0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тест за овулация
« Отговор #60 -: Ноември 16, 2009, 10:39:04 am »
Вчера правих Ову-тест, 98 % съм сигурна че са еднакви, но все пак ...., днес ще правя пак - вече и очите ме лъжат явно. :ask: Но съм сигурна че предишните дни втората черта беше доста бледа. Ще наблегнем на кексчетата! :bed: :bed: :D
Re: Тест за овулация
« Отговор #61 -: Ноември 16, 2009, 17:41:02 pm »
здравейте!аз съм ваня и искам да изкажа моето мнение за тестовете,а то е че благодарение на тях разбрах че моята овулация е по-рано от традиционната т.е.овулацията при нормален период от 28 дни настъпва на 13-14 ден, да ама не.моят цикъл е на 26 дни и по принцип трябва да е на 12-13 ден,но не е овулацията ми настъпва на 10я ден.Така разбрах ,че опитите за бебе между12-15 ден са ми били безуспешни,защото овулацията ми вече е минала.Разбрах това от тестовете.За мое огромно съжаление и сега между 9-12 ден-уж най-пикови,отново нямаме резултат и вече това е тревожното.Какво ще ме посъветвате?
Re: Тест за овулация
« Отговор #62 -: Ноември 16, 2009, 18:03:14 pm »
Здравей Графиня77 защо заедно с тестовете не мериш и базалната температура  :)Така ще разбереш повече за втората част на цикъла си. и моя цикъл е 26 дни средно и овулацията ми е между 11 и 14 ден съчетаи двата метода но нека и другите момичета се включат, че аз съм от няколко месеца във форума дано успееш скоро. :)
Re: Тест за овулация
« Отговор #63 -: Ноември 17, 2009, 14:07:44 pm »
Ако при мен е имало О, тя е точно когато трябва да бъде при цикъл от 33 дена! Затова смятам че тестовете показват - но и температурата ми сигнализира допълнително за случващото се. Предишните ми 4 цикъла бяха по 30 дена и ако се бях ръководила от това нямаше да хвана О навреме. :wink:
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #64 -: Ноември 17, 2009, 15:29:06 pm »
При положение, че е възможно да има пик на ЛХ, но да не настъпи овулация, възможен ли е обратния вариант - Овулация без пик на ЛХ?
Не
Именно високите нива на ЛХ предизвикват пукване на фоликула /О./
Говорим за нормален МЦ, не за СПКЯ и т.н.
Да, съгласна съм.
А възможно ли е пикът на ЛХ да не се улови от теста?
Миналият месец имах хубави фк след стимулация, но така и не видях + тест. Голяма грешка от моя страна, че не проследих на УЗ дали се пукат, но този месец ще го направя.
Сега за първи път си взех тестове Oview и си ги правя по стандартния начин - държиш в чашката 30сек и отчиташ до 2-3 мин, но не знам какво ме накара да чета отново указанията, а там пише: извадете лентичката след 5сек! и отчетете резултат след 5 до 30мин! Възможно ли е да съм ги правила грешно? Но от друга страна като си помисля, за 5сек лентичката не може да се напои :ask: :ask: :ask:
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: Тест за овулация
« Отговор #65 -: Ноември 17, 2009, 15:36:42 pm »
Но от друга страна като си помисля, за 5сек лентичката не може да се напои :ask: :ask: :ask:

може, може :)
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #66 -: Ноември 17, 2009, 18:01:59 pm »
Но от друга страна като си помисля, за 5сек лентичката не може да се напои :ask: :ask: :ask:

може, може :)
Да, стана. За 5сек поема една трета, след изваждането се изпълни изцяло (ужасно обяснение!). Но, уви отново стопроцентов отрицателен  :(
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Тест за овулация
« Отговор #67 -: Ноември 17, 2009, 18:33:49 pm »
Зависи от теста! Моите тестове трябва да се държат поне по 30 секунди, но както пише на упътването така трябва да се прави! На мен ми е странно как резултата ще се отчита до 30 мин.за пъри път виждам толкова дълъг период от време!  8O
Re: Тест за овулация
« Отговор #68 -: Ноември 17, 2009, 19:11:50 pm »
Анизка, и аз ползвам Овю и ми дават резултат след около 10-15 мин. , иначе ги държа в чашката около 15-20 сек.
Абе ущурах се вече кое колко  :lol: :lol: :lol: На мен първия тест който направих този месец на 13-тия ден ми даде положителен резултат - така са ми много икономични - на месец по 1-2 тестчета  :lol: :lol: :lol:

