0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тест за овулация
« Отговор #120 -: Април 25, 2010, 17:00:36 pm »
здравейте,
много ми е интересно тук и аз като вас си правя тестове за овулация но днес вече ми е шестия ден и все още имам само една чертичка?! Като чета тук всички казват че кам 5 тият тест вече имат положителен резултат.Как мислите какво да правя то че ще чакам ще чакам ама е много гадно чувството да искаш и да не се получава.
Много ще съм Ви благодарна ако ми отгожорите :)
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #121 -: Април 25, 2010, 17:15:53 pm »
juletoz,

Спазваш ли всички правила за тестуване?
Колко дни ти е цикъла?
От кой ден започна с тестовете?
Re: Тест за овулация
« Отговор #122 -: Април 25, 2010, 17:18:18 pm »
значи спазвам да не пия течности 2 4аса и да не ходя до тоалетна 2 часа
нередовен цикъла но 28 -29 дни  понякога и 30 
а тестовете почнах от 9ти или 10 ден та до днес 2ра кутийка купих
от 11 ден почнах обърках
« Последна редакция: Април 25, 2010, 17:32:48 pm от juletoz »
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #123 -: Април 25, 2010, 17:55:33 pm »
Добре.
Възможно е да няма О. този месец, или пък да е по-дълъг цикъла и О. да се измести още по-назад.

Мери и БТ, за да преценим по-добре.
Re: Тест за овулация
« Отговор #124 -: Април 26, 2010, 11:45:20 am »
Здравейте на всички,чета с интерес всички теми тук,но чак днес се регистрирах.Искам да попитам дали някой може да ми кажв,нормално ли е -вече втори месец ползжам тестовете за ову clear ovu и втората ми чертичка се засилва постепенно,става ярка,но не колкото контролната.Примерно този месец 10,11,12 ден беше съвсем бледа на 13 ден стана видимо по ярка,но не повече от контролната и на 14 ден пак стана доста по бледа.Да считам ли че на 13 ден е бил пикът на LH.Благодаря ви предварително.
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #125 -: Април 26, 2010, 12:12:34 pm »
Според мен за хора ,които са на работа по цял ден и се засичат само вечер в къщи тестовете за овулация могат само да са някаква мнооого "евентуална" насока. Аз правя вече 10-ти  месец и ми излиза положителен тест на 17-18 ден ,действаме в следващите 48 часа и резултата е нула. Излиза ,че пак пропускаме момента. Явно се пада някъде по обяд ,когато не сме си в къщи  :) За протокола : имаме всички изследвания и нямаме открит проблем . Незнам дали изобщо да си давам парите за тия тестове повече. БТ не меря ,защото ми е много сложно и ангажиращо.
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #126 -: Април 26, 2010, 12:36:14 pm »
pipitka, понякога наистина контролната черта не става по-тъмна от тестовата, но моя съвет е да пробваш с друг тест, например OVIEW. Аз от него съм много доволна.
Re: Тест за овулация
« Отговор #127 -: Април 26, 2010, 13:05:42 pm »
аз ползвам този Oview ама няма и няма 2ра чертичка вярно правя го от 1 месец но то вече ще вземе да ми дойде докато е положителен теста :)
Re: Тест за овулация
« Отговор #128 -: Април 26, 2010, 13:13:42 pm »
Благодаря ти siska.То нестига,че вече 10 месеца чакам все нещо да се случи,ами и от два месеца реших да пробвам с тези тестове и двата месеца ми се получи така.Малко се притесних.Благодаря ти ,ще пробвам с другите.
Re: Тест за овулация
« Отговор #129 -: Април 30, 2010, 09:56:10 am »
За първи път ще си правя тест за овулация  :oops: Бихте ли ми препоръчали някоя марка, както и кога да започна, при положение, че последните месеци МЦ ми е 35 дена?
*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: Тест за овулация
« Отговор #130 -: Април 30, 2010, 10:12:36 am »
Здравей, Маеваа, аз ползвам " Oview ", в упътването пише от кой ден да ги започнеш, като според мен е добре да вземеш в предвид най - късия ти цикъл.
Успех, дано не ти се наложи да ги ползваш дълго време.  osi_9
Re: Тест за овулация
« Отговор #131 -: Април 30, 2010, 10:25:14 am »
 :flower: Благодаря цвете, ще си купя да ги пробвам. Проблемът при мен е, че нямам редовен цикъл, просто напоследък, след като пих доста от една билка "бабини зъби", която определят, като чудотворна при хормонални проблеми, взе че се застопори на 35, така, че ще ползвам  повече от една опаковка, за да налучкам. Сега отивам да чета всичко за тази прословута овулация.
Re: Тест за овулация
« Отговор #132 -: Май 03, 2010, 12:57:11 pm »
Здравейте момичета,искам да ви попитам при цикъл27-28дни теста CLEAR OVU ми показва + 3 поредни дни на 9,10,11ден от цикъла с много ясни черти и Б.Т.понижена.Тогава ли ми е овулацията и възможно ли е да е 3дни,а пък теста OVIEW ми отчете един положителен резултат на 11ден,но тогава ми се беше повишила и Б.Т. :help1:
« Последна редакция: Май 03, 2010, 13:46:15 pm от amalia77 »
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #133 -: Май 03, 2010, 14:57:38 pm »
Амалиа, три дни положителен тест за овулация може да показва проблем с нея/ а може и да не е така,би могло тестовете да регистрират остатъчни количества на хормона в урината/.Изчакай да видиш как ще се движи температурата още поне два дни , ако се задържи висока , вероятно е ову да е имало.Тестовете сигурно знаеш е добре да се продължат до отрицателен резултат.Също така при редовен цикъл 27-28 дни , за овулация най-вероятно  е рано 10-11 ден/ако на 11 смяташ ,че имаш покачване на температурата/, овуто може да очаква на 13-14 ден .Не зная дали за първи път правиш такива тестове, защото те са неприложими при поликистозни яйчници - т.е. могат да дават недостоверно положителни резултати.Ако не е така , продължи с тестовете до отрицателен резултат и меренето на БТ.
« Последна редакция: Май 03, 2010, 15:07:32 pm от zanza »
Re: Тест за овулация
« Отговор #134 -: Май 03, 2010, 16:02:40 pm »
zanza,много мерси за обобщението и отговора ти.На 10ден Б.Т.ми е 36.3и +тест,на11ден 36.6 +тест,на12ден 36.5 пак+тест,а вече на 13ден теста е отрицателен и 36.6,на14ден той ми е днес 36.75.Освен всичко друго тези въпросни дни с положителните тестове и белтъкообразна слуз ох нищо не разбирам!
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #135 -: Май 03, 2010, 16:14:45 pm »
Аз мисля, че отрицателния тест на 13 ден е добре , това означава ,че на 13 или 14 ден най-веорятно ти е овулацията .Покачването на температурата днес също говори за това.Дано температурата се задържи висока.Положителните тестове предшестват овулацията,спокойно.
Re: Тест за овулация
« Отговор #136 -: Май 03, 2010, 16:21:48 pm »
И пак мерси много си отзивчива.Аз не знам защо си мислех,че когато е овулацията Б.Т.е ниска то нали навсякъде пише различно.
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #137 -: Май 03, 2010, 22:25:25 pm »
И пак мерси много си отзивчива.Аз не знам защо си мислех,че когато е овулацията Б.Т.е ниска то нали навсякъде пише различно.

