на година и 4-5 месеца я отказахме без зор да видя
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #38 -: Ноември 17, 2008, 21:44:25 pm »
Фреши, няма такова нещо като след хранене, няма да се отбие, нито да се нахрани, споко :lol:
давай си му я на човека да си цоцка и това е, той като не я иска ще си я изплюе. не е толкова голям проблем тая биба, напротив, доста улеснява нещата, защото е много по-лесно да скриеш биберон отколкото да му скриеш палеца :wink:

а аз да ви се оплача, Деси преди малко така се преметна през решетката на леглото, с челото напред право на паркета, изктриви си и врата :( още ми треперят ръцете, ужас голям, как не си счупи врата незнам, дано сме се разминали само с голямата цицина :(
та по тоя повод вече нямаме решетка на леглото и сега ще видим дали пък няма да спи цяла вечер на пода :)

и да докладваме, че в роканора има комплектите от линка на Пердето, има и гащеризони за по-малките, такива за които ви обяснявах, пак са по 80 лв. Ако не сте се сдобили силно препоръчвам за малчовците :D Кака Деси вече е готова за снега с комплект яке и гащеризон :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #39 -: Ноември 17, 2008, 21:52:20 pm »
Фреш, не се вманиачавай с биберона. това са градски митове - няма дете, отказало сукането заради биберон-залъгалка. право казват хората - от бибелон можеш да отучиш, но от смукане на пръст - много по-трудно. казвала съм и друг път - аз съм си смукала пръста до първи клас. залъгалката е полезно нещо за бебето, тя му е нужна да се успокоява. давай я когато плаче и е нервен (не от глад, разбира се!), а като заспи - лекичко я измъквай от устата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #40 -: Ноември 17, 2008, 22:12:05 pm »
Ммм, дааа съгласна съм за залъгалката.
Аз лично още съжалявам, че не я въведох рано.
Тогава се радвах, че детето не я иска ама като стана на 9 и си намери палеца и ми отне три седмици да го науча на биберон, е тогава съжалих че не предлагах по-често като беше бебе.
Сега само спи с нея, но ако не я намери вечер смуче пръста  :?
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #41 -: Ноември 18, 2008, 09:37:09 am »
Здравейте милички. Отдавна не съм ви чела и вече ми липсвахте много, но пуста работа...Няма да се оплаквам, защото научавам страшно много неща, но динамиката е убийствена и на моменти ми идва повече.
Стефи, много ти съчувствам за ужаса, който си преживяла. И аз преживях подобен и още не съм на себе си. В неделя тръгваме на разходка и Мия тръгва да изкачва стълбите към втория етаж -аз за пръв път я виждам да се  изкачва сама (хваната за парапета, разбира се) и я гледам в захлас, а тя продължава към следващите стълби, но залита и сяда на земята. В следващия миг осъзнах, че там където е застанала -разстоянието между перилата е много голямо и тя ако се пусне, ще падне чак на долната площадка. Грабнах я с един скок, но не съм изпитвала по-голям ужас в живота си.
Фреши, давай спокойно залъгалка. Аз съм предлагала, ама Мия пък въобще не я искаше. И пръст не е смучела доскоро. Ей сега, на стари години от няколко дни я гледам, че си навира пръстите в устата...Не мога да си го обясня, ама ще видим.
<br />[link=http:
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #42 -: Ноември 18, 2008, 09:41:48 am »
...........а аз да ви се оплача, Деси преди малко така се преметна през решетката на леглото, с челото напред право на паркета, изктриви си и врата :( още ми треперят ръцете, ужас голям, как не си счупи врата незнам, дано сме се разминали само с голямата цицина :(
та по тоя повод вече нямаме решетка на леглото и сега ще видим дали пък няма да спи цяла вечер на пода :)
Сложи на пода до леглото някакво сгънато одеяло, за да омекотяваш паданията :wink: Такива ще има със сигурност.
Фрешче, дай биба на детето :D
Мешко, на дърт заман и ние завираме ръцете в устата, след като обстоятелствено сме изучили пода на заведението например 8)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #43 -: Ноември 18, 2008, 09:55:09 am »
Стеф, как е детето
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #44 -: Ноември 18, 2008, 09:59:41 am »
сложих й аз, едно одеало, не спа на земята  :lol:

а, нищо й няма :D
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #45 -: Ноември 18, 2008, 10:16:14 am »
Браво на нея!
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #46 -: Ноември 18, 2008, 10:43:42 am »
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #47 -: Ноември 18, 2008, 10:51:10 am »
Стефи, браво на Деси, че е добре детето :D

Успокоихте ме за залъгалката. Снощи му я дадохме малко и само дето не я изяде с дръжката,  на мама зайчето :lol: следва нов въпрос - след всяко смукане ли трябва да я стерилизирам? Ако е така, явно трябва да се запася с повечко :lol:

Да ви питам за още нещо - кое е по-правилно, да го чакам да заплаче за храна, за да му дам, или да предлагам като минат примерно 4 часа от предното хранене, преди да е заревал?
Тази нощ ми скри шапката, от 23ч яде чак в 06 сутринта.
Пробвах пак да кърмя от зърното, дето го пазя два дни и изцеждам и мажа с този бионект крем, обаче резултатът след кърменето е плачевен - яки  рани :( След като поревах от болка и недоволство, че с толкова усилия пак не се оправям, таткото ме насърчи да го зарежа това кърмене, щом зорът е такъв. Усещам, милички, че като наближи часът за кърмене се чудя как да отложа още малко този момент, пък ходя да пия  вода, пък нещо друго - не е редно да е така. От друга страна имам кърма, детето суче много добре, положих толкова много усилия още от преди раждането за това кърмене, малко ми е тъпо да се откажа.
Благодаря ти, Бени!







*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #48 -: Ноември 18, 2008, 10:57:34 am »
Фреш, аз се чувствах като теб до 3-я месец, после станахме приятелки със Стефито  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #49 -: Ноември 18, 2008, 10:59:41 am »
Фреши, аз не съм я стерилизирала бибата след всяко цокане, май сутрин и вечер пусках в началото стерилизатора със шишето за вода и биберона, след това веднъж на ден.
а за кърменето какво да ти кажа, аз не съм от ония фанатици дето задълже до 3 г. видиш ли трябва да се кърми и на АМ децата порастват същите. Но моя опит показва, че наистина в началото си е малко досадно това упражнение, а аз дори не съм имала проблеми със зърната. Ако успееш да се пребориш с разраненото зърно ти обещавам, че след 40-50 ден всичко ще си дойде на място и с кеф ще кърмиш :D
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #50 -: Ноември 18, 2008, 11:46:27 am »
Стеф, браво на Деската
нацелувай малкото камикадзе от нас  :hug2:
/и вчера дадох на адашката ти Милкинис стикс, да не я ожалваш толкова/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #51 -: Ноември 18, 2008, 11:59:20 am »
Стефи, добре че малката не е пострадала. Аз затова снощи като поръчвах кошарите на нашите, изрично им казах да имам свалящи дибли. Да се мушкат оттам, а да не падат като спинкат.
Фреши, защо не пробваш да се цедиш на ръка. Така ще предпазиш зърната. Аз вече 3 месеца се цедя така, защото от помпата мойте посиняваха и ме боляха. На ръка по-лесно се стига до задното мляко, а и се изпразва по-добре гърдата. Ние вече почти изцяло с цедена кърма се храним, защото обикновенно искат да ядат и двамата, а вече тежат и ми е трудно да ги кърмя заедно. Дори и през нощта пак са с шишетата, като ревне единия и другия се събужда и просто нямам избор. А иначе за това колко време трябва да суче, мойто педи казва не повече от 15-20 мин, другото е залъгалка. За бибата не се притеснявай, ние от изписването сме биби, сучат си без проблем когато ги сложа на гърдата.
Аз да се оплача - снощи пак не съм спала. Будят се на 2 часа и после не можем да се приспим по 1 час. Само шишето с млякото действа, но работата е че повече от 40-50 млл. не ядат. Зъби ли ни мъчат вече, какво ли.... Не е и заради фактора гушкане, защото не ги вземам, а ги храня в леглата. Помагайте, че вече съм като сомнамбул по цели нощи. Като сложа и цеденето през нощта и работата съвсем става е....а  :(
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #52 -: Ноември 18, 2008, 14:00:39 pm »
Привет на всички!

Стефи, да нацелуваш Деси-белята от мен!
И да се кротне вече, тя кака ще става, да взема да ви пратя Митака :wink: да свиква!

Ейййй, скръцна това време, не се шегува!Носа ми още е замръзнал!
Ама така трябва, да бягат вируси и всякакви болежки!

Марито, това зимен чувал ли е? За Стиляна ли ти трябва?
Прилича на нашия ЦЪК*TFK-много съм доволна.
Вътре е цялото полар, с ципове отсрани да се мушнат крачетата.
И копчета, когато е топло да откриеш крачетата без да махаш чувала.
Полара също се сваля за пране с ципове!

Фрешче :hug2:, така се радвам да те видя тук, давай залагалка на Марти и не се притеснявай!
Митака сам я отказа на 10 м, аз давам той плюе и така 2 седмици докато се усетя че не я иска!

Мими 26 :(, незнам как да ти помогна..Съчувствам ти!.....
Само като си представя картинката у нас * 2 и спирам да мрънкам, автопилот и това е!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #53 -: Ноември 18, 2008, 14:05:59 pm »
Мише, да нещо подобно, но това закопчава ли се към количката някак? Или стои като порт вътре? Мерси :bighug:
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #54 -: Ноември 18, 2008, 14:19:49 pm »
Мари, аз имам такова на Конкорд:

 и съм безкрайно доволна. Има си прорези за 5-точкови колани на количката. Може да се разкопчава на няколко етапа, както и изцяло.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #55 -: Ноември 18, 2008, 14:23:11 pm »
абе със спринцовката няма не искам, няма недей. хващаш я здраво и впръскваш.

Аха! Верно си е  :jump12:

Фреши, давай биба душа, щото на твоя приятел Колето, таквоз нещо не са му давали в дома и той миличкия си е приспособил двата пръста, а от пръсти няма отказване братче.... Питай ме каква пуническа война тече у нас по тоя повод!

Стефу, детето просто си е гимнастичка - това е пошението  :wink:. Няма да я ограничаваш!

Бай ви Кольо онзи ден се изяви като уредник в градинката! Една баба се развика на момченце, което риташе топка и наш Никола се втурна натам с викове "Не викай, не викай - не с лошо!!!"
« Последна редакция: Ноември 18, 2008, 14:30:50 pm от Fussii »
В очакване ....
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #56 -: Ноември 18, 2008, 14:26:49 pm »
хм, и Кольо ли неще сиропи ве, той уж от наща ящната партия :wink: :lol:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #57 -: Ноември 18, 2008, 14:38:51 pm »
ти па, не помниш ли, че майка му го обяви за злояд :lol:
"Не викай, не викай - не с лошо!!!"-просто нямам думи за речниковия актив на Колето!
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #58 -: Ноември 18, 2008, 14:41:27 pm »
Ама при нас обикновено шишето със сиропа иде заедно със сребърната вода и помпата за нос... така че - нема братче

Когато му давам самостоятелно ехинацея напр - няма проблем :wink:


Стига бре :lol:, стига сте ме подигравали!!! Искам да изпъча гордо гърди и да заявя, че Колето не е качил повече от 200 грама от миналия преглед обаче е дръпнал 3 санта. Така че приключвам с коментарите за търбуха му  :lol:

Злоядството му премина, трябва да призная.... :wink:
« Последна редакция: Ноември 18, 2008, 14:44:40 pm от Fussii »
В очакване ....
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #59 -: Ноември 18, 2008, 14:43:03 pm »
дърто магаре с помпата, научи го да духа нослето :)
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #60 -: Ноември 18, 2008, 14:45:29 pm »
Абе духа той, ама с помпата какво излизаше ...  8O
В очакване ....
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #61 -: Ноември 18, 2008, 16:22:01 pm »
Привет на всички! :D
да си кажа......нашато дохранване с ориз.брашно в кърма се провали :(,детето не го понесе,от пюрета за сега аз се отказах
кърмата ми не се овеличава.......и много се протеснявам когато свършат запасите в фризера за дохранване,какво ще правим..... 8O
малката много си смучи юмручета,ръкави всичко което й попадне.......дали е нормално?на моменти дори биба не иска,предпочита юмручета


Фреши,и аз бях като теб..........разранени зърна,кръв,стисках зъби от болка когато се хранехме.........мазах ги пътво с кърма о после кремчето и така по цял ден да са намазани......
с времето се оправят нещата и зърната свикват,кърмене максимум по 20 мин на гърда,
ти си прецени дали ще кърмиш.....и на АМ и на кърма растат децата :D :D :D
и давай биба на детето,има смукателен рефлекс който трябва да се задоволи
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #62 -: Ноември 18, 2008, 16:36:42 pm »
Ади, не се притеснявай, има млека точно за алергични деца, просто обсъди с педиатъра ви и преценете с кое да дохранваш :)
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #63 -: Ноември 18, 2008, 17:34:00 pm »
Ади, не се притеснявай, има млека точно за алергични деца, просто обсъди с педиатъра ви и преценете с кое да дохранваш :)
алфаре и фризопеп не иска да ги пие,отказва...предпочита да стои гладна и да заспи от рев изтощена
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #64 -: Ноември 18, 2008, 17:39:34 pm »
http://papa-bebe.com/novini.html#gn - Ади, погледни това мляко, питай дали не е подходящо за вас
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #65 -: Ноември 18, 2008, 18:31:15 pm »
Стефи, таз Деси е фурия.

Ади виж и това , на милупа млеката по принцип са за по-злояди деца може да  ги пробваш, това е подходящо за алергични деца

*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #66 -: Ноември 18, 2008, 18:54:29 pm »
Фреши, давай си му бибка на младежът и си го остави да си я ползва със здраве и удоволствие :) майтапът на страна, но не са оправдани опасенията ти относно залъгалката. и аз ги имах същите ( породени от информацията от бг мамата, ама какво да се направи, нямахме си тогава такава тема тук, новобранките сте много по-облаготелствани :wink: :lol:) и се въздържах от бибата като от най-голямо зло, и затова сега мона си има чуден навик да си смуче палеца :x исках да я науча със залъгалка, но когато беше твърде късно, с пръста е свикнала, по-лесно е, винаги е на разположение и бързо загуби интерес към нея. така че - имай го това предвид.

