0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #20 -: Ноември 17, 2008, 13:27:52 pm »
да питам по-вещите, ако й сложа на Стефания сиропа за кашлица в Ам правя ли нещо, или само хабя материал
щото по никакъв друг начин не се сещам да го дам, то не са сълзи, задавяния, писъци и истерии, повече ме притеснява да не се задави, отколкото че кашля  :?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #21 -: Ноември 17, 2008, 13:42:24 pm »
Не издържах и се изакахме с термометър. Зная, че не е хубаво, ама не издържах на едночасовите писъци.  Много го болеше коремчето. И гимнастики правим и масаж, но нищо не помага. Сега Гогата се успокои, наяде се и заспа като ангелче. Дано повече не ми се налага да правя такова нещо.

Добър късмет Ултра! Не се съмнявам изобщо в кърмата. До сега по-малко от килограм на месец не сме наддали. Вече сме 8кг.

Фреши, ти сама можеш да си прецениш дали му достига това количество. Ако издържа поне 1,5ч. значи му е достатъчно. Бебето е малко и по-бързо огладнява. Изцеждай си и гърдата от която е сукало бебето. Може 5мл. да пусне, но я изцеждай. Сега ти се струва, че освен да кърмиш нищо друго не правиш. Няма да е все така. И аз съм държала по 1час, а сега се насукваме за 10 минути.  :D

*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #22 -: Ноември 17, 2008, 13:50:42 pm »
Фреши, 100 гр. на ядене, но нали разбираш че това не е абсолютна максима. Деси сучеше, но аз я теглех преди и след ядене (да е жива и здрава мармотче, че ми даде везна, голямо успокоение се), и си водех записки, изяждаше всеки път различно, веднъж 80, веднъж 130 и така, така че не закачай детенцето, то ще си покаже, а и като спинка спокойно по 3,4 часа, значи е ок :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #23 -: Ноември 17, 2008, 13:56:39 pm »
аз си водех записки за всяко ядене и гледах да докарам средното количество за деня.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #24 -: Ноември 17, 2008, 14:01:31 pm »
да питам по-вещите, ако й сложа на Стефания сиропа за кашлица в Ам правя ли нещо, или само хабя материал

Не съм много веща, ама да споделя опит - в АМ става гадно и не го иска, отмервам сиропа, добавям в шишето съвсем малко сок (на Гербер например са с доста плътен вкус и покриват вкуса на сиропа) като се старая да ме види, че сипвам само сок :wink: Вече две шишета сироп изпи по този начин. Другият ми вариант, когато нищо не иска да пие, е със спринцовката на Панадола. По съвет на Мармотче гледам да впръсквам към бузата, не към гърлото.
А дали полезните свойства на сиропа се тушират от смесването със сок не ми е известно :? Затова слагам съвсем малко, колкото да се промени цвета.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #25 -: Ноември 17, 2008, 14:05:06 pm »
абе със спринцовката няма не искам, няма недей. хващаш я здраво и впръскваш. това е най-сигурният начин да попадне сиропа в устата. няма да се задави. опитай да го направиш и атрактивен тоя сироп. Мартин също пищеше навремето, а сега иска "оче титоп" и реве, че не му давам допълнително...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #26 -: Ноември 17, 2008, 14:09:38 pm »
бе дет се вика и ти одари една лъжица ако требе :lol:
ми аз съвет не мога да дам, щото Деси всичко що се яде и пие па било то и сироп зяпа широко, а оня ден дъвка и ефизол, щото баща й смучеше и тя го видя като го лапна и като се затръшка "апче, та апче" и той й даде един, та сега като се присети и пак си иска от на тати апчетата :lol:
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #27 -: Ноември 17, 2008, 14:30:38 pm »
Криско и той си търси още сироп. много му се услажда.
вече ходи с кеф на ясла, много му е гот с децата. пък аз утре съм на родителска среща :D
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #28 -: Ноември 17, 2008, 14:37:34 pm »
Номерът с атрактивността при нас не минава - Симеон е изключително подозрителен към нови неща и просто отказва да ги опита. Нищо сладко не яде, дори на яслата, а там дават доста буклуци за следобедна - шоколадови вафли, меденки, филия с течен шоколад или със "сладък" пастет (халва с масло 8O ). Обича печени филийки, но ако сложа масълце, кашкавал или мед отгоре отказва. Кисело мляко яде само от опаковката, ако го сложа в купичка няма да го погледне. Вече се е изхитрил да проверява какво има в бурканчето - да не би да го излъжа и да подменя храната, че и този номер съм пробвала :lol:
Изобщо не му е интересно какво ядем ние и не си иска. Обаче ако има кубети, солети, пуканки или царевични пръчици, са само за него :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #29 -: Ноември 17, 2008, 14:54:05 pm »
еми да, то затова при различните деца различни номера минават :)
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #30 -: Ноември 17, 2008, 14:55:05 pm »
Да подкрепя двете Стефита за впръскването на сироп с панадолската спринцовка към бузата. При нас важеше правилото единият да държи детето, а другият - да дава сироп 8)
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #31 -: Ноември 17, 2008, 15:05:01 pm »
Весела седмица и от нас! :)

Аз от днес си имам ученичка. Плака като я взе сестрата да я заведе при другите (щях да се изненадам ако не беше), но после е играла и яла и изобщо е била много послушна. Прибрах си я в 12 беше видимо каталясала и малко след като я сложих в количката и заспа.

И на нас най-после ни пуснаха парното, че иначе разнасях една духалка насам натам...

За "Произведено в България" ще отида тия дни Ели като е на ясла... Реших, че с количка в събота или неделя ще ми е невъзможно да го обиколя.



Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #32 -: Ноември 17, 2008, 15:10:27 pm »
вие пък ме шашкате с това парно. ние имаме от 1 седмица вече.
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #33 -: Ноември 17, 2008, 15:21:19 pm »
Здрави дечковци и майки и повече спокойствие от нас.
С малко закъснение искам да благодаря за инфото за Англия. Много ми беше полезно.
Както Джази беше писала, цените на някои неща там са доста по-ниски. Затова се реших на такъв вариант.
Освен това Калоян ходи почти сам, само за ръчичка се държи и повечето космонавти са му неудобни, заради късите крачоли. Пък сме 70 см., а масово размерите на това, което ми харесва започват от 80. :?
Ще проверя и Руканор, че ми се иска да покарам ски, а дечко да се въргаля в снега.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #34 -: Ноември 17, 2008, 15:44:16 pm »
Да подкрепя двете Стефита за впръскването на сироп с панадолската спринцовка към бузата. При нас важеше правилото единият да държи детето, а другият - да дава сироп 8)

И при нас е така, но само когато аз държа спринцовката. На тати е един миличък, хрисим, чак сам си отваря устата.

Ние вчера бяхме в зоологическата градина. Еми не ми хареса - видях и болни , и гладни животни при все окичените табелки на рекламодатели /включително на мойта приятелка Алена/ , непочистени пространства.А за човешката простотия - думи нямам. Гледаш огромна табелка на която пише, че на животните не се дава храна и не се дразнят и масово народа това правеше.

*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #35 -: Ноември 17, 2008, 17:49:56 pm »
Хмм, значи ще пада помпане :(
Тц,количеството е перфектно за 2-седмично бебе. 90-110 мл в зависимост от апетита на бебето трябва да се достигнат в края на първия месец.
Аз имам везна, но откакто спрях да неря детето преди и след всяко ядене живота ми стана много по-лесен. Сега я меря през няколко дни вечер преди банята. И пак някой път се ошашквам като реша, че не е качила достатъчно и едвам се спирам да не дам АМ. А тя просто си качва скокообразно и както не е качила някой ден ме изненадва с по 100 гр. За последния месец сме качили 700 гр., което си напълно в норма ама аз все си живея с мисълта как детето е гладно. Така че ползването на везна е нож с две остриета.


Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #36 -: Ноември 17, 2008, 21:18:53 pm »
Аз не знам защо съм много спокойна, че си наддава детето, даже не изпитвам зор да го мерим - ами папка си лакомо, изкарва доста между хранения, пълни усилено памперсите, а какви бузки има :lol: Ще видим кога ще го премерим. Чудих се обаче колко да му цедя, ама така или иначе цеденето ми върви трудничко. От днес ще пробвам пак да кърмя и от двете гърди, да видим дали имам някакъв успех с лечението на зърното.
Купих му биберон-залъгалка, въпреки че не съм голям фен, обаче детето направо ще си изяде ръката. Хем е забавен, хем ми е жал за него, такива бесни опити прави да си захапе пръст, че ще се пребие или ще си изяде ръката. Кога уцелва милия, кога не, ама е много настървен. Кажете за залъгалка някои правила - след ядене трябва да я предлагам, нали? Ако тръгне да се одремва с биберон, какво да правя?
Благодаря ти, Бени!







*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #37 -: Ноември 17, 2008, 21:35:46 pm »
фреши, що така не искаш да му даваш биберон бе душата, какво те мъчи
аз 4 месеца се опитвах да я запозная със залъгалката госпожицата, че ме мъчеше мен, ако я нямаше бибата щяхме да сме скачени съдове докато отбия сигурно
на година и 4-5 месеца я отказахме без зор да видя
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #38 -: Ноември 17, 2008, 21:44:25 pm »
Фреши, няма такова нещо като след хранене, няма да се отбие, нито да се нахрани, споко :lol:
давай си му я на човека да си цоцка и това е, той като не я иска ще си я изплюе. не е толкова голям проблем тая биба, напротив, доста улеснява нещата, защото е много по-лесно да скриеш биберон отколкото да му скриеш палеца :wink:

а аз да ви се оплача, Деси преди малко така се преметна през решетката на леглото, с челото напред право на паркета, изктриви си и врата :( още ми треперят ръцете, ужас голям, как не си счупи врата незнам, дано сме се разминали само с голямата цицина :(
та по тоя повод вече нямаме решетка на леглото и сега ще видим дали пък няма да спи цяла вечер на пода :)

и да докладваме, че в роканора има комплектите от линка на Пердето, има и гащеризони за по-малките, такива за които ви обяснявах, пак са по 80 лв. Ако не сте се сдобили силно препоръчвам за малчовците :D Кака Деси вече е готова за снега с комплект яке и гащеризон :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #39 -: Ноември 17, 2008, 21:52:20 pm »
Фреш, не се вманиачавай с биберона. това са градски митове - няма дете, отказало сукането заради биберон-залъгалка. право казват хората - от бибелон можеш да отучиш, но от смукане на пръст - много по-трудно. казвала съм и друг път - аз съм си смукала пръста до първи клас. залъгалката е полезно нещо за бебето, тя му е нужна да се успокоява. давай я когато плаче и е нервен (не от глад, разбира се!), а като заспи - лекичко я измъквай от устата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!