0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тест за овулация
« Отговор #160 -: Юни 09, 2010, 17:12:17 pm »
Много ти благодаря , цигуларче !  :)Супер си  :)
Може да ти пиша на лични за подробности.. :wink:
Re: Тест за овулация
« Отговор #161 -: Юни 10, 2010, 15:50:21 pm »
Много се извинявам ако въпросът ми не е точно за тази тема... :oops:
Моля за съвет: вчера 15 ден след стимулация с клостил дом. фоликул 17.5 мм. Док ми постави Прегнил 5000 и каза, че най-вероятно фоликулът ще се спука между 40 и 50 час. Цял ден чета друго инфо - между 24-36 часа... :?
Притеснявам се да не изпуснем момента, ако има такъв, в смисъл, препоръча ни контакти най-рано на 38-40 час...какво да правя? :oops:
Re: Тест за овулация
« Отговор #162 -: Юни 10, 2010, 16:53:31 pm »
Момичета много се обърквам с тези тестове !!! Помогнете ми !!! От три месеца опитваме да забременея. Понеже не се получава този месец реших да пробваме с тестовете за овулация. Цикълът ми е редовен на около 28, 29 дни. Затова започнах с тестовете от 10-тия ден на цикъла, първите три теста бяха само с по една черта, четвъртият с две, но втората по-бледа от първата, помислих си че на следващия ден вече ще е овулацията, но резултатът от петият тест беше същия, като четвъртия - две черти, но едната по-бледа от другата. Отворих втора опаковката тестове днес и си правя шести тест където излиза само една черта. Какво означава това след като не са се получили две еднакви  черти, че не съм имала овулация ли или пък това е означавало положителен тест с по- бледата втора черта ???!!!!
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #163 -: Юни 10, 2010, 17:12:03 pm »
И при мен винаги са много объркващи резултатите от тия тестове,но излезе ,че имам завишени стойности на пролактина т.е. най-вероятно нямам овулация. Значи грешката не е в тестовете. Меря и БТ ,която е голям хаос също ,нямам спад ,само някви хаотични стойности между 36.5-37.0.. :(
Така,че редовния цикъл не е гаранция ,че има овулация.
venera_didi , три месеца опити изобщо не са много ,така че спокойно , опитай и с друга марка тестове например.
Re: Тест за овулация
« Отговор #164 -: Юни 11, 2010, 09:02:03 am »
Здравейте.
Вчера си купих тестовете за овулация, но имам една чуденка. Тъй като там пише да използваме най-краткия си цикъл за последните 6 месеца - а на мен това ми се пада да е 24 дни. Та за 24-дневен пише да се започне тестването за овулация от 7-ия ден. Та чуденето ми е - ако на мен още не ми е свършило течението - има ли смисъл да си правя изобщо тест - тъй като аз имам зацапване чак до 8-9 ден?
Изобщо не съм наясно с тези неща... 

А и още нещо - тъй като карам и нощни смени  - това отразява ли се по някакъв начин? Защото пише, че трябва да е по едно и също време и да не е първа сутрешна, но да кажем ако определя да се тествам всяка вечер в 18-20.00 часа, може ли нощната смяна и спането през деня (обикновено ставам към 16.00 часа, но някой път си спя до 18) да окаже някакво въздействие на резултатите и те да станат невалидни? Освен това, тъй като съм на смени, и няма как да го правя всеки ден в един и същи час - дали разликата от 2 часа може да мине за "горе-долу едно и също време"? И има ли проблем да се прави вечерно време?
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #165 -: Юни 11, 2010, 09:34:03 am »
Аз бих те посъветвала следното:Щом имаш и 24 дневен цикъл  - започни тестването от 8 ,най-късно 9 -ти ден, въпреки зацапването.Препоръчва се правенето по едно и също време в денонощието , за да не се "изпусне"пика на хормона, т.е да се осигури проверка регулярно през 24 часа.Първа урина след сън да не се използва, защото нивото на хормона е по-ниско след сън .В твоя случай смятам , че е добре да ги правиш вечер около 19-20 часа и ще можеш да разчиташ на информацията, която ще ти дадат за определяне на предстояща овулация.Аз също съм ги правила между 18 и 20 часа и съм улавяла пика на хормона.
Re: Тест за овулация
« Отговор #166 -: Юни 11, 2010, 09:39:14 am »
Благодаря ти много за информацията! Много си бърза!
Re: Тест за овулация
« Отговор #167 -: Юли 07, 2010, 11:33:25 am »
здравеите момичета,да споделя и аз в вас,миналия месец правих тестове за овулация,М ми е точен на 28 дни,но не можах да засека овулация=на 13 ден имах 2 чертички но не бяха еднакви,едната беше по светла,правя тестовете към 7 часа вечерта без да съм пила вода и ходила до тоалетната,този месец пак правя,днес ми 13 ден,снощи правих в 7 часа и беше отрицателен,днес прави сутринта със втората урина и излезе без съмнение положителен.Така че правете по два теста в предполагаемия ден на овулация,защото може да пропуснете,както аз миналия месец пропуснах.....успех на всички :P
Re: Тест за овулация
« Отговор #168 -: Юли 19, 2010, 22:37:24 pm »
привет на всички в темата, и аз искам да кажа, че както хавали е отбелязала ми се струва, че определен ден -13 особено е по-добре да се прави и сутрин и вечер въпреки че в теста пише вденъж по едно и също време. И не мисля че в 22ч. е грешка -зависи. На мен тази сутрин тестовата линия едва едва се виждаше, а вечерта е доста по-тъмна от контролната- чак не можах да повярвам, но се сетих че веднъж когато правех инсеминация лекарката се учуди че за няколко часа (около 8 а не 12-36) пика беше минал и имах овулация. Така че късмет на всички и все пак да не го превръщаме в хоби :wink:
Re: Тест за овулация
« Отговор #169 -: Юли 20, 2010, 07:25:22 am »
За първи път през този МЦ правя тест за О,има ли някой представа колко часа/дни остават двете чертички на теста?!Възможно ли е да съм пропуснала момента...?Първия ден-отр.,2ден-ненаправих,3ден направих чак вечерта-имаше втора чертичка ,но много бледа,4ден същия резултат,а днес 5ден-отр.-1чертичка?!БЛАГОДАРЯ!!!!!Хубав ден ,изстрелвам се на работа след обяд ще погледна коментарите ви..... 8O
:
*