Мари, точно същото, което си дала на линка не съм виждала, но предполагам търсиш зимно чувалче за лятната ви количка. понеже и аз се оглеждах за такова, най - удачния вариант като цена-качество ми се струват на Джордани. изглежда много топло (с полар е отвътре), слага се на всякакъв вид количка и обхваща и топли и гръбчето на детето. само се чудя има ли въобще размери и дали мона ще се побере, та тези дни ще ходя да го пробвам. това, което Уайт ти е показала, ми се струва по - подходящо за по-малко бебе, вие май ще сте твърде "шавливи" за него :lol: - а, сега всъщност видях, че може да се разкопчава нс етапи, значи става и за по-големки, Уайт, каква е цената?

ето това, за което ти говоря http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/cPath/598/products_id/5736
« Последна редакция: Ноември 18, 2008, 19:01:42 pm от tzvetenze »
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #67 -: Ноември 18, 2008, 19:14:05 pm »
Момичета, много ви благодаря за линковете и инфото. Цвети, да това ми беше идеята. Ма те доста скъпи - само това на Джордани е горе долу сносна цена. Обаче ако я слагам с яке хич не виждам как ще се побере със всичко в лятната количка :wink:
Тя има и една комбинирана на Хаук за която също това ще ми свърши работа в големите студове. То иначе тя много дълго не се задържа в количка, ама поне донякъде като ходим белкем стои 8)
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #68 -: Ноември 18, 2008, 19:23:38 pm »
Цветенце, става за доста голямо детенце според мен. При нас има около педя и половина празно. Цената е 129 лв. в Бебе маркет.
Чувала съм, че чувалите на ТСМ са много топли и на прилична цена.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #69 -: Ноември 18, 2008, 19:38:10 pm »
да, наистина са скъпи и аз затова съм се ориентирала към Джордани. но искам да ида в магазина и пробвам да я сложа вътре баш ти както казваш - с яке и всичко и да видя изобщо възможна ли е тази работа - освен по-малките габарити на лятната количка, не съм убедена, че изобщо можеш да събереш по-голямо облеченко дете в чувалче (освен ако чувалът не е в размери), но тези, които съм гледала са все един размер.
и се чудя приложим и изобщо необходим ли ще ми е такъв чувал - то, ако е супер зверски студ, няма да сме навън, отделно че кой знае колко не се вози на количка, а и си имаме  термо гащиризон с полар отвътре
(Стефи, и ние купихме, наистина са страхотни и на прилична цена - аз обаче се спрях на моделът, който е едно цяло, по-удачен ми се стори за нас по ред причини, но и двата варианта са много хубави. нашият вариант е 65лв, почват от размер 74, а вашият май от размер 80. исках и ботушките да видя, дето ги има на линка на пердето, ама не са внесени засега)

да ви разкажа малко впечатления от лондон и цените на детските неща там - ами, отвсякъде погледнато са по-евтини, по-качествени и по-хубави от тукашните. разликата в цените на тамошните и тукашния мадъркеър е просто безумна за едни и същи неща, нямам думи. гледах ги и некст, дето писа дива роза - страхотни дрешки, останаха ми очите, една идея са само по-скъпи от мадъркеър, но пак са доста по-евтини от подобни хубави дрешки тук!  сравнявайки цените на конкретни марки дрехи и обувки за възрастни - къде с повече, къде с по - малко, но при нас определено е по-скъпо :x същото ми направи впечатление и в хранителните магазини. егати, защо е този парадокс.
« Последна редакция: Ноември 18, 2008, 19:40:20 pm от tzvetenze »
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #70 -: Ноември 18, 2008, 19:44:07 pm »
Аз вчера питах направо в магазина на Мадъркеър, защо има такива разлики. Момичето ми обясни, че в Англия нямало никакви данъци и такси и оттам идва разликата.
Защо не помислите за вариант чувалче само за крачетата при по-големите деца? Нагоре яке би било достатъчно. Все пак ползвате количката само за придвижване.
Утре и аз отивам до Руканор, че като гледам, сняг се задава. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #71 -: Ноември 18, 2008, 20:37:24 pm »
Аз вчера питах направо в магазина на Мадъркеър, защо има такива разлики. Момичето ми обясни, че в Англия нямало никакви данъци и такси и оттам идва разликата.

в какъв смисъл няма данъци и такси? дрехите нали не се правят в Англия - ако това са имали предвид, а се внасят от Китай или там, където ги правят...

най-вероятно ще си потърся аз едно такова чувалче за краката само от ТСМте.
« Последна редакция: Ноември 18, 2008, 20:42:45 pm от tzvetenze »
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #72 -: Ноември 18, 2008, 21:06:49 pm »
Цвети, не мисля че ви трябва чувал на вас, Симона е голяма вече и като е облечена в подходящи дрехи и ботушки ми се струва напълно излишен чувала, но все пак ти си преценяш :)
Аз съм купувала на племеницата ми преди 6г. за първи път дрехи от Англия, сега Деси ги носи, не са мръднали :)
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #73 -: Ноември 18, 2008, 23:29:31 pm »
mini,Cvetelina благодаря ви момичета :)....тези млека вече ги обсъдихме,пробвахме и на соева уснова,и хипоалергенни,но не стават.
хидролизираните млека на база краве мляко са: Фризопеп (на Фризланд), Пепти Джуниър (на Нутриция), Алфаре (на Нестле).
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #74 -: Ноември 19, 2008, 00:24:33 am »
adi, пробва ли да приготвяш Фризопеп с хладка вода, а не с гореща, както е по указание? тогава не нагарча млякото. и Мартин първите 2-3 дни се мръщеше на Фризопепа, но после си свикна с него и си го пиеше. ще свикне, няма къде да ходи...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #75 -: Ноември 19, 2008, 00:29:05 am »
Момичета, дайте идеи как да въведем залъгалката. Все се опитвам ама Алекс все я плюе, направо все едно и се гади. Първо пробвах с Авент, сега със силиконова на Нук, ама не и не. Света на свекървата да намажа биберона с мед по обясними причини пренебрегвам. Други идеи?

Мари, Цвети, аз такова чувалче имам, но за втората зима на Юлия дори не ми е хрумвало да го ползвам. Тя тогава в количката не почти не се качваше и ние вече почти не я употребявахме. Купихме и шейна тогава ама и за нея не съм се сетила да го ползвам, а и тя едва ли би ми разрешила, защото мрази всичко дето я ограничава.

В тая връзка от каква възраст се ползват чувалчета за спане, че да почвам да приучавам Алекс от малка, че с Юлия не успях?


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #76 -: Ноември 19, 2008, 00:57:32 am »
Габи, аз я издебвах докато сучеше и в момента, в който почваше да се унася махах гърдата и веднага предлагах биберон, за около месец почна да го смуче самичка като заспиваше. Като цяло Стефания го ползваше само за приспиване.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #77 -: Ноември 19, 2008, 01:11:24 am »
Мари, ние днес го обсъждахме това чувалче, ама не ми хрумна да те питам, що ти е аджаба. При условие, че ще стои детето 5-10 мин и после ще слезе да ходи. Първи вариант, за да му е добре вътре е по панталонче - няма как да го пуснеш от количката. Втори вариант, с чорапогащник и ватиран панталон + чувал - може и да се изпоти или поне ще се затопли доста и после го пускаш на студеното. Трети вариант, само по чорапогащник и като я пускаш от количката обуваш вън в градинката ватираното долнище. Просто мисля, че не си струват парите за ходещо дете. Ако смяташ до някъде да отскочите набързо с количката, без да я пускаш да ходи, спокойно можеш да я увиеш с някое дебело одеалце в количката.

Фреш, каквото и да решиш с кърменето, няма да сгрешиш. Само да се впиша и аз в групичката с много разранени зърна, включително отхапано парченце от зърното, което дори набираше, а като сучеше сякаш някой ръждив пирон ми забиваше. Но оцеляхме. И така до сега. При мен "проблемите" спряха към края на втория месец. После в средата на третия имаше така наречения от някои "скок в растежа" или просто недостиг на кърма и то доста дълъг период, повече от 10 дни. Но и това преживяхме и то само със сукане, без да дохранвам, малко погладува детето, ама кърмата ми се увеличи.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #78 -: Ноември 19, 2008, 01:33:58 am »
абе разубедихте ме за чувалчето, то аз и без това имах съмнения не малки, че ни е нужно :wink:

габи, мона не помня откога точно я слагам в чувал, но от доста малка - включително и лятото (като изключим големите жеги, когато мятах по един тензух) ползвам един съвсем тънък. имам и пролетно/есенен и зимен. слагам я след като заспи - този вариант работи при нас. задължително се отвива и понеже аз не мога да спя отвита, не ми е комфортно да я оставя и нея така,и затова си държа на чувала. когато е липсвал по някакви причини, я намирам отвита и студена.
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #79 -: Ноември 19, 2008, 07:19:06 am »
Габи, Дара я слагах в чувал от 2-месечна, понеже ми омръзна да ставам и да я завивам по цели нощи. Отначало се дърпаше, но свикна за 3-4 дена и сега като я сложа в чувала и тя е готова за сън.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #80 -: Ноември 19, 2008, 09:22:39 am »
Габи и Деси някъде към 2-3 м. започнах да я слагам, тогава започна да се върти на страни и да рита усилено, пък беше и зима :)
Сега обаче не иска торба, заспала я слагаме, но се буди по някое време и си я съблича, затова спи с голяма олекотена завивка сложена на ширина, така че като се върти да не може да я изрита съвсем, но пак ставам да я проверявам :?
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #81 -: Ноември 19, 2008, 09:32:18 am »
Васе, за чувалче си говорех с една наша мама, чието дете е година по-голямо и го ползват като излизат примерно за кратка разходка или до по-далечен магазин и не я сваля от количката, а навън е много студено. Обаче при тези цени май няма да купувам такова чудо.
Цвети, аз също питах Васи за магазините в Англия (понеже имам ранен коледен подарък екскурзия в Лондон, да се изфукам де :lol: :lol: :lol:) та съм стопирала пазаруването от БГ и ще се развихря там. Ми то като гледам дадените линкове, те цените направо са безумно смешни на аутлетите бе. Срамота е!
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #82 -: Ноември 19, 2008, 10:48:58 am »
Габи, Мартинчо спинка в торбичка за спане от първия ден вкъщи и изглежда се чувства екстра.

А бе момичета, видях се в чудо, как е възможно да спи по цяла нощ детенце на две седмици - от 23ч до 06-07ч 8O после пък цял ден будува. Остава да започне да яде сутрин, обед и вечер :x не е ли разбрал, Милият, че е бебе, егати режима, като на голям човек. То за мен удобно, ама се притеснявам?

Сега почвам пак здравото мрънкане с кърменето. Мими, не съм пробвала на ръка да се цедя, дето се вика не знам и как. С помпата много бавно изцеждам една доза, над час  8O дали на ръка ще е по-бързо? Иначе от помпата ми се наби месото там, дето притискат "листенцата" :x Едното зърно нали го пазих 2 дни, мазане, цедене, това онова, и снощи му дадох да суче, ама веднага стана по-зле даже отколкото беше преди :x Направо имах пулсираща болка снощи, рев, мъжът ми втора вечер ми прави беседа да взема да се откажа, и снощи и аз се навих почти :? но пък ме е много яд, защото имам много кърма, след дълго ядене от едната гърда пак си има мляко в нея, да не говорим как периодично ми тече и прелива. Гледам го детето, доколкото виждам захапва цялата ареола, що така тия зърна :( сцепени са сякаш по средата :(
Васи, ти значи си кърми, въпреки болката? Кървяха ли си зърната, докато кърмеше? Ако продължа да упорствам, мислиш ли, че проблемът ще се оправи от само себе си?
Чудя се и друг теоритичен въпрос. Бебето като суче от едната гърда, стимулира производството на мляко само от нея, или от двете? Защото Мартинчо нали суче само от дясната, а другата уж с много зор изтисквам, но изцеждането не стимулира като сученето, поне при мен. Ако река да спирам, как ли да стане, от едната криво ляво все още го храня, въпреки че и там раната се задълбочава?
И, the f*ck, няма ли някакво мазило, дето да лекува, а не само да навлажнява и не знам какво си?
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #83 -: Ноември 19, 2008, 10:53:26 am »
Фреши, не се притеснявай ако човека е спокоен и си наддава добре :) още повече чекато спи сега не е казано, че след 2 седмици няма си обърне режима на 180 градуса, спокойно, тъкмо ще свикнеш да спинкаш и той ще излезе с нов номер :wink:
а за зърната направо незнам какво да ти кажа, много неприятно. майка ми е била така, направо си е било напловина откъснато, но е кърмила брат ми до 9-ти месец.
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #84 -: Ноември 19, 2008, 11:45:19 am »
Фреши, аз с помпата нищо не успях да направя, но на ръка съм факир. Първоначално ми отнемаше час да се изцеждам, но сега са ми достатъчни 10-15 мин.
И при мен се получава проблема със зърната, но аз така или иначе не го слагам много на гърда, а по малко и постепенно увеличавам времетраенето, та имам възможност да почивам.
Взех си каучуковите зърна на чико, но нищо не направих с тях, та сега пак сме си натурално.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #85 -: Ноември 19, 2008, 12:41:13 pm »
adi, пробва ли да приготвяш Фризопеп с хладка вода, а не с гореща, както е по указание? тогава не нагарча млякото. и Мартин първите 2-3 дни се мръщеше на Фризопепа, но после си свикна с него и си го пиеше. ще свикне, няма къде да ходи...
да, пробвахме и това.......ефект няма :(
Сега последно цедя кърма и слагам по 1 мензурка  Фризопеп в кърма за да може да посвикне.......и с зор яде така,мърщи се,плюе

Фреши с каква помпа си? на мен една мила мама тук в форума ми услужи с помпа на авент,и да ти кажа......много добре изцежда,е друг е въпроса че при мен кърмата намаля...
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #86 -: Ноември 19, 2008, 12:43:25 pm »
Фреши, аз все още кърмя почти на всяко хранене, но не съм имала за толкова време такива проблеми със зърната. Имала съм естествено, но не чак такива. Мислех си, защо например не пробваш през едно хранене да даваш АМ, така хем няма да кърмиш, хем няма да се налага да се цедиш, или поне ще бъде съвсем малко, колкото да облекчиш гърдите. Така ще можеш да ги оставиш по-дълго да почиват. И така временно, докато се пооправиш. Макар че както го обясняваш, честно казано аз лично бих се почудила дали си заслужава каузата.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #87 -: Ноември 19, 2008, 12:45:42 pm »
Мда - и аз щях да питам Фреши с каква помпа е, това дето го описваш не е нормално. Аз с авентската се изцеждах месеци наред и то докато вършех нещо друго - телевизия или форум. Защо не се възползваш от възможността за консултация по кърмене? Има достатъчно специалисти, могат да дойдат и да ти помогнат.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #88 -: Ноември 19, 2008, 12:46:50 pm »
Здравейте и от мен! При нас е весело, в трескава подготовка сме за първия рожден ден-в събота,на 22, големи емоции. Решихме и на същия ден да я кръстиме момата, кой знае какъв рев ще бъде, направо съм ледена. Като казах ледена, в тоя студ как ще я събличат гола в църквата незнам, уж щели да затоплят.  

*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #89 -: Ноември 19, 2008, 13:08:18 pm »
Здравейте, мили мамчета!
Много съм щастлива, че вече посещавам тази темичка и ще се радвам да ме приемете сред вас!
Понеже имам само няколко минутки и нямам никакво време в момемнта да потърся из темите искам да ви попитам, макар че сигурно е коментирано, за което се извинявам. Малката Вики е доста изтощена заради жълтеничката все още не може да започне да суче, аз се изцеждам постоянно и й давам кърма от шише. Трябва ли да стерилизирам след всяка употреба помпата за кърма или веднъж на денонощие примерно е достатъчно?
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #90 -: Ноември 19, 2008, 13:38:04 pm »
Ох, аз пак да се оплача с нашето спане... този път се будиха на половин час  :( Какво да ги правя тези деца вече, незнам...
Фреши, хващаш гърдата преди ареола с палеца отгоре, с останалите пръсти отдолу и изтегляш към зърното (но не го докосваш). Дано съм ти обяснила добре.
Елма, добре дошла! Време е да си смениш лентичката  :D
Аз стерилизирах помпата на всяко цедене.
Вижте на какъв сайт попаднах. Има интересни неща
http://www.moetodete.bg/maichinstvo/
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #91 -: Ноември 19, 2008, 13:43:37 pm »
Мими26, да не би да са гладни та се будят толкоз често бре.
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #92 -: Ноември 19, 2008, 13:48:46 pm »
Не е глад, защото им давам мляко, обаче изяждат по 40-50 млл, не повече. А и вечер си изяждат по 150-160 вече. Преди изкарваха поне по 6 часа без да се събудят, обаче от 10тина дни положението е нетътпимо. С ужасен рев се събуждат. Дали са зъби? Незнам какви признаци да търся.
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #93 -: Ноември 19, 2008, 13:51:03 pm »
Фреши, остави човека да си спи, колкото и когато му се спи :) стига си се притеснявал, ами се възползвай и ти да се наспиваш - щото виж при мими26, например какво е положението :wink: и Мона беше така - много от малка отказа  нощното хранене и спеше по цели нощи, през деня спеше малко. спокойно, ще има за какво да ти се буди занапред, уверявам те :wink:

за разраняването - не знам, чак такива проблеми, които ти описваш, съм нямала. и при мен имаше разраняване, прокървяване и адска режеща болка в началото на всяко кърмене - помня, че и аз имах неприятно усещане като наближеше кърменето и когато захапваше затварях очи и буквално стисках зъби. отмина за около 3 седмици, малко по малко. без да съм фанатизирана на тема кърмене, после този процес ми носеше истинско удоволствие и инцидентното му и неочаквано спиране ме измъчи много емоционално. надявам се да се справите, не се отказвай още. послушай съвета на Ани - извикай си у дома специалист по кърмене, все ще ти даде някакви адекватни съвети и подкрепа.
и с каква помпа цедите наистина момичета, дето казвате, че не се получава и на ръка ви е по - лесно? за мен нямаше нищо по-лесно от цеденето с авентската помпа...това за лесната и употреба, но по-отношение разраняването, може би в този смисъл на ръка е по-удачно.
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #94 -: Ноември 19, 2008, 14:36:53 pm »
Ади, с ръчната на Авент, добре е помпата, докато тече мляко на струйка съм ОК, после почва да се точи на капки и от натискането става кофти.

Елма, щом изцеденото мляко служи за хранене, казват трябва преди всяко цедене да се стерилизира помпата, аз поне стерилизирам. Въпреки че после все пипна нещо друго, кожата на гърдите се допира до помпата, едва ли всичко остава стерилно, ама все пак.
« Последна редакция: Ноември 19, 2008, 14:42:49 pm от FreshBreeze »
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #95 -: Ноември 19, 2008, 14:53:15 pm »
Фреши, вземи си купи един прост Дефламол (и Надин ти беше писала). Майка ми е акушерка и при мен като ми се разкървавиха зърната и това ми купи и до края на първия месец нямах вече проблем с кърменето, а Елена смучеше като трифазна помпа. Само преди кърмене задължително се измивай хубаво от Дефламола. Иначе аз редувах гърдите на всяко кърмене, вярно болката от разранените зърна е зверска особено първите няколко минути обаче после претръпвах. Дефламола и лекува така че би трябвало за няколко дена и при теб да се усети подобрение.

Аз да похваля мойта ученичка - според сестрите е много спокойна изяжда си всичко, даже вчера имаше реплика от типа "тя малка пък много добре се храни", та взех да си мисля да не би да не и стига. Е като я оставя ревва в първия момент, но после бързо и минавало и ще видим от понеделник да остава в яслата за целия ден.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #96 -: Ноември 19, 2008, 15:03:18 pm »
Фреши, явно прекаляваш с цеденето. Цедиш само докато е на струйка, капките ги остави!

И аз да похваля Симеон - сутрин едва трае да му обуя пантофите и търчи весел към стаята :D
Вчера ме посрещна и с нов заучен израз - Мойто мами :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #97 -: Ноември 19, 2008, 15:05:36 pm »
гери, храната по принцип е достатъчно, но незнам защо, всички са гладни след това, може би все пак от повечето емоции там. деси също си изяждала всичко на градината и като я вземем към 5 и нещо може и слон да изяде пак :lol: след това към 19.30 си вечеря и в 21 и мляко пие като ляга :wink:
Да ви кажа най-новия хит на дъщеря ми, ще ставам баба :lol: от снощи разправя как Деси имала едно "миничко Пипи" в коремчето, това явно е в резултат на моето шкембе и тя знае че имам бебенце вътре и го кръсти Пипи, та и тя от вчера си имала едно :lol: Сутринта баща й я пита от къде го е взела това Пипи, да не са обядвали вчера в градината пипита и тя най-отговорно заяви "Дааа, кака Лили ми го даде" :lol:
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #98 -: Ноември 19, 2008, 15:05:54 pm »
Здравейте на всички от дъждовния Пловдив

Тази седмица аз гледам малката,днес излизахме в дъжда просто локва не остана без да е минала през нея.

Гери аз исках да те питам за Ели и яслата,ние също се очаква януари да тръгваме,та въпроса ми е кога ги слагат да спят там.Ние без сън преди обед просто не издържаме,ето днес спа от 10 до 13,30.Та си мисля как ще е режима там.Ако не я сложа да спи преди обед просто става много кисела,и незнам как ще се държи там.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #99 -: Ноември 19, 2008, 15:17:01 pm »
хихи Деска ще ме умори- Стефи вика на снимките на бебето от УЗИ Песи
Цвети, как изкарахте, разкажи с Мона ли бяхте, как го понесе
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #100 -: Ноември 19, 2008, 15:26:12 pm »
Delica, някъде към 13 часа ги слагат да спят, а закуската сутрешната е към 9, обяд предполагам към 12 защото сега в толкова си я прибирам и тъкмо е яла, следобедната закуска сигурно е към 4. Но при условие, че е станала в 8 би трябвало да може да издържи до 12.30 - 13 за сън, а и като е с другите деца се занимават и сигурно не се и сеща за спане, ама тя Ели не е от спящите. Вчера ми изкара цял ден без сън, към 7 вечерта беше абсолютно мрънкало, но въпреки това чак в 8 заедно с млякото си заспа.

Ох, като чета какви неща говорят децата ви, нямам търпение и Ели да почне да ръси бисери ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #101 -: Ноември 19, 2008, 15:30:47 pm »
абе имай, то освен бисерите, което е веселата част има и не толкова приятна като например:
-Деси, хайде мамо, тръгваме
- не, не, чакай малко, Деси има абота сега, гай (играй) малко тука...

- Деси, има ли ако мамо (цялата къща смърди)
- Не, няма, Деси няма ако :lol:

- Хайде обличай си якето
- Не, няма, неикам това яке, икам дугото...

и куп други от рода, на не, неискам и  няма ...
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #102 -: Ноември 19, 2008, 15:38:16 pm »
аз да ви кажа днес как съм се смяла с тъпия си акъл, тръгваме да излизаме, нагласени вече и двете в коридора, ама кво се замотах, отварям вратата, ама Стефания не излиза и само повтаря котееее, котеее, котееее
продължавам аз да не се усещам, ама и детето не излиза от вкъщи, стои в коридора и коте си знае, като я поглеждам по-обстойно, ми аз яке не съм й облякла на милата, а понеже якето й Пума и тя на емблемата коте вика, та така ... знае детето, че е студ и яке трябва да облича  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #103 -: Ноември 19, 2008, 15:55:39 pm »
хихи, сега се сетих, че в неделя спретанхаме подобен номер, пак така тримата облечени с якета, деси със шапка и уш обути, и викаме асансьора и детето по едно време вика "Ъъъъ мамооо, Деси боса", а тя горката по чорапки, забравили сме да обуем ботушите, но иначе седим на площадката и чакаме асансьора, ама аз и баща й обути :lol:
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #104 -: Ноември 19, 2008, 16:05:57 pm »
Гери благодаря
Незнам дори и в 9 е ставала Борислава и пак спи преди обед поне час.Иначе в неделя с нея и таткото обикаляхме за съдомиялна из града,излязохме в 10 като малката беше спала до 9 и какво да ви кажа заспа в колата в 12 та изкара един сън в колата докато бяхме в единия магазин.За това си мисля че ще и е трудно с режима в яслата,ама ще видим тези дни трябва да отида до там да видя какво става и  ще питам как е режима.
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #105 -: Ноември 19, 2008, 16:07:41 pm »
 :D :D  големи смешки разправяте,
на мен пък редовно ми се случва следното: тръгваме да излизаме, детето е оправено, облечено /междувременно съм забравила да я намажа с мазилото против студ и вятър/ и вече изкарвам количката от нас, блъскам вратата и тръгвайки надолу по стълбите установявам , че съм по джапанки или чехли.

Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #106 -: Ноември 19, 2008, 16:15:58 pm »
Като ви чета и се чудя - как ходят децата ви на ясли? Моят от началото на октомври има изкарани на детска общо 10 дена на два пъти по 5, последвани от поне двуседмично лекуване.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #107 -: Ноември 19, 2008, 19:30:50 pm »
о, и ние сме тръгвали без яке, ама добре, че детето ни поправя :lol: при нас якето е "аки"

мини, не я взехме. след дълго мислене реших, че може би повече ще я измъчим, отколкото да и донесем някакви положителни емоции и я оставихме в свекърва ми и мисля не сгреших - тук времето е било хубаво, слънчево, хапвала е готвена храна, водили са я три дни на юндола на чист въздух - дадох им я сополива, върнаха ми я здрава :) и наистина в лондон графикът ни беше толкова натоварен, че нямаше да е хич подходящо да сме с нея, само щяхме да се измъчим взаимно.
иначе изкарахме много хубаво, аз и друг път съм ходила, определено има много какво да се види и усети като атмосфера всеки следващ път, защото времето в лондон никога не ти стига.
другата година се надявам да успея да реализирам едно голямо пътуване до щатите, дето отлагам от 5 години и съм се зарекла, че догодина ще го направя. освен ако не се включим във вашия отбор, защото след нова година официално започваме опити мона да става кака :wink:
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #108 -: Ноември 19, 2008, 19:55:28 pm »
А бе момичета, видях се в чудо, как е възможно да спи по цяла нощ детенце на две седмици - от 23ч до 06-07ч 8O после пък цял ден будува. Остава да започне да яде сутрин, обед и вечер :x не е ли разбрал, Милият, че е бебе, егати режима, като на голям човек. То за мен удобно, ама се притеснявам?

Сега почвам пак здравото мрънкане с кърменето. Мими, не съм пробвала на ръка да се цедя, дето се вика не знам и как. С помпата много бавно изцеждам една доза, над час  8O дали на ръка ще е по-бързо? Иначе от помпата ми се наби месото там, дето притискат "листенцата" :x Едното зърно нали го пазих 2 дни, мазане, цедене, това онова, и снощи му дадох да суче, ама веднага стана по-зле даже отколкото беше преди :x Направо имах пулсираща болка снощи, рев, мъжът ми втора вечер ми прави беседа да взема да се откажа, и снощи и аз се навих почти :? но пък ме е много яд, защото имам много кърма, след дълго ядене от едната гърда пак си има мляко в нея, да не говорим как периодично ми тече и прелива. Гледам го детето, доколкото виждам захапва цялата ареола, що така тия зърна :( сцепени са сякаш по средата :(
Васи, ти значи си кърми, въпреки болката? Кървяха ли си зърната, докато кърмеше? Ако продължа да упорствам, мислиш ли, че проблемът ще се оправи от само себе си?
Чудя се и друг теоритичен въпрос. Бебето като суче от едната гърда, стимулира производството на мляко само от нея, или от двете? Защото Мартинчо нали суче само от дясната, а другата уж с много зор изтисквам, но изцеждането не стимулира като сученето, поне при мен. Ако река да спирам, как ли да стане, от едната криво ляво все още го храня, въпреки че и там раната се задълбочава?
И, the f*ck, няма ли някакво мазило, дето да лекува, а не само да навлажнява и не знам какво си?