amali77, Преди Ову е възможен спад на БТ, но не при всички момичета го има! При мен лично има спад на БТ в повечето месеци, но този месец например - няма! Предполага се, че Ову е в първия ден на повишилата се БТ.. Но БТ се повишава до 5 дена след Ову, възможно е да не се повиши веднага.. И според мен Овуто ти, базирано на О тестовете и БТ , която си написала, е възможно да е било на 13/14 ден :) А за + Ову тестовете... понякога се случва. Аз имах такива няколко месеца миналата година, дето ги гледах по 4 + Ову теста на месец! Пази ги за сравнение и ги нареди един до друг наредени по дни, ще видиш, че само един тест е с много по-тъмна втора чертичка, него го смятай за положителен! Успех!  yahoo_33

Re: Тест за овулация
« Отговор #138 -: Май 04, 2010, 11:38:27 am »
galiondi,благодаря ти за вниманието.Наистина си права за тестовете на 11ден е много по ярка от контролната.Исках да те попитам нещо друго,какви са тези слюнкови монитори може ли да се разчита на тях и колко пари са горе долу?
Re: Тест за овулация
« Отговор #139 -: Май 05, 2010, 14:12:12 pm »
Здравейте на всички. Прочетох доста от написаното тук и реших и аз да се включа. От една година с мъжа ми се опитваме да си имаме дете, но все не се получаваше. От миналият месец реших да пробвам и аз с тест за ову. През всичките дни беше (-). Отидох и на гениколог за профилактичен преглед и го попитах за тестовете за ову. Той ми каза, че това което е написано на указанията на тестовете не е съвсем вярно. Според него е най-добре веднага след края на МЦ да се започне теста. Имал е пациентка, на която овулацията й се е указала на 7 ден от 10 дневния МЦ. Сега започнах да си правя отново тест, но нещо пак продължава на да е все (-).
Искам да разбера, при някоя от вас сучвало ли се е да й е все (-) теста. Притеснявам се от тези резултати и незнам какво да правя :(
Започвам да си мисля, че тези тестове не са много верни
« Последна редакция: Май 05, 2010, 15:09:35 pm от danielast@abv.bg »