    delfinche

  • ***
  • 213
  • чакам те ангелче мое
Re: Тест за овулация
« Отговор #170 -: Юли 22, 2010, 22:24:24 pm »
Привет момичета! Няма да забравя как първите месеци  след сватбата,купувах тестове за овулация и следях стриктно.Лекаря ми каза ,че това не е най-достоверният начин за измерване на ову-та.Сега ходя само на следене на фоликули- 14-16 ден от началото на цикъла, след стимулация с клостил. osi_16 Вече 6 месеца се наблюдаваме,имам големи фоликули и действаме с мъжа ми!
Re: Тест за овулация
« Отговор #171 -: Юли 23, 2010, 10:56:24 am »
Момичета да ви попитам, аз правя от една година тестове за овулация, но сега почнах да се чудя следното:
Когато ги правя постепенно в дните ли трябва да се насища тестовата черта / с всеки изминал ден ,колкото повече се покачва ЛХ / или ако на единия ден е напълно отрицателен /липсва втора черта/ и на другия ден е  положителен /втората чертичка е оцветена колкото контролната или по силно/?????
Питам защото при мен много често се получава на единия ден да е напълно - , а на другия + / с еднаква или по наситена чертичка/, т. е. при мен ЛХ се покачва изведнъж и после по същия начин спада рязко.Нормално ли е тестовете да отчитат по този начин ?
*

    delfinche

  • ***
  • 213
  • чакам те ангелче мое
Re: Тест за овулация
« Отговор #172 -: Юли 23, 2010, 11:16:21 am »
Привет от мен Eliyana.Моето мнение  да се консултираш с твоя лекар,аз така направих,поговорих си с него,защото тези тестове са не винаги показват действителната ситуация! Успех ти желая! :goodluck: :crossfingers:Сега ходя на наблюдение на фоликули.
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #173 -: Юли 23, 2010, 11:21:48 am »
Питам защото при мен много често се получава на единия ден да е напълно - , а на другия + / с еднаква или по наситена чертичка/, т. е. при мен ЛХ се покачва изведнъж и после по същия начин спада рязко.Нормално ли е тестовете да отчитат по този начин ?

При мен това е обичайната ситуация.
Много рядко, се появява първо по-бледа втора линия, след това се насища и после пак така постепенно изчезва.
Всичко е наред, важното е да имаш категорично положителен.
Успех!
Re: Тест за овулация
« Отговор #174 -: Юли 23, 2010, 13:05:30 pm »
Благодаря ви момичета, по принцип не съм се съмнявала много че е положителен и може би предстои ОВУ защото след + тест има и повишение на БТ де /което май по последни сведения се оказва недостатъчно  :?/ , ще се окаже че имам проблем и за това така става , но като направя изследвания и мина консулт ще  ви осведомя  :wink:
*

    delfinche

  • ***
  • 213
  • чакам те ангелче мое
Re: Тест за овулация
« Отговор #175 -: Юли 23, 2010, 13:11:26 pm »
Успех  :bighug:Дано всичко да е наред при теб и да се похвалиш! :P
Re: Тест за овулация
« Отговор #176 -: Юли 27, 2010, 08:20:17 am »
Здравейте момичета.
И аз като вас се боря с тестове за обулация. Имам един въпрос. Вчера ми се появиха две чертички, но и двете бяха бледи... след време през същия ден направих още един тест и пак бяха две бледи чертички. Tеста е OVIEW.
Според вас това знак за овулация ли е?
Re: Тест за овулация
« Отговор #177 -: Юли 27, 2010, 12:51:58 pm »
според мен няма значение,че са бледи.На упътването си пише,че положителен резултат е тогава,когато двете чертички са еднакво наситени,или тестовата е по наситена от контролната.Да не си пила повече течности или пък да си ходила до WC?Може на това да се дължи?Аз лично мисля че е + :)не пречи да опитвате :).продалжи да си правиш тестове,докато ти отчете една чертичка,за твое спокойствие,да си сигурна,че е било +.Успех osi_9 :crossfingers:
Re: Тест за овулация
« Отговор #178 -: Юли 27, 2010, 13:59:33 pm »
Благодаря ти много poli_4ka за куража.. дано да е положителен наистина. Дано този път се сбъдне мечтата ни за сладък бебок.
 :) На всички пожелавам сбъдване на мечтата ви, стискам палци
 :bfp1: :crossfingers:
*

    delfinche

  • ***
  • 213
  • чакам те ангелче мое
Re: Тест за овулация
« Отговор #179 -: Юли 27, 2010, 18:17:49 pm »
Привет и от мен! При мен също двете чертички не са винаги толкова наситени, но не е ли по-важно,че ги има! :P