Ели, наистина спри цеденето след като струята спре(само за сравнение, аз за 10 мин цедях 200мл)
На ръка се научих, но не мисля, че е по-лесния вариант. Наистина вземи го Дефламола, пробвай.
Аа също ревях и стисках зъби, това продължи около 2 седмици, но пък не съм имала проблеми със зърната :? За производството на кърма, да, произвежда се от тая дето суче, ама факт е, че като засуче и ми потича другата, направо като фонтан, дали има връзка обаче не знам. За спиране не мисли сега, ако се наложи с твоето количество може и хапчета да се наложат.
И последно, нека спи детето, да порасне :D

да ти звъня ли тея дни, излизате ли като е студено?
« Последна редакция: Ноември 19, 2008, 19:57:37 pm от Nadyn »
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #109 -: Ноември 19, 2008, 20:01:23 pm »
освен ако не се включим във вашия отбор, опити мона да става кака :wink:

Тва вече е много добра новина  :D Ех, че ме зарадва  :D

Фреш, а как разбра, че е много кърмата? Защото както го описваш с цеденето, не ми звучи като много. Като си спомня първите месеци не издържах повече от три часа без да се изцедя. Чак ми ставаха на камък гърдите и ме болеше.
На ръка съм се цедила, но за мен беше много неприятно. С помпата ми е било далеч по-лесно.

lb2f
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #110 -: Ноември 19, 2008, 20:28:28 pm »
хайде и аз да се разпища с кърмаческите неволи. С гърдите и зърната нямам проблеми, но със сукането не се справяме много добре - за добро или зло детето е кротко и поспаливо, а като спи не може да суче и всяко хранене е близо час - по 15 мин на всяка гърда и после цедене и дохранване. Иначе не мога да съм спокойна колко изяжда. Педиатъра каза за 3-та седмица по 80 гр. на хранене- средно за деня ги докарваме, но има и хранения по 40 гр., и мисълта, че е гладно и не наддава ме побърква. Лошото е че наистина бързо свиква с биберона и ми се струва, че няма да се кърмим дълго, но каквото такова
лека седмица на всички
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #111 -: Ноември 20, 2008, 00:13:02 am »
Фреш, кърмих въпреки болката повече от месец. Не само мажех обилно, ами слагах много крем на марля и слагах на зърното, като компресче, но първо оставяш зърната малко да "подишат", не се отмиваш, а направо кремчето. Това ме оправи най-бързо. Иначе за отхапаното зърно беше друг сценарий, там поддържах да не изсъхва зърното, защото раната се слепваше и като започнеше да суче, започваше да се разлепва и беше ужасно. Раната даже набираше и изчетох една камара материал по въпроса, в крайна сметка си сучеше. Иначе не само ме болеше, ами редовно навиквах мъжа ми и се чудех къде да се навра докато притъпи болката. Но давах да суче, защото с помпата цедях като теб. 20 гр за 30 секунди и после 40 мин още 20 гр. (за сведение първия месец наддаде 1200 гр). И после детето ги измуче от шишето за 2 мин  и настава рев.

По въпросът ти за стимулирането на лактацията - стимулира се само гърдата, която е стимулирана, а не производството на кърма като цяло. Но има жени кърмели само от една гърда. Е не знам, как изглеждат в огледалото де. Но нищо не ти пречи да пробваш да даваш два пъти от здравата, един път от разранената гърда. Като се оправят нещата обръщаш схемата, докато се изравнят. Стига да ти стига кърмата за две хранения от една гърда.

За цеденето съм чувала, че когато е на ръка се изцежда повече отколкото с помпа, макар и авентсктата и било по-неболезнено, може би за хора, които са го усвоили. Аз така и една капка не съм изецила успешно на ръка.

Отплеснах се.

П.п. ето един сайт с добри материали http://karmene.greatnow.com/karmene.html
« Последна редакция: Ноември 20, 2008, 00:15:00 am от wassilena »
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #112 -: Ноември 20, 2008, 09:59:12 am »
Трябва ли да стерилизирам след всяка употреба помпата за кърма или веднъж на денонощие примерно е достатъчно?

Да, стерилизира се при всяка употреба.
<br />[link=http:
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #113 -: Ноември 20, 2008, 10:04:51 am »
За мен кърменето си остана неосъществена мечта, но като чета за ужасните ви изживявания покрай кърменето, все повече се убеждавам, че само по книжките и в бг мамата е представено като нещо супер готино. Практически не съм чула нищо хубаво от някоя майка, която е кърмила и я познавам лично. Всички го описват  като нещо много болезнено и т.н.
<br />[link=http:
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #114 -: Ноември 20, 2008, 10:11:45 am »
Габи, не си мъчи детето като не иска бибка. И ние още се мръщим. Ни силиконови, ни каучукуви харесва.  Татко ми казва, че приличал на него - и двамата не харесвали силикона  :lol:. Ние си смучем пръстите, но само когато заспива или е гладен. Еми номера с бибата не става и това е, въпреки че пробвам.
В чувалче го слагам откакто стана на 2 месеца. Тогава беше тъничко (само един бархетен плат), а сега е дебело. Направо се родих. Поне съм спокойна, че не се отвива през ноща. Иначе ставах по 10 пъти да го завивам.

Фреши, махни силиконовата фунийка с листенцата. На мен още в болницата ми казаха, че никаква работа не върши. И е вярно. Напълно е възможно тази гърда да има по-малко и по-тесни канали. Обърни внимание дали на другата имаш повече струйки. При мен поне каквото и да направех не можех да докарам в лявата гърда толкова мляко, колкото в дясната. Много ти е рано да започнеш да кърмиш само от едната гърда. Когато ти оздравее зърното пробвай следното: кърмиш два последователни пъти от гърдата с по-малко мляко и дохранваш от другата. Третия път сменяш и първо даваш от другата гърда, като дохранваш от гърдата с по-малко мляко. Цедиш и двете гърди след всяко сукане.
Моя синковец така ме беше нахапал, пък нямаше още 40 дена, че кръв ми течеше някъде отвътре. Докато оздравее гърдата се цедях, но лактацията се намали. След това започнах да редувам гърдите както ти казах и за една седмица всичко си дойде на мястото.
Сега имам 19 литра кърма във фризера. В нашата къща кравата май съм аз  :lol:

meshko106, трудно е в началото. След това е по-лесно. Няма шишета, ни стерилизация, пък мамбото е вечно готово. Изобщо мързелива работа.

*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #115 -: Ноември 20, 2008, 11:19:08 am »
Мешко, аз изпитвам истинско удоволствие като кърмя от първия миг, но при мен проблема е че вече не мога да ги кърмя едновременно, защото тежат, а почти винаги едновременно реват за ядене. Затова съм принудена да ги храня от шишетата. Вече все по-рядко ми се отваря възможност да се кърмим  :(
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #116 -: Ноември 20, 2008, 11:22:32 am »
Практически не съм чула нищо хубаво от някоя майка, която е кърмила и я познавам лично. Всички го описват  като нещо много болезнено и т.н.

 абе не, не е точно така. вярно, че в бг мама има много абсурдни писаници, превъзнасяния и залитания относно кърменето. но миналата и тази седмца нищим проблемите, които има Фреши и  която е съвсем в началото още и съответно и ние споделяме нашия опит от същия начален период, затова ти се струва по-скоро гадно, отколкото нещо хубаво :wink: но после наистина става лесно. и за мен беше хубаво усещане, много хубаво, без изобщо да съм фанатизирана на тази тема. даже преди да родя четах по кнжките за емоционалната връзка м/у мейката и бебето, която създава кърменето и ала бала, и си казвах "бе чак пък толкоз". но истина е, че последствие ги усетих по свой си начин тези неща. когато влязохме в болница и кърмата ми спря, ми трябваше много време да приема факта, че няма повече да кърмя (имам предвид фактът, че трябва да спра поради непредвидени обстоятелства), ами мъчно ми беше и ми липсваше усещането. не съм изпадала в следродилна депресия, но в следкърмаческа - определено :lol:
« Последна редакция: Ноември 20, 2008, 11:24:07 am от tzvetenze »
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #117 -: Ноември 20, 2008, 12:29:15 pm »
Добър ден и от мен

Днес слънцето се е измъкнало от облачното покривало.Навън е много приятно ние бяхме на двора ама ни се доспа,и сега спим сед като обядваме ще излезем пак.Та докато спи малко хвърлих око в съседния форум там рядко влизам понеже няма време.Обаче тези майки бъдещи и настоящи там ще ме разбият,егати невежеството и фукнята лъха от почти всеки пост.По тяхно мнение децата им са все навън независимо от времето,децата им са най калените,най-хигиенично си гледат децата от ежедневни бани ще им протрят кожите,сакън да не кажеш че пропускаш някоя вечер банята а само миеш дупето абе с две думи супер мами и супер деца.Нападат много безочливо всеки с по различно мнени,вярно че за всеки неговите си деца са най ама все пак на 18 не всички оставаме принцове и принцеси.Интересно защо напоследък като обикалям в по лошо време сме почти единствените с малко дете навън.За пример в събота бяхме на гребната база ами нямаше жива душа а времето след 12 се оправи доста даже изгря и слънце,а ние голяма игра му ударихме в есенната шума.Абе мисълта мибеше за др форум,че не ме кефи.Тук сте супер
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #118 -: Ноември 20, 2008, 13:07:03 pm »
не съм изпадала в следродилна депресия, но в следкърмаческа - определено :lol:

Изкарах тежка следродилна депресия,направо ме е страх за следкърмаческата. Много хора ми дават зор - хайде, няма ли да го отбиваш вече, стига толкова. Все казвам, че той е много пристрастен и ми е трудно, но истината е, че и аз не съм готова да го отбия, без да мога да си го обясня. Отбиването ще означава най-вероятно малко повече свобода, но май още не съм готова за нея.
Мешко, аз съм нямала такива тежки проблеми, с изключение на болезнените зърна в началото и едно запушване на канал, мога само хубави работи да разказвам :) Пожелавам ти с второто бебе да ги преживееш :)

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #119 -: Ноември 20, 2008, 13:19:49 pm »
Абе мисълта мибеше за др форум,че не ме кефи.Тук сте супер...

Дели, не се връзвай на пухено-розовите писаници, просто не ги чети.
Губиш време, апропо има още една разлика с бебета оттатъка.
Някой беше писал в една друга  :photo:тема- те нашите бебаци са бутикова изработка :wink:.
Ма съм една скромнааааааа, въйййййй :oops:, въййййййй  :oops:.

За кърменето с всеки е различно...
Аз страдах, че не ми стига кърмата.....а момчето като се окопити след болницата
и му дойде апетита, а аз имах наполовината количество да го заситя.
Една седмица ми беше много зле.После, редувах едно, кърмене едно с АМ!
А винаги като го хранех с шише го гушках!
Сега е друго, пие мляко сам.....растат и се променят....

Елма, аз стерилизирах след всяко цедене.
Щом кърмата се пие от бебето се стерилизира, ако само освобождаваш гърдите, не!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #120 -: Ноември 20, 2008, 14:09:06 pm »
За мен кърменето си остана неосъществена мечта, но като чета за ужасните ви изживявания покрай кърменето, все повече се убеждавам, че само по книжките и в бг мамата е представено като нещо супер готино. Практически не съм чула нищо хубаво от някоя майка, която е кърмила и я познавам лично. Всички го описват  като нещо много болезнено и т.н.

И аз мисля,че не е съвсем така. Да чукна на дърво нямам проблеми с кърменето.Единствено тежък ми беше 1-вия ден като донесоха бебка.Дотогава беше хранена с биберон. Донесоха ми я в 11ч и след непрестанни опити чак в 18ч засука от гърдата.
В началото имах мнооого кърма и непрекъснато се цедях. Слава богу нямах рагади и т.н.
Единствения проблем при мен е че едната гърда от самото начало има по-малко мляко,и бебето хич не я долюбва нея. От другата суче с кеф.И резултата лява гърда значително по-голяма от дясна.
Иначе наистина кърменето си е мързелашка работа. Не е необходимо да приготвям мляко, да мия, стерилизирам шишета и т.н. Само си измивам гърдите и готово.
Хич не ми се мисля като започна да забърквам кашички, пюрета и т,н. Сега ми е толкова леко и приятно и колко филми изгледах докато кърмя.
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #121 -: Ноември 20, 2008, 14:44:10 pm »
Сега ми е толкова леко и приятно и колко филми изгледах докато кърмя.

И аз, и аз!  :lol:

Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #122 -: Ноември 20, 2008, 14:57:00 pm »
Сега ми е толкова леко и приятно и колко филми изгледах докато кърмя.
Е, на това му се казва живот :wink:. Пък аз от първите 2-3 месеца си спомням едно бебе, което ревеше от сутрин до вечер с прекъсване за по 15 минути, и една помпа, с която прекарвах повече време, отколкото с бебето....
<br />[link=http:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #123 -: Ноември 20, 2008, 15:50:24 pm »
и аз стерилизирах след всяко цедене.
На мен ми беше голяма мъка,че нямам кърма.С триста зора изкарахме първите 3м. на смесено хранене.Какво ли не ядох,какво ли не пих,колко време се помпах,колко масажи и топли компреси ,но резултат нулев.А така ми беше хубаво - бебчо си се гушеше в мен,захапваше много добре и никога не ми е правил рани.След напълното спиране на кърма,още поне месец Жори си искаше да си цока ,без нищо да му пуска и това беше единственото,което го успокояваше.

Жори ми е със запушено и течащо носле.За 9м. ,това му е първата хрема и ми е много мъчно да го гледам,как се мъчи вечер. :(Баща му снощи чете из книгите и форумите,какво можем да направим,за да го облекчим,днес и на работа даже не отиде.А като го заведохме на лекар ,им беше странно,че отиваме в спешното за един течащ нос.Но нали ни е за първи път ,може би драматизираме. :?
<br />
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #124 -: Ноември 20, 2008, 15:58:21 pm »
Зори, физиологичен разствор, поне ще го облекчи и капчици олинт 0,05% също можеш да ползваш.
много е кофти първото боледуване, Деси до 1г. не знаеше какво е това течащ нос, Т и т.н., абе никакви грижи. И на 1г. се разболя за първи път, ужас, ние не спяхме по цели нощи с баща й да я дебнем дали ще вдихне Т и колко, как диша и т.н., но се претръпва...
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #125 -: Ноември 20, 2008, 16:04:50 pm »
мдаа, помня го и аз първия течащ нос :lol:
претръпва се, наистина. течащи носове, кашлици, болни гърла - ще има, няма начин. по-сериозни и страшни неща да няма.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #126 -: Ноември 20, 2008, 16:07:15 pm »
даа и при нас не се спа много снощи.Слагах аз разтвор(това поне го имам винаги у дома) ,но не ни помогна за отпушване.Пък и капки нямах под ръка,та чак днес взехме.То тук и почти нищо немога да взема без рецепта.
<br />
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #127 -: Ноември 20, 2008, 16:18:10 pm »
Зори :hug2:, чудех се къде се загуби последните дни...
Да се оправя Жорката бързо и да не се тревожиш.
Ние на 10м боледувахме за първи път със зъбоникнене, ентеро вирус и всички екстри.
Стефи ти е написала за Олинта, щом и слагаш вече, дано премине скоро!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #128 -: Ноември 20, 2008, 16:39:34 pm »
Хайде пак моя филм ... :lol:

Купих си дефламол, сега мажа с него. Гърдата, дето беше по-добре, вчера сдаде багажа и не можах и от нея да го накърмя :(
Мими, сърдечно благодаря за краткото, но много точно описание как да се цедя на ръка, бях чела в книгите по-подробни описания, но от твоето ми стана най-ясно. Последните няколко пъти цедя на ръка, вече и от двете гърди. Сякаш ми е една идея по-лесно, но почти цялото цедене си е на капки и да не ви казвам как капнах :(
Джейзи, защо си мисля, че имам достатъчно кърма- от родилния дом го кърмя, там започна да наддава много добре. Здраво пълни памперсите. Хранех ту от едната, ту от другата, и след като се нахрани продължавам да имам мляко в гърдата. Периодично ми потичат и всичко става в мляко. Иначе бебето не сме го мерили.

Днес, както ме посъветва и Ултричка, имах удоволстивето да се видя с една мама-консултант по кърменето от бгмама. Още като й казах, че според мен захапва добре, цялата ареола, но с венците какво захапва не мога да преценя, на нея и проблясна евентуален проблем (каза, че въобще не би трябвало да чувствам венците му, а аз ги чувствам като менгеме) и му погледна устичката - каза, че има къса юздичка (после се оказа, че и двамата с баща му сме заглеждали тази особеност). Като му отвориш брадичката, вместо да си изплези езичето, си го дърпа навътре, това било характерно при късата юздичка, езичето е като прещипано по средата на форма. Баща му и той има малко къса юздичка, му казаха веднъж, което обяснявало чаровното му "Р". Та с този проблем милото Зайче не можел да захапе както трябва гърдата, защото не можел да пусне езичето отдолу и да поеме така гърдата. Това обяснявало и че папка по 60 мин, защото му било по-трудничко (така ми се сви сърчицето, че мама се отегчаваше, че стои по толкова време на гърдата). Та препоръча да се обадим към стоматолог, в Юниордент, да му цепнат (каза клапнат?) леко юздичката и това би трябвало да елиминира проблема. Дотук добре. Обадих се на педиатъра, тя каза, че бил мъничък да му се цепва юздичката, трябвало да е към 6-8 години, въпреки че на нейна племенница й я цепнали, като била на два месеца. В клиниката се обадих да запиша час, рецепционистката също каза, че бил мъничък, но утре да съм говорила с хирурга (д-р Хусеин :ask:).

Та сега съм в чуденка, някой ако е чувал за този проблем нещо, да казва. Явно при сегашните обстоятелства няма да мога да кърмя, а с цеденето направо не съм на себе си. Дали да стискам зъби да го заведа при този доктор да видим ще цепваме ли юздичката и да се надявам нещата да се оправят с кърменето, или при толкова обстоятелства срещу нас да се откажа най-сетне. Освен това съм на лекарства пак, метилпреднизолон, уж не било вредно да се кърми.

Сърдечно съм ви благодарна за всички коментари и съвети, толкова сте ми от помощ в тези дни :lol:
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #129 -: Ноември 20, 2008, 18:58:01 pm »
Фреши аз съм  била така, но не съм искала да суча,явно защото не съм можела, майка ми обаче е мислела, че няма достатъчно кърма. Тогава не е имало консултанти и никой не е разбрал на време каква е причината . В край на сметка са ми направили тази процедура на десетия месец. Стискам палци да решите проблема бързо. 
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #130 -: Ноември 20, 2008, 20:29:39 pm »
Фреши, на една приятелка на детенцето й цепнаха юздичката на 5 месеца, малко е ревала и след това веднага е седнала да я кърми и така не й е дала възможност да реве дълго.

*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #131 -: Ноември 20, 2008, 20:34:25 pm »
А иначе по отношение на кърменето мога да напиша цяла книга. Още се кърмим - сутрин към 6, вечер преди заспиване и нощем за успокоение, когато нищо друго не помага, много рядко и следобяд ако не иска да заспи по друг начин. Още не се чувствам готова да отбивам, въпреки че непрекъснато си поставям някакви срокове и дати - голяма глупост. Докато бяхме на изключително кърмене първите 6 месеца изчетох доста книжки,статии и др. и изгледах доста филми  :wink:
 И накрая, както каза една моя приятелка - Кърменето е изкуство.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #132 -: Ноември 20, 2008, 22:12:30 pm »
почвам да се чудя как са кърмили навремето жените, когато не е имало книжки, филми и Интернет. простете за иронията. кърменето е естествена физиологична дейност, присъща на всички женски бозайници, какво изкуство чак толкова има в него - не проумявам.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #133 -: Ноември 20, 2008, 22:17:10 pm »
почвам да се чудя как са кърмили навремето жените, когато не е имало книжки, филми и Интернет. простете за иронията. кърменето е естествена физиологична дейност, присъща на всички женски бозайници, какво изкуство чак толкова има в него - не проумявам.

ей с това съм напълно съгласна  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #134 -: Ноември 20, 2008, 23:31:00 pm »
почвам да се чудя как са кърмили навремето жените, когато не е имало книжки, филми и Интернет. простете за иронията. кърменето е естествена физиологична дейност, присъща на всички женски бозайници, какво изкуство чак толкова има в него - не проумявам.
Просто навремето не е имало интернет и затова са споделяли проблемите си в тесен кръг. От там и абсурдните решения, за които съм чувала, като мазането на зърната с мед  8O Да не говориме за децата израснали на кисело мляко, щото тогава и АМ не е имало.

lb2f
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #135 -: Ноември 21, 2008, 00:23:50 am »
Джам, преди не е имало и доктори, които да съветват да се кърми на 3 часа, да се държи бебето по 20 мин, коя гърда как да се сменя, мие и прочие. Бебета са ревяли и те не са знаели от какво реват, най-малкото им е минавало през ума, че са гладни (например). Питайте бабите ви, особено по селата, кога са теглили бебетата. Дали е било всеки месец? (на мъжа ми баба му разправя, как мерили детето си на двора под черешата на везната и паднало топчето на главата му). Другото е, че дори да са се усещали, че кърмата не стига, просто са нямали друг вариант, освен кисело мляко, надробена фасулева чорба или брашняна каша. Отделно, че и биберони трудно са се намирали. И още ред причини, които всички може да намерите, ако се замислите. Че всъщност информираността, колкото помага, толкова и пречи. Блажени са невежите, беше казал някой.

А и за какво изкуство става въпрос? Не разбрах иронията.

Виж друг е въпросът, ако станаха в повече разговорите за кърменето тук. Фреш, ако иска да ги прехвърлим в темата за кърменето в подраздела Захранване. Мога само да си призная, че благодарение на подфорума Кърмене от бг мамма, аз кърмя до сега. Защото можах да погледна и от друга страна нещата, а не си останах само с "модерното" мислене на околните.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #136 -: Ноември 21, 2008, 08:15:55 am »
почвам да се чудя как са кърмили навремето жените, когато не е имало книжки, филми и Интернет. простете за иронията. кърменето е естествена физиологична дейност, присъща на всички женски бозайници, какво изкуство чак толкова има в него - не проумявам.

Ами Джам, изкуство-не, но чувство-да!
Радвам се, че дори и за малко имах възможността да го усетя.

« Последна редакция: Ноември 21, 2008, 08:21:50 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #137 -: Ноември 21, 2008, 10:17:49 am »
Василена, знам за какво е ставало дума тогава. баба ми е на 92 години, още е жива, разказвала ми е как си е гледала децата през войната. тогава дори сапун не е имало. не си мисли, че жените не са знаели как да кърмят, защото не е имало форум бг-мамма и национален консултант от Ла лече лига - България.

и тогава са се раждали хора, нали? и са израстнали успешно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #138 -: Ноември 21, 2008, 10:41:17 am »
Искам само да споделя моят скромен опит в кърменето - около месец се мъчихме да се кърмим, е така и не ми тръгна кърмата :?Какво ли не правих и не пих, е няма.Тогава много се рових в сайтове - основно бг мама и за съжаление не се почувствах по - добре.Всички знаете, че според писанията там, кърменето е най- великото нещо на света и едва ли не, ако не кърмиш е равносилно на престъпление 8O.Е, тогава се почувствах най-лошата майка на света и се чувствах толкова виновна и депресирана..., докато не осъзнах, че децата растат и на АМ. Това е, дъщеря ми, да е жива и здрава, израстна на АМ. За мен поне, проблема с кърменето малко се преекспонира, просто понякога сами се вкарваме в някакви филми и сами си усложняваме живота. Това е мое мнение и не искам да ангажирам никой с него!
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #139 -: Ноември 21, 2008, 10:44:26 am »
ами то същото е и за захранването :)
АМ е нямало, когато кърмата не стига, нямало е схеми, графики да видиш коя храна на колко месеца да се дава и т.н. и пак хора са ставали и ние от тях сме дошли - ами ние сега се скъсваме да четем и информираме как да захраним, ето и цял подфорум тук имаме, а и като си спомня аз преди да зхраня що записки събрах, принтирах, изчетох, подчертавах, подготвих си се за един държавен изпит отвсякъде.

кърменето си е отвсякъде естествен физиологичен процес, ама факт е, че при мен (а и повечето жени) се искаше голямо усърдие, за да се науча да го правя - хич не ми дойде естествено при мен, не беше като да сложиш бебето на гърдата и то блажено да засуче. и аз много пъти съм се питала какво са правили едно време хората, то толкоз трудно, кой им е обяснявал - но явно се е предавала информацията, но по други начини.
то и раждането си е един абсолютно естествен, най-естествения процес сигурно, ама :lol: гледах преди месец - два в дома на киното един документален филм за раждането - Първият плач. Показаха раждания от всички точки на света - от модерната болница, през мизерните такива, през раждане в басейн с делфини, раждане в къщи, раждане на пясъка в сахара на една черга само, в индийдската действителност - навсякъде и всякак! някои неща направо ме втрещиха, недоумявах как раждат и оцелявата жените, бебетата -  едно се роди и хоп с татакото и майката да си вземата първа баня в морето, друго веднага го метнаха на по-големите деца и кучето да му се порадват и поиграят, трето го целуваха делфини, във виетнамските болници ги надписват по телцата с флоумастери, четвърто най-стария член на семейството му се изхрачи (не преувеличавам) в лицето по стар обичай, ,  няма прегледи, няма апгар тест, нищо няма. и си мисля ама как, аз така никога не бих могла да родя, но хората си раждат, децата оцеляват, растат и те раждат...щото раждането е един естествен процес.
« Последна редакция: Ноември 21, 2008, 10:47:33 am от tzvetenze »
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #140 -: Ноември 21, 2008, 11:20:50 am »
Цветенце разбирам, но пропускаш един много важен фактор. Процент смъртност. :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #141 -: Ноември 21, 2008, 11:29:47 am »
И преди съм го казвала - за мен кърменето е в двете крайности, или имаш кърма и кърмиш или нямаш и не кърмиш. Това с четенето на форуми, с консултантите и ала бала лигите, честно ви казвам, не го разбирам. Аз нека да нямам кърма, а ако ще и на челна стойка да застана и тонове чайове да изпия, и най-великата кърмачка в света на крака да ми дойде все тая.
И на времето е имало жени които нямат кърма, но за сметка на това в селото са се раждали 10-ки деца през годината и е имало майки с повечко кърма, която са давали на другите без такава. А това за захранването ами да ме прощавате ама се вторачваме и има защо. Просто няма начин за сравнение между качеството на храната с която баща ми преди 60 г. е бил захранен и тази с която аз захраних детето си сега :(
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #142 -: Ноември 21, 2008, 11:36:08 am »
И преди съм го казвала - за мен кърменето е в двете крайности, или имаш кърма и кърмиш или нямаш и не кърмиш. Това с четенето на форуми, с консултантите и ала бала лигите, честно ви казвам, не го разбирам. Аз нека да нямам кърма, а ако ще и на челна стойка да застана и тонове чайове да изпия, и най-великата кърмачка в света на крака да ми дойде все тая.
И на времето е имало жени които нямат кърма, но за сметка на това в селото са се раждали 10-ки деца през годината и е имало майки с повечко кърма, която са давали на другите без такава. А това за захранването ами да ме прощавате ама се вторачваме и има защо. Просто няма начин за сравнение между качеството на храната с която баща ми преди 60 г. е бил захранен и тази с която аз захраних детето си сега :(

 :balk_47: :balk_47: Подкрепям!!!!
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #143 -: Ноември 21, 2008, 12:32:11 pm »
Цветенце разбирам, но пропускаш един много важен фактор. Процент смъртност. :)


лиде, напротив, изобщо не го пропускам този фактор :) точно това ми бяха мислите в главата, докато гледах филма - как изобщо оцеляват :lol:
а иначе мисълта ми беше, че следвайки логиката, то и кърменето, и раждането, пък захранването, са все естествени неща, но понякога се налага намеса.
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #144 -: Ноември 21, 2008, 12:42:29 pm »
с консултантите  не го разбирам.

под консултант в ситуацията разбирам някой, независимо кой и какъв, но имащ опит, да ми помогме, показвайки ми обяснявайки ми някои неща (каквато е работата и на сестрите, само дето не си я вършат в повечето случаи). колкото и естествен процес да е кърменето, еми аз имах кърма, но не успях 10 дни да се справя и да започна да кърмя, просто не знаех как, явно и бебето не знаеше и хич не тръгнаха ей така от раз нещата. така че имах нужда и полза от такава косултация. а не че, ако по някакви причини кърма нямам, ще дойде е дна опитна акушерка и кърмата ще тръгне :) и преди се е предавала информацията, сигурна съм, че е имало жени, които да помагат както при раждането, така и при кърменето и отглеждането.

а за захранването - спор няма за разликата в качеството на храната (и живота изобщо, а от там и способността ни да даваме здрави поколения), ама като са ми разказвали майките ни и бащите ни на каква възраст с какво са захранвани (пък било и качествено) и гледам и мигам на парцали как е вузможно, ама явно е :wink:
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #145 -: Ноември 21, 2008, 13:48:42 pm »
Имам кърма и то много. Идва ли бих кърмила сега, ако не беше една акушерка в болницата. Аз не знаех как, а то милото не можеше и цялото беше омазано в коластра. Това, че кърмя в момента с нищо не ме прави по-добра майка. Това е мой избор и съм благодарна, че ми помогнаха.
Най-добрата майка която познавам това е сестра ми, а тя е кърмила само 36 дни.

*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #146 -: Ноември 21, 2008, 14:06:00 pm »
записахме се на кухня. някой беше коментирал, че се е отказал от хер бебе поради факта, че от 10лв депозитът им за бурканчета е станал 40лв. Няма такова нещо - 10лв си е.
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #147 -: Ноември 21, 2008, 14:18:37 pm »
Подкрепям StefiZ напълно, и аз така мисля или имаш кърма и кърмиш или не, и ако не кърмиш не мисля, че това те прави лоша майка. А за едно време, едното решение на липсата на кърма е била "млечната майка", друга жена която има кърма да ти кърми бебето или козе мляко, че е с по ниска масленост и е о близко до майчиното (това съм чувала от баща ми). А него в невръстна възраст, защото бил много слабичък са му давали сурови яйца - резултата е бил ужасен, целия се изринал. Иначе спор няма, че храните са били много по добри от сегашните.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #148 -: Ноември 21, 2008, 14:25:21 pm »
Цвете, аз бях писала това - така ми бяха казали лятото в кварталното магазинче, което снабдява с Хер Бебе. ще проверя пак, благодаря за информацията! докладвай какво ти е впечатлението от храната.

а относно новия дебат за кърменето, мисълта ми не беше да залитаме отново в това кой и защо кърми/не кърми и какъв го прави това. просто исках да приземя малко онези, които смятат, че кърменето е наука, изкуство, спорт или нещо подобно и се постига само с цената на много писане, четене, консултиране и умуване. ами не е така. не казвам, че всяка жена се справя автоматично, но нали затова са акушерките? и навремето е имало акушерки (т.н. "баби"), имало е винаги други, опитни жени наоколо, явно са показвали и са учили младите майки. и е ставало някак си.

апропо, баща ми е бил дохранван с "адаптирано мляко" - това през 1940-та година, отбележете! баба ми е разказвала, че имало тогава някакво лиофилизирано (изсушено) кисело мляко в кутии, немско. забравих му марката, но баба я помнеше :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #149 -: Ноември 21, 2008, 14:44:00 pm »
А добър ден

Днес ходих до яслата да видя какво става.Влязохме при зам директорката в кабинета и неможах да изкарам Борислава от там като побара едни кукли да видите после рев.Децата реват на влизане ние на излизане абе направо ме отсвири като видя играките.Иначе в понеделник се връща старшата от отпуск та ще ходя пак,да каже и тя кога се очертават места.Но преди 1-ви януари няма да е.
Вчера се смених на обед с татко,следобед бях на работа,обаче малката ме ядоса на заспивнето и я оставих сама в стаята,тя порева пък спря и повече не съм влизала при нея.Като се прибрах пита баща ми какво стана спеше ли малката,а той вика ами и аз не съм влизал,отидох чака като я чух да драска по вратата,ама вика къде е спала на леглото ли незнам.Направо ме разби,тя Борислава вече от 2 седмици слиза сама от голямого легло.Направо сме егати и отговорните възрастни  :lol:Та така при нас.
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #150 -: Ноември 21, 2008, 14:50:11 pm »
Ох и в къщи е весело, освен че ще ставам баба, нали спи без решетка вече 3-4 вечери, та до снощи нямаше проблем. Но снощи към 2 часа се чува "мааааамооо, мааамоооо", тичам аз а детето се изпънало на одеалото на заемята и ми се усмихва доволна, преместих я в леглото и към 4 се повтаря картинката само че с "таатеее, таатееее", отива баща й и освен че лежи на земята и докладва "Деси е мока (мокра)", а тя опишкана до под мошниците, е как няма като изяде 1/2 кило маслини изпи 3 чаши вода и 300 гр. мляко преди да си легне. Та се преобличахме по нощите :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #151 -: Ноември 21, 2008, 14:53:14 pm »
ммда, тва за крайностите и аз си го мисля
примерно аз- раждах нормално, ама моето не било нормално, щото ми били сложили упойка и ме били срязали, кърмих до година, ама не съм съвсем кърмачка, щото видите ли съм си позволила лукса да си дохранвам бебето с АМ, че и насилствено го отбих на всичкото отгоре  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #152 -: Ноември 21, 2008, 14:55:14 pm »
за хер бебе ще се изкажа по - подготвена края на другат седмица, когато изкараме едно цяло седмично меню. иначе за депозита - 10лв е, толкова ми взеха.
удобство е, че я носят рано - най-късно в 09ч, топла е, предполагам трябва да се готви рано сутрин. и после не си ангажиран с чакане да ти я донесат. записването става само по телефона, не искат бележки, плащаш направо на доставчика. аз записах седмично 6дневно меню  - 25лв с доставката. с бурканчета е, ама в крайна сметка по-добре в стъклен буркан, отколкото пластамасова кутия. бурканчетата са ок - не са захабени, с нови капачки.
за трите дена, които сме на кухня - ами средна работа, бива. ще видими другата седмица как ще е. сравнение мога да направя само с частната варненска кухня, където храната беше по-вкусна (не в смисъл, че я соляха), беше разделена в групи и от там имаше разлика в консистенцията (тук е еднаква за всички), и ми харесваше много, че всеки ден имаше етикетче в колко е произведена, до кога да се консумира и съдържащите се продукти, в сайта си даваха и менюто за седмица напред - изобщо имаха добра организация и подходи, на които ние държим :wink:

абе засега - продължаваме на изпитателен срок в хер бебе, пък ще видим.
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #153 -: Ноември 21, 2008, 15:07:10 pm »
Цветенце, дай малко инфо за варненската. Че както има време, скоро ще ми дойде на главата, а с тез двамата незнам дали ще успявам да им готвя, колкото и да искам.
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #154 -: Ноември 21, 2008, 15:46:41 pm »
Цветенце, дай малко инфо за варненската. Че както има време, скоро ще ми дойде на главата, а с тез двамата незнам дали ще успявам да им готвя, колкото и да искам.

мими, лакомник се казва, имат сайт със същото име с добре организирана информация. в аспарухово се  намира, доколкото знам е единствената частна при вас - поне лятото беше. 2.80лв е порционът, ако го взимаш от место, 3.80лв, ако ти го носят до вас. м/у 10:30 и 12ч им бяха доставките. искат бележка от педиатъра, че детето няма алергии. не ми харесваше само, че имаха сурова застройка на супите ( при това посред лято), убедеиха ме, че и в държавната било така, аз от държавната нямам опит, но  майки, които я ползват, казват, че стриват сварен жълтък, а не ползват суров. така че супите със застройка ги ядях аз - затова беше много удобно, че описваха с подробности кога има, кога няма застройка, както и всички вложени продукти.
тук в хер бебе ми се вижда малко по как да кажа - блудкава храната, но ще видим.
иначе навсякъде прекаляват с киселите, то не беше кисел лимон, кисел зелена ябълка и всякакви други гадости.
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #155 -: Ноември 21, 2008, 15:55:39 pm »
в София в държавната кухня слагат сварен жълтък на супите, а в някой дори и белтъка настърган. Хер бебе не застройват супи, както не правят кремчетата с прясно мляко.
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #156 -: Ноември 21, 2008, 15:57:49 pm »
Разбира се, че кърменето е естествен процес,а когато първоначалната болезненост отмине и нещата се нормализират, то става дори приятно. Дали е изкуство или не, незнам, не съм изкуствовед, но при всички случай е някакво специално за майката и бебето преживяване. Познавам хора, които кърмиха седмица, най-много две и им писна. И вярно децата пак израснаха, някои дори без АМ , направо на кисело мляко. Нямам нищо против киселото мляко, аз съм му фен, ама още не смея да й дам на малката такова. 
Спомням си, че си купих помпа и в болницата акушерките само това ми казаха:бебето е най-добрата помпа,  и се изцеждай на ръка. То е добра помпа, ама като не иска да засуче  :?

Утре е големият ден за нас, ставаме на цяла една годинка и ще се кръщаваме. Цяла седмица хвърчим по организационни задачи и сега всичко е готово. Много се вълнуваме в къщи. Само за едно се моля, да сме здрави, всичко друго е суета. :D

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #157 -: Ноември 21, 2008, 16:18:17 pm »
Стефи, защо не вземете от тези предпазните решетки за леглото на Деси. Аз мисля, като купим нови легла за момчетата след 1-2 години, така да процедирам.
Процедурен въпрос-Какво мислите за двуетажните легла. На нас може би ще ни завещаят от племенника на мъжа ми, но за мен това си е много опасно, а и са за след 6-а година поне, нали?  :?
Ние вече се учим да се качваме на спалнята, и да слизаме. Докато пазех Мишо да не се пльосне отгоре, Хриси слезе сам успешно с дебелото дупе.

Мими26, аз готвя успешщно и с огромно желание за моите зверчета. Време има за всичко.  :D Плюс това като са двама, готвя поне по 4-6 порции от ядене, така че си заслужава.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #158 -: Ноември 21, 2008, 16:21:06 pm »
Oставете кърменето. Да ви застрелям аз сега с един въпрос - плашите ли малчуганите? Може да ви е смешно, но аз се чудя дали е добра идея, честно  :? Първият път като я изплаших беше когато ревна на едно преобличане - казах й, че кучето ще я вземе сега, та така се изплаши, че не само млъкна, ами се гушна в мен яко и едвам я облякох. После като чу куче да лае и беше доста уплашена. Не повторих, не искам да й насаждам страхове, още повече от живортинки, които ни заобикалят нон стоп. Като лае куче не я е страх вече. Но сега понякога до баба Меца прибягвам и почуквам....тя се ослушва, лек уплах и не мрънка, но пак не знам дали е добре???
Майки, споделете или само ми се посмейте на акъла.  
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #159 -: Ноември 21, 2008, 16:26:11 pm »
Нинче, аз не съм плашила Стефито, ама си мисля, че едва ли ще ме разбере, тези за Торбалан май са за по-късна възраст.
Да ви кажа, че съм решила да правя поръчка другата седмица от този
http://www.mytoys.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/de/-/DEU/Mt_loader-Start немски сайт, ако някой пожелае може да се включи, имам достатъчно свободно време да се наема.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #160 -: Ноември 21, 2008, 16:28:33 pm »
И ние дочакахме първото зъбче най-накрая. Избило е, но детето го боли - спи и приплаква, събужда се ревейки, успокоява се и пак заспива и цял следобяд е така. Това нормално ли е, или да чакам тия дни още някое зъбче, че те 6 бяха тръгнали, а изби горното външно зъбче до кучешките?

Каси, двуетажните легла спестяват страшно много място - аз мисля да му взема на ситния от тези композиции, дето от долу има чекмеджета и бюро, но най-рано като стане на 5 години. Сега е почти на 4 и въпреки всичко през нощ го събирам от земята.

Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #161 -: Ноември 21, 2008, 16:28:56 pm »
Разбира отлично, страх я е. Понякога сега като чуе случайно почукване и тича да се гушка е мене... Или като й зашепна със загадъчен глас за мецана и тя ме гледа уплашено.
Май не е добра идея плашенето, въпреки, че кротва.
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #162 -: Ноември 21, 2008, 16:30:29 pm »
в София в държавната кухня слагат сварен жълтък на супите, а в някой дори и белтъка настърган. Хер бебе не застройват супи, както не правят кремчетата с прясно мляко.

аха, значи правилно съм останала с впечатление, че ми говорят глупости, че и в държаваната слагали суров жълтък. мен ми се стори безумно да се прави така и то посред лято, но може и жената, която приемаше заявките да не е била много наясно.
иначе аз нямам против да слагат сварен жълтък - и аз така правя(аз съм с убеждението, че жълтъкът е необходима храна, не ме бийте :oops: и два пъти седмично давам).
а за кремчетата ми беше все тая дали с мляко или без мляко, защото така или иначе десертите не съм й ги давала. млечните кремчета съм им фен и обичам, ама това киселът ми е супер неприятно за ядене (и гледане) нещо. не знам защо за трето кухните просто не предлагат някакъв плод. вярно, няма да е домашен, ама ако нямам домашен и аз така или иначе ще и дам купен. гледах менюто на хер бебе, че единият ден има нектарина, може би имаха предвид  праскова нектарина...

касинка, вярно е, че с добра организация, време ще се намери. аз готвех всеки ден по две различни неща, докато не стана мона на 1.5г. не съм си и помисляла за кухня. съвсем случайно боровинката ми каза, че откривали частна кухня във варна и понеже беше много близо до нас, реших да мина да я видя и си казах - абе ще я пробвам, за една седмица. ами голямо улеснение е, остава ти много повече време за занимания с детенцето. ако се намери добра кухня и детето я приема добре, няма лошо това да е вариант за хранене.
а за леглата - който е идвал у дома знае колко е мъничка детската ни стая и живот и здраве, ако имаме друго дете, двуетажните легла са единственият ни вариант - сега има доста практични и спестяващи място варианти и композиции, и хубави освен това - повечето са италиански и много скъпи, но могат да се изпълнят и от бг фирми. но съм чувала от работещи в детска трвматология, че масово случаите са им от такива легла :? ама както казах - при нас това е само вариантът за по натам. според мен 5 г даже е рано, може би 6-7 найрано.

нинче, не мисля да плаша! не го усещам като добра идея - ако не направиш еди си какво - ще ти се случи еди си какво.
« Последна редакция: Ноември 21, 2008, 16:35:27 pm от tzvetenze »
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #163 -: Ноември 21, 2008, 16:39:25 pm »
нинче, не мисля да плаша! не го усещам като добра идея - ако не направиш еди си какво - ще ти се случи еди си какво.


Не, не в тоя смъсъл, не смятам да се пазарим. Просто сега докато е малка с торбалан, меца или нещо такова. Но затова се допитвам, смятам, че греша.
Иначе за това дето съм те цитирала - не е добра идея и това, съгласна съм с теб.
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #164 -: Ноември 21, 2008, 16:46:02 pm »
аз така го разбрах - сега яко не слушаш (примерно), ще дойде да те вземе баба меца (пак примерно:)), нямаше ли  нещо такова предвид?

Мини, по-късно ще погледна сайта и най-вероятно ще се включа :wink:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #165 -: Ноември 21, 2008, 16:46:18 pm »
Да ви кажа, че съм решила да правя поръчка другата седмица от този [/color] http://www.mytoys.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/de/-/DEU/Mt_loader-Start немски сайт, ако някой пожелае може да се включи, имам достатъчно свободно време да се наема.

Аз! Може ли?  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #166 -: Ноември 21, 2008, 16:55:19 pm »
На нас две зъбчета ни избиха наведнъж долните два,седмица след това се показа първото горно и два дни след него изби и другото до него.За малко повече от две седмици 4 зъбчета.
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #167 -: Ноември 21, 2008, 17:10:12 pm »
Мда, и аз мисля че е най-подходящо да им се направи на децата детска стая вече като станат към 7 г., за да се предвиди и бюро например, нали ще са ученици :D
Поне аз така съм го замислила, Деси като стане на 7 ще им направим стаята, малката ще е на 4.6, така че вече ще могат да спят на големи легла. А за двуетажните да си кажа, че хич не ги харесвам, но при положение че няма друг вариант е ясно. В къщи поне място има бол, така че ще си имат едноетажни легла :lol: Но аз друго си мислех, хич не харесвам тия шарените детски - сини, зелени, бинбяни и т.н., щото к'во като я направя на 7 и след 5 г. като ги задруса пубертета пак ли ще им я сменям. :?
Мини, и аз ще разгледам сайта, ако си харесам нещо ще ти пиша :)
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #168 -: Ноември 21, 2008, 17:29:53 pm »
щото к'во като я направя на 7 и след 5 г. като ги задруса пубертета пак ли ще им я сменям. :?

е, ти до онзи ден обясняваше какви промени у вас си замислила, а за детската отсега не ти се сменя - видя ли на мъжа ти какво му е :lol: ще сменяш ми, къде ще идеш :lol:
абе има много хубави варианти за детски, не са всичките шарени - аз съм събрала доста линкове и списания по темата, щото и аз долу горе като теб съм ги замислила нещата, само дето "малката" е в план проект още, ама аз еххееей колко напред съм планирала вече :lol: някой път ще ти ги препратя, по натам, като те затресе ентусизмът за детска стая с пълна сила :D
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #169 -: Ноември 21, 2008, 17:37:28 pm »
Ние детска няма да имаме поне докато не сменим апартамента, но в спалнята ни ще им направим на 2 етажа креватчета като попораснат, точно защото няма място за единични легла. А иначе на съседите момиченцето е на 4 а малкия е с 3 месеца по голям от Ели, вече имат такива легла, но малкия спи в кошара а каката на първия етаж. Но през деня не им пречи и на двамата да се качват на горното и в неделя малкия падна и си сцепи брадичката...

Но аз друго си мислех, хич не харесвам тия шарените детски - сини, зелени, бинбяни и т.н., щото к'во като я направя на 7 и след 5 г. като ги задруса пубертета пак ли ще им я сменям. :?

Не StefiZ, тогава те ще си облепят креватите с плакати, лепенки и там каквото друго се сетиш и няма да се вижда нищо ;) - ние с брат ми така бяхме направили, а нашите си бяха "дървен" цвят (пак на два етажа но на ъгъл).


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #170 -: Ноември 21, 2008, 18:58:12 pm »
почвам да се чудя как са кърмили навремето жените, когато не е имало книжки, филми и Интернет. простете за иронията. кърменето е естествена физиологична дейност, присъща на всички женски бозайници, какво изкуство чак толкова има в него - не проумявам.
баба ми е на 92 години, още е жива, разказвала ми е как си е гледала децата през войната. тогава дори сапун не е имало. не си мисли, че жените не са знаели как да кърмят, защото не е имало форум бг-мамма и национален консултант от Ла лече лига - България.
и тогава са се раждали хора, нали? и са израстнали успешно.

Jam, още ли не ти се е налагало да обясняваш как човекът е произлязъл от маймуната. Явно баба ми е произлязла от маймуната и затова е знаела как го правят бозайниците. Ама аз като съм произлязла от майка ми и не знам как се кърми, а как се чете или как се пускат филмчета или се търси в интернет. Тва е пошението, ако ти харесва.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #171 -: Ноември 21, 2008, 19:10:19 pm »
mini,Cvetelina благодаря ви момичета :)....тези млека вече ги обсъдихме,пробвахме и на соева уснова,и хипоалергенни,но не стават.
хидролизираните млека на база краве мляко са: Фризопеп (на Фризланд), Пепти Джуниър (на Нутриция), Алфаре (на Нестле).
Ади ние сме на Аптамил комфорт 1. То също е с хидролизиран суроватъчен протеин. Но е много гадно на вкус и леко нагарча, освен това е гъсто и запушва дупката на шишето. Преди пробвах с Милумил НА, което ми казаха, че и то е с хидролизиран белтък. То си беше вкусничко.
Аз се обадих във фирмата директно и ги разпитах, защото от едното повръщаше, от другото акаше по много... и там един човек ми разказа подробно за всички млека кое за какво е и какво ще внасят ново догодина. От тогава влизат нови изисквания на ЕС за адаптираните млека и някои няма да ги правят, ще пускат нови... Ако искаш ще потърся и ще ти пратя телефона на този човек.

Иначе Никола също вече се насландисва когато му дам само АМ, ама когато има и кърма няма претенции.
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #172 -: Ноември 21, 2008, 20:43:29 pm »
Цвети, с удоволствие ще разгледам материалите за детски, пращай като имаш време :D
Иначе аз съм по ремонтите, ама съм и практична скръндза :wink:
та, като си помисля, че едно обзавеждане ще струва поне 2 хил. лева и да ги давам през 3-4 г. хич не ми е изгодно :lol: а пък сега детската е в повече от идеален и подходящ вид, за да изкара още 5 г. поне :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #173 -: Ноември 21, 2008, 21:04:50 pm »
Tamara, за пореден път се убеждавам, че си майстор на неадекватните изказвания. трудно ли е, когато няма какво да кажеш, просто да претраеш?  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #174 -: Ноември 21, 2008, 21:11:19 pm »
Tamara, за пореден път се убеждавам, че си майстор на неадекватните изказвания. трудно ли е, когато няма какво да кажеш, просто да претраеш?  :D

На същото мнение съм като Джам - и по отношение на кърменето, и по отношение на изказванията на Тамара.

По въпроса за кърменето - ми за мен не е никакво изкуство, спор , култ или удоволствие. Бях чела Манхатъна за некво наподобяващо сексуално удоволствие от кърменето из темите... Ми при мен нямаше нищо подобно. При мен нямаше и разранени зърна, болезнени гърди, обаче пак не го приех като някаква свръх мисия, която трябва да изпълня. За мен това си е биологически процес и толкова. Чета как някоя акушерка трябва да ви покаже или да дойде консултант по кърмене за да ви каже как да кърмите, ама не е съвсем така. Ако разчитах на акушерката от МД, не бих кърмила и ден, защото заключи , че нямам кърма. Добре че беше едно момиче с трето раждане до моето легло, та ме светна - те ви консултант по кърмене от първа ръка , но не асоцииран от неква Лига. Благодарение на нея се справих /както може би баба ми едно време е разчитала на по-опитни в тази работа от нея/ плюс бегъл поглед на една листовка на Авент.

По въпроса за Тамерените изказвания - отдавна са игнор за мен, защото под аватара й виси дълбокомисленото "Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той", просто за мен няма смисъл, пък и не съм идиот. Тъй че Джамата, не се хаби.

 
 

« Последна редакция: Ноември 21, 2008, 21:22:02 pm от lady_11 »
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #175 -: Ноември 21, 2008, 22:52:47 pm »
... кърмих до година, ама не съм съвсем кърмачка, щото видите ли съм си позволила лукса да си дохранвам бебето с АМ, че и насилствено го отбих на всичкото отгоре  :D

Сериозно ли някой ти е казал това?!  8O

Не мога да се съглася, че или имаш кърма, или нямаш. Има едно, как да го нарека, средно положение може би. Имаш кърма, но не се справяте с кърменето с бебето. Ето тогава са нужни съвети. Или имаш кърма но леко не достига, понякога с малко променяне на храненето, малко билки, изцеждане и други се увеличава. Това е същото като в стерилитета, все едно да кажеш или можеш да имаш деца, или не можеш. Сами виждате, че с малко или много помощ нещата се получават, понякога и не се получават. Същото е с кърменето. А консултантът по кърмене, не е нищо повече от нормална жена, която е кърмила. Просто е чела доста и знае малко повече за кърменето. Акушерките доста често не помагат, понякога вредат. Моя приятелка раждала в частна клиника в Пловдив, не й даваха бебето да суче освен в 15те минути, в които са й го оставяли. Нейните гърди толкова наляти с кърма, че чак камък, съответно бебето не може да захапе, съвет от акушерката - никакъв. Бебето така и не засука. Расте на АМ прекрасен младеж. Но ако имаш възможност да кърмиш, защо да не го направиш?! Удоволствие от кърмене и аз не съм усетила, макар че кърмя почти 20 месеца. Нито някаква специална близост. Макар че не съм хранила с шише, невиждам разликата да си гушнеш бебето и да му даваш шишето. Даже съм чела, че е хубаво да се прави на голо, за да усеща бебето близостта на майката. Вмомента кърмя, за да не купувам АМ или прясно мляко. Затова Джам не разбирам иронията ти. За мен кърменето не е изкуство. То си е напълно естествено нещо. Просто обстоятелствата се менят. И както споменах, ако може да се помогне с нещо, защо не?! Едно време са и раждали на нивите. И никоя не е по-голяма майка, заради вида на хранене на детето си.

aivy, зе мен е странно, ако имаш кърма, нямаш проблеми и не кърмиш. Иначе всеки сам взима решението си. Това че има някой да те обвини, че си взел такова решение - хора разни. Като съм слушала и чела майки, които много са искали да кърмят, но не се е получило и са изпаднали в един вид депресия, съм забелязала, че тогава виждат и в най-малкото - светата инквизиция. Това че една майка кърми срещу теб, не означава че го прави нарочно за да нарани тази, която не кърми. Пак ще сравня със стерилитета, все едно една бременна да застане пред жена със стерилитет, няма заговор, в повечето случаи.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #176 -: Ноември 21, 2008, 23:18:40 pm »
Васи,Жори захапваше много добре,освен това му беше много приятно да си цока и никога не ми е отказвал.Аз се помпах на 2 часа с помпата дори през нощта,пиех чайчета,билки,сок от ябълка,вода,супи,ядки и какво ли още не.Правих си масажи,слагах вряли компреси преди всяко помпане и освен,че гърдите ми са само кожи вече и стигат до пъпа,друго не постигнах.Едва изкарахме до 3м. и то на смесено хранене,като повече си беше АМ.
Е незнам,какво повече бих могла да направя.
<br />
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #177 -: Ноември 21, 2008, 23:44:52 pm »
Зори, ти си се постарала и си направила каквото можеш. Просто понякога не се получават нещата. Организъм, не можеш да го препрограмираш.
Мен ме учудват хора, които изтъкват разни причини и не си кърмят детето и спират кърмата. Говоря когато има кърма достатъчно. Една позната каза, че педиатърката й е препоръчала да не кърми (което много ме съмнява). Мъжът й казваше, че живеели в 21ви век и имало такъв голям избор на млека и затова жената не кърми. Друга позната спря да кърми бебето на 3 месеца, защото й писнало, била ограничена и не можела да излиза и да пие, пуши... Ето това никога няма да проумея, но хората си имат различни виждания.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #178 -: Ноември 22, 2008, 00:17:10 am »
даа ,човек като няма желание,си търси оправдания.
Мен примерно много ме шокира ,като някоя бременна пушачка изтъква ,че било много по-опасно ако спре да пуши. 8OПък аз простата да не знам и цяла бременност да не пуша,че и продължавам навсичкото отгоре.
<br />
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #179 -: Ноември 22, 2008, 00:27:14 am »
даа ,човек като няма желание,си търси оправдания.

Не винаги. Ако не кърмя с второто си дете, ако е рекъл Бог да забременя и родя, няма да си търся оправдания. От сега знам, че или ще реша да не кърмя още в самото начало или няма да полоагам и грам усилия, пък ако стане - стане!!! Нямам намерение да си го слагам на сърце.

И друг път съм споделяла. Кърменето за мен беше неприятно изживяване. Може би и повече от неприятно, не защото имах кой знае какви физически препятствие. Просто ми беше гадно. Кърмих 3 месеца, без грам удоволствие. Не смятам, че е егоистично, ако жена се откаже да кърми. Аз не се отказах, спря ми кърмата, въпреки, че преодолях рагадите, правих някои неща за стимулиране и т.н.
 
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #180 -: Ноември 22, 2008, 07:46:38 am »
Мдаааа, сега остава да се отвори и спор за раждането - нормално или секцио и съвсем ще заприличаме на седмична тема в мамата  :lol:
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #181 -: Ноември 22, 2008, 09:39:52 am »
ЧЕСТИТ ПЪРВИ СНЯГ 
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #182 -: Ноември 22, 2008, 10:32:08 am »
Чета как някоя акушерка трябва да ви покаже или да дойде консултант по кърмене за да ви каже как да кърмите, ама не е съвсем така. Ако разчитах на акушерката от МД, не бих кърмила и ден, защото заключи , че нямам кърма. Добре че беше едно момиче с трето раждане до моето легло, та ме светна - те ви консултант по кърмене от първа ръка , но не асоцииран от неква Лига. Благодарение на нея се справих /както може би баба ми едно време е разчитала на по-опитни в тази работа от нея/ плюс бегъл поглед на една листовка на Авент.


да бе, лейди, точно за това става въпрос - да те консултира, или там посъветва, покаже, обясни, ако думата консултира не е подходяща, НЯКОЙ, без оглед да е акушер, оторизиран консултант на лиги или каквото и да е, а просто човек с опит и наблюдения в/у процеса. Било и момичето от съседното легло. това имах предвид, че съм съгласна, че това е естествен физиологичен процес, но това не значи че се получава автоматично и от раз, и в много, даже в повечето случаи трябва да се научиш на него. и преди е имало, и сигурно винаги е имало, по-опитни жени, които са подпомагали младите майки, т.е. информация и опит някак си са се предавали.
колкото за удоволствието - нека оставим тези, които изпитват удоволствие - да го изпитват, и да не ги убеждаваме, че няма такова, както и обратното - да не убеждаваме онези, които не са изпитали приятни емоции, че нещо не им е в ред и са пропуснали. нека всеки има право да го приема и изпита по свой си начин :) иначе става един безмислен диалог.

и дано наистина да не почваме сега кой е повече майка - родилата секцио или естествено :lol:
в тази връзка - Мини, а и другите родили по естествен път, наболява ли ви понякога епизиотмията (на които е правена такава)? забелязала съм, че когато се попреуморя (физически) или стоя цял ден права - изпитвам леко болезнено натежаване.
« Последна редакция: Ноември 22, 2008, 10:38:47 am от tzvetenze »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #183 -: Ноември 22, 2008, 10:54:22 am »
Цвети, аз нямам такива оплаквания, предвид вече натежалата и втора бременност. Ти колко шева имаш, може и това да е от значение?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #184 -: Ноември 22, 2008, 11:03:25 am »
Цвети, аз нямам такива оплаквания, предвид вече натежалата и втора бременност. Ти колко шева имаш, може и това да е от значение?

ами аз в интерес наистината имах проблеми с епизиотомията - имаше съмнения, че вътре е зашита част от игла,която се счупи по време на шиенето, но се оказа че няма такова нещо и неудобствата, които се получиха, са от друг характер. ходих във варненската АГ болница (по времето, по което получих тези усложнения, вече бяхме във варна), оправиха се нещата с минимална намеса, докторът каза, че не е някаква огромна епизиотомия, а даже малка, добре направена, добре зашита. шевовете външните са три, а вътрешните - кой ги знае :lol:
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #185 -: Ноември 22, 2008, 12:05:19 pm »
Цвети,не усещам нищо.Първите 2-3месеца имах некомфортно усещане,но от тогава не.
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #186 -: Ноември 22, 2008, 12:21:13 pm »
Цветенце, благодаря за инфото. Каси, благодаря и на теб, надявам се да успявам да готвя, ама зависи от диваците ми.
Цвети, аз усещам епизиотомията понякога като се сборим с половинката  (при някои пози само). Иначе след втория месец дори забравих че имам шевове, а доста ме срязаха и отвън, и шийката, защото Дани се извъртя с краката напред и трябваше да го издърпат.
Да ви кажа, че на Метро до 26.11. има промоция на пюретата на ХИП - зеленчуковите от 125гр. по 1,62лв.
На промоция е и Либерото, но незнам кой номер. Пратих мъжа ми за пюрета и той ми каза за памперсите. Тук обаче няма 3 и 4ка налични.
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #187 -: Ноември 22, 2008, 12:55:08 pm »
Добър ден

Голям вятър има в Пловди,нещо превалява,абе май ще дойде верно сняг днес.Все пак успяхме да направим сутрешна разходка.Сега спим едва удържа до 12 без преди обеден сън.Това е от нас,ще си стоим вътре до края на деня.
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #188 -: Ноември 22, 2008, 13:10:28 pm »
в нормалното ежедневие и мен не ме боли, нито при допир, натиск, нито при сексуален акт. но съм забелязала, ако се случат дни, в които съм вървяла много или съм стояла дълго права - се получава една такава болезнена, макар и не силно тежест.
хайде, ние заминаваме на вилата да изпробваме новата грейка, препоръчана от Стефи :wink:
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #189 -: Ноември 22, 2008, 14:30:54 pm »
Здравейте и от нас! Тук духа ужасно и заваля дъжд, най-вероятно ще дойде и сняг! И се започва едно стоене в къщи - как ще изкараме зимата не ми е ясно!
МИМИ 26, има още една частна кухня във Варна, но нямат групи и храната е за по-големи деца! Виж сайта на ВИП бебе! Ние купихме либеро 4ка! Проверете през седмицата!
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #190 -: Ноември 22, 2008, 14:43:01 pm »
Яяя, гледам сте зачепили актуалната ми тема - за детската.
Нашата след много умуване я поръчахме преди 2 седмици и до месец и нещо ще дойде.
Стефи, стаите като съм се консултирала с дизайнерите по някои мебелни салони се деляли на бебешки, детски, ученически и тинейджърски (юношески). Всяка има специфична организация и на пространството и дизайн и функционалност. Естествено ако човек има възможности може да я променя през 5 г., но ние специално (имам предвид нашето семейство) не сме от тях. Вие направихте страхотна бебешка стая и е абсолютно безсмислено да я променяте докато не дойде време да я съчетаете с вариант ученическо тинейжърска например. Аз се спрях на вариант детско-ученическа. Тоест да става и за сега и за малките класове (дори едно бюро поръчахме). Като дойде време за учене ще видим дали ще се купува ново и кой къде ще учи. Ние пропуснахме бебешката стая и на практика сега децата са при нас, а тяхната е склад за натурии в момента. А за тинейджърския период ще видим кой как ще го друсне пубертета и дали ще са в една стая или отделно - има толкова много време дотогава.
За двуетажните легла съм с резерви по няколко причини, а ми харесват по две - пести се място и се предлагат доста разчупени и интересни решения. Недостатъците според мен са следните. Трудно се оправя втория етаж. Докато е малко детето и реши да му се припишка посред нощ да не вземе да падне. Това за втория етаж. Аз лично на първи етаж не мога да спя защото ми се струва притиснато пространството и не ми стига въздуха сякаш. Освен това ако дойдат гости - варианта детската да се превърне в хотел за роднини за една вечер отпада, а ние имаме близки роднини и приятели, които ни гостуват. Купих модулно на АРОН независимо от отзивите по форумите, това специално ми се видя много качествено и е точно каквото ми трябва като функционалност, материали и цветове и пасва на размерите на стаята до сантиметър.
Темата е супер, приемам всякакви идеи :)
« Последна редакция: Ноември 22, 2008, 14:46:47 pm от cygnus »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #191 -: Ноември 22, 2008, 16:13:17 pm »
Затова Джам не разбирам иронията ти. За мен кърменето не е изкуство. То си е напълно естествено нещо. Просто обстоятелствата се менят. И както споменах, ако може да се помогне с нещо, защо не?!

ами Василенче, не разбираш, защото не четеш внимателно. аз съм написала дума по дума същото, което казваш и ти. върни се по-нагоре и прочети отново постинга ми.
малко ми става обидно да се обяснявам по 3 пъти - мисля, че българският ми е добър.

колкото до това,
Цитат
Или имаш кърма но леко не достига, понякога с малко променяне на храненето, малко билки, изцеждане и други се увеличава.
,

вече съм казвала, че не винаги работи и не е абсолютно. недостигът на кърма може да се дължи на анатомични причини, които са непреодолими с промяна в хранителния режим или цеденето.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #192 -: Ноември 23, 2008, 09:20:58 am »
Затресло ви е обзавеждане. Мен ме тресеше лятото когато правихме стаята на Слави на вилата / на която ще се изнасяме да живеем/ В апартамента в града нямаме място за детска :) две стаи и бокс.
http://images.slavigeorgiev.multiply.com/image/3/photos/9/500x500/9/snimki-razni-057.jpg?et=a40VDN2jh%2CGclzUXG38GUw&nmid=117678270
http://slavigeorgiev.multiply.com/photos/album/9/9#10
http://slavigeorgiev.multiply.com/photos/album/9/9#11
Това е обзавеждането. Струваше ли 1 300лв. Подреждането няма да е такова...просто сега са оставени така защото Слави така или иначе още не ползва стаята а се натиска в нашата стая :)
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #193 -: Ноември 23, 2008, 10:29:06 am »
Хера, много е хубаво супер е. Карло Даниели ли е? Много ми харесват техните комплекти, обаче са им много широки леглата и нямаме толкова място, мисля, че 1.20 - 1.30 са.
Иначе и нашата излезе горе долу толкова с отстъпката. Ето я всъщност  - само, че не сме взели всички модули, а само които ми трябват и със 2 легла. http://www.aron.bg/arrange/aron_881.html
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #194 -: Ноември 23, 2008, 11:24:12 am »
Ще ви следя по темата за добзавеждането. Дано живот и здраве и ние някога да имаме отделна детска стая, че сега в таз гарсониера... :? Аз до онзи ден бях на тема кошари. Накрая взехме ето тези за нашите мъници:

Исках по-големи, обаче сме ограничени от мястото. Тази поне има много чекмеджета и се люля. Поръчах ги и със свалящи дибли, за да нямаме какскади като Деската на Стефи. То не че това ще ни застрахова, ама айде  :lol:
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #195 -: Ноември 23, 2008, 11:39:22 am »
Супер са ви кошарите, мими!
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #196 -: Ноември 23, 2008, 11:43:30 am »
Мерси, cygnus  :D И аз така мисля. Успях да преборя милото пред тези на Бертони, че тези са двойно по-скъпи, обаче мисля че си заслужава. На Бертони като я люшнах, падна и чекмеджето, а ако едно дете се засили отвътре, може и да се обърне с нея. Мерси за по-малко пари да ми се претрепят децата.
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #197 -: Ноември 23, 2008, 11:59:26 am »
cygnus, доволна ли си от мебелите? Ние също като вас ще обзавеждаме 2 в 1, спряла съм се на няколко модела на Арон. Двоумя се между системите MALGOSKA, Pop и евентуално Sawanna.
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #198 -: Ноември 23, 2008, 13:29:34 pm »
Mary, не знам, след Нова година ще дойдат. Преди 2 седмици ги платихме само. Веднага ще ти кажа.
« Последна редакция: Ноември 23, 2008, 13:41:35 pm от cygnus »
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #199 -: Ноември 23, 2008, 16:03:48 pm »
Какви хубави модели за обзавеждане на детски стаи има сега!Страхотни са!Пожелавам ви успех в подбора.При такъв избор той едва ли ще е лесен  :).
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #200 -: Ноември 23, 2008, 16:57:38 pm »
Аз да се оплача.
В петък на Вики бихме първа доза превенар, след "чиста" според педиатърът МБ , в която пише, че не се изолира патогенна флора, но има изолирана Неисерия , Стрептокок и Стафилококус епидермитис - без микробни числа, без АБ. 7 часа след това започна обилна хрема, която продължи и вчера и днес с постоянна температура около 37. Панадол, Нурофен и Хексалгин - все толкова 37-37.5С.
След преглед от докторката, тя решава днес да му се вземе МБ - за да се отсеят нещата дали става въпрос за странична реакция от ваксината или става въпрос за недолекувана инфекция. На мен ми прозвуча логично решението. Сещам се за Токуда и се обаждам на номератора - прехвърлят ме на дежурен оператор, който ми обяснява, че микробиологията им работи. Взимаме секрета - само че в аптеката нямаха проби с транспортна среда. Отиваме в Токуда - на дежурната регистратура ми взеха парите за двата секрета, като изрично пак ги питах дали работят. С касовата бележка за 21 лева отивам в лабораторията - едно навъсено девойче обаче ми обяснява, че микробилог няма и тя е клиничен лаборант и не и влизало в задълженията да приеме изследването. Разходихме се до регистратурата, девойчето - лаборантка вдигна скандал и там и проведе собствено разследване кой си бил позволил да ми каже, че в Токуда МБ има в неделя. След това ми каза да чакам да говори с шефката на Микробиологията и ми предаде разговора с нея: "Аз ще ви взема изследването, но чак утре ще бъде сложено в среда. Тя шефката на микробиологията и без това каза, че ще търсят стафилококи, които и без това ще оцелеят до утре без среда". Оставих пробите и се дигаме с мъжо до Цибалаб, защото не бях сигурна дали работи в неделя. Работи, да знаете до 13 часа и МБ има. Хората дори ми дадоха безплатно контейнери с траспортна среда за да пренеса пробите от Токуда в Цибалаб. Върнахме се в Токуда - девойчето-лаборантка в цикъл ми даде пробите без протест, обаче и парите не ми се върнаха.
Та толкова съм бясна, че мисля да ги съдя за тия 21 лева, ей тъй за спорта, плюс една жалбица до Комисията за потребителите.

Джам, да питам нещо: епиглотитът задължително ли се характеризира с пресипване на гласа?
При нас този симптом не е налице, обаче ме притеснява обилното слюноотделяне, макар и в момента да ни растат няколко зъба едновременно. Според теб така описаните в статията симптоми верни ли саhttp://des988.googlepages.com/epiglotit?
« Последна редакция: Ноември 23, 2008, 17:08:50 pm от lady_11 »
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #201 -: Ноември 23, 2008, 17:17:30 pm »
Хера, много е хубаво супер е. Карло Даниели ли е? Много ми харесват техните комплекти, обаче са им много широки леглата и нямаме толкова място, мисля, че 1.20 - 1.30 са.
Личи си кой е3 на вълна обзавеждане :lol: Да Карло Даниели са - поръчахме ги чрез една фирма от Стара Загора. Леглото наистина е голямо /120/190/ но тази стая ще е само за Слави...имам още една стая свободна ако някой ден се увеличим още :lol:
Ние от няколко ден сме с четвърти член в нашата къща http://slavigeorgiev.multiply.com/photos/album/10#63 - казва се Петуния и Слави и вижда сметката по всички параграфи :lol: Ще и правим клетка на вилата но на пролет...за сега обитава апартамента и сменям стърготините и всеки ден.
lady_11 съжалявам за премеждията ви  :?
Честит първи сняг на софиянци...при нас е само сух студ.
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #202 -: Ноември 23, 2008, 18:04:53 pm »
Оооо днес в София беше супер готино време, много слънце, но пък температурите минусови и снега не се топи, та беше перфектно за пързалка :D В нашия парк по-големите дечица направили парзалка за шейни та и Деси намаза има няма 100-на спускания, едва я предумахме да продължим с разходката из парка :lol:
И се запознахме с едно сладко малко форумско момченце  :D

а за детска аз съм си измислила проектче, стига да си намеря цвета който искам и фирмата да ми направи измишльотините 8)