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Тест за овулация
« Отговор #69 -: Ноември 17, 2009, 19:36:56 pm »
Да, съгласна съм.
А възможно ли е пикът на ЛХ да не се улови от теста?
.........
Първо да изясним: пик е най-високата стойност на ЛХ която се достига през МЦ.
Един МЦ пика може да е 38  mlU/ - теста за О. засича, когато нивата са над 30 mlU//примерно/
Следващия МЦ пика е 42 mlU/ - ..........
След това може да е 32 mlU/ - теста пак е (+), но фоликула се пука при нива напр. 35 mlU/
и т.н.
Няма как да не се улови пика на ЛХ, ако той е достатъчно висок за да може да предизвика пукване на фоликула.
Ако има повече от 1 фоликул - нивата на ЛХ са по-високи, но може и да не са достатъчни за да се спука някой фоликул /макар и достигнал размер за О./

 
« Последна редакция: Ноември 17, 2009, 19:38:59 pm от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #70 -: Ноември 17, 2009, 21:04:32 pm »
Ами утре вечер ще проверя на УЗ какво е положението и ще се отчета.
Интересно, че без медикаменти заковавах на 10-ти ден +тест - това при цикъл 25 дни, просто перфектно.
Но при прием на клостил, така и не виждам + тест  :ask:  От друга страна пък цикъла ми стана 28 дена.
До утре!
Re: Тест за овулация
« Отговор #71 -: Ноември 18, 2009, 16:10:24 pm »
Момичета, здравейте!
И аз имам много въпроси, но уви , времето при докторите винаги е малко, пък и ме хваща срам да питам глупости ... Та слава Богу, има подобни на това местенца :))
По препоръка на доктор пих 3 месеца Ясмин(противозачатъчни) с идеята след като ги спра да имам спонтанна овулация.
Спрях лекарствата преди 3 седмици , и точно 12 дни след това едно тестче Oview( които са суперски!) показа две хубави червени еднакви чертички :) Какво щастие, най-сетне овулация и то веднага след спиране на приема на противозачатъчни и още преди първия редовен цикъл! Да обаче на следващия ден теста вече не беше положителен, т.е. възможно ли е толкова за кратко да е бил пикът на ЛХ?
Прочетох тук там, че някои момичета имат положителен резултат за овулация два последователни дни.
Ако изобщо някой разбра какво исках да попитам,моля кажете! :))

Успех на всички!!
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #72 -: Ноември 18, 2009, 16:29:53 pm »
Спрях лекарствата преди 3 седмици , и точно 12 дни след това едно тестче Oview( които са суперски!) показа две хубави червени еднакви чертички :) Какво щастие, най-сетне овулация и то веднага след спиране на приема на противозачатъчни и още преди първия редовен цикъл! Да обаче на следващия ден теста вече не беше положителен, т.е. възможно ли е толкова за кратко да е бил пикът на ЛХ?
Прочетох тук там, че някои момичета имат положителен резултат за овулация два последователни дни.
Един положителен си е абсолютно в реда на нещата. Важното е след това 3 дни да си била активна  :bed: И Успех!
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #73 -: Ноември 18, 2009, 20:10:30 pm »
Ето го и отчета ми.
Фоликула се е спукал :ask:
На 15-ти ден го засякохме 17мм, днес 18-ти ден вече се е спукал.
Тестовете ми от 8-ми до 17-ти ден са все "-". :BangHead:
Попитах док. как е възможно - предполага, че може при липса на годна яйцеклетка във фк, да няма пик на ЛХ. Това беше нещо съвсем ново за мен, шах и мат.
Денис, ще ми е интересен твоя коментар.
Благодаря!
 
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #74 -: Ноември 18, 2009, 20:41:05 pm »
Ето го и отчета ми.
Фоликула се е спукал :ask:
На 15-ти ден го засякохме 17мм, днес 18-ти ден вече се е спукал.
Тестовете ми от 8-ми до 17-ти ден са все "-". :BangHead:
Попитах док. как е възможно - предполага, че може при липса на годна яйцеклетка във фк, да няма пик на ЛХ. Това беше нещо съвсем ново за мен, шах и мат.
Денис, ще ми е интересен твоя коментар.
Благодаря!
 
на мен също тестовете за овулацияникога не ми я отчитат с 2 еднакви черти,а едната винаги е бледа,въпреки доказана овулация с фоликулометрия.


Re: Тест за овулация
« Отговор #75 -: Ноември 18, 2009, 23:33:26 pm »
Здравейте,и аз да помоля за мнение,от 3-4 месеца един ден преди цикъл имам кафяво зацапване и болки в яичниците на следващият ден преминава в цикъл,нещо което не е типично за мен и отидох на преглед.Доки видя 28мм фоликул в десния яичник,но като и казах ,че сам 2-3 дни след цикъл каза че е малко странно,ако има ранна ову трябва да е 15-17мм и най вероятно не се е пукнал от предния път и може да стане на киста,исписа ми дуфастон от 15ден за 10 дни.Другият месец съм пак на преглед да види дали се е спукал.Притиснява ме това да не се повтаря често,ако някой е имал такъв проблем моля за мнение.Благодаря предварително.Лека вечер.
Смелостта не е това да не изпитваш страх, а това да прецениш, че нещо е по-важно от страха и да го направиш, въпреки него!
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #76 -: Ноември 19, 2009, 23:22:35 pm »
Мимс, най-добре наистина да изчакаш следващия преглед. Киста може както да се появи, така и да изчезне бързо. При мен напр. цикълът винаги започва с кафяво зацапване, а не съм имала кисти, освен веднъж след стимулация. Излишно се притесняваш.
Иначе тази тема е за тестовете за Ову.
Може би в другите теми ще получиш повечко съвети. :wink:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Тест за овулация
« Отговор #77 -: Ноември 20, 2009, 00:12:50 am »
Здравей, mims82! Както и Снежина отбеляза, тази тема касае тестове за овулация. Въпросът ти би бил по-подходящ и би намерил повече отговори в една от следните теми:

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=40067.0
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=31833.0
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=20030.0
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=9228.0
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=1824.0

Има още доста теми, разискващи различните видове кисти и методите на лечение. Можеш да използваш търсачката. Като напишеш "киста" излизат 6 страници с резултати. Доста информация има.
http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=5.0 - като цяло, подобни теми се коментират в този подфорум, разгледай го :D
Желая ти успех и дано скоро се отървеш от тази киста!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Тест за овулация
« Отговор #78 -: Ноември 23, 2009, 09:03:28 am »
Здравейте, вчера за първи път правих тест за ову и не мога да разбера резултата.
11-ти ден, цикъл 28 дни, теста е Клиър ову. Втората чертичка е доста ясна, но не толкова като контролната. Някой, който е ползвал тази марка, може ли да ми каже дали това е достатъчно за положителен резултат, или трябва да чакам да стане много наситена ?
Редактирам се - контролната е по-бледата, чак сега прочетох на опаковката коя всъщност е контролната  :lol: Значи е категорично положителен.
« Последна редакция: Ноември 23, 2009, 09:30:20 am от E.L. »
Re: Тест за овулация
« Отговор #79 -: Ноември 23, 2009, 23:16:54 pm »
Snegina,sixsens благодаря ви момичета, :oops:незнаех къде да пиша но сега благодарение на вас вече знам от къде да взема информация.Пожелавам ви успех.
Смелостта не е това да не изпитваш страх, а това да прецениш, че нещо е по-важно от страха и да го направиш, въпреки него!