0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тест за овулация
« Отговор #20 -: Октомври 02, 2007, 15:40:48 pm »
предимно е 28 дена, но този месец е 33


*
Re: Тест за овулация
« Отговор #21 -: Октомври 02, 2007, 15:46:03 pm »
От към 10-11 ден -може 1 опаковка да не ти стигне
Re: Тест за овулация
« Отговор #22 -: Октомври 02, 2007, 15:49:49 pm »
 :o една опаковка лииии не можах да разбера извинявай :)


*
Re: Тест за овулация
« Отговор #23 -: Октомври 02, 2007, 15:51:21 pm »
Тези, които аз ползвах бяха в опаковка по 5 броя
Re: Тест за овулация
« Отговор #24 -: Октомври 02, 2007, 17:30:02 pm »
mpia  мила благодаря ти за отговора :bighug:


Re: Тест за овулация
« Отговор #25 -: Октомври 23, 2007, 14:14:52 pm »
Мили ,дами кажете какъв тест да си взема , в аптеката ми дадоха такъв , които е единичен , а аз искам от тези който са по 5 в опаковка.  :oops:
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #26 -: Октомври 23, 2007, 14:19:43 pm »
Клир план-май се казваше
Re: Тест за овулация
« Отговор #27 -: Ноември 19, 2007, 22:47:38 pm »
Здравейте момичета, от около година  със съпруга ми правим опити за бебе .Досега винаги сам определяла подхадящото време според календара и температурата си(понеже цикъла ми е абсолютно редовен-28дни.)от няколко дни чета за тези тестове за овулация и понеже днес е 13 ден от цикъла ми реших,че е най подходящото време. Взех си само един (може би повече от любопитство) и се появиха 2 черти ,от който втората много ярка . Понеже чета как всички се запасяват с поне по 5 броя за да определят овуто си, чудя се мога ли да вярвам на първия . Теста е CLEAR. Моля дайте мнение, а дотогава ние ше работим здраво за уползотворяването на резултата :)
« Последна редакция: Ноември 19, 2007, 22:58:13 pm от marche_kz »


*
Re: Тест за овулация
« Отговор #28 -: Ноември 19, 2007, 23:32:02 pm »
Според мен можеш да разчиташ на теста, но не само на календарчето. 
И на мен ми е редовен цикълът. Обикновено тестът ми е положителен на 15 ден, но ето, че този месец ми е на 19 ден. Без тест трудно щях да разбера. И понеже съм мързелива, за да си меря температурата, купувам си тестове.

Re: Тест за овулация
« Отговор #29 -: Ноември 22, 2007, 08:51:29 am »
Здравейте момичета, от около година  със съпруга ми правим опити за бебе .Досега винаги сам определяла подхадящото време според календара и температурата си(понеже цикъла ми е абсолютно редовен-28дни.)от няколко дни чета за тези тестове за овулация и понеже днес е 13 ден от цикъла ми реших,че е най подходящото време. Взех си само един (може би повече от любопитство) и се появиха 2 черти ,от който втората много ярка . Понеже чета как всички се запасяват с поне по 5 броя за да определят овуто си, чудя се мога ли да вярвам на първия . Теста е CLEAR. Моля дайте мнение, а дотогава ние ше работим здраво за уползотворяването на резултата :)


здравейте и от мен, и аз за 1ви път ще ползвам тестовете, в4ера си направих 1ия. решила съм да го правя 5 поредни дни. според дължината на цикала на таблицата от теста видях, кога да по4на. да се надяваме, 4е 6те успея да видя 2 еднакви по яркост 4ерти4ки. пожелавам успех и на вас. :D
Re: Тест за овулация
« Отговор #30 -: Ноември 22, 2007, 09:02:46 am »
marche_kz,и аз до сега само следих БТ, но ми казаха да се потсигуря и с теста, хубаво е да вземе6 от тези по 5, с 1 е трудно да се установи6. виж на таблицата от кой ден на цикала е на-добре да почне6 тестуването. и дано скоро се похвали6 с добрата новина  :D :bighug:
п.п. щях да забравя, за да е положителен теста 2-те чертички трябва да са еднакви по яркост, за да е положителен теста, ако едната е по-бледа, четох,4е се води за отрицателен.
« Последна редакция: Ноември 22, 2007, 09:06:49 am от Remi G. »
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #31 -: Ноември 22, 2007, 09:16:18 am »
Здравейте и от мен, момичета. Понеже и аз се включвам в ползващите тестовете за първи път имам един въпрос: пия по 1.5 - 2 литра вода на ден и пишкам доста често. Дали това, че пия толкова вода ще повлияе на теста, в смисъл дали концетрацията на ЛХ ще е достатъчна, за да отчете теста вярно. Как мислите?
Re: Тест за овулация
« Отговор #32 -: Ноември 22, 2007, 09:29:18 am »
мисля, че някъде четох, че 4 часа преди тестуването не трябва да се пие вода и да се ходи до тоалетна, това го пишеше или в листовката на теста или на опаковката.
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #33 -: Ноември 22, 2007, 10:37:42 am »
Григчо, ако ти е възможно разпредели си така водата, че поне два часа преди тестването да не си пила, а след това и преди това си пий спокойно. Успех!
Re: Тест за овулация
« Отговор #34 -: Ноември 22, 2007, 12:38:16 pm »
здравей григчо :D,по-принцип пише,че не се прави с първа сутрешма урина(можело да отчете фалшиф резултат,щото са по-високи нивата на ЛХ сутрин),затова според мен го направи с втората(като ти се допишка)и гледай както ти казаха момичетата да не си пила много вода!!!
« Последна редакция: Ноември 22, 2007, 12:39:54 pm от katia13 »
"Любовта е състояние,при което е невъзможно да си щастлив без щастието на друг човек."-Робърт Хайнлайн!!!
*
Re: Тест за овулация
« Отговор #35 -: Ноември 22, 2007, 13:29:19 pm »
Благодаря ви за отговорите, ще видя как ще се организирам, 2 часа ще мога да издържа, пък да видим  :wink: (голяма пикла излязох :lol:)
Успех в тестването не всички!
 :bighug:
Re: Тест за овулация
« Отговор #36 -: Ноември 22, 2007, 15:49:07 pm »
Ох, и аз си купих днес тестове но се чудя от кой ден да ги почвам.
 По предния цикъл ми беше 26 дни с овулация на 17 ден според БТ
 Предния цикъл   ми    беше 22 дни с овулация на 12 ден според БТ

Както виждате,мн. голяма разлика в двата месеца, май няма да ми стигнат 5 теста.
 Иначе днес ми е 5 ден, и съм на лекар довечера. Ще я питам и нея, все си мисля че ако ме погледне на УЗ ще види ако има фуликул и ще каже кога смята че ще  порасне. Смятате ли че на 5 ден нещо ще се види изобщо? Аз мислех от утре да почвам с тестовето, но май е рано.

*
Re: Тест за овулация
« Отговор #37 -: Ноември 22, 2007, 17:13:39 pm »
Беба, ако можеш разгледай си последните няколко цикъла и ако има някаква тенденция за продължителност - виж от опаковката от кой ден да започнеш, но струва ми се 5 ден е още много рано, за да почне.
*

    rumqna

Re: Тест за овулация
« Отговор #38 -: Септември 19, 2009, 18:38:34 pm »
zdarvei te bes test za ovulaciq namojeli da stane vsmisal da se is4isli kogae i ako moje da mi obqsni te.predvaritelno vi blagodarq :( :?


Моля, пиши на кирилица!
« Последна редакция: Септември 22, 2009, 14:51:03 pm от Елфи »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Тест за овулация
« Отговор #39 -: Септември 19, 2009, 18:52:14 pm »
zdarvei te bes test za ovulaciq namojeli da stane vsmisal da se is4isli kogae i ako moje da mi obqsni te.predvaritelno vi blagodarq :( :?
Може , но не е сигурно.
 :DВземаш дължината на МЦ /напр. 30 дни/ и вадиш 14 - получава се 16 или О. може да настъпи около 16 ден на МЦ. НО има вероятност О. да настъпи по-рано или по-късно.
Друг начин - Измерване на БТ - НО тогава разбираме кога е била О., а не кога ще бъде /т.е. след като тя е минала
Попълни си данните в Овукалендара и той ще ти изчисли ориентировъчно кой дни са ти фертилни /т.е. кога може да е О./

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум