0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #80 -: Ноември 19, 2008, 09:22:39 am »
Габи и Деси някъде към 2-3 м. започнах да я слагам, тогава започна да се върти на страни и да рита усилено, пък беше и зима :)
Сега обаче не иска торба, заспала я слагаме, но се буди по някое време и си я съблича, затова спи с голяма олекотена завивка сложена на ширина, така че като се върти да не може да я изрита съвсем, но пак ставам да я проверявам :?
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #81 -: Ноември 19, 2008, 09:32:18 am »
Васе, за чувалче си говорех с една наша мама, чието дете е година по-голямо и го ползват като излизат примерно за кратка разходка или до по-далечен магазин и не я сваля от количката, а навън е много студено. Обаче при тези цени май няма да купувам такова чудо.
Цвети, аз също питах Васи за магазините в Англия (понеже имам ранен коледен подарък екскурзия в Лондон, да се изфукам де :lol: :lol: :lol:) та съм стопирала пазаруването от БГ и ще се развихря там. Ми то като гледам дадените линкове, те цените направо са безумно смешни на аутлетите бе. Срамота е!
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #82 -: Ноември 19, 2008, 10:48:58 am »
Габи, Мартинчо спинка в торбичка за спане от първия ден вкъщи и изглежда се чувства екстра.

А бе момичета, видях се в чудо, как е възможно да спи по цяла нощ детенце на две седмици - от 23ч до 06-07ч 8O после пък цял ден будува. Остава да започне да яде сутрин, обед и вечер :x не е ли разбрал, Милият, че е бебе, егати режима, като на голям човек. То за мен удобно, ама се притеснявам?

Сега почвам пак здравото мрънкане с кърменето. Мими, не съм пробвала на ръка да се цедя, дето се вика не знам и как. С помпата много бавно изцеждам една доза, над час  8O дали на ръка ще е по-бързо? Иначе от помпата ми се наби месото там, дето притискат "листенцата" :x Едното зърно нали го пазих 2 дни, мазане, цедене, това онова, и снощи му дадох да суче, ама веднага стана по-зле даже отколкото беше преди :x Направо имах пулсираща болка снощи, рев, мъжът ми втора вечер ми прави беседа да взема да се откажа, и снощи и аз се навих почти :? но пък ме е много яд, защото имам много кърма, след дълго ядене от едната гърда пак си има мляко в нея, да не говорим как периодично ми тече и прелива. Гледам го детето, доколкото виждам захапва цялата ареола, що така тия зърна :( сцепени са сякаш по средата :(
Васи, ти значи си кърми, въпреки болката? Кървяха ли си зърната, докато кърмеше? Ако продължа да упорствам, мислиш ли, че проблемът ще се оправи от само себе си?
Чудя се и друг теоритичен въпрос. Бебето като суче от едната гърда, стимулира производството на мляко само от нея, или от двете? Защото Мартинчо нали суче само от дясната, а другата уж с много зор изтисквам, но изцеждането не стимулира като сученето, поне при мен. Ако река да спирам, как ли да стане, от едната криво ляво все още го храня, въпреки че и там раната се задълбочава?
И, the f*ck, няма ли някакво мазило, дето да лекува, а не само да навлажнява и не знам какво си?
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #83 -: Ноември 19, 2008, 10:53:26 am »
Фреши, не се притеснявай ако човека е спокоен и си наддава добре :) още повече чекато спи сега не е казано, че след 2 седмици няма си обърне режима на 180 градуса, спокойно, тъкмо ще свикнеш да спинкаш и той ще излезе с нов номер :wink:
а за зърната направо незнам какво да ти кажа, много неприятно. майка ми е била така, направо си е било напловина откъснато, но е кърмила брат ми до 9-ти месец.
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #84 -: Ноември 19, 2008, 11:45:19 am »
Фреши, аз с помпата нищо не успях да направя, но на ръка съм факир. Първоначално ми отнемаше час да се изцеждам, но сега са ми достатъчни 10-15 мин.
И при мен се получава проблема със зърната, но аз така или иначе не го слагам много на гърда, а по малко и постепенно увеличавам времетраенето, та имам възможност да почивам.
Взех си каучуковите зърна на чико, но нищо не направих с тях, та сега пак сме си натурално.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #85 -: Ноември 19, 2008, 12:41:13 pm »
adi, пробва ли да приготвяш Фризопеп с хладка вода, а не с гореща, както е по указание? тогава не нагарча млякото. и Мартин първите 2-3 дни се мръщеше на Фризопепа, но после си свикна с него и си го пиеше. ще свикне, няма къде да ходи...
да, пробвахме и това.......ефект няма :(
Сега последно цедя кърма и слагам по 1 мензурка  Фризопеп в кърма за да може да посвикне.......и с зор яде така,мърщи се,плюе

Фреши с каква помпа си? на мен една мила мама тук в форума ми услужи с помпа на авент,и да ти кажа......много добре изцежда,е друг е въпроса че при мен кърмата намаля...
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #86 -: Ноември 19, 2008, 12:43:25 pm »
Фреши, аз все още кърмя почти на всяко хранене, но не съм имала за толкова време такива проблеми със зърната. Имала съм естествено, но не чак такива. Мислех си, защо например не пробваш през едно хранене да даваш АМ, така хем няма да кърмиш, хем няма да се налага да се цедиш, или поне ще бъде съвсем малко, колкото да облекчиш гърдите. Така ще можеш да ги оставиш по-дълго да почиват. И така временно, докато се пооправиш. Макар че както го обясняваш, честно казано аз лично бих се почудила дали си заслужава каузата.

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #87 -: Ноември 19, 2008, 12:45:42 pm »
Мда - и аз щях да питам Фреши с каква помпа е, това дето го описваш не е нормално. Аз с авентската се изцеждах месеци наред и то докато вършех нещо друго - телевизия или форум. Защо не се възползваш от възможността за консултация по кърмене? Има достатъчно специалисти, могат да дойдат и да ти помогнат.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #88 -: Ноември 19, 2008, 12:46:50 pm »
Здравейте и от мен! При нас е весело, в трескава подготовка сме за първия рожден ден-в събота,на 22, големи емоции. Решихме и на същия ден да я кръстиме момата, кой знае какъв рев ще бъде, направо съм ледена. Като казах ледена, в тоя студ как ще я събличат гола в църквата незнам, уж щели да затоплят.  

*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #89 -: Ноември 19, 2008, 13:08:18 pm »
Здравейте, мили мамчета!
Много съм щастлива, че вече посещавам тази темичка и ще се радвам да ме приемете сред вас!
Понеже имам само няколко минутки и нямам никакво време в момемнта да потърся из темите искам да ви попитам, макар че сигурно е коментирано, за което се извинявам. Малката Вики е доста изтощена заради жълтеничката все още не може да започне да суче, аз се изцеждам постоянно и й давам кърма от шише. Трябва ли да стерилизирам след всяка употреба помпата за кърма или веднъж на денонощие примерно е достатъчно?
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #90 -: Ноември 19, 2008, 13:38:04 pm »
Ох, аз пак да се оплача с нашето спане... този път се будиха на половин час  :( Какво да ги правя тези деца вече, незнам...
Фреши, хващаш гърдата преди ареола с палеца отгоре, с останалите пръсти отдолу и изтегляш към зърното (но не го докосваш). Дано съм ти обяснила добре.
Елма, добре дошла! Време е да си смениш лентичката  :D
Аз стерилизирах помпата на всяко цедене.
Вижте на какъв сайт попаднах. Има интересни неща
http://www.moetodete.bg/maichinstvo/
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #91 -: Ноември 19, 2008, 13:43:37 pm »
Мими26, да не би да са гладни та се будят толкоз често бре.
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #92 -: Ноември 19, 2008, 13:48:46 pm »
Не е глад, защото им давам мляко, обаче изяждат по 40-50 млл, не повече. А и вечер си изяждат по 150-160 вече. Преди изкарваха поне по 6 часа без да се събудят, обаче от 10тина дни положението е нетътпимо. С ужасен рев се събуждат. Дали са зъби? Незнам какви признаци да търся.
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #93 -: Ноември 19, 2008, 13:51:03 pm »
Фреши, остави човека да си спи, колкото и когато му се спи :) стига си се притеснявал, ами се възползвай и ти да се наспиваш - щото виж при мими26, например какво е положението :wink: и Мона беше така - много от малка отказа  нощното хранене и спеше по цели нощи, през деня спеше малко. спокойно, ще има за какво да ти се буди занапред, уверявам те :wink:

за разраняването - не знам, чак такива проблеми, които ти описваш, съм нямала. и при мен имаше разраняване, прокървяване и адска режеща болка в началото на всяко кърмене - помня, че и аз имах неприятно усещане като наближеше кърменето и когато захапваше затварях очи и буквално стисках зъби. отмина за около 3 седмици, малко по малко. без да съм фанатизирана на тема кърмене, после този процес ми носеше истинско удоволствие и инцидентното му и неочаквано спиране ме измъчи много емоционално. надявам се да се справите, не се отказвай още. послушай съвета на Ани - извикай си у дома специалист по кърмене, все ще ти даде някакви адекватни съвети и подкрепа.
и с каква помпа цедите наистина момичета, дето казвате, че не се получава и на ръка ви е по - лесно? за мен нямаше нищо по-лесно от цеденето с авентската помпа...това за лесната и употреба, но по-отношение разраняването, може би в този смисъл на ръка е по-удачно.
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #94 -: Ноември 19, 2008, 14:36:53 pm »
Ади, с ръчната на Авент, добре е помпата, докато тече мляко на струйка съм ОК, после почва да се точи на капки и от натискането става кофти.

Елма, щом изцеденото мляко служи за хранене, казват трябва преди всяко цедене да се стерилизира помпата, аз поне стерилизирам. Въпреки че после все пипна нещо друго, кожата на гърдите се допира до помпата, едва ли всичко остава стерилно, ама все пак.
« Последна редакция: Ноември 19, 2008, 14:42:49 pm от FreshBreeze »
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #95 -: Ноември 19, 2008, 14:53:15 pm »
Фреши, вземи си купи един прост Дефламол (и Надин ти беше писала). Майка ми е акушерка и при мен като ми се разкървавиха зърната и това ми купи и до края на първия месец нямах вече проблем с кърменето, а Елена смучеше като трифазна помпа. Само преди кърмене задължително се измивай хубаво от Дефламола. Иначе аз редувах гърдите на всяко кърмене, вярно болката от разранените зърна е зверска особено първите няколко минути обаче после претръпвах. Дефламола и лекува така че би трябвало за няколко дена и при теб да се усети подобрение.

Аз да похваля мойта ученичка - според сестрите е много спокойна изяжда си всичко, даже вчера имаше реплика от типа "тя малка пък много добре се храни", та взех да си мисля да не би да не и стига. Е като я оставя ревва в първия момент, но после бързо и минавало и ще видим от понеделник да остава в яслата за целия ден.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #96 -: Ноември 19, 2008, 15:03:18 pm »
Фреши, явно прекаляваш с цеденето. Цедиш само докато е на струйка, капките ги остави!

И аз да похваля Симеон - сутрин едва трае да му обуя пантофите и търчи весел към стаята :D
Вчера ме посрещна и с нов заучен израз - Мойто мами :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #97 -: Ноември 19, 2008, 15:05:36 pm »
гери, храната по принцип е достатъчно, но незнам защо, всички са гладни след това, може би все пак от повечето емоции там. деси също си изяждала всичко на градината и като я вземем към 5 и нещо може и слон да изяде пак :lol: след това към 19.30 си вечеря и в 21 и мляко пие като ляга :wink:
Да ви кажа най-новия хит на дъщеря ми, ще ставам баба :lol: от снощи разправя как Деси имала едно "миничко Пипи" в коремчето, това явно е в резултат на моето шкембе и тя знае че имам бебенце вътре и го кръсти Пипи, та и тя от вчера си имала едно :lol: Сутринта баща й я пита от къде го е взела това Пипи, да не са обядвали вчера в градината пипита и тя най-отговорно заяви "Дааа, кака Лили ми го даде" :lol:
*
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #98 -: Ноември 19, 2008, 15:05:54 pm »
Здравейте на всички от дъждовния Пловдив

Тази седмица аз гледам малката,днес излизахме в дъжда просто локва не остана без да е минала през нея.

Гери аз исках да те питам за Ели и яслата,ние също се очаква януари да тръгваме,та въпроса ми е кога ги слагат да спят там.Ние без сън преди обед просто не издържаме,ето днес спа от 10 до 13,30.Та си мисля как ще е режима там.Ако не я сложа да спи преди обед просто става много кисела,и незнам как ще се държи там.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Иде зима 17.11- 23.11.2008 г.
« Отговор #99 -: Ноември 19, 2008, 15:17:01 pm »
хихи Деска ще ме умори- Стефи вика на снимките на бебето от УЗИ Песи
Цвети, как изкарахте, разкажи с Мона ли бяхте, как го понесе
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит